Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μέχρι πότε θηλασμός?


Recommended Posts

Γεια σας!! Πρώτη φορά γράφω στο site αν και το παρακολουθώ απο τότε που έμεινα έγκυος και με έχει βοηθήσει πολύ!!!!.Η μπουμπού μου είναι 4μιση μηνων περίπου και τη θηλάζω αποκλειστικά, η απορία μου είναι πότε πρέπει να την κόψω? Μου λένε ότι μετά το 6μηνο δεν τους προσφέρει τπτ, ισχύει κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ NESSIE ΜΟΥ!! ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΣ ΘΗΛΑΣΩ ΟΣΟ ΠΑΕΙ !!!ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΟΤΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!!!ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΘΗΛΑΣΕΙΣ!!!ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΘΡΕΠΤΙΚΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ!!!! ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΑΝΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!ΣΕ ΦΙΛΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα αφήσω το γιό μου να απογαλακτίσει μόνος του όταν ΕΚΕΙΝΟΣ είναι έτοιμος. Ανοίχτηκε θέμα εδώ με τίτλο "Θηλασμός μετά το χρόνο", αν σε ενδιαφέρει.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ!!!ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ!!Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ Η ΛΑΛΑ ΓΡΑΦΕΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαστε μονο 3 μηνων αλλα πρωτα ο θεος εφοσων καταφερω και την θηλασω ακομα 4 μηνες θα το συνεχισω γιατι αισθανομαι καλα και μετα τον χρονο

Δεν υπαρχει χρονικο ενδεδειγμενο χρονικο οριο

Θηλασε την οσο εσυ αισθανεσαι καλα με τον εαυτο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Nessie. :)

Πιστευω πως ο θηλασμός είναι εξίσου οφέλιμος και μετά τον έκτο μήνα.Η μπουμπού μου είναι 4 μηνών και σκοπευω να σταματήσω τον θηλασμό μετά το πρώτο έτος... :) Παράλληλα θέλω να θηλάζω και το δεύτερο μωράκι μου,που έρχεται ;)

Η άποψη μου είναι να μην σταματήσεις τον θηλασμό πριν το πρώτο έτος :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι θα πει γλυκια μου "ποτε πρεπει"?

Για αρχη διαβασε το θεματακι που σου ειπαν τα κοριτσια και μετα σκεψου!

Ο θηλασμοσ δεν ειναι κατι που "πρεπει".

Αν εσυ νιωθεις οτι δεν μπορεις και οτι απλα πιεζεσαι, δεν υπαρχει λογος να συνεχισεις!

Βρισκομαι σε φαση απογαλακτησμου και ισως φαινομαι καπως με τις συμβουλες μου, αλλα θελω να σου πω, πωσ το μωρο μου δεν θελει κατι που ειναι τελειως φυσιολογικο, και ετσι αφηνω να ερθουν τα πραγματα μονα τους!

Ο θηλασμος δεν ειναι μονο γαλα και αυτοι που σου δωσαν τετοιες συμβουλες δεν ξερουν!

Την σιγουρια και την ασφαλεια που νιωθει το μωρακι σου, βαζοντας το στο στηθος μπορει ενα μπουκαλι γαλα να το αντικαταστησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...