Μετάβαση σε περιεχόμενο

24 ΩΡΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕΝΟΥΝ....ΕΙΜΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ!!!!!!!!


RUBELA

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλώς ήρθες κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου 💖 όπως σου είπαν και τα κορ΄ιτσια μη σε αγχώνουν τα συμπτώματα, αυτά πάνε κι έρχονται, κι επίσης, κι εγώ στις πρώτες εβδομάδες δεν είχα κάποιο τρανταχτό σύμπτωμα, παρα μ΄όνο τον πόνο στο στήθος και έτσι ψιλοζαλάδες αν θυμάμαι καλά. απ την ημέρα που άκουσα την καρδούλα να σου πω την αλήθεια σταμάτησα να τα παρτηρώ κιόλας, γιατί μόνο άγχος προκαλούν. Μόνο όταν τα λέμε εδώ κάνω τον απολογισμό και τα γ΄ραφω. Κατα τ άλλα, θα υπάρχουν μέρες που αισθανόμαστε έγκυες κι άλλες που θα το ξεχνάμε γιατί τα συμπτώματα δεν είναι στάνταρ. Περιμένουμε τα νεάκια σου απ τον πρώτο υπέρηχο 💖
    • Αυτό που λες για την Παναγία, κι εγώ, ενώ δεν είμαι καθόλου της θρησκείας, για κάποιο λόγο ένιωσα την ανάγκη τελευταία να την προσφωνώ να προσέχει το μωράκι μου 🙏 Νομίζω είναι λόγω των απωλειών που βιώσαμε, ότι έχουμε την ανάγκη για πίστη σε μια ανώτερη δύναμη Είναι σίγουρα κι ορμόνες που κάνουν πάρτυ, αλλά δεν είσαι μόνη στις τυμπανοκρουσιες, να ξέρεις 🤣🤣🤣
    • Γεια σας κορίτσια! Προσπαθώ να διαβάσω τα νεότερα σ αυτό το θεματάκι γιατί έχασα κάποιες αναρτήσεις η αλήθεια είναι. Έχω επιστρέψει και στη δουλειά μετά από άδεια και προσπαθώ ακόμα να βρώ τους ρυθμούς μου. Όπως σας έγραψα ο τελευταίος υπέρηχος (#3) ήταν την περασμένη Τρίτη 28/05 όπου είδαμε το μικρό ζελεδάκι και μου έβαλε η γυναικολόγος κάποια δευτερόλεπτα την κοαρδούλα για να ηρεμήσω μιας και ήμουν αγχωμένη. Έπειτα έχω ηρεμήσει αρκετά μπορώ να πω, τα συμπτώματα παραμένουν ίδια, αν και δε ξανα έκανα εμετό απ την αρχή της εβδομάδας. Κάπως βρήκα το "κόλπο" που λειτουργεί για εμένα - οι ναυτίες συνήθως με πιάνουν όταν πεινάω ή όταν κάποια έντονη μυρωδιά μου τα σκάσει. Οπότε πήρα κάτι μπισκότα, που υποτίθεται είναι και υγιεινά, και τρώω 3-4 από αυτά ή αν είναι η ώρα του γεύματος τρώω φαγητό ή κάποιο φρούτο. Και κάπως έτσι περνάει. Οι κράμπες με πιάνουν που και που, κυρίως στη μέση, αλλά ευτυχώς παραμένουν ήπιες και όχι συστηματικές. Αυτό απ τη μια με ηρεμεί ότι δεν έρχεται κάτι κακό κι απ την άλλη με ηρεμεί ότι εξελίσσεται φυσιολογικά (έτσι θέλω να πιστεύω δλδ γιατί δεν είχα τέτοιες κράμπες σε καμία απ τις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες που δε προχώρησαν). Κατα τα τ' άλλα η ενέργειά μου είναι σαφώς πεσμένη, δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα, ακόμα και για ψώνια που πήγα θέλω να κάθομαι ανα 30 λεπτά γιατί κουράζομαι. Επιπλέον το σ΄τηθος με πονάει καθημερινά, άλλοτε περισσότερο άλλοτε λιγότερο, πάντως είναι το μόνο "σταθερό" σύμπτωμα. α! επίσης παρατηρώ ότι είμαι πιο ευαίσθητη συναισθηματικά, βάζω τα κλάμματα πολύ εύκολα καθώς βλέπω πχ μια συγκινητική στιγμή στο Νετφλιξ, που όμως δε θα έκλαιγα υπό άλλες συνθήκες 🤣 Η γυναικολόγος μου έκλεισε κατευθείαν την αυχενική για 1/07 αλλά δε ξέρω αν θα την παλέψω ψυχολογικά να περιμένω τόσο, καθώς την παλίδρομη κύση την έχασα στον τρίτο μήνα και, όσο να ναι, με αγχώνει κάπως αυτός ο άτιμος μήνας. έκλεισα ένα ραντεβού στις 18/06, να είμαι δλδ κάπου στη μέση απ το σήμερα μέχρι την αυχενική για την ηρεμία μου. Κατα τ' άλλα έχω πολλή θετική σκέψη καθημερινά, ο σύζυγος βοηθάει πάρα πολύ σ αυτό, φροντίζουμε να υπάρχουν όμορφες στιγμές μαζί μες τη μέρα και να το ζήσουμε χωρίς φόβο.
    • Ασφαλώς κορίτσι μου! Εννοείται θα πάρεις όσο χρόνο χρειάζεσαι να επανέλθεις σωματικά και ψυχικά 💖Είμαστε εδώ για σένα, ό,τι χρειαστείς 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...