Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε φαίνεται ο σάκος?


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!

Έχω καιρό, πολύ καιρό να σας γράψω, αλλά έμπαινα κατά καιρούς και διάβαζα τα νεάκια σας...Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να στεναχωρηθω..θα σας τα γράψω αναλυτικά!

Ήμουν με τον αντρούλη μου 10 μέρες διακοπές..έχει 4-5 μέρες που γυρίσαμε. Πριν φύγουμε, ήμουν 27η μέρα και έκανα ένα self clear, που δείχνει απο την 5η μέρα σύλληψης. Βγήκε αρνητικό. Το έκανα νωρίς, γιατί είχα πόνους στη μέση και επειδή έχω και ένα χρόνιο πρόβλημα υγείας και παίρνω φάρμακα, τα οποία πρέπει να ρυθμιστούν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, ήθελα να ξέρω για να ενημερώσω το γιατρό μου. Πάμε διακοπές, περίμενα, περίμενα και τίποτα...Την 35η μέρα και ενώ εκείνη την ημέρα περπατήσαμε πολύ στο βουνό για να ανέβουμε σε ένα εκκλησάκι, αργά, πολύ αργά το βράδυ πονούσε χαμηλά η κοιλιά μου, σηκώνομαι να πάω τουαλέτα και βλέπω ελάααχιστο κόκκινο στο σερβιετάκι μου. Στεναχώρια εγώ, λέω περίοδος μου ήρθε :angry: Παίρνω και ένα lonarid για να μην πεθάνω στον πόνο και κοιμάμαι...την επόμενη μέρα τίποτα στη σερβιέτα εκτός από κάτι ελάχιστα καφεδιά και 2 φορές που σκουπίστηκα κατά τη διάρκεια της ημέρας είχα κόκκινο. Αυτό ήταν. Μετά απολύτως τίποτα!!! Μετά από 2 μέρες πάω και κάνω σε ένα εργαστήριο στο νησί που ήμασταν χοριακή και βγαίνει 162.05!!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε τη χαρά μας!!! :woohoo: Έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό 3 μέρες μετά την χοριακή, πάω και μου είπε ότι έπρεπε να τον παρω τηλ. και ότι πήγα νωρίς γιατί πιθανότατα δε θα δούμε τίποτα, το πολύ πολύ κανέναν σάκο. Του είπα για το ελάχιστο αιματάκι και με εξέτασε, κολπικό υπέρηχο και μου λέει "δε βλέπω ούτε σακουλάκι". Μου είπε να ξανακάνω χοριακή. Εκανα την ίδια μέρα, προχθες δηλαδή και ήταν 651!!! Θα κάνω και τη Δευτέρα το πρωί και το απόγευμα έχω πάλι ραντεβού. Ρε κορίτσια...γιατί δε φάνηκε κάτι? Υποτίθεται, μου είπε οτι είμαι στην 5η εβδομαδα. Από πότε αρχίζει και φαίνεται το σακουλάκι με την κουκίδα? Πάει το μυαλό μου μήπως είναι εξωμήτρια και έχω πανικοβληθει!!! :ohmy::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου hello kitty καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου να πανε ολα καλα σου ευχομαι!μην ανυσηχεις και εγω οταν πρωτο πηγα στο γιατρο καπου εκει στην 5η εβδομαδα ουτε εγω ειδα κατι και μου ειπε να ξανα παω σε 2 εβδομαδες δηλ 7η εβδομαδα οπου ειδα τον σακο κανονικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια Ελενάκι μου? Με κάνεις πολύ χαρούμενη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι να μην έχει φανεί ακόμη και να είναι στο δρόμο να ριζωθεί!! :)

Να δούμε αν θα δει τη Δευτέρα τίποτα..:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μυ μην ανησυχεις...εγω οταν εκανα το τεστ μετα απο τρεις μερες πηγα στη γιατρο και δεν ειχαμε δει τιποτα απλα μου ειχε πει οτι η μητρα μου ηταν πρησμενη πραγμα που συναινει για εγκυμοσυνη....και μου ειπε να ξανα παω την επομενη εβδομαδα....και οταν ξαναπηγα ειδαμε το σακο και μια μικρη κουκιδα...αλλα τιποτα αλλο....μην ανησυχεις....μπορει να ειναι αρχη η να γονιμοποιηθηκε αργοτρα το ωαριακι σου....αλλα μην αγχωνεσαι για τιποτα....ολα καλα θα πανε.....φιλακιααααααα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

η χοριακή σου που ανεβαίνει κανονικά δηλώνει εγκυμοσύνη. Ο σάκος φαίνεται μετά την 6η εβδομάδα και πολλές φορές αν ο γιατρός δεν έχει πολύ σύγχρονα μηχανήματα κι αργότερα. Δεν υπάρχει λόγος ανυσυχίας. Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOY SYGXARHTHRIA GIA THN EGKYMOSYNH SOY NA SOY PANE OLA KALA KAI MHN STENAXORIESAI ADIKA...KAI ENOXLEIS KAI TO MIKRO SOY..EGV THN PROHGOYMENH FORA POY EIXA TH BIOXHMIKH H GIATROS MOY MOY EIPE POS PREPEI H XORIAKH MOY NA FTASEI 2500 GIA NA DOYME KATI EGKYRO KAI NA TO AKOYSOYME..APLA GLYKEIA MOY NA PROSEXEIS TON EAYTO SOY KAI NA TROS KALA....FILIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell σ'ευχαριστώ πολύ για το link.

Αύριο, Δευτέρα, θα κάνω πάλι χοριακή να δούμε πόσο ανέβηκε από την Πέμπτη το απόγευμα, και θα πάω στο γιατρό. Να δούμε τι θα δούμε..θα σας ενημερώσω, ευχαριστώ πολύ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηello kitty μου ολα θα πανε τελεια βρε!!Κι εγω στο πρωτο παιδακι ειχα παει νωρις νωρις στη 5η εβδομαδα και τιποτα δε φανηκε ,ειναι λογικο, και μετα απο μια εβδομαδα φανηκε!!Στο δευτερο και στο τριτο πηγα επιτηδες στην 8η εβδομαδα και ακουσαμε και καρδουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katarxas sugxaritiria kai me to kalo ola. An h prwth sou xwriakh htan 165 prepei molis na eixes mpei stin 4h bdomada isws kai pio nwris. Sakos me sporaki exeis pithanotites na deis stis arxes tis 6hs.Sakos monos tou sta mesa tis 5hs. Alla auta paizoun apo gunaika se gunaika. Mallon htan nwris. Ola kala tha pane

Filia polla

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου συγχαρητήρια. Μην προβληματίζεσαι είναι πολύ νωρίς για να δεις σάκο, ούτε εγώ είχα δει την 5η εβδομάδα και είχα αγχωθεί. Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια μου, μακάρι, μακάρι, μακάρι!!! :woohoo:

Το θέλω τόσο πολύ, και το μυαλό μου πάει συνέχεια στην εξωμήτριο :blink::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρχει λογως ανυσηχιας....στον υπερυχο φαινεται κατι οταν η χοριακη ξεπερναει τις 1000 μοναδες...μην αγχωνεσαι και συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου:woohoo: :):cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, είχατε δίκιο!!! :woohoo:

Τελικά πήγα σήμερα στο γιατρό και το ειδαμε!!!! :woohoo: Είναι ευτυχώς ενδομήτριο :woohoo:

Απλα ο γιατρός υπολόγισε την εβδομάδα μου, και είπε ότι είμαι στην 6η, αλλά το είδε σχετικά μικρό, για 5η βδομάδα. Αυτό μου είπε οφείλεται στο γεγονός ότι η προηγούμενη περίοδος μου είχε έρθει στις 33 μέρες, οπότε είχα και αργότερα ωορηξία. Δεν ξέρω..θα δείξει πώς μεγαλώνει.

Πάντως, η σημερινή μου χοριακή ήταν 3.325!! Και μου είπε την Πέμπτη να ξανακάνω.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello_kitty έγραψε:

Κορίτσια, είχατε δίκιο!!! :woohoo:

Τελικά πήγα σήμερα στο γιατρό και το ειδαμε!!!! :woohoo: Είναι ευτυχώς ενδομήτριο :woohoo:

Απλα ο γιατρός υπολόγισε την εβδομάδα μου, και είπε ότι είμαι στην 6η, αλλά το είδε σχετικά μικρό, για 5η βδομάδα. Αυτό μου είπε οφείλεται στο γεγονός ότι η προηγούμενη περίοδος μου είχε έρθει στις 33 μέρες, οπότε είχα και αργότερα ωορηξία. Δεν ξέρω..θα δείξει πώς μεγαλώνει.

Πάντως, η σημερινή μου χοριακή ήταν 3.325!! Και μου είπε την Πέμπτη να ξανακάνω.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! :kiss:

ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ :)

Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!

ΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ

ΣΕ ΦΙΛΩ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ με τη σειρά μου θα σου πω πως όλα θα πάνε καλά και πως όντως πήγες πολύ νωρίς στον γιατρο σου.

μην αγχωνεσαι για τιποτα.την επόμενη φορά θα την δεις την κουκιδιτσα σου αλλά μεχρι τότε ηρέμησε και μην κάνεις πολλές δουλειές ουτε να σηκώνεις βάρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello_kitty έγραψε:

Κορίτσια, είχατε δίκιο!!! :woohoo:

Τελικά πήγα σήμερα στο γιατρό και το ειδαμε!!!! :woohoo: Είναι ευτυχώς ενδομήτριο :woohoo:

Απλα ο γιατρός υπολόγισε την εβδομάδα μου, και είπε ότι είμαι στην 6η, αλλά το είδε σχετικά μικρό, για 5η βδομάδα. Αυτό μου είπε οφείλεται στο γεγονός ότι η προηγούμενη περίοδος μου είχε έρθει στις 33 μέρες, οπότε είχα και αργότερα ωορηξία. Δεν ξέρω..θα δείξει πώς μεγαλώνει.

Πάντως, η σημερινή μου χοριακή ήταν 3.325!! Και μου είπε την Πέμπτη να ξανακάνω.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! :kiss:

ειδες μωρε που αγχωνοσουν αδικα??αντε και στο επομενο ραντεβου θα ακουσεις και καρδουλα!! :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...