Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για τα παιδια που χαθηκαν..


apis

Recommended Posts

WENDY έγραψε:

ΕΠΙΣΗΣ ΤΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ ...

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ..Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ! ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΛΜΑΜΕ ! ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ...ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΟΡΥΜΕ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΟΙΜΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΧΑ ΧΑ !

ΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΤΕ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ..ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ....

Συγνώμη ρε κορίτσι δεν το ήξερα.Τότε νομίζω ότι κα΄λύτερο θα ήταν να κολουθήσεις την ασφαλέστερη οδό, αν και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι και ψυχοφθόρο. Η μόνη σκέψη όμως που πρέπει να σε κρατά δυνατή είναι το νινι σου στην αγκαλιά σου μετά απο τον αγώνα που θα δώσεις. Και μακάρι να φτάσουμε σε σημείο να χτίσουμε μεγαλύτερο σπίτι για να χωράνε τα μπέμπια μας.Φιλάκιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεέ μου! Δώσε μου την δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ, και την σοφία να γνωρίζω την διαφορά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαρίστως να σου πω wendy μου. Το πρόβλημα το αντιμετώπισαν δύο άτομα του στενού μου οικογενειακού περιβάλλοντος. Μία πρώτη εξαδέλφη μου, η οποία (χωρίς βέβαια να έχει προβεί στον απαιτούμενο προγεννητικό έλεγχο και αγνοώντας ότι φέρει το στίγμα) αναγκάστηκε να διακόψει την κύηση στον 4ο μήνα μετά τη λήψη τροφοβλάστης. Στη συνέχεια έκανε εξωσωματική κι έμεινε έγκκυος με τη δεύτερη προσπάθεια και μάλιστα έκανε δίδυμα. Το δεύτερο άτομο που ξέρω, είναι η αδελφή μου η οποία είχε άλλα προβλήματα υγείας και ήταν ήδη 43 ετών. Είχε ήδη κάνει 2-3 αποβολές και άπειρες προσπάθειες φυσικής σύλληψης. Μετά ξεκίνησαν οι εξωσωματικές... Άλλη οδύσσεια εκεί, καθώς είχε τη μία αποτυχία επάνω στην άλλη...Σε μία περίπτωση, η αμνιοπαρακέντηση, έδειξε σοβαρό πρόβλημα του εμβρύου κι είχαμε διακοπή κύησης. Κλάματα, απογοήτευση, έξοδα... Δεν περιγραφεται με λόγια αυτό που ζήσαμε! Στο τέλος κι ενώ όλοι την προτρέπαμε να σταατήσει πια και να σκεφτεί την υιοθεσία, έμεινε έγκυος στα 48 της με την ένατη προσπάθεια κι έχει σήμερα ένα αγοράκι 2,5 ετών.

Αν μπορούν ν' αντιμετωπιστούν τα έξοδα, προσωπικά θα επέλεγα στην εξωσωματική, γιατί ο πόνος της ενδεχόμενης διακοπής κύησης μετά από τη σύλληψη για μένα θα ήταν δυσβάσταχτος, γιαυτό και θαυμάζω πολύ την TESH που παρά το Γολγοθά της, έχει το κουράγιο κι ελπίζει.

Όποια επιλογή και αν κάνει κανείς, η ζωή μας έχει διδάξει πως η επιμονή, το κουράγιο και η αισιοδοξία αμείβονται. Πιστεύω πως αφού το θέλετε πραγματικά, ο Θεουλης θ' ακούσει τα αγγελάκια που βρίσκονται εκεί κοντά του και θα στείλει σύντομα σε όλες σας τ' αδελφάκια τους.

Εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!

Υ.Γ Ευχαριστώ για τις ευχούλες. Πράγματι είμαι στον 5ο μήνα και περιμένω αγοράκι (είναι το πρώτο μου και είμαι 39 ετών)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαρίστως να σου πω wendy μου. Το πρόβλημα το αντιμετώπισαν δύο άτομα του στενού μου οικογενειακού περιβάλλοντος. Μία πρώτη εξαδέλφη μου, η οποία (χωρίς βέβαια να έχει προβεί στον απαιτούμενο προγεννητικό έλεγχο και αγνοώντας ότι φέρει το στίγμα) αναγκάστηκε να διακόψει την κύηση στον 4ο μήνα μετά τη λήψη τροφοβλάστης. Στη συνέχεια έκανε εξωσωματική κι έμεινε έγκκυος με τη δεύτερη προσπάθεια και μάλιστα έκανε δίδυμα. Το δεύτερο άτομο που ξέρω, είναι η αδελφή μου η οποία είχε άλλα προβλήματα υγείας και ήταν ήδη 43 ετών. Είχε ήδη κάνει 2-3 αποβολές και άπειρες προσπάθειες φυσικής σύλληψης. Μετά ξεκίνησαν οι εξωσωματικές... Άλλη οδύσσεια εκεί, καθώς είχε τη μία αποτυχία επάνω στην άλλη...Σε μία περίπτωση, η αμνιοπαρακέντηση, έδειξε σοβαρό πρόβλημα του εμβρύου κι είχαμε διακοπή κύησης. Κλάματα, απογοήτευση, έξοδα... Δεν περιγραφεται με λόγια αυτό που ζήσαμε! Στο τέλος κι ενώ όλοι την προτρέπαμε να σταματήσει πια και να σκεφτεί την υιοθεσία, έμεινε έγκυος στα 48 της με την ένατη προσπάθεια κι έχει σήμερα ένα αγοράκι 2,5 ετών.

Αν μπορούν ν' αντιμετωπιστούν τα έξοδα, προσωπικά θα επέλεγα στην εξωσωματική, γιατί ο πόνος της ενδεχόμενης διακοπής κύησης μετά από τη σύλληψη για μένα θα ήταν δυσβάσταχτος, γιαυτό και θαυμάζω πολύ την TESH που παρά το Γολγοθά της, έχει το κουράγιο κι ελπίζει.

Όποια επιλογή και αν κάνει κανείς, η ζωή μας έχει διδάξει πως η επιμονή, το κουράγιο και η αισιοδοξία αμείβονται. Πιστεύω πως αφού το θέλετε πραγματικά, ο Θεουλης θ' ακούσει τα αγγελάκια που βρίσκονται εκεί κοντά του και θα στείλει σύντομα σε όλες σας τ' αδελφάκια τους.

Εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!

Υ.Γ Ευχαριστώ για τις ευχούλες. Πράγματι είμαι στον 5ο μήνα και περιμένω αγοράκι (είναι το πρώτο μου και είμαι 39 ετών)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy ακουσα σε μια εκπομπη τον παντο πριν λιγες μερες για την προεμφυτευτικη διαγνωση φαντοζομαι οτι την γνωριζεις...οτι βοηθαει για το στιγμα,την κυστικη ινωση κ διαφορες χρωμοσωμιακες ανωμαλίες.Εχεις συλλάβει φυσιολογικα αρα μενεις εγκυος...κατα 99% θα μεινεις με την πρώτη.Εκανε μια φιλη μου, γιατι ειχε παλλινδρομες συνέχεια κ τελικα υπήρχε πρόβλημα στο σπέρμα..εμεινε με την πρώτη κ ηταν 27 ετών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα.... επισης ανοιξα θεμα στην πρωτη ενοτητα κ εγραψα μετα το πασχα...γιατι εμενα μου ειπε ο γιατρος λογω καισαρικης να περιμενω ενα χρόνο μιας που αλλαξα γιατρο να ειμαστε σιγουροι...μου ειπε κιωλας αν μου τυχει δεν πειράζει το θεμα ειναι οτι δεν μας τυχαινει...οπότε μετα το πάσχα κ δεν ξέρω κ ποιον μηνα πέφτει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο δεν ξερω απ οταν πηρα τα ουτρογκεσταν αν και δεν βρηκα πουθενα κατι αρνητικο ξεκινησε το προβλημα με την καρδουλα του την πρωτη εβδομαδα 80 παλμους και την δευτερη σταματησε το θεμα ειναι οτι το ειπε μονο στον αντρα μου αυτο για την καρδουλα του γιατι πιστευε οτι κουραζεται να φυτευτει και δεν ηθελε να με ανυσηχησει αν το ηξερα θα τα ειχα σταματησει απο μονη μου τοσα χαπια για μια αποκολληση που δεν εβγαλα ποτε αιμα μονο καφε υγρα και αυτα ποτε στο εσωρουχο μονο οταν πηγαινα τουαλετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα αυτή την οικογενειακή σελίδα: http://www.angelfire.com/stars3/kmdowell/triplets.html

Προσωπικά μου έκανε πολύ καλό και σκέφτηκα οτι ίσως βοηθήσει και εσάς.Έχει δημιουργηθεί απο ένα ζευγάρι,το οποίο προσπαθούσε μέσω της εξωσωματικής για παιδάκι έχοντας όμως και τρια θετά παιδιά.Τελικά,η κοπέλα κατάφερε να μείνει έγκυος σε τρίδυμα.Δυστυχώς τα παιδάκια τους έφυγαν...Περιγράφει τις σκηνές,τα προβλήματα της εγκυμοσύνης,την παραμονή της στο μαιευτήριο,τα συναισθήματα.Έδειξαν τόση δύναμη αυτοί οι άνθρωποι...Έχασαν τρία παιδιά,το ένα μετά το άλλο και όμως!Μου έκανε φοβερή εντύπωση και με βοήθησε...Όποια αντέχει ας το διαβάσει.Είναι στα αγγλικά και είναι χωρισμένο σε ενότητες...Ελπίζω να σας βοηθήσει έστω και λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!!!!!!!! βρε κοριτσια ποσο πονος υπαρχει μεσα μας. εγω εχω χασει 4 μωρακια . το 1 φυσιολογικα το 2 παλινδρομη και τα δυδιμακια μου που ηταν σιαμαια και επρεπε να παρω την μεγαλητερη αποφαση και θαρος μαζι να σταματησω την καρδουλα τους. ΑΧ..... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΑΥΤΟ ΑΚΟΜΑ. Ο γιατρος μου φρικαρε. με ποναει αφανταστα αυτο μερικες νυχτες πεταγομαι στον υπνο μου με κλαματα. παρολο που απεκτησα ενα παιδαρο οι απωλειες πονανε.Και τι δεν θα εδινα να τα ειχα ολα στην αγκαλιτσα και να τα κραταγα τοσο σφιχτα που κανενας δεν θα μπορουσε να μου τα παρει μακρια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω παρα πολυ για αυτο. Αλλα οτι και να λεμε οι σκεψεις σου δινουν τοσο μεγαλο πονο και φοβο συχρονος για το παιδι που υπαρχει. ο γιατρος μου μου ειπε οτι ειμαι παρα πολυ τυχερη που μπορεσα και το εχω δυπλα μου και δεν σου κριβω οτι μερικες φορες με πιανουν κατι φοβιες και τρεμω στην ιδεα μην παθει κατι κακο και τον χασω και αυτον.... δεν φευγω λεπτο απο πανω του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filis alex κ εγω εκανα διακοπη γιατι ειχε σοβαρο προβλημα το μωρο...και αν κ ειχα ειδη ενα παιδακι παλι ο πονος ειναι μεγαλος...οσα παιδια κ να κανω δεν θα το ξεχασω...εκει την εχω στην φωτο ολοι η οικογενεια γιατι κ η μπεμπα μου ηταν κ θα ειναι για παντα το μωρο μου.. η πριγκιπισσά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Το βραδυ δεν εκλεισα ματι. ειχα φοβερους εφιαλτες. παντα το ιδιο ονειρο να περνω το χαπι και να πεθανω τα παιδακια μου...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GOLD BOARDER Σε ευχαριστω πολυ για το τραγουδι, το οποιο το τραγουδαει η φιλη μου η Τονια, μας το αφιερωνη σε ολες τις μαμαδες που πονεσαν και πονανε ακομα..................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ έγραψε:

Και εγω σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο δεν ξερω απ οταν πηρα τα ουτρογκεσταν αν και δεν βρηκα πουθενα κατι αρνητικο ξεκινησε το προβλημα με την καρδουλα του την πρωτη εβδομαδα 80 παλμους και την δευτερη σταματησε το θεμα ειναι οτι το ειπε μονο στον αντρα μου αυτο για την καρδουλα του γιατι πιστευε οτι κουραζεται να φυτευτει και δεν ηθελε να με ανυσηχησει αν το ηξερα θα τα ειχα σταματησει απο μονη μου τοσα χαπια για μια αποκολληση που δεν εβγαλα ποτε αιμα μονο καφε υγρα και αυτα ποτε στο εσωρουχο μονο οταν πηγαινα τουαλετα.

Nταλια μου συγνώμη κιόλας δεν είμαι γιατρός άλλα επέιδή τα επαιρνα κι εγώ για 5 μήνες (αιμμοραγία,αποκόλληση κλπ) και το έχω ψαξει πολύ δεν νομίζω να φταίνε τα utrogestan. Αν και θα μου πεις τώρα τι νόημα έχει?Το αποτέλεσμα είναι που μετράει απλά νομίζω ότι σε πολλές περιπτώσεις τα συγκεκριμμένα χάπια βοηθούν πολύ για να μην αποβάλει μια γυναίκα ειδικά τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης.Φιλάκια και μακάρι να λυτρωθούμε απο τις σκέψεις που μας βασανίζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑ UTROGESTAN ΜΗΝ ΡΙΧΝΕΤΕ ΕΝΟΧΕΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΦΕ ΑΙΜΑ

ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΟΤΙ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΙΜΑ ΚΑΦΕ ΔΕΝ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΚΑΛΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ............ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΑΝ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΕΛΟΣΣΣΣΣ

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 5 ΗΜΕΡΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΑΛΑΡΑ ΠΑΜΕ ΓΙ ΑΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI DEN EIPA EINAI OLES ALLA STO ELAXISTO POSOSTO EGW SOY VAZW YPARXEI PROVLHMA H O ORGANISMOS DEN MPOREI NA TO KRATISEI KAI KANEI MIA MIKRH APOKOLLHSH H APO KOYRASH STENAXWRIA BAROS S EYXARISTW SAVROPIGOYINOS KAI EGW TO IDIO EYXOMAI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΛΗΓΩΘΟΥΝ!!

Ο ΘΕΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΕΡΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ.

ΟΙ ΜΑΛΑΚ... ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΜΑΡΤΥΡΙΟΥ ΣΕ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΥ Η WENDY ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ!!!

ΜΙΣΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ "ΕΤΥΧΕ" "ΗΤΑΝ ΓΡΑΦΤΟ". ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.

ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΧΑΣΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ 18Η ΚΑΙ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΞΕΣΕΙΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ. ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΓΥΡΟ (ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ). ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΤΑ ΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΣΗΣΑ...

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΣΕ 5 ΠΗΓΑ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ(ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ????).

Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΟΝΟΝ, ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.

ΠΙΣΤΕΨΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Utrogestan επερνα και εγω στο μωρο μου το οποιο με βοηθισε αρκετα ωστε να μπορω να το κρατησω.Βγαλτο απο το μιαλο σου οτι μπορει να φταει αυτο. αφησε καποια πραγματα πισω σου και κρατα καποιες αναμνησεις και προσπαθησε ξανα οσες φορες και ας χρειαστουν. Μπραβο σου valentinagiannis συνεχισε ετσι και με το καλο.μην εγκαταλειπεται τα οπλα γιατι μας ετυχαν καποιες αναποδιες. Ειμαστε δυνατες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filis alex..δεν με λενε καλε gold boarder! λεγε με wendy οπως η Μαρινα...

Μαρινα σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια ..αλλα να σου πω κατι.. μετα απο απο αρκετο καιρο το ειδα πεισματικα και ειπα οτι θα τα κατεφερω ..και το γραφω επειδη το πιστευω ..θα τα καταφερω !

τωρα οσον αφορα το θεμα γιατρου ,ο γιατρος μου εκανε οτι μπορουσε πιστευω ..το εμβρυο απλα δεν αντεξε την ληψη τροφοβλαστης ..δεν ξερω αν γνωριζεις επι του θεματος ..το εκανα επειδη υπαρχε προβλημα ..

επισης να χαιρεσαι το κοριτσακι σου..ο επιμενων νικα τελικα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARINA14 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΛΗΓΩΘΟΥΝ!!

Ο ΘΕΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΕΡΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ.

ΟΙ ΜΑΛΑΚ... ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΜΑΡΤΥΡΙΟΥ ΣΕ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΥ Η WENDY ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ!!!

ΜΙΣΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ "ΕΤΥΧΕ" "ΗΤΑΝ ΓΡΑΦΤΟ". ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.

ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΧΑΣΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ 18Η ΚΑΙ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΞΕΣΕΙΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ. ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΓΥΡΟ (ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ). ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΤΑ ΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΣΗΣΑ...

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΣΕ 5 ΠΗΓΑ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ(ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ????).

Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΟΝΟΝ, ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.

ΠΙΣΤΕΨΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ!!!!!!!!!

έχεις απόλυτο δίκιο σ'αυτό.Ενα πράγμα που δεν είχα και δεν ένιωσα ποτέ σε όλη την εγκυμοσύνη μου είναι η ασφάλεια του γιατρού.Πάντα ένιωθα ότι ήμουν ερμαιο στα χέρια τους.Οκαθένας το μακρυ του και το κοντό του. Ακόμα ψάχνω για καλό γιατρό που να τον εμπιστεύομαι απόλυτα και να ξέρω πως αυτό που θα μου πει αυτό και θα ισχύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη wendy. Ετσι μπραβο κουκλα μου θα τα καταφερεις για αυτο να εισαι συγουρη. Μπορεσα και τα καταφερα εγω με πολλα προβληματα στο ιστορικο μου, δεν θα τα καταφερεται εσεις??? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΝΑΤΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΛΥΚΙΑ WENDY ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕ...ΤΟΥ ΒΡΙΣΚΑΝΕ ΚΑΡΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΑΚΡΑ, ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ, ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΕΘΑΝΕ.

ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΨΑΞΟΥΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΦΘΑΝΑ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.

ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΗΓΗΣΗ.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΑΣΠΑΣΤΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΑΠΛΩΣ ΑΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...