Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες γεννάμε Μάιο του 2010;;;


Recommended Posts

Καλά έκανε και σου είπενα πας την Παρασκευη. Οι μετρήσεις είναι πιο έγκυρες όσο το μωρό έχει κλείσει και την 12η εβδομάδα. Μην ανησυχείς. ¨Ολα θα πάνε μια χαρά. Προφανώς δεν φαινόταν καλά και προκείμένουν οι μετρήσεις να είναι ακριβείς προτιμά να μεγαλώσει λίγο. Καλή επιτυχία!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 758
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

GASPERAKI μου μην αγχωνεσαι καλη μου για καλο το ειπε ο γιατρος γιατι θελει να κανει σωστα τη δουλεια του να δεις που ολα θα πανε καλα ;) και θα μπεις να μας τα πεις ,αληθεια γιατι την εκανες τοσο νωρις ?Εγω θα την κανω στην 13η εβδομαδα την αλλη Παρασκευη εχω κανονισει .

φιλια και μην αγχωνεσαι χωρις λογο :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel μου σε ευχαριστω για την υποστηριξη!! Συμφωνα με την ΤΕΡ μου ειπε η γραμματεας του γιατρου να κλεισουμε στισ 22/10/09, βεβαια εχω μεγάλο κύκλο και ισως η σύλληψη εγινε πιο αργα από το κανονικο!!!Παρασκευή πάω και εγώ οπότε θα τα πούμε τα νέα μας!

Φιλιά κοριτσάκια μου γλυκά! Καλή συνέχεια.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Κι εγω την Παρασκευη 30/11 θα κανω την αυχενικη!!

Τι τελεια!! Ολες μαζι θα παμε!!!

Ευχομαι να ναι ολα καλα για ολες μας!!

:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Πως τα πάτε; <εγώ έχω ένα προβληματάκι με τις ανακατωσούρες...είναι πολλές και συχνές..δεν μπορώ να φάω λίγο παραπάνω και ανακατεύομαι...:(

Απο άγχος..έχω λιγάκι..βλέπω όνειρο ότι μου πέφτει ή σε σκάλες ή από υψος τσιμεντένιο ο Δμητράκης...φοβάμαι μηπως είναι κάποιο σημάδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυρογαριδάκι μην μου αγχώνεσαι. Τα όνειρα δεν είναι σημάδι, είναι από την αγωνία σου. Κι εγώ λόγω παλιάς αποβολής όταν έμαθα πως είμαι έγκυος τέτοια όνειρα έβλεπα..Έβλεπα ότι είχα αίμαι κι έχανα το παιδί και τέτοια. Τώρα χαλάρωσα κι όλα κυλάνε ομαλά. Τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό κι έχω μια αγωνία να σιγουρευτώ ότι όλα είναι καλά λόγω της αποκόλλησης που είχα. Θετικές σκέψεις όμως κι ότι ειναι να γίνει να είναι μόνο για καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι βρε Μαράκι..μακάρι! Δε θα το αντέξω 2η φορά!!Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά και να έχει κάτσει για τα καλά το μωράκι μέσα στην κοιλίτσα σου!! Η αποκόλληση να κόλλησε!!χεχεχεχεχε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω τρομερη συχνοουρια κοριτσια.

Γυρναω σαν το ζομπι ολη νυχτα!! πολλες φορες δεν αναβω φως για να μην ξαγρυπνησω, αλλα ματαια αφου σε 10' ξανασηκωνομαι!!

Φανουλα, Μαρακι, μην ανησυχειτε !! Ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συχνοουρία δεν έχω φοβέρή ευτυχώς!!:) Εμένα με τυραννάει η κουραση και το στομάχι...ποτε έχετε ξανά γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Παρασκευη 30/11 για την αυχενικη!!!

Ανυπομονω..!!!

Αν και δεν ξερω ακριβως τη διαδικασια.

Ο γιατρος μου ειπε οτι θα ναι ενας πιο μεγαλος υπερηχος , και οτι θα μου παρουν αιμα.!!

Καλη τυχη στον ανθρωπο που θα μου παρει αιμα!! :laugh: :laugh:

Δεν εχω ορατες φλεβες και υποφερω καθε φορα!!

Μια μικροβιολογος παιδευοταν 20 ' να μου παρει αιμα.. :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra27 έγραψε:

Γυρναω σαν το ζομπι ολη νυχτα!! πολλες φορες δεν αναβω φως για να μην ξαγρυπνησω, αλλα ματαια αφου σε 10' ξανασηκωνομαι!!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ Σ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ :laugh: ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΩ ΕΓΩ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΕΝΑ ΤΑ ΜΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ :laugh: :laugh: :laugh:,ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΝΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ ΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΠΑΡΑΛΟΓΟΣ :blink: ΝΑ ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας μανουλιτσες!!!

πως εισαστε??

Καταρχην εχω χαζεψει!!

Ηθελα να πω 30/10 θα κανω την αυχενικη ( οχι 30/11 ) :dry:

:blink::blink::huh:

Καλα @ngel , στους αντρες μας θα πρεπει να στησουμε αγαλμα!!

Οι ορμονες χορευουν, μην το ψαχνεις!!!

:P :laugh: :P :laugh: :P :laugh:

RUBELA, να βαλεις!!! :silly: :laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh: :woohoo: :laugh:

πως εισαστε??

Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες μας!!

Πώς ήταν το Σαβ/κο σας? Όπως και να το κάνεις είναι πιο χουχουλιαρικα με την βροχή εεε??? ;)

Άντε κορίτσια, μας βλέπω όλες την Παρασκευή το απόγευμα άντε Σάββατο πρωί-πρωί να λέμε τι μας είπαν για την αυχενική!! Εύχομαι και ελπίζω να είναι όλα καλά για όλα τα μωράκια. Ο Θεός να είναι μαζί μας!!!

Θα τα πούμε και πάλι!! Φιλιά...Καλημέρα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Η δική μου εξέταση είναι 02/11 και την περιμένω πως και πως!! Τις προάλλες πήγαμε στο γιατρό για απλό υπέρυχο και ξυπνήσαμε το μωρό και , αν είναι δυνατόν, κουνησε πόδια και χέρια και από το ένα πλάι που ήταν γυρισμένο βρέθηκε ανάσκελα και μετά ξανά στο πλάι. Κορίτσια.... είναι ενα τεράστιο θαύμα η γέννηση από την αρχή ως το τέλος, η φύση και ο Θεούλης φροντίζουν για όλα και φυσικά για όλους. Εγώ, σε σχέση με αυτά που διαβάζω από εσάς, έχω πάρει 2 κιλά είμαι στην 12η εβδομάδα και εντάξει δεν με προβληματίζει και τόσο. Προσπαθώ βέβαια να τρώω όσο γίνεται υγιεινά (πήγα και σε διαίτολόγο) όμως όπως θα ξέρετε ήδη και εσείς όταν έρθει η ώρα της πείνας τίποτα δεν μας σταματά!!! Όσο για τις συχνουρίες... σηκώνομαι σίγουρα 2 φορές το βράδυ και πολλές φορές μετα βίας κοιμάμαι.. νιώθω την κοιλιά μου πολύ πρησμένη και πολλες φορές σκληρή, σαν να έχω να παώ τουαλέτα μέρες... ελπίζω να μη κρατήσει πολύ!!! Καλο μεσημέρι σε όλες!!! Καλή ξεκούραση :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Κι εγώ ετοιμάζομαι να πάω στο γιατρό σήμερα στις 5, κι έχω μεγάλη αγωνία. Είμαι στην 8η εβδομάδα, συχνοουρία έχω αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό. Κ χθες βράδυ με έπιασαν αναγούλες, χάλια το στομάχι μέχρι που έκανα έμετο και ηρέμησα. Γενικά σήμερα το στομάχι μου δεν είναι πολύ καλά. Μιχαελίτσα τι σου είπε ο διαιτολόγος? Μήπως θα πρέπει να αποφεύγουμε κάτι στη διατροφή μας? Έχω πολλές απορίες κορίτσια, αφού σκέφτομαι να τις γράψω σήμερα όταν θα πάω στο γιατρό για να θυμάμαι τι να τον ρωτήσω!!!!

Κρέμα για τις ραγάδες από ποιο μήνα χρησιμοποιούμε? Α και κάτι άλλο μπορούμε να πάρουμε κάτι για τη δυσκιλιότητα στην εγκυμοσύνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχία στην εξέταση σου!!! Ο διαιτολόγος απλά μου επισύυμανε γενικότερα να μη κάνω υπερβολές τουλάχιστον όχι από τώρα διότι έχω μέλλον μπροστά μου ακόμη. Συνολικά μου είπε ότι δεν πρέπει να ξεπεράσω τα 13 κιλα καθ'ολη την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Βέβαια θα πρέπει να ξέρεις ότι τα περισσότερα κιλά θα τα πάρεις μετά τον 7ο μήνα οπότε συγκρατήσου όσο μπορείς βεβαια!! Εγώ δεν έχω αναγούλες λίγο ανακατωσούρα και λίγο ζάλη στην αρχή. Είμαι στην 12η εβδομάδα και περιμένω πως και πως την αυχενική διαφάνεια!! Αααα επίσης να ξέρεις ότι δεν κάνει να καταναλώνουμε πολύ συκώτι δηλάδη γενικότερα βιταμίνη Α διότι η μεγάλη ποσότητα μπορεί να προκαλέσει βλάβες στο μωρό. Αυτά προς το παρόν... για ότι άλλο μη διαστάσεις να ρωτήσεις... καλο μεσημεράκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοπέλα μου! Συκώτι σταμάτησα να τρώω από την ημέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος γιατί κάπου το είχα διαβάσει. Κ ο τόνος νομίζω δεν κάνει να τρώμε. Θα σας ενημερώσω μετά για την εξέταση και ελπίζω να έφυγε και η αποκόλληση!! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσια !! :P

Αλεξανδρα μου το καταλαβαμε οτι βιαζεσαι να γεννηθει το αγγελουδι σου γι αυτο πας ενα μηνα μπροστα :laugh: :laugh:

Rubela επιβαλλεται να βαλεις γρηηηηηηγορα internet. ti καθεσαι κοπελια?

Gasper το ΣΚ ηταν το πρωτο χειμωνιατικο να πω? παντως χουχουλιαρικο σιγουρα :P :laugh: :laugh:

Michaelitsa και εγω σε αυτην την αναμονη ειμαι αντε να βγει καλη για να ηρεμησουμε λιγο

Maraki ευχομαι να πανε ολα καλα η αποκολληση να εχει εξαφανιστει και το μωρακι σου να κανει τουμπιτσες :laugh: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εχω χαζεψει κοριτσιααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ :silly: :silly: :silly: :silly:

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΑΝ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΣΠΟΥΡΓΙΤΑΚΙ....ΣΝΙΦ ....... ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ...ΣΝΙΦ...ΑΡΧΙΣΕ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΤΟΥ :silly: :silly: :laugh: :laugh:

ΟΤΑΝ ΕΤΡΩΓΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΞΑΠΛΑ ΕΔΩΣΕ ΡΕΣΙΤΑΛ .

ΓΙΑ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ??????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ειδες @ngel??

Αστα, δεν παιζομαι!! Εχω χαζεψει εντελως!!

Αφου απο τωρα σκεφτομαι τη στιγμη που θα το δω το κουκλακι μου!!

Στους υπερηχους νομιζω οτι ειναι το πιο ομορφο μωρο του κοσμου!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Με το συκωτι με προβληματισατε λιγο βρε κοριτσια..

Εχω πολυ χαμηλη φερριτινη και νομιζα πως θα ναι καλο να τρωω επειδη εχει σιδηρο.. :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel έγραψε:

Καλα εχω χαζεψει κοριτσιααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ :silly: :silly: :silly: :silly:

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΑΝ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΣΠΟΥΡΓΙΤΑΚΙ....ΣΝΙΦ ....... ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ...ΣΝΙΦ...ΑΡΧΙΣΕ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΤΟΥ :silly: :silly: :laugh: :laugh:

ΟΤΑΝ ΕΤΡΩΓΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΞΑΠΛΑ ΕΔΩΣΕ ΡΕΣΙΤΑΛ .

ΓΙΑ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ??????????????????

Ποσο εισαι τωρα??

Γιατι κι εγω ετσι νομιζω, αλλα επειδη ειναι νωρις ακομη ( λενε οτι μετα την 18-20 εβδομαδα το ακους) ντρεπομαι να το πω..

Κατι σαν γουργουρητο...κατι σα να γινεται..

Μωρε λες?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα μου σημερα μπηκα στην 13η , και ναι ειναι σαν κατι να σε γαργαλαει πολυ απαλο ομως ,.

και εγω το εχω διαβασει οτι μετα την 15η το καταλαβαινεις ,αλλα απ'οτι καταλαβα το δικο μου βιαζεται να κανει βολτες :laugh: :laugh: :laugh:

οσο για το συκωτι ρωτα το γιατρο σου τι πρεπει να κανεις, αυτος γνωριζει και εχει ολες τις εξετασεις σου,μην αγχωνεσαι χωρις λογο .

ασε και το αλλο σημερα πηγαμε στα μαγαζια με μια φιλη μου και μπηκαμε και σε ενα jumbo καλα το τι εχουμε να ψωνισουμε για τα νινακια δεν λεγεται :silly: :silly: :silly: :laugh: :laugh: :silly: :silly: ,με τραβαγε η φιλη μου να ξεκολλησω απο τα μωρουδιακα και να μου λεει δεν κανει ειναι νωρις απο τωρα να ψωνισεις,και οντως δεν ψωνισα τιποτα εχουμε καιρο μπροστα μας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουμε δηλαδη 2-3 μερες διαφορα!!

Τελεια!!!

Κι εγω με νυχια και με δοντια κρατιεμαι να μην παρω τπτ!!!

Αστα..μεγαλο βασανιστηριο!!!

:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...