Μετάβαση σε περιεχόμενο

πονος στην κοιλιτσα


Recommended Posts

καλημερα! ειμαι στη 5η βδομαδα κια οι πονοι ερχονται κια φρυγουν συνεχεια! βασικα ερχοναται εντονοι καθε βραδυ 3 με 5 το ξημερωμα! εκει παντα ξυπναω! φοβαμαι λιγο γιατι περπαταω συνεχεια κια ειμαι παντα σε μια υπερκοινητικοτητα κια φοβαμαι μην συμβει τιποτα κακο.η χοριακη μου ειναι 375 μικρη ακομα κια γιαυτο βοβαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!μην αγχώνεσαι κοπέλα μου είναι πολύ συνηθισμένο τα πονάκια στην αρχή της εγκυμοσύνης, πολλές κοπέλες τα έχουν μέχρι τον 3ο μήνα. Βέβαια μέχρι να το ακούσεις νομίζω ότι δεν πρέπει να ξεθαρεύεις με δουλειές κτλ. Όσο μπορείς ξεκούραση, και νομίζω ότι στην αρχή βοηθάει το filicine, λογικά θα σου έχει ήδη δώσει ο γιατρός σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ LIANAA!!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΥΠΟΛΙΓΙΣΩ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΞΕΡΩ, ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ! ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ, ΑΠ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙΑΚΡΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ! ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!! :):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελει ιδιαιτερη προσοχη στις αρχες πρεπει να εισαι ξεκουραστη και χαλαρη μεχρι να δεσει το μωρο που ελεγαν και οι παλιες-γιαγιαδες

να ηρεμισεις και να προσεχεις τις κινησεις σου και καλο για μενα θα ηταν να κανεις και μια επισκεψη στον γυναικολογο σου να βεβαιωθεις οτι οοοολα ειναι καλα!

καλο υπολοιπο σου ευχομαι και με το καλο το νινακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lianaa μου καλη σου μερα κοπελα μου.

Μη ανησυχεις για τα πονακια ειναι απολυτα φυσιολογικα.

Να ανησυχησεις αν ο πονος ειναι εντονος με αιμοραγια.

Εγω πονουσα μεχρι τον 3ο μηνα παρα πολυ..

Ευχομαι καλη εγκυμοσυνη και ολα να πανε κατ' ευχην.

Να ξεκουραζεσαι και να κοιμασαι οσο μπορεις.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι να ακούσεις την καρδούλα του ΌΧΙ δουλειές και ξεκούραση.

Εμένα ο γιατρός μου είχε απαγορέψει μέχρι και στη θάλασσα να πηγαίνω αλλά και τις διακοπές.

Πες το όμως στον γιατρό σου για τους πόνους μήπως και έχεις συσπάσεις και σου δώσει κάποια φάρμακα εγκυμοσύνης...

Τα πονάκια είναι φυσιολογικά αλλά μικρά μικρά. Άλλο οι έντονοι πόνοι. Μίλησε με τον γιατρό σου.

Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΑΝΑ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΔΙΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΔΕΞΙΑ ΜΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΙΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ .ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΙΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΕΛΑΤΤΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΤΟΜΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΚ!ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...