Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ...!!!!!


Recommended Posts

ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ +++++++++++!!!!!!!!!!!!!:woohoo: ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητές συνδίκτυες φίλες!!!!!!

Με συγκινείτε με τα μηνύματα σας!!!!!!!!!!!!!!:woohoo:

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου με όλη μου την αγάπη να εκπληρωθεί κάθε όνειρό σας!!!!!

Να έχετε και σείς άψογες υπεροχες εγκυμοσύνες!!!!!!

Σας στέλνω όλη την αγάπη μου! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητές μου συνδίκτυες φίλες...

Αυτή τη στιγμή που σας γράφω είμαι ένα ψυχικό ράκος.

Το σάββατο το μωρό μου παλλινδρόμησε.

Ηταν στην 6η Εβδομάδα κύησης.

Σήμερα το είδα για πρώτη φορά στον υπερηχογράφο νεκρό μέσα στο σάκο του.

Ηταν 12,6mm 42 ημερών, είχε εκβλαστήσεις για χεράκια ποδαράκια, οφθαλμικές κόχες, στοματική κοιλότητα και καρδιά που δεν άντεξε.

Ηταν πιο ψηλό από το κανονικό, που στις 42ημέρες είναι 12mm.

Κράτησα τις φωτογραφίες από τον υπερηχογράφο.

Σήμερα το πρωί θα μπω στο χειρουργείο για απόξεση.

Με τον άντρα μου είμαστε απαρηγόρητοι από το Σαββατο που είδαμε τη Β χοριακή.

Αυτή τη στιγμή έχω φριχτούς πόνους...

Είχαμε λατρέψει την ιδέα γιατί θέλαμε πολύ το μωράκι μας...

Ειλικρινά οι ευχές σας είναι τόοοοσο συγκινητικές.

Ο γιατρός είπε σήμερα ότι θα ξαναμείνω έγκυος. θα δω τι θα πει και αύριο μετά το χειρουργείο....

Εγώ εύχομαι να είμαι η τελευταία που νιώθει αυτό τον πόνο και αυτή τη θλίψη...

Μέσα από την καρδιά μου να έχετε όλες υπέροχες εγκυμοσύνες και να φέρετε στον κόσμο πανέμορφα και υγιέστατα παιδάκια

Με πολλή αγάπη...

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όλες σας

ΥΓ: θα σας ενημερώσω αύριο για τα νέα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι πολυ!!! καλυτερα που εγινε τωρα, το συντομοτερο παρα πιο μετα... σιγα-σιγα θα ξαναπροσπαθησεις και ολα θα πανε καλα! απλα ετυχε!

φιλια πολλα και ο Θεος μαζι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩς ΕΙΝΑΙ..

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ :(

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΥΓΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ.. :( Ομως οπως ειπαν και τα αλλα κοριτσια και ο γιατρος σου,συντομα θα μεινεις εγκυος και αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα θα δεις.. ;)

Ξερω οτι αυτη τη στιγμη δε σε παρηγορει αυτο αλλα μη το βαζεις κατω ε; :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητές φίλες!!!!!

Τελικά, μπήκα την τρίτη το πρωί στο Μαιευτήριο Μητέρα και έκανα απόξεση.

Παει το εμβρυάκι μου...!

Ηταν όμως όλοι τους πολύ καλοί και οι μαίες και η αναισθησιολόγος και ο γιατρός μου! Ενιωσα πολύ οικείο το περιβάλλον γύρω μου στις δύσκολες αυτές ώρες!

Επίσης δεν πονεσα καθόλου. Μόλις ξύπνησα από τη νάρκωση μετά από 10 λεπτά ήμουν περδίκι! Ούτε πόνοι ούτε βάρος, και ελάχιστο αίμα μόνο μέχρι το μεσημέρι της τρίτης λίγες ώρες μετά την απόξεση.

Το απόγευμα τίποτα... καθόλου αίμα και σήμερα ούτε ενόχληση ούτε αίμα!

Ο γιατρός μου ο κ. Θεολόγος Νικέλλης, ήταν πολύ χαρούμενος με την έκβαση της απόξεσης. Μου έδωσε αντιβίωση για 4 μέρες, και μου είπε σε 10-15 μέρες να πάω να κάνω κάποιες εξετάσεις.

Ο Βασίλης μου πρέπει να κάνει εξεταση DNA καρυότυπο για να δούμε για συγγενείς ανωμαλίες. Στο οικογενειακό του περιβάλλον έχει η μητέρα του μια αποβολή 5ης εβδομάδας, η θεία του 6 αποβολές η μια εξ αυτών στον 6 μήνα κύησης, η άλλη θεία του κύηση με αιμορραγία μέχρι τον 5ο μήνα και στο τέλος γέννησε στον 6,5μήνα ένα κοριτσάκι με νευρολογικό πρόβλημα και υπολειπόμενη ανάπτυξη στα κάτω άκρα. Ολα αυτά είναι από τους συγγενείς του πατέρα του. Για τη μητέρα του δεν ξέρουμε γιατί είναι μοναχοπαίδι.

Στη δική μου οικογένεια και από τη μεριά του πατέρα μου και από τη μεριά της μητέρας μου όλοι είναι πολύτεκνοι με υγιέστατα παιδιά...

Φίλες μου...

φοβάμαι τόσο πολύ την οποιαδήποτε σκέψη να ξαναμείνω έγκυος...

φοβάμαι μην το χάσω πάλι...

Εχω άλλη μια αποβολή στο ενεργητικό μου, όχι με τον άντρα μου, πριν τον γνωρίσω, με έναν άλλο νεαρό που είχα σχέση. Εμεινα και τότε έγκυος και απεβαλλα σχεδον στην 4η εβδομάδα.

2 εγκυμοσύνες δηλαδή και οι 2 ανεπιτυχείς...

Με έχει πιάσει απίστευτη ανασφάλεια πλέον. Δεν θέλω ούτε για αστείο να προσπαθήσω και να μπούμε σε αυτή την καταθλιπτική διαδικασία και ο Βασίλης μου και εγώ...

Μαλλον δεν θα ξαναπροσπαθήσω ποτέ για παιδί. Δουλεύω λίγο ακόμα την σκέψη αυτή στο μυαλό μου... μέχρι να πάρω την οριστική μου απόφαση.

Ο γιατρός μου βέβαια είπε ότι θα ξαναμείνω έγκυος, να μην ανησυχω... Ωστόσο εγώ δεν ανησυχώ για τη σύλληψη αλλά για την έκβαση.

Οφείλω ωστόσο να σας ευχαριστήσω από καρδιάς για τη συμπαράσταση σε αυτές τις πολύ δύσκολες ώρες, και να ευχηθώ σε όλες σας να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες και να φέρετε στον κόσμο πανέμορφα υγιέστατα μωράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣΕ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ...

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ! ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΡΕΥΕΣΑΙ

ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ!!! ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ, ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ!

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΕΣ ΑΝΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΣΟΥ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΝΑ ΑΤΣΑΛΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΣΟΥ ΖΩΝΤΑΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:)

Σπεράντζα!!!

Τα λόγια σου είναι βάλσαμο για την ψυχή μου!!!

Σε ευχαριστώ που μου δίνεις κουράγιο. Ευτυχώς έχω έναν πολύ καλό άντρα που με λατρεύει και μου συμπαρίσταται διαρκώς... και για αυτό βλεπεις και είμαι λογική.

Νομίζω ότι σε αυτές τις στιγμές παίζει ρόλο και το περιβάλλον που έχεις αλλά και κυρίως ο άντρας σου. Ο δικός μου πάντα είναι δίπλα μου και με νιώθει όσο κανείς στον κόσμο...

Επίσης εχω και την υπέροχη συντροφιά σας, αλλά και τους δια ζώσης φίλους μου που με αγαπούν... και νιώθω πολύ τυχερη που νιώθω γύρω μου την αγάπη τόσων ανθρώπων!!!

και για να ευθυμίσουμε....

Ο Βασίλης μου είναι μαθηματικός, και ήθελε το παίδι να γίνει και αυτός μαθηματικός! είχε αρχίσει ήδη τα μαθήματα....!!!! Του μάθαινε τους πίνακες πολλαπλασιασμού τις ιδιότητες των παραλληλογράμων!!!!

Επίσης είχε ναυτίες και λιγουρες! Α και πονούσε και αυτός και είχε και συχνοουρία! Μιλάμε για τον κλασσικό χαζομπαμπα...

Αφου του έλεγα χαριτολογώντας, Βασίλη μου... μια μέρα θα μας πεις "Εσπασαν τα νερά! Γενάω!!!" :P

Νιώθω υπέροχα που έχω το Βασίλη μου!

Σωστα τα λες! Ο γιατρός θα με βοηθήσει! πολύ σωστά με συμβουλεύεις και σε ευχαριστώ πολύ!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι μπράβο!!!

Από όσα έγραψες, κρατάω τη βαθιά και αγαπημένη σχέση που έχεις με τον άντρα σου και άνθρωπό σου. Αυτή να είναι ο οδηγός σου, να σου δίνει ασφάλεια, παρηγοριά και θάρρος! Μαζί, θα τα καταφέρετε!!! Και βέβαια, υπάρχει και το mammy στα μετόπισθεν :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η παρέα του mammy είναι η γλυκύτερη και ζεστότερη παρέα που είχα ποτέ διαδικτυακα!!!

Σας ευγνωμωνώ όλες σας και ευχομαι κάθε ευτυχία!!!!!

Μηπως τυγχάνει καμια σας που είχε παλλίνδρομη κύηση να μου απαντήσει στα εξής:

1ον. Είχε μαζεψει το στήθος γαλα και ποναγε? και αν ναι πήρε φάρμακα για να επανέλθει?

2ον. Η περίοδος πότε και πως ήρθε πάλι?

3ον. Τι εξετάσεις συστάθηκαν μετά στη γυναίκα? Για τον άντρα μου ήδη μας είπε ποιες πρέπει να κάνει.

Αυτα τα ολίγα!!!! :silly:

πολλά θένκςςςςςςςςςςςςςςςςςς :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν υπάρχει κοπέλα σήμερα που να μην εχει κάποιο παρόμοιο ατυχές γεγονός...ή να γεννηθεί το μωρό και να φύγει κλπ κλπ...και τόσα άλλα που συμβαίνουν και έχουμε διαβάσει εδώ κατά καιρούς!!!

Δεν υπάρχει ΓΙΑΤΙ!

Μαλλον δεν πρεπει να αναζητούμε απαντήσεις...πρέπει να το δεχόμαστε σαν γεγονός και να προχωράμε παρακάτω...τώρα τα πιό σοκαριστικά όπως το να γεννηθεί ενα μωρο και να πεθάνει λίγο αργότερα είναι βασανιστικό, το να πεθάνει μετά από λίγα χρόνια είναι αβάσταχτο...ή να ταλαιπωρηθεί από αρρώστια και να φύγει βασανισμένο...πως αντέχουν αυτοί οι γονείς...και τι να τους πείς...τι να πεις να τους παρηγορήσεις? Απλά ο Θεος, μας/τους δίνει δύναμη και συνεχίζουν...και πάντα να θυμόμαστε οτι υπάρχουν και χειρότερα...!

Αφου πιανεις πάτο...θα ξανα σηκωθείς...δεν υπάρχει πιό κάτω....αν θες να ζησεις βέβαια!

Δεν μπορώ να σου/μας υποσχεθώ ότι όλα θα πάνε καλά! Δεν το ξέρω!!!

Απλα θα ευχηθώ όλα όσα άσχημα έρθουν στον δρόμο μας να είναι περαστικά και να τα διαδέχονται τα ευχάριστα!!!!

Φιλικά

Βίκυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...