Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες γεννάμε Μάιο του 2010;;;


Recommended Posts

Η κουραση και η ανακατωσουρα μου έχουν σπάσει τα νέυρα!!! Ειδικά η ανακατωσουρα!! Μόλις φάω κάτι..πωπω..δεν τοαντέχω!!! Η κουραση πάλι από την άλλη με έχει κάνει λιγο τεμπέλα στο σχολείο..χασμουριέμαι..βαριέμαι να σηκωθώ στον πίνακα να γράψω..κτλ τκλ..χάλι μαύρο εν ολίγοι!!!:)

Αλλά και το στήθος μου..θα το ζήλευε και η Πάμελα Άντερσον!!!χεχεχεχε..θεόρατο έχει γίνει!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 758
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακριβώα τα ίδια κι εγώ σε όλα. Στο σχολείο όλο χασμουριέμαι και δεν έχω το κουράγιο να κάνω τίποτα!!! Όσο για το στήθος, είχα που είχα μεγάλο στήθος τώρα έχει γίνει διπλάσιο..Κι ακόμα είμαι στην αρχή!!!Ο γιατρός μου είπε πως θα συνηθήσω τον πόνο.Έχω και πονάκια κάτω χαμηλά αλλά μου είπε πως είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki24 έγραψε:

Κι εγώ δασκάλα αλλά ειδικής αγωγής και πίστεψε με έχω πολύ τρέξιμο και έρχομαι πτώμα στο σπίτι.

Κι εγώ δασκάλα ειδικής αγωγής είμαι!!! :woohoo:

Πού δουλεύεις; Εγώ σε Ειδικό Σχολείο και μιλάμε για πολύ ορθοστασία και τρέξιμο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι από Κύπρο και ειμαι σε δημοτικό στη Λευκωσία σε ένταξη. Έχει πολύ δουλειά πάντως, βέβαια το σύστημα της ειδικής εκπαίδευσης στην Κύπρο λειτουργεί κάποως διαφορετικά. Εσύ που δουλεύεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω έχω ναυτίες και ανορεξία. Το μεσημέρι κοιμάμαι λιγάκι, γιατί νιώθω κουρασμένη. Και δεν έχω επιστρέψει ακόμα στη δουλειά από τη γέννηση του πρώτου μου παιδιού! Φανταστείτε τι έχει να γίνει όταν αρχίσω να δουλεύω!

tirogaridaki πώς τα βγάζεις πέρα με παιδί, δουλειά, σπίτι και εγκυμοσύνη; Έχεις βοήθεια από πουθενά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiki εχω τους γονεί μου οι οποίοι καθημερινά με βοηθάνε..αν δεν ήταν αυτοι απορώ κι εγώ πως θα τα έβγαζα πέρα!!!

Εν τω μεταξύ ανησυχώ πολύμην πάρω πολλά κιλά όπως στην πρώτη..δεν ξέρω τι να κάνω τα βαζω κι ευκολα ρε γαμώτο επειδή δεν γυμνάζομαι τακτικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς το παρόν είμαι χωρίς βοήθεια, αλλά όταν αρχίσω δουλειά θα με βοηθούν οι γονείς μου.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 14 κιλά. Τώρα έχω χάσει 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναιι....αυτές οι ανακατωσούρες κι οι αναγούλες

με χουν τρελάνει.... :(

χίλιες φορές δηλαδή να έκανα εμετό να.. ξαλάφρωνα παρά αυτό το φούσκωμα και οι αναγούλες....

καλωσορίζω κι εγώ το νέο μέλος, με το καλό!

Μαράκι μου Αθήνα μένω,

νότια προάστια

εσυ Κύπρο?

τυρογαριδάκι μου τι γλυκό που είσαι!

καλη δύναμη με το καθημερινό τρέξιμο.

κι εγω χαίρομαι που μοιραζόμαστε συναισθήματα και φόβους!

να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να κρατάμε τα ζουζουνάκια μας στις αγκαλιές μας!

θα μπαίνει και καλοκαιράκι και θα είναι ιδανικά!!! :P:P:P

άσε που σκέφτομαι πως ....ευτυχώς εχω πολλά φορέματα και θα καλύπτω τα κιλά που λογικά θα αποκτήσω!!!!χιχιχιχιχιι!!!!

τρέχουν οι σκέψεις θα μου πείτε αλλά κάνει καλό στην ψυχολογία να τα σκεφτόμαστε όλα θετικά κι ας είναι σε 7 μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!

Einai i prwti fora poy grafw kai egw.

Gia mena einai i prwti egkymosyni kai mporw na sa pw, pws ola ta symptwmata poy iparxoyn ta exw apo ligo!!!!! Einai wraia omws na ksereis oti ola einai gia kalo! Gia auto pou oloi perimenoumeme tosi anypomonisia! Apo oti ypologizei kai i iatros mou gennaw prwta o Theos, arxes Maioy!

Eyxomai ta kalitera se oles tis mellouses, nyn kai oses prospathoun.. manoules.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GASPER ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΠΟΤΕ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΟΥ ?ΠΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ .

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 1Ο ΕΒΔ.ΚΑΙ 2ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΑΙΑΙΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑ?

ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΗ ΧΟΛΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ, ΔΕΝ ΑΝΥΣΗΧΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ"

ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΓΚΕΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :ohmy::ohmy:

(ΑΜΑΝ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑΤΡΕ ΒΑΛΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ (ΚΟΛΠΙΚΑ)

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΑΦΟΥ ΚΟΥΝΗΣΕ ΤΟ ΜΗΧΑΜΗΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΑ-ΔΩΘΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΦΟΥ ΣΥΝΗΛΘΑΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΖΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ (ΗΤΑΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΙΔΙΟΜΟΡΦΗ Η ΜΗΤΡΑ )ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!

ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Κ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΥΓΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΑΓΩΤΟ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΨΥΧΡΑΙΜΗ ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ? ΕΝΣΤΙΚΤΟ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΗΘΕΙΑ ....

ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΦΑΩ ΓΛΥΚΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΑΓΑ Η ΓΛΥΚΑΤΖΟΥ .

ΤΩΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ 1ΜΗΝΑ .

ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel καλημερα! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και εύχομαι το ιδιο και για σένα και για όλα τα κορίτσια. Η ΤΕΡ ήταν 27/07/09, οπότε αρχές Μαϊου μου είπε η γιατρός μου. Εμείς πάμε για αυχενική διαφάνεια στισ 22/10, και μπορώ να πώ πως έχω λιγη αγωνία, αλλά έχει ο Θεός!!Θα πάνε όλα καλά! Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα χοριακή γιατί δεν είχα κάνει στην αρχή (μαθαμε για την εγκυμοσύνη με ένα τεστ και την επόμενη πήγαμε γιατρό όπου και επιβεβαιώθηκε)και η τιμή της ήταν 131.000.Ο μικροβιολόγος μου είπε ότι η ηλικία της κύησης ειναι 11η εβδομάδα, και τώρα περιμένω την αυχενική για τον ακριβη προσδιορισμό της!!

Καλημέρα σε όλεσ/ους και καλή δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gasper καλώς ήρθες!

εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

εγω δεν είμαι πολύ καλά....

ξύπνησα με πονόλαιμο και ψιλομπουκωμένη μύτη...μα τι γκαντεμιά...έβαλα τα κλάμματα μόλις συνειδητοποίησα οτι κρύωσσα...

είμαι με πορτοκάλια , μέλια, και χαμομηλάκια.

τι να πω,,,πιστεύω να μην

επηρρεάσω το μωράκι μου στην αναπτυξή του... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερινακι και σε ευχαριστώ πολυ για τις ευχές. Μεχρι τώρα τα συμπτωματα που έχω είναι πολλά και περίεργα! Ξεκίνησα με πόνους χαμηλά, (τόσο που ανησυχούσα για τα χειρότερα αλλά δόξα το Θεό, ολα καλά) αναγούλες, ζαλάδες,εμετούς, υπνηλία και πεινάωωωωωωωωω....

Την προηγούμενη εβδομάδα, ήμουν και εγώ κρυωμένη με συνάχι πονολαιμο και δέκατα, αλλά το μόνο που μου είπε η γιατρός είναι να παίρνω μεχρι 2-3 ντεπόν και φυσιολογικό ορο για την μυτη.

Μην στεναχωριέσαι με το κρύωμα, θα σου περάσει πολύ γρήγορα. Και μην κλαις γιατί η ψυχολογία μας "επηρεάζει" και τα μωράκια μας! Όλα θα περάσουν! Πρόσεχε λίγο τώρα με τον καιρό και όλα θα είναι τελεια στη συνέχεια!!

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gasper μου να σαι καλά!

σ'ευχαριστώ που με καθησυχάζεις γιατί στενοχωρέθηκα που ξύπνησα και πονούσε λαιμός και μυτάκι..

μακάρι να κρατήσει λίγο και να μην συμβεί τίποτα κακό...

συμπτώματα με πόνους στην κοιλιά σαν περιόδου αλλά κι άλλους πόνους "πρωτόγνορους" εχω κι εγω, στην αρχή φοβήθηκα αλλά μετά μου είπε η γιατρός πως είναι φυσιολογικοί μιας και το σώμα αλλάζει..

να σαι καλά, καλή συνέχεια σε οτι κάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gasperaki καλως ήρθες και με το καλό να πάνε όλα!!:) Κατερινούλα μη σε τρομάζει ένα απλό κρυολογηματάκι...δεν παθαινει κάτι το μκρουλι!!:) Ξεκουράσου και θα δεις ότι όλα θα πάνε μια χαρά!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gasperaki μου οταν λεμε δλδ.αρχες εννοουμε 01/05πητ? μπραβο κοπελα μου ειναι 1 εβδομαδα πιο μεγαλο το ζουζουνι σου απο το δικο μου με το καλο!!!!!!ολα να πανε καλα και καλα αποτελεσματα στις εξετασεις .

ΚΑΤΕRINOYLA μου γιατι μου στεναχωρεις το μπεμπακι με κλαματα ε :( ? θα σε μαλωσω .Δεν ειναι τιποτα βρε θα περασει αν ανυσηχεις για ιωσεις και τετοια πεσ στον γιατρο σου αν μπορει να σου γραψει αδεια .Τωρα οσον αφορα το μπουκωμα και εγω εχω αλλα δεν ειμαι κρυωμενη ορισμενοι οργανισμοι απ'οσο ξερω το εμφανιζουν αυτο οποτε μην μου αγχωνεσαι .ΕΝΤΑΞΕΙ?????? ;):kiss: ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

@ngel κάτι τέτοιο με τον υέρυχο συνέβει και σε μένα χθες! Βέβαια ο είδε το μωρό αλλά ξέρεις μέχρι που να μιλήσει σε παέι η ψυχή στο διάστημα και επιστρέφει!!! :laugh: Ευτυχώς όλα καλά.. Είμαι στην 9 η εβδομάδα και μας είπε ότι τέλη Οκτώβρη θα κάνουμε την εξέταση για το σύνδρομο down. Κουράζομαι αρκετά εύκολα είναι κα η πρώτη μου εγκυμοσύνη και συγχρόνως έχω και τις ετοιμασίες του γάμου μου. Όλα θα γίνουν όμως δεν αγχώνομαι. Εντωμεταξύάλλοι γιατροί λένε να παίρνουμε ένα χαπακι σιδηρου την ημέρα άλλοι λένε δύο βασικά ο κάθε γιατρός σου λέει άλλα. Εκανα και μία βόλτα μέσα στην κλινική και έμεινα κάγκελο... δεν ξέρω αν εγώ είμαι περίεργη αλλά κορίτσια πολύ αρχαίο το μέρος... είχε κάτι κουβάδες μπλε κάτω απο την καρέκλα που ξεγεννάνε!!! Δεν ξέρω για εσαςαλλά εγώ προς το παρόν δεν έχω ιδέα που θα γεννήσω, θέλω ένα μέρος καθαρό και σύγχρονο πολλά ζητάω??? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκά κοριτσάκια!

δε φαντάζεστε πώς απλά λογάκια κάνουν τόσο καλό!

μίλησα με τη γιατρό μου και μου έδωσε οδηγίες, ενα απλό κρύωμα είναι και θα περάσει,, απλά τρόμαξα σαν πρωτάρα η καημενούλα...

χαμομηλάκια, σουπίτσες, ντεπόν και ξάααααπλα!

Michaelitsa κάθε γιατρός συνιστά και διαφορετική λήψη βιταμινών/ φαρμάκων, εγω στην 9η εβδομάδα και παίρνω μόνο filicine και μόλις κάνω την Δευτέρα 19/10 τον 3ο υπέρηχο και με το καλό δει πλακούντα και οτι όλα πάνε καλά,,, μακάρι!,,, θα μου αρχίσει σίδηρο και ασβέστιο και τα σχετικά..

συγνώμη για την πολυλογία αλλά μέσα απο παράδειγμα ήθελα να βοηθήσω.

φιλάκια και καλή μας συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς είμαστε σήμερα?

Κατερινούλα πώς πάει το κρύωμα?

tirogaridaki μου σε ευχαριστω πολύ.

@ngel, καλημέρα κοπέλα μου, για ΠΗΤ ακόμα δεν μου έχει πει η γιατρός αλλά την Δευτέρα πάμε για την επίσκεψη του μήνα και φαντάζομαι οτι θα με διαφωτίσει σχετικά! Με βάση ένα link εδώ στο mammyland και ένα βιβλίο που έχω πάρει, είναι 3/05/09. Θα δούμε!Προς το παρών απολαμβάνω την κάθε εβδομάδα!

Κοριτσάκια γλυκά, καλημέρα και καλή δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόρίτσια τι κάνετε;

Χθες έκανα τον τρίτο υπέρηχο. Το σποράκι μου έχει μεγαλώσει, τώρα είναι 2,15 εκ! Επίσης το είδα να κουνάει το χεράκι του! Σε ένα μήνα περίπου θα πάω για την αυχενική διαφάνεια.

katerinoula περαστικά! Ήμουν και γω κρυωμένη με λαιμό, μύτη και δέκατα λίγο πριν μάθω ότι είμαι έγκυος! Θυμάμαι που είχα ναυτίες και καθυστέρηση και δεν ήξερα αν οφείλονται στο κρύωμα ή σε εγκυμοσύνη. Έβαζα φυσιολογικό ορό στη μύτη και έπινα χλιαρό χαμομήλι με μέλι.

gasper καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη μας να έχουμε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια..σε λίγες ώρες θα πάω για το 2ο υπέρηχο....ένα άγχος το έχω..τι θα δω..πως θα είναι αυτό που θα δω..θα είναι καλά;; Αν και για το τελευταίο πρέπει να περιμένουμε τουλάχιστον μέχρι την αυχενική...μέχρι τότε δε θα ησυχάσω...θέλω να χαρώωω....θέλω επιτέλους να φωνάξω ότι είμαι έγκυος!!! Δε θέλω να λέω συνέχεια <<άσε να γίνει η αυχενική...και βλέπουμε!!!>> θέλω να είμαι σίγουρη!! Επιτέλους μια φορά να χαρώ από την αρχή μέχρι το τέλος...να το ευχαρηστηθώ...

Κατερινουλα ελπίζω να είσαι καλύτερα!! Στην τάξη μου εν τω μεταξύ έχω ένα κορίτσι που λείπει μέρες με 30 πυρετό..ανυσηχώ λιγάκι...θα ρωτήσω και το γιατρό σήμερα να δω τι θα με συμβουλεύσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γυρισα από το γιατρό και το σποράκι μου είναι τελικά πιο μικρούλι από όσο υπολογίζαμε!! Θα γεννήσω δηλαδή 3 Ιουνίου αντί 29 Μαίου.Ουτε 2 μηνών δενείμαι δηλαδη....αυτό που δεν αντέχω είναι ότι θέλω ακομη περισσότερο καιρό για την αυχενική...οπότε είμαι σε αναμμενα κάρβουνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Νέλλη μου..σε ευχαριστώ πολύ! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ανυπόμονη είμαι! Θέλω γρήγορα να έρθει η αυχενική!!ΚΑι ξέρεις ε;; Όσο πιο πολυ περιμένεις να γίνει κάτι, τόσο αυτό καθυστερεί!!!!αααααααααααααα....΄θα ουρλιάξω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...