Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας σεφ.τι κανετε?σας ειπα χτες που θα εκανα αρακα με κρεας.πηγα λοιπον στον κρεοπωλη του μασουτη και του λεω θελω μισο κιλο σπελα μοσχαρισια σε κομματακια.το ετοιμαζει και τι μου εβαλε?800 γραμμαρια νουα σε 4 κομματια μεγαλα γεματο απ αυτες τις φλεβιτσες και λιπος που σιχαινομαι.και ως συνηθως το ζωο δεν μιλησα.το πηρα και εκραζα μια τον κρεοπωλη και μια εμενα το χαζο.ασε που εκανε και 9 ευρω.μαγειρευω λοιπον το φαγητο και ο αρακας εγινε υπεροχος ενω φυσικα το κρεας δεν μπορουσα να το φαω. :S:blink::blush::unsure::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια εγω απο τοτε που γεννησα δεν εχω μαγειρεψει...δεν βρησκω χρονο... Τρωμε ή στη μαμα μου ή θα φαμε απ εξω...σημερα ειχε πιτσα το μενου... :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!! :):)

εμένα ευτυχώς είναι σεφ!!!

αν και δεν μαγειρευει παντα αλλα αμα του ζητησω να μου φτιαξει κατι το κανει...ειμαι τυχερη...(κ ειναι κ πολυ καλος αμα δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πέσει να σε πλακωσει :P :silly: :) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ωραια.καλη φαση.και γω για να πω την αληθεια οτι μου χει κανει ηταν πολυ ωραιο.κριμα που δεν το κανει πιο συχνα.χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα thanks για τη χθεσινη διευκρινηση(τωρα το ειδα.. :blush: )!

Κι εγω δε βαζω πουθενα κυβους εκτως τα μακαρονια(καποιες φορες)!περνουν απιστευτη γευση!

Εμενα κοριτσια δε μαγειρευει αλλα ουτε θελω γιατι μετα θα κανω 3 ωρες να μαζεψω τη κουζινα!! :S :laugh:

Αυριο το μενου εχει χοιρινο με σελινο(σελερυ για την ακριβεια)λεμονατο!σλουρπ!!ειμαι κι εγω σουπου και λατρευω οτι εχει ζουμι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο αυτο το φαγητο.τελικα ολα τα φαγητα μου αρεσουν.πωπω δικιο εχεις τονια για την κουζινα.αυτο δεν το σκεφτηκα.πιο καλα να μαγειρεψεις παρα να καθαριζεις.χαχαχα :lol::blink::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς αύριο φακές...εμένα ευτυχώς κορίτσια λόγο της δουλειάς του μου τα αφήνει ολα οπως του τα αφησα μην σας πω κ καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!σημερα θα κανω μπριζολες με πατατες τηγανιτες και αυριο πουρε με κεφτεδακια και κολοκυθακια τηγανιτα.και φυσικα σαλατες.και χτυπητη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μενου εχει σημερα αρακα με πατατες,καροτα ,κολοκυθια και περκα τηγανιτη και αυριο..Ταβερνουλα με τις υπολοιπες Κρητικοπουλες! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα ψηνουμε λουκανικα, μπριζολες και...σπουργιτακια! :blink::blush:

Ειναι του Αγιου Λουκα και το εχουμε εθιμο, μια φορα το χρονο να ψηνουμε και να τρωμε πουλακια!

Τα καημενα! :(

Ειναι νοστιμα ομως τα ατιμα! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεισ προσπαθουμε να κανουμε διαιτα αλλα ωσ συνηθωσ τρωω μονη μου παντα γιατι ο καλοσ μου τρωει στη μαμα του επειδη εχουν ταβερνα και βαριεμαι μονο για μενα να μαγειρευωωωωω :angry::angry:

οσο για τουσ κυβουσ εγω οποτε βραζω μοσχαρακι κραταω το ζουμι ριχνω αλατακι πιπερακι καροτο αλεσμενο μαιντανι και λιγ ελαιολαδ τα ριχνω στισ πλαστικεσ παγοθηκεσ τα σαουλακια ξερετε και εχω οποτε θελω κυβουσ χωρισ συντητητικα και δινουν φοβερη γευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...