Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΡΕΦΛΕ ΜΑΛΛΙΩΝ


Recommended Posts

ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΑΦΗΣΑ ΑΒΑΦΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΙΑΖΩ ΜΕ ΓΡΙΑ!!! ΠΗΓΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΒΑΦΗ ΑΠΟ ΡΙΖΑ ΜΕΧΡΙ ΑΚΡΕΣ ΣΟΚΟΛΑΤΙ. ΣΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ, ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΘΑ ΑΗΔΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ.

ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΚΡΙΖΑ ΗΤΑΝ ΑΠΑΙΣΙΟ.

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ: ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΡΕΦΛΕ... ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΕΙ.

line_m121_beg_41_time_1242964800_text_cf20c9dcf3efede1f220ece1f220e5dfede1e9.gif

line_line_typew1_beg_d_typew6_time_1004068800_text_c1e3e3e5ebe9eade2026616d703b20c3e9fef1e3eff2202d20c5dfece1f3f4e520ece1e6df.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ βλέπω πολλές αρνητικές απαντήσεις, δυστυχώς! Τι να πω... Δεν ξέρω, έχω μπερδευτει! Μια άλλη κοπέλα πάντως από εδώ, η Βάνα, η οποία είναι και κομμώτρια, είπε ότι δεν είναι επικίνδυνο και μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή της! Ο γιατρός μου σίγουρα δεν θα ξέρει τι είναι το ρεφλέ! Για βαφή που τον είχα ρωτήσει, είχε πει μόνο φυτική! Το ρεφλέ όμως δεν είναι βαφή! Τελοσπάντω, θα δω! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ,

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΦΕΙΣ ΤΑ ΞΑΝΘΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΣΟΥ ΧΡΩΜΑ? ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΥΚΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΤΣΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Η ΡΙΖΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗ ΜΠΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.

ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΑ ΒΑΨΩ ΜΕ ΤΟΥ ΚΟΡΡΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΩ ΝΑ ΜΗ ΑΚΟΥΜΠΙΣΟΥΝ ΤΗ ΡΙΖΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ. ΓΡΑΨΕ ΜΑΣ ΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΤΕΛΙΚΑ!

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Pamela! Καλημέρα Κορίτσια! Με μπέρδεψες λίγο! Να βάψω τα ξανθά στο φυσικό μου χρώμα;;; Εννοείς να κάνω ξανθές ανταύγιες;;; Πάντως αύριο έχω κλείσει ραντεβού και θα το συζητήσω με τον κομμωτή εκείνη την στιγμή. Μάλλον για ανταύγιες με βλέπω! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κάνω χρόνια τώρα ξανθιές ανταύγες και ρεφλέ για το χρώμα.

Η κομμώτριά μου ειπε ότι δεν πειράζει το ρεφλέ γιατί εκτός του ότι είναι μόνο χρώμα με λίγο οξυζενέ το κρατάμε και μόνο 5 λεπτά στο κεφάλι.

Εγώ είμαι καστανή σκούρη. Είχα σκεφτεί να κάνω σκέτες ανταύγες χωρίς ρεφλέ αλλά εκτός του ότι δεν θέλω να αναπνεύσω τα χημικά θα είναι και απαίσιο μετά γιατί η μισή ρίζα θα είναι σκούρη πάλι και η άλλη άσπρη.

Έτσι για το καλό το παιδιού μου θα αφήσω λίγο ακόμη την ρίζα και θα τα βάψω με χρωμοσαμπουάν. ΟΧΙ ΤΗ ΡΙΖΑ. Μονο τα ξανθά που θα είναι κάτω από τη ρίζα. Οπότε ούτε θα αναπνεύσω πολύ ώρα χημικά ούτε θα ακουμπήσει στο κεφάλι μου. Εννοείται ότι θα τα κάνω στο φυσικό μου και όχι ξανθά.

Η μόνη διαφορά θα είναι μεταξύ ρίζας που δεν θα βαφεί και βαμμένου, όμως δεν θα έχει μεγάλη αντίθεση αφού θα είναι στην ίδια καφέ απόχρωση...

Όλα για το μωράκι μου. Οι απόψεις διαφέρουν οπότε δεν ρισκάρω 6 μηνες ξανθού μαλλιού για την υγεία του παιδιού μου την υπόλοιπη ζωή του!

Έτσι το βλέπω εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...