Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ βρε Τσζουλιάνα μου, νομίζω οτι είσαι!

Αν διαβάσεις και τις οδηγίες, λένε οτι και αν βγει πολύ αχνή, πάλι είσαι!

Κάνε υπομονή 2- 3 μέρες και ξανακάνε!

Τουλίνα μου, φυσικά και υπάρχουν πιθανότητες να μείνεις έγκυος την 7η μέρα αρκεί να έχεις μικρό κυκλό και ο άνδρας πολύ ανθεκτικά σπερματοζωάρια!

Τι κύκλο έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω πιστευω κοριτσακι μου πως μαλλον εισαι γιατι καισε μενα πριν απο 4 μερες μου εδειξε το τεστ μια πολυ αχνη γραμμη και προσπαθουσαμε με τον ανδρα μου να δουμε αν οντως ειναι και πηγα και εκανα μετα απο 2 μερες μια χοριακη και ηταν πραγματικα εγκυμοσυνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα μου ο κύκλος μου είναι πότε 30 ημέρες πότε 32 και πότε 28 :dry: :dry: αλλά όταν μίλησα με το γιατρό

μου είπε πως δεν υπάρχει μεγάλη απόκλιση ημερών και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα..

Εσύ τι λες???:huh: :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στην πολυ καλη παρεα σας!!Συγχαρητηρια σε ολες τις κοπελες στο forum γιατι πραγματικα πιστευω οτι η προσφορα σας ειναι πολυτιμη!!Εγω μεχρι σημερα ηξερα καποια βασικα συμπτωματα και εψαχνα απεγνωσμενα στο διαδικτυο για πληροφοριες τις οποιες μου λυσατε μεσα απο τις προσωπικες σας εμπειρειες!!Εγω σταθεροτατο κυκλο 28-30 μερες και ενω επρεπε να εχω αδιαθετησει στις 20 Φλεβαρη....ακομα τιποτα..Εκανα πριν μια εβδομαδα ενα τεστ αλλα βγηκε αρνητικο.Πραγματικα δεν αγχωνομαι γιατι δεν ειναι κατι που το ειχα στο προγραμμα αλλα ουτε και κατι ενεπιθυμητο(αν ειμαι εγκυος).

Τα συμπτωματα που εχω ειναι πονοι χαμηλα στην κοιλια,αλλες φορες μοιαζουν περιοδου και αλλες παλι σαν σουβλιες,το στηθος μου δεν εχει πρηστει καθολου αλλα πονανε παρα παρα πολυ οι θηλες μου,μια φορα ειχα μια λιποθυμικη ταση εντονη και μετα μικροκαουρες.Επισης εχω προβλημα με το εντερο (σπαστικη κολλιτιδα)και κατα διαστηματα ποναω εντονα χαμηλα δεξια και πρηζομαι μεχρι σκασμου.Τωρα εχω εναν μονιμο ελαφρυ πονο στο ιδιο σημειο και πρησμενη κοιλια χωρις ομως τη δυσφορια που νιωθω αλλες φορες...Αρκετες μερες τωρα εχω υγρα πολλα και δεν εχω πολυ ορεξη για φαγητο.Αυτες τις μερες λογω αδειας που εχω απο τη δουλεια θα παω να κανω την Β'χοριακη.

Πες τε μου την γνωμη σας..πραγματικα ειναι πολυτιμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ..ΕΚΑΝΑ ΧΤΕΣ ΕΝΑ PREDICTOR ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΛΗΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ (ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΙΔΑ,ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ).ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΥΤΟ? ΛΟΓΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ Ε?

ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ 7 ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ..... ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ..

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumf σοβαρα κοπελα μου??Α αυτο ειναι πολυ καλο!!Οσο για το ληγμενο τεστ δεν το συζητω!!!κανε αλλο η χοριακη!!!Αχ μακαρι το ευχομαι ολοψυχα να εισαι κοπελα μου!!!το οτι αισθανεσαι οτι θα αδιαθετησεις δεν λεει τιποτα!Αχ θα περιμενω με ανυπομονησια τα νεααααα!!!

φιλακιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stroumf mou agapi mou...

Afou itane ligmeno agapi mou min apogoiteuesai...

Kane ena allo test i mia xoriaki re mana mou...

Ate kai makari na sou pane ola kala...

sou euxwme oti kalitero agapi mou...

Filia...

Perimenoume ta nea...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από το να μάθεις αν είσαι έγκυος ή όχι καλύτερα πάνε πάρε ένα άλλο να είσαι σίγουρη και πιο καλά χορειακή, θα συμφωνήσω με τις προλλαλήσαντες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me mono 4 meres kathysterhsh o gynaikologos de tha dei kai polla... Tha se steilei logika gia xwriakh. Opote ki egw nomizw an de soy erthei shmera, pare ena testaki - prosekse thn hmeromhnia lhkshs hehe :P - kai kane to ayrio prwi prwi!

Kala apotelesmata :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΠΑΩ ΕΑΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΤΕΛΙΚΑ (ΟΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ) ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΕΜΠΑΚΙ..

ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΝΕΑ!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ.....

ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ..

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ... ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει κοπελιτσα μου εσυ να σαι καλα!!!Ευχομαι ολοψυχα συντομα να μας ξαναπεις για καθυστερηση και να ειναι απο νινακι!!!!Φιλακιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!

Έχω μια απορία: έχω κύκλο 28-30 μέρες και αυτό το μήνα από τη 18η μέρα άρχισαν τσιμπήματα περιόδου. Συνήθως δεν ξεκινούν τόσο νωρίς. Πότε ξεκινούν οι πόνοι περιόδου όταν πρόκειται για εγκυμοσύνη; Άλλα συμπτώματα δεν έχω αλλά μου φάνηκε περίεργο να έχω ενοχλήσεις από τώρα.

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou maru..kalitera na rotisis to giatro su..ego eixa ponus periodou 1 ebdomada prin to anamenomeno ke telika de mu rthe afou emina egkios..mpori ke na krioses..kane kana test..to clearblue ine poli kalo i rota to giatro sou.eyxome na sou pane ola kala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maru γεια σου. Ακριβώς το ίδιο μου συνέβη εμένα τον προηγούμενο μήνα αλλά δεν ήμουν. Κι εγώ πίστεψα ότι ήταν εγκυμοσύνη γιατί δεν μου είχε ξανασυμβεί ποτέ. Αυτόν το μήνα ξανά τα ίδια. Περιμένω να αδιαθετήσω στις 30/3. Εύχομαι παρ'όλα αυτά εσύ να είσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!

χθες έκανα 2 τεστ predictor με 2 μέρες καθυστέρηση..το ένα δεν έδειξε απολύτως τίποτα (ούτε στο παράθυρο ελέγχου), και το άλλο αρνητικό.

περίοδος ακόμη να μου έρθει. το στήθος πρησμένο-στα πλάγια όταν το αγγίζω πονάει-, νεύρα πάρα πάρα πολλά, δυσκοιλιότητα, και όπως καταλαβαίνετε νιώθω σαν μπαλόνι έτοιμο να σκάσει με όλα αυτά. ούτε ροζ υγρά, ούτε καφέ που έχω συνήθως πριν μου έρθει. Με πονάει όμως η κοιλιά χαμηλά σαν να πρόκειται να έρθει - αυτό την 33η που περίμενα, και την επόμενη μέρα- και νιώθω τσιμπήματα χαμηλά κυρίως δεξιά.

τα clear blue είναι πιο αξιόπιστα?

και χθες που πήγα Βιοιατρικη να ρωτησω για χοριακη μου ειπανε πως ειναι λίγο νωρίς να την κάνω.. πόσες μέρες δηλ. να περιμένω?

ωορρηξία είχα στις 15/3 και τελευταία περίοδο 25/2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΛΙΚΑ καλημερα, μαλλον ειναι καλυτερα να περιμενεις λιγες μερες ακομη για χοριακη.Θα σου προτεινα να δοκιμασεις κ τεστ αλλης μαρκας,ειναι αξιοπιστα τα πρεντικτορ, αλλα δενχανεις τιποτα να δοκιμασεις κ καποιο αλλο.ΚΑλα αποτελεσματα σου ευχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika mou kalimera....

Gnwmi mou einai na kaneis test

eite farmakeiou, eitou xoriaki...

Egw eixa thetiko self-clear

kai xoriaki 23

1EBDOMADA PRIN tin periodo. . . .

. . . .pou telika den irthe pote!

Twra eimai stin 20 ebvomada...

Kali epityxia sou euxomai!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika καλημερα κι απο μενα!Εγω προτεινω να πας αυριο ή μεθαυριο για χοριακη.Δεν καταλαβαινω γιατι σου ειπαν πως ειναι νωρις...Τεσπα...

Εγω εκανα 7η μερα καθυστερησης.Δειχνει κ πιο σιγουρα αποτελεσματα ωστε να μη χρειαστει μετα να την ξανακανεις...

Αν αντεχεις την υπομονη μην κανεις κι αλλο τεστ..Τσαμπα λεφτα νομιζω!!!

Σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα!! Θελω τη γνώμη σας για αυτο που μου σμβαινει. Έχω κύκλο 29-36 μέρες με μέσο όρο τις 32 μέρες (πάνω απο 32 συνέβη ελαχιστες φορες). Σήμερα είναι η 35η μέρα και ακόμη τίποτα, αισθάνομαι όμως ότι θα έρθει....Χθες έκανα τεστ και βγηκε αρνητικο. Αγκαλίτσες έκανα μόνο την 8η και την 10η μέρα και μετρώντας καθημερινα τη θερμοκρασια μου αυτη ανεβηκε την 21η με 22η μέρα (δεν θυμάμαι ακριβώς). Εσείς τί λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sarlot mou kalimera agapi mou...

Eilikrina oti kai an poume emeis,,,

Mporei kai na exoume lathos...

Giauto egw tha sou elega na perimeneis akoma liges meres kai an den sou erthei periodo...

Tote na pas na kaneis xoriaki agapi mou...

Sou euxwme ola ta kalitera...

Kala apotelesmata...

Filia...

Kai o theos mazi sou...

Tha perimenoumw nea sou...

Koritsia mou sas euxwme se oles sas ta kalitera...

OLA THETIKAAAAAAAAAAAAAAAAAA....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...