Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

Κορίτσια και πάλι εγώ να λέω τα δικά μου, αλλά με το να το μοιράζομαι μαζί σας νοιώθω διαφορετικά.

Σας έχω ξαναμιλίσει για την καταστασή μου αλλά πρώτον έχω την ανάγκη να το ξαναμοιραστώ μαζί σας και κατα δεύτερον τα πράγματα έχουν χειροτερέψει.

Καταρχήν νομίζω οτι αυτό που μου συμβαίνει το έχω μόνο εγώ, δεν εδιαφέρομαι για τίποτα έχω μια γενική απάθεια κλαίω συναίχεια και πολλές φορές αισθάνομαι μια συναιχώμενη ταραχή και δεν ηρεμώ εύκολα.

Αναγκάστηκα και πήγα σε ψυχολόγο και μου είπε οτι έχω κάποια μορφή κατάθλιψης.

Είμαι σε αδιέξοδο και πολύ στεναχωρημένη, σας παρακαλώ αν κάποια απο σας το έχει περάσει ας μου πει τι έκανε.

Οποια πληροφορία μου δώσετε είναι πολύ καλό για μένα.

Σας ευχαριστώ και πάλι για την υποστηριξή σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τον τίτλο του θέματος κατάλαβα πως είσαι έγκυος. Αληθεια πόσο μηνών? Αυτό που γνωρίζω είναι πως οι έγκυες έχουν πολλές πιθανότητες να βιώνουν μια κάποια μορφή κατάθλιψη στην αρχή και προς το τέλος της κύησης. Η ψυχολόγος σου είπε πως περνάς κατάθλιψη..σου διευκρίνησε τη είδους κατάθλιψη είναι και απο που προέρχεται? Είναι μόνιμη ή παροδική? Είμαι και γω ψυχολόγος και τέτοιου είδους διαγνώσεις δεν τις χρησιμοποιούμε χωρίς τεκμηρίωση. Η δική σου πως το τεκμηριώνει? Ότι και αν περνάς πάντως προσπάθησε να το αλλάξεις με το να αλλάξεις τους λόγους που πιθανά φαντάζεσαι πως το προκαλούν. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και ζήτα βοήθεια απο άτομα που σε αγαπάνε. Μίλα ελεύθερα για τα συναισθήματά σου σε όσους εμπιστεύεσαι. Προσπάθησε να χαλαρώσεις, π.χ. άκου μουσική και κάνε πράγματα που θα σε κάνουν να νιώσεις μικρή, παιδούλα...μόνο μη μπεις στη διαδικασία φαρμάκων, τουλάχιστον όχι άμεσα και όχι πριν πάρεις και μια 2η γνώμη.

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...