Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

ναι είμαι 14 εβδομάδων κάναμε αυχενική όλα καλά και περιμένω να πάω για υπέρηχο αυτή την εβδομάδα μήπωσ φανεί το φύλο...

είχα και εγώ ένα εξωμήτριο πριν 8 χρόνια και μία αποβολή φέτος τον ιανουάριο στις 19 εβδομάδες.... πάρα πολύ δύσκολο πίστεψε με αλλά τώρα...

χαρά γιαυτό σου λέω μην απελπίζεσαι να έχεις ελπίδα κοριτσάκι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hristin30 mou k apo ta dio k apo xoriakes (apo tin Tetarti mexri x8es ekana 4 xoriakes) alla eide k to emvrio kolpika pou itane stin de3ia mou salpigga..To eide itan 1,3 cm i mm den 3erw akrivws pws ta metrane..Enw o giatros pou me parakolou8ouse mines k me tin topo8etisi pou mou ekane k emeina egkios den pire xapari :angry: ..ALEKAKI mou itan 8elima 8eou...makari na mporousa na kanw kati, na girisw ton xrono pisw na alla3w ta panta alla distixws......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8a i8ela na rwtisw an 3erei kapoia kopela meta tin enesoula pou vazeis gia na stamatisei i kuisi e3wmitria meta apo poses meres 3ekina i aimoragia k poses meres pairnei? oses meres pairnei mia kanoniki periodo aplws iparxei megaliteri roi aimatos?Tin evala x8es to apogeuma stis 4:00 k akomi apo aima tipota..liga ponakia mono...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντρια μου μόλις τώρα το είδα είσαι από την όμορφη κύπρο;; έχω συγγενείς εκεί και είχα κατέβει και για το θέμα του παιδιού ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ έγραψε:

τι κιαν ξεκινησα προσπαθειες το θυμαμαι και κλαιω ακομη χτες το βραδυ παλι χαλια...καλημερα φευγω για δουλεια.

Ειναι νωρις ακομα να εχεις ξεχαστει λιγο...σε λιγο καιρο θα εισαι καλυτερα πιστεψεμε...τα λεω εγω που δεν υπαρχει βραδυ που να μην κλαιω....αμα μεινεις κ εγκυουλα θα εισαι τελειος διαφορετικη θα σε βοηθησει παρα πολυ...μακαρι να μεινω κ εγω μηπως μου περασει κ μενα λιγο ο πονος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι ραφαελ μακαρι γιατι δεν αντεχω αλλο και ολη μερα στη δουλεια με 2 εγκυες παρακαλω να μου το θυμιζουν...και ολοι οι αλλοι να κοιτανε τις αντιδρασεις μου...τι περιμενουν να κανω δηλαδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην δινεις σημασια σε αυτα καθολου...ετσι κανουν και καλα αυτες ειναι οι γερες κ τα καταφερνουν....εγω δεν μιλαω πια σε καποιους που μου φερθηκαν περιεργα...

να σκεφτεσαι τον αντρα σου τον εαυτο σου και θα ερθει γρηγορα το μωρακι...κ δεν θα εχεις κ κανενα προβλημα μιας που εχεις βρει το προβλημα...και δεν ειναι τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι,εχω χασει το χαμογελο μου...και μου το λενε κιολας γιατι εισαι ετσι και ξερεις τι μου ερχεται να πω γιατι εχασα το παιδι μου μα@@@κα και μονο αν το ζησεις θα καταλαβεις...και μετα θα ειμαι και κακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ έγραψε:

μακαρι,εχω χασει το χαμογελο μου...και μου το λενε κιολας γιατι εισαι ετσι και ξερεις τι μου ερχεται να πω γιατι εχασα το παιδι μου μα@@@κα και μονο αν το ζησεις θα καταλαβεις...και μετα θα ειμαι και κακια!
νταλια μου ηρεμησε κοριτσακι μου ολα θα πανε καλα θα το δεισ....συντομα θα ξαναεχεισ σπορακι στην κοιλιτσα σου...φιλακια!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muller έγραψε:

Τωρα μ' εχεις κανει λιωμα με το τραγουδι που διαλεξες... Σαν σημερα εχασα το δικο μου μωρακι, τωρα θα ηταν κοντα πεντε μηνων αν το ειχα...........
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχαμε κάνει τόσα όνειρα για τα Χριστούγεννα.

Θα τον είχαμε στην αγκαλιά μας και

θα βλέπαμε τα λαμπάκια στο δέντρο να αναβοσβήνουν.

Κι όμως κάποιος διάβασε τις σκέψεις μας,άκουσε τα όνειρα μας

και μας τα γκρέμισε.

Πήρε μακριά το γιο μας...

Θέλω να φύγουν οι γιορτές πριν έρθουν.Γίνεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU έγραψε:

Είχαμε κάνει τόσα όνειρα για τα Χριστούγεννα.

Θα τον είχαμε στην αγκαλιά μας και

θα βλέπαμε τα λαμπάκια στο δέντρο να αναβοσβήνουν.

Κι όμως κάποιος διάβασε τις σκέψεις μας,άκουσε τα όνειρα μας

και μας τα γκρέμισε.

Πήρε μακριά το γιο μας...

Θέλω να φύγουν οι γιορτές πριν έρθουν.Γίνεται???

αισθάνομαι ακριβώς τα ίδια πράγματα...ονειρευόμουν το στολισμένο δεντράκι μας και τα αγγελούδια μου αγκαλιά μου να βγαίνουμε φωτογραφίες,οι πρώτες μας φωτογραφίες!!! το τζάκι μας αναμμένο κι εμείς να παίζουμε με τα νινάκια μας!!!....αχ ονειρο ήτανε που εξελίχθηκε σε εφιάλτη.Κι εγω θέλω να φύγουν οι γιορτές,δεν αντέχω άλλο...Δεν μπορώ να χαρώ με τίποτα...Η ΠΗΤ μου ήταν 25/12/2009...κι εγώ απλά πενθώ...αύριο είναι μια δύσκολη μέρα...θα πάμε με τον άντρα μου στ'αγγελούδια μας.Να αφήσουμε λουλουδάκια και να τις πούμε πόσο τις αγαπάμε και πόσο πολύ μας λείπουν...ποσο άδειο είναι το σπίτι μας και η ψυχή μας χωρίς αυτές...Σας περίμενα κουκλίτσες μου μα μου φύγατε μακριά.Εύχομαι να αναπαύεται η αθώα ψυχούλα σας και να νιώθετε πόσο πολύ σας αγαπώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THEODOSIADOU έγραψε:

Είχαμε κάνει τόσα όνειρα για τα Χριστούγεννα.

Θα τον είχαμε στην αγκαλιά μας και

θα βλέπαμε τα λαμπάκια στο δέντρο να αναβοσβήνουν.

Κι όμως κάποιος διάβασε τις σκέψεις μας,άκουσε τα όνειρα μας

και μας τα γκρέμισε.

Πήρε μακριά το γιο μας...

Θέλω να φύγουν οι γιορτές πριν έρθουν.Γίνεται???

Αχ,ιδιες σκεψεις,ιδια συναισθηματα,ιδιος πονος.Εμεις θα καναμε γιορτες μαζι με τα τεσσερα ξαδερφακια "μας".Θα ηταν ο πιο μικρος.Το νεο μελος.Αλλα δεν θα ειναι εκει...Και τα ξεδερφακια του θα με ρωτανε για πολλοστη φορα κοιτωντας την κοιλια μου:θα κανεις μωρο???

ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ,ΟΥΤΕ ΤΑ ΛΑΜΠΙΟΝΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΤΑ ΔΩΡΑ ΣΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΗΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΥΟ ΜΝΗΜΑ.ΓΙΑΤΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muller τα ιδια νιωθω κ εγω απλα λογω του μωρου που εχω δεν μπορω να του το δειχνω..Αυτος νομιζει οτι ειμαι εγκυος....καθεται ολη μερα στην κοιλια μου κ φιλαει το μπουμπου μας....θα του παρει κουνια οταν γεννηθει κ θα μου φερει κ λουλουντια, ζουζουνια και money στο νοσοκομειο οταν γεννησω...ετσι μου λεει....το μονο που θελω αυτη την στιγμη ειναι να μεινω εγκυος για να ηρεμησει κ ο γιος μου που θα δει το αδελφακι του...καμια φορα λεω υπαρχει ενδεχομενο να εχει καταλαβει τι εχει συμβει?ελπιζω πως οχι...παντως η μπεμπα μου ειναι στην αγκαλια της παναγιας κ εχει μια καλη μαμα.....να την προσεχει...και εγω που την ηθελα τοσο μα τοσο πολυ προσευχομαι καθε βραδυ για εκεινη κ την αγαπω....μακαρι να μου λεγαν οτι θα ζησει αλλα θα πεθανεις εσυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω μια απο τα ιδια ειμαι.τοσο αδιαφορες γιορτες δεν ξανα ειχα!οσο βγαινω για βολτα και βλεπω εγκυουλες περιπου στο μηνα που θα ημουν εγω ,τοσο πιο πολυ πεφτω!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω 3 ανηψια που γεννηθηκαν με ημερομηνια κοντα στην δικη μου....δηλαδη με την αδελφη μου θα ειμασταν στο ιδιο δωματιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εννοείται πολύ καλά κάνεις και απαντάς. Κι εγώ εντελώς σαν μία πληροφορία που διάβασα την ανέφερα ξεκάθαρα για το ψυχολογικό κομμάτι.  Κι εγώ έχω κάνει τεστ πριν την καθυστέρηση όπως και οι περισσότερες υποθέτω. Και ναι κάθε γυναίκα ξέρει η ίδια και μάλιστα αν ακούσουμε πραγματικά το σώμα μας το καταλαβαίνουμε και χωρίς τεστ!   Έχεις δίκιο για διαφορά σύλληψης και εμφύτευσης! 
    • Ααχ κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου! Χθες πήγαμε σε γενετιστή, με λίγα λόγια ο καρυότυπος του άντρα μου ναι είναι όπως μας είπε με τσαχπινιές, οχι προβληματικος όπως τον ανέφερα συνέχεια εγώ! Εν ολιγης μας είπε ότι από ότι στιγμή που το σπέρμα είναι σε φυσιολογικά επίπεδα θα πρέπει να κάνουμε άλλες 2 εξετάσεις fish αιματος και αναλόγως με το τι θα δείξει θα κάνουμε και fish σπέρματος δε ξέρω ακριβώς τι περιμένουμε να δούμε!  Ξέρω μονάχα ότι θέλουν άλλον ένα μήνα για να βγουν.. Παράλληλα μας είπε ότι προσπαθούμε κανονικά και όταν αποφασίσουμε αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε εξωσωματική απλά με προεμφυτευτικό!  Η μόνη διαφορά μου είπε είναι αν μείνω έγκυος είτε  φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση, για σίγουρα αποτελέσματα για υγιές έμβρυο!  Επίσης, μου είπε ότι ενδέχεται να είναι κληρονομικός και να το πήρε από γονείς!οι οποίοι κατάφεραν φυσιολογικά να κάνουν παιδιά! Μας είπε ότι μπορεί ένα τυχερό και γερο σπερματοζωάριο να είχε κάνει τη δουλειά 1 χρόνο τώρα και να μην είχαμε καταλήξει ποτε να κάνουμε αυτή την εξέταση και να μη το ξέραμε! Αφού το ξέρουμε όμως για να βγει ένα υγιές μωρο με όποιο τρόπο και να γίνει η συλληψη θα κάνουμε αμνιοπαρακεντηση! Αυτά, ίδωμεν 🫶🤷‍♀️
    • @peacockακι μου υπέροχο!!! Σε ευχαριστώ!! Τι κάνεις παλιά μας συμμαθήτρια? Πώς είναι τώρα η ζωή? Γεμάτη ουράνια τόξα να φανταστώ??!  Κορίτσια αυτά εδώ τα κορίτσια ήταν η αντίστοιχη "τάξη" μας την περίοδο 2016-2018 για μένα! Μόνο respect σε αυτά τα κορίτσια που μοιραστηκαμε τα εσωψυχα μας και τα καταφέραμε ΟΛΕΣ!  Τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν θα μείνει καμία χωρίς μωρό βρεεε! Άπαξ και μπεις εδώ ,μωρο θα αποκτήσεις θες δε θες! Χαχαχα Κορίτσια σας ευχαριστώ για την εμψύχωση 🥰🥰 εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! Χοριακη θα κάνω την τρίτη γιατί μου είπε ο γιατρός να περιμένω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση...εγώ ξέρω πως κρατιέμαι!!!
    • Ααααχχχχ βρε κορίτσια πόσο σας "ζηλεύω" όσες έχετε συναντηθεί απο κοντά!!! Πάρα πολύ καλοπροαίρετα το λέω! Εγώ να ξέρετε αν ποτέ οργανώσετε καμία συνάντηση θα είμαι παρούσα με τη μπουμπού μου! Στα δικά μου γιατι ξέχασα να τα γράψω κι εδώ... Εχθές, αφού επανέλαβα τις εξετάσεις του θυρεοειδούς, επιτέλους ήρθε στα ίσια του και πέσαμε κάτω απο 3! Με ρώτησε ο ενδοκρινολόγος αν είναι όλα καλά και υπερηχογραφικά. Του είπα ναι και μου είπε ότι συνεχίζουμε με την ίδια δόση και επαναλαμβάνουμε σε 6 εβδομάδες! Μετά μίλησα και με το γυναικολόγο μου και του είπα το γιατρό που μου πρότειναν στο δημόσιο. Μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού. Αυτά τα πολύ όμορφα! Τα φιλιά μου σε όλες σας παρεούλα μου!
    • Για τις κοπελες που τις φέρνουν σε δυσκολη θεση... εγω ειχα απαντησει στα ισα σε ερωτηση τυπου αντε τι περιμένετε κ δ κανετε ενα μωρο, γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ. Και τελειωσε εκει το θεμα. Το 2ο μ ηρθε στο καπακι, οποτε δ προλαβε κανεις να με ρωτησει αν εχω σκοπο για 2ο. Μετα κανενας σχεδον δεν ασχοληθηκε αν θα κανω 3ο. Καποια στιγμη που ειπα ετσι απ εξω απ εξω οτι το εχουμε στο μυαλο μου, ακουσα σχόλια τύπου τι το θες το 3ο? Πανω που ξεπαιδιασες. Και αλλα τετοια ομορφα. Οποτε και μεις οταν ξεκινησαμε προσπάθειες δεν το ειπαμε πουθενα. Ουτε τωρα που κανουμε ελευθερα το ξερει κανενας. Και εκτός απο πολυ δικα μ ατομα που το συζητησαμε για το αν θα προσπαθησουμε η οχι, κανενας ευτυχως δ με ρωτησε ασχετος.  Παρεμπιπτόντως σημερα αδιαθετησα και γω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...