Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΡΕΦΛΕ ΜΑΛΛΙΩΝ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω την βοήθειά σας! Μπήκα στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και θέλω να πείτε τι έχετε ακούσει σχετικά με τις βαφές των μαλλιών και κατά πόσο επιτρέπονται. Τα μαλλιά μου τα βάφω ξανθά εδώ και πολλά χρόνια! Συγκεκριμένα κάνω ρεφλέ μόνο στην ρίζα, δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει. Το κομμωτήριο μου που ρώτησα στο κάτα πόσο επιτρέπεται το ρεφλέ, μου είπαν εγγυημένα ότι επιτρέπεται γιατί αυτό λέει δεν είναι βαφή. Δεν θέλω όμως να βασιστώ μόνο σε αυτούς γιατί μπορεί να το είπαν έτσι και για οικονομικούς λόγους. Από την άλλη, τι να πω, να παίρνουν τέτοια ευθύνη πάνω τους! Please, έχει μήπως ακούσει καμμιά σας για το ρεφλέ ή έχετε αντίστοιχη περίπτωση;;; Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλγα μου δεν έχω ακουστά το ρεφλέ... :blush:

Παρολαυτά ο δικός μου γιατρός επιτρέπει μόνο τις ανταυγειες ή καλύτερα τίποτα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΛΓΑ!! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΜΟΥ.. ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι είναι το ρεφλέ καλέ? :blink::blush:

Σίγουρα θα βλέπεις διαφορά μήνα με το μήνα στην ρίζα.... :( αλλά γιατι να το ρισκάρεις?

Κάνε την αλλαγή και εμφανίσου natural αυτό το διαστημα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το σκέφτηκα να ρωτήσω τον γιατρό μου, αλλά ψιλοντρέπομαι γιατί το πιο πιθανό είναι να μην ξέρει ο άνθρωπος τι είναι το ρεφλέ! Γυναικολόγος είναι, δεν βάφει μαλλιά! :) Θα με ρωτήσει σίγουρα τι είναι αυτό και εγώ θα του πω ότι μου είπε και το κομμωτήριο, ότι δηλαδή δεν είναι βαφή! Μα εμένα το πρόβλημα μόυ είναι αν αυτοί μου λένε αλήθεια ή όχι! Τι να πω! Και ψάχνω και στο internet μήπως βρω ακριβώς τι είναι το ρεφλέ και δεν βρίσκω τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε magdad πως να εμφανιστώ natural όταν έχει κατέβει τόσο η ρίζα και κάνει μεγάλη αντίθεση με τα μαλλιά μου που είναι κατάξανθα;;; Εχω πάρει που έχω πάρει 6 κιλά μέσα σε 3 μήνες, είναι και τα μαλλιά έτσι... Άσε να πάει... Αν όμως έχουν δίκιο στο κομμωτήριο και είναι ακίνδυνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλγα μου,φαντάζομαι πως θα είναι βαφή...Λογικά δηλαδή :blush: Βέβαια δεν είμαι κομμώτρια,ούτε τα μαλλιά μου βάφω αυτή την περίοδο :) Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις ξανθές ανταυγιες;Θα υπάρχει κάποια διαφορά αλλά είναι σχετικά ακίνδυνες γιατι δεν έρχονβται σε επαφή με το κεφάλι.Κομμώτριες της παρέας...βοηθήστε!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟ ΡΕΦΛΕ ΕΙΝΑΙ ΒΑΦΗ & ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ, ΟΠΩΣ & ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΑ ΤΗ ΡΙΖΑ.ΟΙ ΦΥΤΙΚΕΣ ΒΑΦΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ & ΑΥΤΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΧΗΜΙΚΑ, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟΥ ΚΟΡΡΕ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΗΜΙΚΑ. Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΤΕ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ ΤΗ ΡΙΖΑ ΕΙΤΕ ΧΡΩΜΟΓΑΛΑΚΤΩΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ, ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΣΙΜΑΤΑ.& ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΣΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ Ο ΑΕΡΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΜΥΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΗΜΙΚΑ ΤΩΝ ΒΑΦΩΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ. ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΨΙΛΟΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ ΚΙ Η ΡΙΖΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΝΥΣΥΧΗΤΙΚΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΛΕΥΚΑ. ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΤΟΥ ΚΟΡΡΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΑ ΑΚΟΜΗ. ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΣΕ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ Ή ΟΧΙ? ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Βέβαια τώρα ψιλομπερδευτηκα γιατί έλεγα να πάω μέσα στην εβδομάδα να το κάνω αυτό το περιβόητο ρεφλέ! Οπως είπε και η kalypso όμως, είναι βαφή μάλλον... :( Χρωμογαλάκτομα σε όλα τα μαλλιά δεν μπορώ να κάνω γιατί τα μισά είναι ξανθά και η ρίζα (ποια ρίζα δηλαδή, 5 δάχτυλ!!!), είναι κατάμαυρη! Εμ, τι τα ήθελα τα ξανθά και εγώ! Οι ξανθές αντάυγιες που είπε η hope_89 ίσως είναι καλή ιδέα και ίσως μπορέσω έτσι και το σώσω λίγο... Αλλά ρε γμτ, να απαντήσει με τόση σιγουριά ο κομμωτής! Και φανταστείτε ότι με ξέρει 10 χρόνια τώρα! Να ρωτήσω κάτι χαζό; Οι βαφές γιατί λένε ότι κάνουν κακό; Μπορεί να προκαλέσουν αλλεργία εκείνη την στιγμή, ή περνάνε απευθείας στο έμβρυο;;; Τhanx κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Και κάτι άλλο που το είχα απορία πάντα! Όλες αυτές που μένουν έγκυες και είναι στην τηλεόραση, π.χ Μενεγάκη, τι στο καλό κάνουν με τα μαλλιά τους και είναι έτσι άψογη η ρίζα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΓΑ ΚΟΚ έγραψε:

Α! Και κάτι άλλο που το είχα απορία πάντα! Όλες αυτές που μένουν έγκυες και είναι στην τηλεόραση, π.χ Μενεγάκη, τι στο καλό κάνουν με τα μαλλιά τους και είναι έτσι άψογη η ρίζα;;;

ελα ντε, ποτέ δεν ειδα ουτε χιλιοστο ριζας σάυτες, κι εγω μεγάλη απορία το εχω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια αυτές θα χρησιμοποιούν φυτικές (ή και κανονικές :dry: )βαφές,χωρίς να σημαίνει οτι κάνουν καλό στα μωρά τους. :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν πήγα να κάνω το β' επιπέδου ρώτησα τον γιατρό

αν μπορώ να βάψω νύχια.

μου είπε πως η περιποίηση επιτρέπεται κανονικά και νύχια

και μαλλιά, αρκεί η βαφές μαλλιών να είναι φυτικές.

τώρα οι απόψεις των γιατρών διαφέρουν.

αυτός ο γιατρός που μου κανε το β επιπέδου είναι καθηγητής

και ας πούμε τον εμπιστεύομαι περισσότερο γιατί μου έδινε

ολοκληρωμένες απαντήσεις και έλυνε τη κάθε απορία μου.

ο γιατρός που με παρακολουθεί,δεν επιτρέπει τη βαφή μαλλιών και

των νυχιών.

επίσης ο καθηγητής-γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πίνω

και 2 καφέδες την ημέρα, 2 φορές τη βδομάδα αλκοολ,

καθώς γέλασε τρελά όταν του είπα ότι έχω ακούσει ότι

το ανθρακικό κουφαίνει το έμβρυο....

μου είπε ότι το έντερο κάνει περισσότερο θόρυβο απ ότι

το ανθρακικό, και να πίνω άφοβα ανθρακούχα ποτά...

είχα σκάσει να πιω σόδα.

τα τελευταία σας τα ανέφερα πληροφοριακά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera se ola ta koritsia!!!!

kata arxin koritsia mu min paramuthiazestai me futikes vafes..tipota den einai fytiko..akoma kai tou korre...o dikos mu o giatros mu eipe na vapso ta mallia mu kanonika..den ta exo vapsei akoma an kai kano antaugies...den fainetai polu i riza giati eimai xanthia alla kapoia stigmi tha kano kai auto giati dekemvri pantreuetai o adelfos..den nomizo na epireazei to moro..an itan etsi..den tha xrisimopoiusame afroloutra kaluntika kremes...apla to thema einai oti logo auximenon ormonon mporei to apotelesma na min einai to epithimito..apo kei kai pera eina stin krisi tis kathe gunaikas...

sas filo!!!

maria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕleNitSa έγραψε:

όταν πήγα να κάνω το β' επιπέδου ρώτησα τον γιατρό

αν μπορώ να βάψω νύχια.

μου είπε πως η περιποίηση επιτρέπεται κανονικά και νύχια

και μαλλιά, αρκεί η βαφές μαλλιών να είναι φυτικές.

τώρα οι απόψεις των γιατρών διαφέρουν.

αυτός ο γιατρός που μου κανε το β επιπέδου είναι καθηγητής

και ας πούμε τον εμπιστεύομαι περισσότερο γιατί μου έδινε

ολοκληρωμένες απαντήσεις και έλυνε τη κάθε απορία μου.

ο γιατρός που με παρακολουθεί,δεν επιτρέπει τη βαφή μαλλιών και

των νυχιών.

επίσης ο καθηγητής-γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πίνω

και 2 καφέδες την ημέρα, 2 φορές τη βδομάδα αλκοολ,

καθώς γέλασε τρελά όταν του είπα ότι έχω ακούσει ότι

το ανθρακικό κουφαίνει το έμβρυο....

μου είπε ότι το έντερο κάνει περισσότερο θόρυβο απ ότι

το ανθρακικό, και να πίνω άφοβα ανθρακούχα ποτά...

είχα σκάσει να πιω σόδα.

elenitsa mu kai go to idio me ta anapsiktika..lussaga na pio ligi coca light..lussa omos kai milame gia katapiesi...prin meino den epina katholou..tora den xero ti me epiase..eixa akousei diafora..oti tromazei to paidi..oti koufainetai..kai rotisa ton giatro..kai mu leei..tote na stamatisei to entero na leitourgei..to stomaxi na gourgourizei...!!!opote pino...to mono thema ru einai oi adeies thermides..tipota allo...!!!

filakia polla!

τα τελευταία σας τα ανέφερα πληροφοριακά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΓΑ ΚΟΚ έγραψε:

Βρε magdad πως να εμφανιστώ natural όταν έχει κατέβει τόσο η ρίζα και κάνει μεγάλη αντίθεση με τα μαλλιά μου που είναι κατάξανθα;;; Εχω πάρει που έχω πάρει 6 κιλά μέσα σε 3 μήνες, είναι και τα μαλλιά έτσι... Άσε να πάει... Αν όμως έχουν δίκιο στο κομμωτήριο και είναι ακίνδυνο;

E...τότε η μόνη λύση είναι οι ανταυγειες αλλά και πάλι όπως λένε οι φίλες να είσαι σε καλά αεριζόμενο χώρο για να μην μυρίζεις όλα αυτά τα χημικά.

Οσο για την Μενεγάκη έχει δηλώσει στην εκπομπή της ότι τα βάφει κανονικά για επαγγελματικούς λόγους γιατι δεν μπορεί να κάνει αλλιώς, χωρίς να θέλει λέει να αποτελέσει πρότυπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ολγα μου επιδη ειμαι κομμωτρια θα σου πω οτι το ρεφλε ειναι μια τεχνικη εργασια η οποια απλα τονιζει το χρωμα των μαλλιων .Η συσταση του ειναι λιγο απο το βαφη που χρησιμοποιεις μαζι εμ οξυζενε των 10 βαθμων και σαμπουαν μεσα και λιγο νερακι αυτο στην ουσια δηλαδη η προσθηκη σαμπουαν και νερου αποδυναμωνει τοσο τη μικρη ποσοτητα της βαφης οσο και του οξυζενε .

Να σου δωωσω να καταλαβεις το ντεκαπαζ που χρησιμοποιουμε στις ανταυγιες ειναι πολυ πιο επικυνδυνο αν ακουμπησει στο δερμα απο απροσεξια και βεβαια αν το εισπνευσει σε αντιθετη περιπτωση που ατυο δνε εχει απλυτως τιποτα μεσα .Επισης μπορεις να ακνεις το εξης :να πας καινα παρεις τη βαφη του κορρε το ανλογο ξανθο που βαζεις του κορρε ειναι φυτικες καινα κανεις το ρεφλε με αυτη τη βαφη καινα πεις να στο περασουν .Σου ευχομαι όαλ αν απανε καλα και οτιδηποτε χρειαστεις επικοινωνησε μαζι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Επέτρεψε μου να σου καταθέσω πολύ υπεύθυνα την άποψή μου επί του θέματος.

Εχω τελειώσει το ΜΠΣ Περιβάλλον και Υγεία της Ιατρικής Σχολής Αθήνας στο Εργαστήριο Παθολογικής Ανατομικής.

Η διατριβή μου είναι με θέμα "Περιβαλλοντικές Επιδράσεις στο Εμβρυο και Συγγενείς Ανωμαλίες"

Θα σου έλεγα λοιπον τα εξής:

Η επίδραση μιας βαφής εξαρτάται από τον οργανισμό της εγκύου, του εμβρύου αλλά και τη διαπερατότητα του πλακούντα. Παράλληλα η επικινδυνότητα αυξάνεται με το χρώμα. Πιο σκουρα χρώματα είναι πιο επικίνδυνα. Το ξανθό είναι το λιγότερο επικινδυνο σύμφωνα με μελέτες.

Παράλληλα η βαφή μαλλιών απαγορεύεται στο 1ο τρίμηνο λόγω της ανάπτυξης του Κεντρικού Νευρικού Συστήματος. Στο 3ο τρίμηνο είναι επικίνδυνη.

Καπου μέσα στο 2ο τρίμηνο γύρω στον 5 μήνα, ίσως σου επιτρέψει ο γιατρός σου να βάψεις ελάχιστα το μαλλί σου.

Αν πρέπει να πάρεις κάποια βαφή, προτίμησε φυτική βαφή φαρμακείου χωρίς αμμωνία και για πολύ πολύ μικρό χρόνο παράμονής στη ρίζα και χωρίς να επιμένεις στο τρίψιμο για να βαφτούν καλά τα μαλλιά.

Ωστόσο χρειάζεσαι συμβουλή από το γυναικολόγο σου. εκείνος θα σου δώσει το πράσινο φως.

Θα σου πω και το τελευταίο. Εγώ έχω φυσικό χρώμα μαλλιών καστανό σκούρο. Το έχω βαμένο μελί με ξανθές αντάυγιες... και μπορώ να πω ότι είμαι ξανθια. Για χάρη όμως του μωρού μου, η ρίζα μαυρη έφτασε τα 2 εκατοστά και δεν σκόπευα να βάψω τα μαλλιά μου μπροστά στην υγεία του παιδιού μου το οποίο τελικά έχασα.

Επίσης, όταν και αν σου επιτρέψει ο γιατρός να βάψεις τα μαλλιά σου θα είσαι σε ανοιχτό και καλά αεριζόμενο χώρο.

Παράλληλα να προσέχεις και τις αναθυμιάσεις από το ασετόν για τα νύχια αλλά και τα μανό. Παντα έξω να βάφεις τα νύχια σου.

ΑΥΤΑ! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Βάνια μου! Σου έχει έρθει η απάντηση πο έγραψα;;; Δεν ξέρω τι γίνεται! Έχω απαντήσει 2 φορές και για κάποιο λόγο δεν εμφανίζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Miss_Yakinthos! Πραγματικά λυπάμαι πολύ για αυτό που γράφεις για το παιδάκι. Σου εύχομαι πάντως μέσα από την καρδιά μου να είσαι πάντα καλά και σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΒΑΦΩ ΞΑΝΘΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ,ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΟΚ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ(ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟΥΣ 4,5 ΜΗΝΕΣ)ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΕΣ ΑΝΤΑΥΓΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΣΠΡΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ Η

ΑΠΑΙΣΙΑ ΜΑΥΡΗ ΡΙΖΑ ΠΟΥ ΣΙΧΑΙΝΟΜΟΥΝΑ! ;):P

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΑΝΤΑΥΓΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ,ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΚΑΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ :blush:

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΓΩ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΟΚ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΠΡΟΧΩΡΑΩ

ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΒΑΦΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΕ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΜΟΥ.

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...