Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΠΑΛΚΟΥΝΤΑΣ..??


Recommended Posts

Καλημερα!!

Στην αυχενικη διαφανεια ειδα οτι γραφει οτι ο πλακουντας ειναι προσθιος..δλδ μπροστα στην μητρα..αυτο τωρα ειναι καλο η κακο?η ανευ σημασιας?

Επισης μπορει να αλαξεισ την πορεια?δλδ να γινει πχ οπισθιος?

ακομα διαβασα οτι οι γυναικες που εχουν προσθιο πλακουντα δεν ακουν ευκολα τα μωρα του γιατι ο πλακουντας λειτουργει καπως σαν μαξιλαρακι..

Διαφωτιστε με..!!!

sory που σας ζαλιζωωωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Matakiaefi,

τώρα είδα το μήνυμα σου. Οσον αφορά τον πλακούντα σημασία έχει να είναι καλός πχ χωρίς αιμμάτομα ή αποκκόληση.

Αν θα είναι μπροστά ή πίσω δεν έχει καμία σημασία, επίσης μπορεί στην αρχή να είναι στο κάτω μέρος κ καθώς διογκώνεται η μήτρα μέχρι πχ κ τον 5ο μήνα να ανέβει.

Από όσο ξέρω πάιζει ρόλο στο πόσο εύκολα ακούς το μωρό, λένε ότι όταν είναι μπροστά το ακούς λίγο πιο δύσκολα. Μην ανησυχείς όμως δεν ειναι ότι δεν τα ακούς καθόλου απλά μπορεί να αργήσει λίγο πχ20η εβδομάδα

Ρώτα κ το γιατρό σου βέβαια για να είσαι πιο ήσυχη αλλά στη θέση σου δεν θα το σκεφτόμουν καθόλου. Αν μάθεις κάτι από γιατρό πες μας.

Φιλιά!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσθιο ειχα κ στην 1η εγκυμοσυνη κ τωρα στη 2η.Φυσιολογικο ειναι,ουτε εχω ακουσει αυτο που λες οτι δεν ακους το μωρο.Συην 1η τον ακουσα περιπου στην 20η εβδομαδα κ τωρα το ακουσα στο τελος της 17ης.Αλλα τωρα αναγνωριζω πιο ευκολα το "ακουσμα",κ παρολο που εχω παραπανισια κιλα λογω 1ης εγκυμοσυνης (δεν προλαα η γυναικα να επανελθω :silly: ) κ παλι το ακουσα μια χαρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ki egw prosthio exw kai h alhtheia einai oti ton mpemph ton katalabainw pio polu mesa apo oti sthn korufh ths koilia mou. To katalabaineis alla nomizw argei pio polu. Egw pantws to prwto to katalaba stis 17 bdomades. Twra ton katalabainw kathe mera kai eimai oute 19 akoma.

Apo leitourgikotita den paizei kanenan rolo mhn anhsuxeis, filia

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΟ ΕΙΧΑ

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΝ

ΑΠΛΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ

ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟΟΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΟ

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΗΓΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ

ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΧΑΜΗΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΑΝΑ

ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα!!

ΣΑς ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις κοριτσια!!!

με καθυσηχασατε..θα ρωτησω κ τον γιατρο μου σε 5 μερες που θα παω..φιλακια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efaki mu kalimeraaaaaaaaa!!!

min anisixeis katholou..den paizei kanena rolo..ma kanena omvs..min anisixeis katholou..exo sta xeria mu tis exetaseis tis b kai grafei opisthios kai ipsilos,mallon gia auto ton akouw kalutera ton mikro kai apo polu noris..to koitane gia na doune an yparxei apokolisi ktl..

filakiaaaaaaaaaaaaaaaa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...