Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

zaxarenia έγραψε:

βρες μια ατάκα κάλη να αντιμετωπίζεις τις ερωτήσεις, π.χ.αν σου πουν ''είσαι εεεγκυοοοος???'' και κοιτούν την κοιλιά σου

χαμογέλα και πες τους '' προετοιμάζω το σπίτι που θα μεγαλώσει το μωρό μου ....από βδομάδα που θα το συλλάβω''

ή πες τους ''πάντως σας μπέρδεψα ε??? η κοιλιά είναι ΚΟΛΠΟ.....παραπλανητική!!!''

Κάτι χιομουριστικό και αποστομοτικό ίσως είναι καλή αντιμετώπιση....και που θα πάει θα σταματήσουν οι ερωτήσεις...και που θα πάει θα ξανά μπει κάτοικος στην κοιλιτσα!!!!!!

καλό zaxarenia ε?όχι θα κατσω να σκάσω για τους ανεγκέφαλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ καλό TESH ...τι να τους πεις...μωρε...χεστ....αααααααααα

Επίσης μπορεί να πει κανείς...(θα το κάνω κι εγω γιατι με εχουν πρηξει) την στιγμη που λενε την εξυπναδα βγάλτε ενα πακετο ΤΣΙΧΛΕΣ και πειτε :

Θες ??? Γιατι καλύτερα να μασας παρά να μιλάς!!! χαχαχα αι σιχτηρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα γινεται να μασανε ολοι και να μην ρωτανε?ειδα στον υπνο μου οτι ημουνα παλι εγκυος ετοιμογενη και περπατουσα σε κατι χωραφια καποια εψαχνα και μετα εφυγα γιατι ητανε επικυνδυνα εκει.

ουτε στον υπνο δεν ηρεμω ολο εφιαλτες αλλα δεν με φοβιζουν ξυπναω με μια απαθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέρεις ποιο είναι το θέμα?Και είναι ενοχλητικοί εώς και προσβλητικοί θα έλεγα κάποιες φορές και άν αμυνθείς και απαντήσεις γίνεσαι και κακός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ βλέπω συνέχεια άσχημα όνειρα ntalia μου.Νοσοκομεία,χειρουργεία,ότι με κόβουν, με ράβουν,αίματα κλπ.

Αυτά που βιώσαμε έντονα ή τους κρυφούς μας φόβους τα ξαναζούμε στα όνειρά μας πολλές φορές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν με νοιαζει αν γινομαι κακια αυτοι δεν ξερουν πως ειναι ουτε εγω ηξερα και ευχομαι να μην τους τυχει κατι τετειο για να καταλαβουν ποσο ποναει...υπαρχουνε ατομα που δεν μου ειπανε ενα με το καλο η κατι τελοσπαντων οταν ημουνα εγκυος και τωρα με θυμουνται ξαφνικα απο περιεργεια?να δουν πως ειμαι?ουτε καν τους μιλαω...δεν αξιζουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα γενεθλια και ημουνα στο κρεββατι εγκυος με αποκολληση και η αδερφη του πατερα μου που δεν το ξεχναει ποτε δεν με πηρε τηλ.

Ειχα τη γιορτη μου και δεν γιορταζα ειχα χασει το μωρο μου και πηρε να μου ευχηθει.

Σιγα μην της μιλησω!τοσο μικροψυχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ Θεε μου ...ρε μερικοί είναι ...ας μην χαρακτηρίσω (μερικές καλύτερα, οι γυναίκες είναι έτσι)

ασε ρε συ κι εγώ έχω ακούσει διάφορα απο την κουνιάδα μου που έχασε το παιδάκι της 5 χρονών

Για να δεις μεχρι που φτανει η ανθρώπινη μαλα...α(ΕΠΙΜΕΝΩ κυρίως γυναικεία )Ενω ήταν στο νοσοκομείο με το παιδι, της έλεγαν διάφορα συγγενείς από πίσω..π.χ. ότι ''δεν έρχομαι να σας δω γιατί θα με ρίξεις ψυχολογικά και εγω θέλω να πάω κάπου να γελάσω με την ψυχή μου'' και τώρα έχασε αυτή η θειά τον παραλίγο γαμπρό της κόρης της και έχει τρελάθεί και λέει ότι τώρα την καταλαβαίνει (την κουνιάδα μου). Ακους???

Πρεπει πρωτα να ζησουμε καταστασεις για να συμπεριφερόμαστε ανθρώπινα, με διακριτικότητα, συμπονετικά, με αγάπη????? Για όνομα...του ΘΕΟΥ!!!

πω πω μάλλον ξέφυγα λιγο απο το θεμα αλλα τα θυμηθηκα και .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια που με πήραν ολοι τον οκτωμβρη να μου πουν να μου ζησει????

Πως σας φενεται?

Αχ δεν τους παρεξηγω ομως γιατι δεν ξέραν, αυτο που μου τι δίνει όμως ειναι ότι όλοι προσπαθούν να κάνουν τους γιατρους....και μου λενε τι να κανω στην επομενη εγκυμοσυνη...και αλλοι στα ελεγα εγω ο γιατρος μου ειναι καλυτερος απο τον δικο σου....

οσο για τα ονειρα την βλεπω σχεδδον καθε μερα να ξεψυχάει....και χειρουργεια!!!Δεν προκειτε να το ξεχάσω ποτε απλά εμαθα να ζω με αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ, οπως ήδη έχω αναφέρει, έχασα το μωρό μου πέρσι τον Αύγουστο στην 24η εβδομάδα. Μέχρι σήμερα τον σκέφτομαι κάθε μέρα, τον βλέπω στον ύπνο μου και ας μην τον είδα ποτέ. Βουρκώνω κάθε μέρα που περνάω απο το Μητέρα γιατί εκεί τον αποχωρίστικα για πάντα. Δεν ξέρω αν ποτέ θα νιώσω καλύτερα για αυτό. 15 μήνες μετά πάντως νιώθω χειρότερα. Τι να κάνω???

Ραφαέλ όπως και εσύ απλά ζω με αυτό το βάρος καθημερινά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως να βοηθηθουμε μονο αν ξαναμεινουμε εγκυες.Δεν ξερω αλλά πιστευω οτι εστω κ λίγο θα νιωσουμε καλύτερα!Πρεπει να ανοιξουμε μια κατηγορια ποιες ειχαν ενα ασχημο περιστατικο κ τελικά τα κατάφεραν κ οι εγκυμοσυν η τους αλλαξε την ψυχολογια, για να πάρουμε θαρρος κ να δωσουμε κ δυναμη!Εγω καθε βραδυ βλεπω οτι ειμαι εγκυος κ ειμαι ευτυχισμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας αρεσει σαν τιτλος ??? ''ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΤΟ ΦΩΣ''

ή ''ΤΑ ΑΠΕΣΤΑΛΜΕΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ''

ή ''ΞΑΝΑ ΖΩ''ή ''ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΣΤΗΝ ΓΗ''

ή ''ΑΝΑΣΤΗΘΗΚΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια προσευεχη απο το αγγελάκι μου για το αδελφάκι του...

εγω το σκεφτομαι καπως ετσι...δεν ξερω ας σκεφτουμε ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΨΥΧΡΟΛΟΥΣΙΑ ΤΗ ΒΙΩΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΒΙΩΝΩ.

ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ,ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΝΕΑ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΕΤΣΙ,Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΜΑΘΕΥΤΗΚΕ ΓΡΗΓΟΡΑ,ΕΝΩ Ο ΧΑΜΟΣ ΤΟΥ ΟΧΙ.

ΟΠΟΤΕ ΕΒΓΑΙΝΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΥΧΟΝΤΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ "ΕΦΥΓΕ".ΑΛΛΑΓΗ ΥΦΟΥΣ,"ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ" ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ "ΤΙ?ΠΩΣ?ΓΙΑΤΙ?".

ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ.ΠΟΝΟΥΣΕ ΠΟΛΥ.

ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΗΞΑΜΕ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΘΗΝΑ ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ.

ΜΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΙΔΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΚΥΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΦΙΛΗΣΕΙ ΤΡΥΦΕΡΑ,ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΠΕΡΝΑΩ.

ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΑΓΝΟΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΟΥΝ ΚΑΤΙ,ΓΥΡΝΑΩ ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΑ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΦΕΥΓΩ.ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΣΕ ΕΜΑΣ.

ΓΙΝΕΤΑΙ?

ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...