Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟΒΟΛΗ Η ΟΧΙ???


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ....

[size=5]Ειμαι σχετικα νεα στο forunm καθως και νιοπαντρη.

Την περασμενη εβδομαδα ξυπνησα το ανακαλυπτωντας οτι μου ηρθαν τα ρουχα μου συγκεκριμενα στις 14 το πρωι. Μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι δεν ειχα πονακια ουτε καμια ενδειξη οτι θα μου ερθουν απο την προηγουμενη μερα. Επισης ειχα καθαρο αιμα και καθολου πονακια.

Θεωρησα οτι ηταν καποιο ξεσπασμα του οργανισμου μου διοτη αντιμετοπισαμε ενα πολυ σοβαρο προβλημα υγειας της μητερας μου και η στεναχωρια και η ταλαιπωρια στην οικογενεια μας ηταν πραγματικα πολυ μεγαλη. Δεν ειχα καθυστερηση απλα χαμηλα στην κοιλια μου κατι σαν σφιξιμο τιποτα το ιδιαιτερο και ανυσηχητικο. Το ανυσηχητικο για μενα ηταν το βραδυ καθως εκανα ενα χλιαρο ντους και πηγα να ξαπλωσω. Ξαφνικα βγαινοντας απο το μπανιο με επιασαν πολυ δυνατοι πονοι στην κοιλια σε σημειο που δεν μπορουσα να ανασανω ουτε να κουνηθω. Ο αντρας μου φοβηθηκε τοσο πολυ που μου ειπε να παμε στο νοσοκομειο. Εγω τον καθησυχασα να περιμενουμε λιγο και αν δεν περνουσε να πηγαιναμε. Πηρα αναλγητικο και εκανα υπομονη ο πονος περασε μετα απο 1 ωρα. Αιμοραγια δεν ειχα Ομως αυτο δεν μου ειχε συμβει ποτε ξανα. Αυριο εχω ραντεβου με γυναικολογο ειναι δυνατον να ηταν αποβολη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι να παει ο νους σου στην αποβολη;

Υπαρχουν κυκλοι που πονανε λιγο παραπανω (ως πολυ) ιδιως μετα το καλοκαιρι και τις στεναχωριες που αναφερεις..Ευχομαι υγεια στη μητερα σου και αυριο ο γιατρος να σε καθυσηχασει

Περιοδο ποτε περιμενες..ηρθε νωριτερα στην ωρα της ή αργησε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαν και λιγο νωριτερα 4 μερες απλα δεν μου ειχε ξανασυμβει κατι τετοιο με την εννοια οι πονοι να ειναι τοσο πολυ εντονοι και το αιμα τοσο καθαρο. και συνηθως ποναω πριν ερθουν η την ωρα που ερχονται τα ρουχα μου και οχι να ερχονται το πρωι και ποναω μετα απο 15 ωρες. Τι να πω δεν ξερω φανταζομαι οτι ισως να ειναι και καποιο ξεσπασμα του οργανισμου.:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω βρε καλη μου,πανε στο γιατρο και ενημερωσε μας..ευχομαι να ειναι ολα καλα,μια ελφρια ανωμαλια του κυκλου και τιποτα αλλο

και συντομαι με ενα μωρακι στην κοιλιτσα,apis μου και σε σενα το ιδιο καλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σία καλησπέρα και καλώς μας ήλθες!

Απ'ότι γράφεις,κι απ'όσες αποβολές έχουμε διαβάσει κατά καιρούς εδώ,ή έχουμε ακούσει έξω στην μη ιντερνετική ζωή,δεν ακούγεται ως αποβολή αυτό που σου συνέβη.Λογικά καμιά αναταραχή θα είναι από την στεναχώρια που λες ότι περάσατε(Παρεμπιπτόντως,ελπίζω να είναι καλύτερα η μανούλα σου).

Μην πηγαίνει το μυαλό μας κατευθείαν στο κακό,καλό είναι να είμαστε προετοιμασμένες,αλλά μην το προκαλούμε κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera sia kai kalos irthes..mia kai aneferes oti eisai niopantroi...na zisete!!!!kai suntoma me ena moraki!!!

tha exeis paratisrisei oti kapoious mines exoume pio polu aima..alles ligotero..allous mines poname pio polu..allous ligotero...kai to xroma stin periodo poikili!!!loipon oi perissoteroi giatroi lene oti tous mines pou exoume perisotero aima simainei oti mallon kaname oorixia..ws gnwsto den exoume kathe mina oorixia..kai an exoume wario polles fores logo agxous den to afinoume na wrimasei..na megalosei diladi etsi oste na einai etoimo na gonimopoithei...

opote min se anisixei i roi..i to xroma..to zoiro kokino xroma..kalo einai...katharizei o organismos...tora gia ton pono..i mutra kanei tromeres suspaseis..einai logiko..tha se voithisei ena pausipono..kalo swmatiko varos..swsti diatrofi(apefeuge sokolates,alati)pine xumous polla frouta kai laxanika kai min xexnas tin somatiki askisi..

i apovoli den erxetai prin tin anamenomeni periodo...kai an ginei etsi den tha to elega apovoli...einai kati polu aplo..apla emeis pou theloume toso polu na ginoume mamades to psaxnoume toso polu...

elpizo na voithisa

suntoma na erthei to moraki sas

maria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρααααα πολυ για το ενδιαφερον σας πραγματικα με καθυσηχασατε.

Πηγα σημερα σε μια κλινικη στον πειραια ειδα γυναικολόγο ο οποιος με εξετασε χωρις πολλα πολλα. επειδη βιαζοταν να με ξεπεταξει και γω ξενερωσα δε εκατσα να του πω πολλα πολλα.

μου εγραψε να κανω εξετασεις αιμα,παπ,υπερηχο θα παω αυριο το πρωι και βλεπουμε.

τι να πω :dry: εμεινα λιγο αφωνη.....

ααα ξεχασα να σας αναφερω οτι με εξετασε απο κατω και τα ειδε ολα καλα βεβαια κατα ποσο φενεται κατι ετσι δεν ξερω :dry: ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...