Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες γεννάμε Μάιο του 2010;;;


Recommended Posts

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, κι εγώ λέω στον άντρα μου ο "αγιος Βασίλης" φέτος να μου φέρει μια συσκευή υπέρηχου να την έχω όλη μέρα πάνω μου...άστα! Λοιπόν, εμένα ο γιατρός μου μου είπε εξ'αρχής οτι κανονικά θα με βλέπει 1 φορά τον μήνα αλλα όποτε θελήσω και για οποιονδήποτε λόγω θέλω να το δω να πάω αμέσως για να μην αγχώνομαι, (το σπίτι μου είναι δίπλα στο ιατρείο του) έτσι κι εγώ κάθε 15 μέρες πηγαίνω. όσο για λεφτά μου παίρνει εναν υπέρηχο τον μήνα, τους άλλους δε μου τους χρεώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 758
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

alexandra27 sorry ρε κούκλα μπερδευτηκα.. σήμερα είμαι πολύ αγχωμένη με το θέμα γιατρού γιατι έχω πολύ πόνο στην κοιλιά και στα πλαινά της μέσης και κάθε φορά που της τηλεφώνω κάνω αμάν να καταλάβει ποιά έιμαι...και σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω γιατρό.. τεσπα θα δουμε φιλάκια σε όλες ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hopa έγραψε:

alexandra27 sorry ρε κούκλα μπερδευτηκα.. σήμερα είμαι πολύ αγχωμένη με το θέμα γιατρού γιατι έχω πολύ πόνο στην κοιλιά και στα πλαινά της μέσης και κάθε φορά που της τηλεφώνω κάνω αμάν να καταλάβει ποιά έιμαι...και σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω γιατρό.. τεσπα θα δουμε φιλάκια σε όλες ευχαριστώ.

Σιγα καλε!! Τι ζητας συγνωμη??

Οτι θελεις ρωτα με!!

Εδω ειμαι.

Αν δε νιωθεις σιγουρια, εννοειται και να τον αλλαξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κι απο μένα! Πάντως ο γιατρός είναι πολύ σημαντικό να σε χαλαρώνει...εμένα πέρα από όλα τα άλλα απο την αρχή μου είπε και το εξής, οτι συμβουλεύει να μην τρέξω να το ανακοινώσω σε όλο τον κόσμο για έναν και μόνο λόγο, οτι η κάθε μία φιλενάδα-ξαδέρφη-θεία απο το χωριό-πεθερά κ.λ.π. θα έχουν κάτι να θυμηθούν από τα δικά τους "δύσκολα" και να συμβουλέψουν ένα κάρο μπούρδες με αποτέλεσμα να αγχώνομαι ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ! Μου είπε να περάσουν 2-3-4 μήνες ετσι ώστε πλέον να έχω τον έλεγχο της κατάστασης, να έχω καταλάβει τι μου γίνεται κι έτσι να μην επηρεάζομαι απο κανέναν μετά. Για όλο αυτό το διάστημα μου ξεκαθάρισε να τον παίρνω τηλ για ότι χαζό και μη μου ρχεται και να ρωτάω κατ'ευθείαν αυτόν! Έτσι κι εγώ μέχρι σήμερα το έχω πεί στον άντρα μου, τον μπαμπά μου και σε όλες εσας!

Κορίτσια εμένα η αυχενική θα κοστίσει 120 και όπως έχω ξαναπεί στον γυναικολόγο μου δίνω 50eu τον μήνα!

Αχ, ανυπομονώ τόοοοοοοοοσο πολύ να το νιώσω κι εγώ!

Φιλιά σε όλες σας και στα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alexdim,

Μην ανησυχεις,θα το ακουσεις κι εσυ!!

Εγω δεν κρατιεμαι, το χω πει σε ολο τον κοσμο!! :P:P:P:P:P

Οχι βεβαια απο την αρχη ,αλλα το πα!!

Δεν κρατηθηκα απο τον ενθουσιασμο μου!! :blink::blink::blink:

Μια χαρα σου παιρνει κι εσενα ο γιατρος.

Φιλακια στις κοιλιτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridakiμην ανησυχεις κοπελα μου ΟΛΑ ΚΑΛΑ θα ειναι ε καποια στιγμη σταματανε οι ανακατοσουρες και καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη μην αγχωνεσαι και μπες αυριο αν μπορεσεις να μας πεις τα νεα σου .

monkey,marinahκαλως ηρθατε καλη εγκυμοσυνη και με το καλο κοριτσια μου

Κοριτσια και εγω μια φορα το μηνα παω στον γιατρο για αρχη δεν νομιζω οτι χρειαζεται παραπανω απο ιατρικης πλευρας, αλλο αν εμεις θελουμε να παρουμε το μηχανημα που κανει το υπερηχογραφημα στο σπιτι :P:P:Pεδω που τα λεμε μακαρι να το ειχαμε ,

δινω 50ε την επισκεψη και η αυχενικη παει 170ε,διαβασα καποια κοπελα 90ε η αυχενικη :blink::S:ohmy: ? καλε που ειναι αυτο να παω και εγω ?????

κοριτσακια μου οσες παμε αυριο για αυχενικη Διαφανεια ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά σας απότελέσματα κορίτσια!!:) Με καλή τύχη!!:)Μη ξεχάσετε να μας ενημερώσετε εεεε;;; Σημερα θα πάω κι εγώ να το δω κατα τις 4μιση. Εχω αγωνιά και ενθουσιασμό μαζί....θα δω το μικρό μου μωράκι...αχ να πάνε όλα καλάαααα!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Καλά σας απότελέσματα κορίτσια!!:) Με καλή τύχη!!:)Μη ξεχάσετε να μας ενημερώσετε εεεε;;; Σημερα θα πάω κι εγώ να το δω κατα τις 4μιση. Εχω αγωνιά και ενθουσιασμό μαζί....θα δω το μικρό μου μωράκι...αχ να πάνε όλα καλάαααα!!!:)

Καλημερα Φανουλα!!

Ευχαριστουμε για τις ευχες!!

Αστα, δεν εχω κοιμηθει ολο το βραδυ απο το αγχος μου!!

Εννοειται θα ενημερωσουμε!!

Με το καλο να δεις κι εσυ το θαυματακι σου!!

Ολα καλα θα ναι για ολες μας!!

:P :silly: :P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την alexandra27 ότι ο-η γυναικολόγος είναι το Α και το Ω.Και η δικιά μου μου εμπνέει εμπιστοσύνη,μπορώ μου είπε να την παίρνω τηλέφωνο για ότιδήποτε απορία μπορεί να έχω.

Η δική μου αυχενική στοίχησε 130€ και η γυναικολόγος μου παίρνει 30€ κάθε μήνα.

Και καλά σας αποτελέσματα κορίτσια!!!

περιμένουμε νέα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..........μεγαλώνουν μεγαλώνουν!!!!!!

Χθες αγόρασα παντελόνι Large size.....Τι να κανω???Αφού με πιέζουν και δεν μπορώ...Πρέπει να έχω βάλει 2 κιλά....είδα και το ποστ με τη διατροφή!!!!Πολύ καλό αλλά άστα να πάνε...τρώμε τα πάντα τώρα!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

dev141pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!

Δεν περνάει η μερά δεν περνα......

Στις 7 εχουμε το ραντεβού για την αυχενική!! Εμας κορίτσια θα μας πάρει 200 ευρώ για την αυχενική και 40 ευρώ για το test Papp-A!!! Μήπως μας πιανουν λιγο τον .... καταλαβαίνετε!!!! ;)

Ευτυχώς στην γιατρό μου δεν πληρώνω γιατί έχω ασφάλεια ιδιωτική που είναι (εντελώς τυχαία) συμβεβλημμένη και η γιατρός, οπότε όλες οι επισκέψεις είναι πληρωμένες από την ασφάλεια.

Έχω πολλή αγωνία... περιττό...Διαβαζω και τις μανούλες που το έχουν ήδη καταλάβει να στριφογυρίζει και περιμένω και εγώ να το νοιώσω!! Η κοιλίτσα έχει μεγαλώσει τόσο λιγο που λέω τί γινεται??? :huh: Αλλά και εγώ με φορμίτσες την βγάζω!

Φιλιά και καλημέρα σε όλες!!! Θα τα πούμε.... :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν είναι δίδυμα........Έτσι ακούγετε???Ελπίζω να μη βάλω 20 κιλά!!!

πητ 23/05

και δεν περπατώ καθόλου....αφού δεν προλαβαίνω!!!!7 φεύγω απ τη δουλειά και δεν έχω καθόλου όρεξη μετά...

εσυ??είσαι εγκυούλα???

dev141pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμ οχι δεν ειμαι εγκυος :( μακαρι να ημουν ακομη! χαχαχα

γεννησα πριν 3μηνες...το περασα και εγω αυτο το 9μηνο που δεν ηξερα τι να φορεσω,αν και ειχα παρει 14το πολυ κιλα...ευτυχως ηταν καλοκαιρι οποτε φορουσα φορεματακια και μαγιο! καλα την εβγαλα!χιχι

μαμοτο ψαχνω να βρω καποια να εχει πητ 11μαιου!!!

εχει καμμια σας αγορακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι εγινε ?καλα ολες το απογευμα θα πατε ?

Εγω πηγα το πρωι αλλα πριν λιγο μαζευτηκα ολη μερα ειχα εξωτερικες δουλειες .

Λοιπον εμενα η αυχενικη βγηκε 1,5mm kai πιθανοτητα 1:11013 μια χαρα μου ειπε η γιατρος,περιμενω ακομα τα αποτελεσματα απο τα papp-a και την χοριακη και αναλυτικα ολα θα μου τα εξηγησει ο γιατρος μου .

Α!!! :woohoo: :woohoo: κοριτσια εμενα μου ειπε οτι δειχνει για κοριτσακι και οτι ειναι λεει και ζωηρουλα :P:P :laugh: :laugh: εμοιασε στη μαμα της χε χε ,ειδατε που σας ελεγα οτι το καταλαβα οριστε ειναι ζωηρο το παιδι μου δεν κρατιεται :silly: :lol::lol: .

gasper παρα πολλα ειναι αυτα που σου πηρε εμενα στην τιμη των 170ε ηταν η αυχενικη,το papp-a και η β χοριακη,α!και μου δωσανε και dvd.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΡΑΨΤΕ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ,ΦΥΛΛΟ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

11μαιου εχω εγω γεννεθλια!!!

εχω αδυναμια στους γιους!

εγω δεν εζησα τον γιο μου,8 νοεμβ. θα ηταν τριων μηνων και θα γιορταζε την γιορτη του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισααα...κι έχω ευχάριστα που ελπίζω να μείνουν έτσι μέχρι και την αυχενική!!!Λοιπόοον...το μωράκι μου είναι μεγαλύτερο τελικά δηλαδή 10 εβδομάδων και φάνηκε το υγρό στον αυχένα...το είδα εγώ από την αρχή και τρόμαξα..μου φάνηκε πολύ...το είδε κι ο γιατρός, το μέτρησε και μου λέει...<<είχες πρόβλημα στο προηγουμενο;;>> και εκείνη την ώρα έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου...σκέφτηκα όχι κι αυτό...όχιιι!!!Του απάντησα κααφατικά και περίμενα απάντηση...<<Αυτό είναι φυσιολογικό !!!>> Μου λέει!!!! Τρελάθηκα από τη χαρά μου!!! Εκλαιγα από τη χαρά μου...τον ρωτάω αν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτό μέχρι την αυχενική που θα γίνει σε 2 βδομάδες και μου είπε όχι!!!ΟΧΙΙΙΙΙΙ!!!!:) ΠΟτέ η λέξη αυτή δεν μου φαινόταν τόσο όμορφη όσο τώρα!!!:) Αχχ...ευχομαι να μην αλλάξει κάτι μέχρι την αυχενική...θέλω να μείνουν όλα έτσι θετικά!!!!

Μαμά χήνα μου...μην τα σκέφτεσαι έτσι κορίτσι μου...να είσαι αισιοδοξη...ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει..από τη δυστυχία στην ευτυχία!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Κορίτσια γύρισααα...κι έχω ευχάριστα που ελπίζω να μείνουν έτσι μέχρι και την αυχενική!!!Λοιπόοον...το μωράκι μου είναι μεγαλύτερο τελικά δηλαδή 10 εβδομάδων και φάνηκε το υγρό στον αυχένα...το είδα εγώ από την αρχή και τρόμαξα..μου φάνηκε πολύ...το είδε κι ο γιατρός, το μέτρησε και μου λέει...<<είχες πρόβλημα στο προηγουμενο;;>> και εκείνη την ώρα έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου...σκέφτηκα όχι κι αυτό...όχιιι!!!Του απάντησα κααφατικά και περίμενα απάντηση...<<Αυτό είναι φυσιολογικό !!!>> Μου λέει!!!! Τρελάθηκα από τη χαρά μου!!! Εκλαιγα από τη χαρά μου...τον ρωτάω αν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αυτό μέχρι την αυχενική που θα γίνει σε 2 βδομάδες και μου είπε όχι!!!ΟΧΙΙΙΙΙΙ!!!!:) ΠΟτέ η λέξη αυτή δεν μου φαινόταν τόσο όμορφη όσο τώρα!!!:) Αχχ...ευχομαι να μην αλλάξει κάτι μέχρι την αυχενική...θέλω να μείνουν όλα έτσι θετικά!!!!

Μαμά χήνα μου...μην τα σκέφτεσαι έτσι κορίτσι μου...να είσαι αισιοδοξη...ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει..από τη δυστυχία στην ευτυχία!!!:)

Μπράβο Φανούλα πολύ χάρηκα όλα καλά θα πάνε... :kiss::kiss:

Σού στέλνω κ ενα καρματάκι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ 'ευχαριστώ Βικάκι!!!:) Μακάρι..μακάρι!!!:) Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη..επιτέλους!!!! Επίσης είδα κάτι σαν μικρό τσουτσούνι χεχεχεχε..αλλά νομίζω πως είναι νωρίς για να φανεί το φύλο!!!:) Αχου...τι καλάααααααα!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι....!!!!! Θα είμαι μια και μοναδική!!!!:) Το θέμα είναι ότι τρεις άντρες...θα μου βγάλουν το λάδι!!! Σε ποιον να πεις να σε βοηθήσει με τις δουλειες;;;; ενώ η κόρη...!! θα είναι εκεί να σου δώσει κι ένα ποτήρι νερό !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...