Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες γεννάμε Μάιο του 2010;;;


Recommended Posts

μην καθεσαι σε αναμενα καρβουνα φανουλα μου,ολα καλα θα πανε!!!θα το δεις!!μια χαρα θα ειναι η αυχενικη...και αρχες ιουνιου θα εχεις ενα ακομα υπεροχο νινακι στην αγκαλιτσα σου!!!

κι εμενα ο γιατρος μου ειπε πητ στις 24 ιουνιου,δηλ αν ολα πανε καλα,σχεδον μαζι θα γεννησουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 758
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλεξάνδρα δεν ξέρεις πόσο χάρηκα για σένα!!:) Ειλικρινά σου εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια...ξέρεις όταν σκέφτομαι την προηγουμενη εγκυμοσύνη μου αλλά και αυτό που πέρασες κι εσύ πριν κανα μήνα, νιώθω ότι κάποια πράγματα ρε παιδί μου έπρεπε να γίνουν!!! Έπρεπε να γίνουν και γι αυτό μας δόθηκαν καινουριες ευκαιρίες...πιο τυχερες!!!!:) Δεν μπορεί...!!! Αυτή τη φορά ήρθαν και τα δύο για να μείνουν!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Θέλω να ρωτήσω την άποψη σας... Έχω κάτι πονάκια στον λαιμό μου και λίγο τα αυτιά μου πονάνε μάλλον κρύωσα! Είμαι στον 2ο μήνα της εγυμοσύνης μου και η γιατρός μου μου είπε ότι μπορώ να παίρνω depon ανα 6 ώρες 2 μαζί. Είναι καλό αυτό? Ψιλοφοβάμαι να πάρω φαρμακα βασικά.. Μήπως σας έτυχε και εσάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aν νομίζεις ότι μπορείς να τη βγάλεις και χωρίς ντεπόν, κάνε το. Θα σου έλεγα να πίνεις κάθε πρωι ένα ποτήρι χυμό πορτοκάλι. Θα δεις ότι δύσκολα θα σε πλησιάσει κρύωμα! Καλό είναι να προστατευόμαστε τώρα στην εγκυμοσύνη. Περαστικούλιααα!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama again με το καλο τα ζουζουνι σου χιχι ιδια ημερομηνια εχουμε, για να δουμε .εχεις κανονισει για αυχενικη διαφανεια ποτε θα την κανεις σου ειπε ο γιατρος ?γιατι απ'οτι υπολογιζω ειμαστε και στην ιδια εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλά

είμαι πολύ καλύτερα!!! :):)

λίγο βήχας έμεινε αλλά θα φύγει κι αυτός που θα πάει!

πήρα συνολικά 3 ντεπόν, πολλά χαμομηλάκια, πολλές κουταλιές μέλι και πολλά φρεσκοστ. πορτοκάλια!

μέλι και πορτοκαλάκια είναι θαυματουργά!

Μιχαελίτσα κι εγω ευαισθητούλα είμαι, ειδικά με μυτη κι αυτιά , αν κρύωσες κάνε αυτά που έκανα κι ελπίζω να σε βοηθήσουν!

τυρογαριδάκι μου!!!

είδες που πάνε όλα καλά??

μπράβο καλή μου, χάρηκα πολύ!

την δευτέρα θα κάνω τον 3ο υπέρηχο και μετά ακολουθεί η αυχενική...κι όσο να ναι όλες μας καταλαβαίνουμε το άγχος και την αγωνία της εξέτασης..αχ μακάρι να είναι καλά όλα σε όλες μας και να είναι γερά τα μωράκια μας!

κοριτσάρες καλή μας συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας ρωτησω κατι? κιλακια εχει παρει καμια σας και ποσα ?εγω εχω παρει 1,5 κιλο, να ανησυχω που εχω τοσους μηνες ακομα, ειμαι στην 11η εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμένω το τρίτο μου μωράκι μέχρι 6 Ιουνίου 2010.Ο γυναικολόγος μου είπε οτι πιθανότατα θα γεννήσω τέλη Μαίου ;)

Με το καλό τα μωράκια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα καλωςήρθες κι εγώ κάπου εκεί γεννάω.Περίπο 3 Ιουνίου.

Αντζελ ..να σου πω..εγώ είμαι στην 7η και δεν έχω πάρε τίποτε. Όμως καλό θα ήταν να προσεχεις λίγο γιατί μετά..δεθα χάνονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο +1 είμαι, θέλει λίγο προσοχή στην αρχή η αλήθεια να λέγεται ;)

αλλά όταν δεν εχω ανακατωσούρες πεινάω ,,κι όταν λέω πεινάω εννοώ πονάει το στομάχι μου και πρέπει να φαω κάτι ο κόσμος να χαλάσει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Όλα καλα?

Κατερινούλα μπράβο, και περαστικά εντελώς εντελώς!

Να σας πω και εγω οτι είμαι +1 κιλό, αλλά κορίτσια ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩ και προσπαθώ να το παλέψω όσο μπορώ γιατί σκέφτομαι αυτά που έρχονται..... αλλά πραγματικά δινει ρεσιτάλ καθε 2ωρο το στομαχι!! Ούτε η συμφωνική Βερολίνου δεν ακούγεται έτσι!!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε +1 δεν θέλω να δώ μέχρι τον 4ο!!!Γίνεται;;;;; Ηδη είμαι στα πιο παχουλά μου και δεν αντέχω να με βλέπω έτσι...αν πάρω ξανά 20 και σε αυτήν την εγκυμοσύνη..θα αλλάξει η φάτσα μου απο το πάχος!! Δε θα με αναγνωρίζουν!!Όχι..με έχει πιάσει τέτοιο πείσμα που προσπαθώ να είμαι εγκρατής αλλά δεν τα καταφέρνω..αλλά προσπαθώ να κόψω κατα πολύ το βραδινο και γενικά όλα τα παχυντικά φαγητα. Τελικά δεν πήγα σε διατροφολόγο..αλλά αν δώ ότι μπαίνουν ανεξέλεγκτα τα κιλά , τότε θα πάω με τη μία..αν δω ότι σε ένα μήνα έβαλα πανω από 1 κιλό...δε θα το αφήσω στην τύχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gasperaki σ'ευχαριστώ πολύ!

όντως το στομάχι διαμαρτύρεται κάθε 2ώρο κι αλοίμονο αν δεν φαω κάτι!!

τυρογαριδάκι μου

μην ανησυχείς,

εφόσον θα προσέχεις , θα έχεις μέτρο και δεν θα πάρεις πολλά κιλά,

ξέρεις, ΄δεν είσαι πρωτάρα ;)

σε 3 ωρίτσες θα κάνουμε τον 3ο υπέρηχο και τον 1ο απο την κοιλίτσα (πλέον)

άντε και να είναι όλα καλά B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μενα λοιπον!!

Μπορειτε να με προσθεσετε και μενα στην παρεουλα σας!!

Εγω εχω ΠΗΤ, στις 13/05/10.

Σε γενικες γραμμες δεν εχω ιδιαιτερα ενοχλητικα συμπτωματα.

Ειναι το πρωτο μας παιδακι το οποιο ηρθε μετα απο 6 μηνες ςπισημων προσπαθειων!!

Με το καλο σε ολες μας κοριτσια!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ το πιο πιθανό είανι να γεννήσω Μάιο, 2 Μαίου μπαίνω στον μήνα μου και η γιατρός μου έιπε μέχρι 2 ιουνίου.. αλλά εγώ πιστεύω οτι θα είναι τέλη μαίου..είανι το 1ο μου παιδάκι και θα γεννήσω θεσσαλονίκη, είμαι μεταξύ γένεσις και γενικής κλινηκής δεν έχω αποφασίσει ακόμα..αυτά κι απο μένα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια....εχω δυσάρεστα....

δεν είμαι πια μέλλουσα μαμά..

χτές έκανα υπέρηχο και δεν ακούσαμε παλμούς και το πρωί έκανα επέμβαση.

παλίνδρομη κύηση , χρωμοσωματική ανωμαλία.

η γιατρός και όλοι προσπαθούν να με παρηγορήσουν επειδή είμαι μικρή σε ηλικία και επειδή έγινε τόσο νωρίς παρά αργότερα..

εγω?

δεν βρίσκω λόγια να περιγράψω αυτό που αισθάνομαι.

δεν μπορώ να το πιστέψω

θα φύγω εκτός Αθηνών, για λίγες μέρες,

δεν θα ξαναμπώ στο φόρουμ,

δεν εχω το κουράγιο.

εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ και ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ

να έχετε όλες σας ομαλή εγκυμοσύνη και να κρατήσετε τα αγγελουδάκια σας στην αγκαλιά σας γεμάτες χαρά και πολύ πολύ αγάπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα μου ,λυπάμαι πραγματικά :(

Τι λόγια να σου πω για να απαλύνω τον πόνο σου;Μια απώλεια είναι πάντα απώλεια σε όποια εβδομάδα και αν συμβεί :(

Θα σου κάνει καλό να βρεθείς κάπου αλλού,να αλλάξεις λίγο εικόνες και να προσπαθήσεις να ξεχάσεις.

Εύχομαι να ξαναμπείς σύντομα στην παρέα μας,και να μας ανακοινώσεις μια νέα εγκυμοσύνη.Αν πάλι δεν ξαναμπείς στο φόρουμ σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να γίνεις γρήγορα μια γλυκιά μανούλα!

Κουράγιο!Ο χρόνος θα γλυκάνει τον πόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinoula λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που σου συνέβη. Κουράγιο. Με το πέρασμα του χρόνου θα απαλύνει ο πόνος σου και θα αρχίσεις να ξεχνάς... Εύχομαι να είσαι πάντα γερή και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinoyla μου τι νεα ειναι αυτα κοπελα μου ??

στεναχωρεθηκα παρα πολυ ,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη κοπελα μου και να σκεφτεις οτι κατι παραπανω ξερει η φυση που αφηνει η' δεν αφηνει καποια πραγματα να εξελιχθουν, γι'αυτο και η παλινδρομη, το καταλαβε ο οργανισμος σου οτι κατι δεν παει καλα και........

Το ξερω πως οτι και να σου πουμε εμεις δεν θα παψεις να πονας τουλαχιστον θα προσπαθησουμε να σου δωσουμε λιγο κουραγιο ...τι να πουμε και εμεις αυτες τις ωρες.........δυσκολο γι οποια κοπελα περναει τετοια διαδικασια .....

ΟΜΩΣ ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ...................ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ.....(ΟΣΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ)

ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΙΓΟΣ ΚΑΙΡΟΣ .....ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΒΡΕ ....ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ.........

Υ.Γ.ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΕΙΣ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι λυπάμαι πολύ..μπορώ να σε νιώσω απόλυτα..ξέρω πως ό,τι λόγια κι αν σου πόύμε θα χρειαστείς το χρόνο σου να το αφήσεις πίσω. ΘΑ σου πω μόνο πως χίλιες φορές να το μαθαίνεις τώρα παρά να βρεθείς στη θέση που βρέθηκα εγώ..να το μαθαίνεις στη 12η εβδομάδα...και μάλιστα έπρεπε να είναι επιλογή δική μου..ποτέ δεν κατάλαβα αν έπραξα σωστά ή όχι...ακόμη αναρωτιέμαι..Τουλάχιστον σε σένα αποφάσισε η φύση και αυτό είναι πιο ανακουφιστηκό!! Θα το προτιμούσα χίλιες φορές από αυτό που έζησα..οπότε μπορείς να πεις ότι μέσα στην ατυχία σου είσαι και λίγο τυχερή γιατί συνέβη πολύ νωρίς και χωρίς να έχεις την επιλογη..θα δεις που το επόμενο θα έρθει πολύ σύντομα..κουράγιο και κοιτα μπροστα! Όχι πίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα λυπάμαι και εγώ πολύ για ότι έγινε. Ο Θεός να σου δίνει δύναμη και όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα.

Σήμερα πήγα και εγώ για την αυχενική διαφάνεια αλλά μου είπε οτι το μωράκι είναι μικρό για να γίνουν οι μετρήσεις όπως θα ήθελε και μου έκλεισε ραντεβού για την επόμενη Παρασκευή. :( Περιττό να σας πώ οτι αναστατώθηκα λίγο γιατί πίστεψα οτι κατι δεν πάει καλά αλλά με καθησύχασε λέγοντάς μου οτι όλα ειναι οκ και πως αν είναι λίγο μεγαλύτερο το έμβρυο θα φανούν όλα όσα θέλει να δει εκείνος καλύτερα.

Εσείς βρε κορίτσια στις πόσες εβδομάδες κάνατε την αυχενική? Α, να σας πω και οτι σύμφωνα με τις μετρήσεις του εμβρύου, είμαι 11 εβδομάδων και 4 ημερών, αλλά σύμφωνα με την ΤΕΡ είμαι 12 εβδομάδων και 3 ημερών. Ισως να έγινε πιο αργά η ωορηξία και κατά συνέπεια και η σύλληψη???? :S Δεν ξέρω, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα περάσει άλλη μια εβδομάδα με πολλή αγωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
    • Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια.. Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...