Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ...!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες τις αγαπητές συνδίκτυες φίλες!:silly:

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την δική μου εμπειρία και να μου πείτε τις γνώμες σας.

Η τελευταία μου περίοδος ήταν 31.07.2009, τον Αυγουστο, είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου, σχεδόν κάθε μέρα. :blush:

Εχω κύκλο 32-34ημερών, ασταθή, και σύμφωνα με το ημερολόγιο μου, θα έπρεπε να έχω έναρξη περίοδοθ στις 31 Αυγούστου ή το αργότερο στις 4 Σεπτεμβρίου.

Μεχρι σήμερα που σας γράφω δεν έχω περίοδο αλλά τα εξής συμπτώματα:

1ον. Υπνηλία, σε σημείο να ξυπνάω και μετά από 2 ώρες να ξανακοιμάμαι σαν να έχω τρέξει μαραθώνιο

2ον. Κάποιες φορές με πιάνει ελαφρά ναυτία, μεσα στον ύπνο μου το πρωί και ξυπνάω, και το μεσημέρι μετά το φαγητό.

3ον. Εχω αμυδρές ενοχλήσεις, όπως όταν περιμένουμε περίοδο, αλλά πολύ ήπιας έντασης όλη τη μέρα από την 1η Σεπτεμβρίου ως σήμερα.

4ον. Την κυριακή έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ClearBlue, το οποίο είχε έντονη τη γραμμούλα την οριζόντια του - και πολύ πολύ αχνή την κάθετη ώστε να βγει "+", κανείς θα μπορούσε να πει ότι μάλλον βγήκε αρνητικό.

5ον. Η θερμοκρασία μου είναι 37 - 37.5 βαθμούς κελσίου.

ΤΕΛΟΣ... Το πιο περίεργο που παρατήρησα ήταν το εξής!!!

Στις 7-8 Σεπτεμβρίου είχα έντονο πόνο χαμηλά στη μήτρα και στις σάλπιγγες, και νόμιζα ότι θα μου έρθει περίοδος. Οπότε και έβαλα το βράδυ της 7ης Σεπ ενα ταμπον το οποίο το πρωί είχε μια πεντακάθαρη βλένα χρώματος απαλό καφε, και την 8 Σεπτεμβρίου που είχα όλη τη μέρα σερβιέτα, κάποια στιγμή το βράδυ και μόνο είχα μια πιτσιλιά καφέ αίμα στη σερβιέτα και μόνο.

Στο χαρτί και στα ούρα κανένα σημαδι!

Επίσης, κάποιες φορές βγαίνει πεντακάθαρη διαφανη προς λευκή βλένα.

Μετά από αυτό, η περίοδος ποτέ δεν ήρθε, και έχω τα συμπτώματα που σας είπα.

Εγώ πάντως, έχω μπερδευτεί μέσα μου!

Το κακό είναι ότι δεν βρίσκω τη γυναικολόγο μου να με εξετάσει να μου λυθούν οι απορίες μου! :P

Πάντως ο άντρας μου είναι τρελός από χαρά στην ιδέα ότι μπορεί να αποκτήσουμε μωρό! :silly:

Οσες θέλετε πείτε μου τη γνώμη σας, μέχρι να πάω στη γιατρό μου και να μου λυθούν τα αναπάντητα ερωτηματικα!!!

Εννοείτε ότι θα σας ενημερώσω σχετικώς! :)

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΩΜΑΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου γλυκο,εισαι 99 τις εκατο εγκυουλααααααα!!!!!!!!Αχ δεν το πιστευω πως δεν εκανε ξανα τεστακι,τρεχα γρηγορα ,τωρα και κανε διοτι η ορμονη αυτη που ανιχνευει το τεστ αυξανεται καθημερινα οποτε και σημερα σιγουρα θα δειξει!!!

Εγω ειμαι στην 30η μερα του κυκλου και ακομη περιμενω περιοδο με κυκλο 28 ημερες!εχω κι εγω δεκατα και αυτη τη στιγμη που μιλαμε εχω 37,5 αρα ουτε σημερα θα ερθει...μαλλον

λοιπον τρεχα γρηγορα για τεστ!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ 32-35 ΗΜΕΡΩΝ,ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΣΕ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΗ ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΡΕΞΗ ΜΗΔΕΝ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΛΕΓΑ ΣΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ,ΟΛΟ ΤΕΣΤ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΡΥΦΑ ΤΟ ΣΕΛΦ ΚΛΕΑΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ. Ε!ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ. ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΣΕΛΦ ΚΛΕΑΡ Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειστε απίθανες όλες σας!!!!! :woohoo:

Καταρχήν πρέπει να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας, την άμεση ανταπόκριση σας και το ενδιαφέρον σας!!!!!

Με τη σειρά μου θα ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου σε όλες σας τα καλύτερα και να γίνετε γρήγορα μανούλες!!! :)

Γιατί δεν πήρα δεύτερο τεστ? Η απάντηση είναι ότι τσαντίστηκα! και επίσης ο άντρας μου, μου είπε να περιμένουμε και να πάμε κατευθείαν όταν μας κλείσει η γυναικολόγος ραντεβού για αιματολογικές!

Θα δοκιμάσω μάλλον και αυτή τη νέα μάρκα που μου λες αγαπητή φίλη!

Κατά τα άλλα βρήκα τη γυναικολόγο μου και μου έκλεισε την άλλη πέμπτη ραντεβού!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ 32-35 ΗΜΕΡΩΝ,ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΣΕ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΗ ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΡΕΞΗ ΜΗΔΕΝ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΛΕΓΑ ΣΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ,ΟΛΟ ΤΕΣΤ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΡΥΦΑ ΤΟ ΣΕΛΦ ΚΛΕΑΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ. Ε!ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ. ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΣΕΛΦ ΚΛΕΑΡ Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΟΥ.

Καλησπέρα Μπρουνίτα! :)

Πήρα το self clear και δυστυχώς μου βγήκε αρνητικό :S

Ωστόσο αγόρασα τη διπλή συσκευασία και θα κάνω πάλι το Σαββατο αν εξακολουθεί η περίοδος μου να μην έρχεται.;)

Παρόλα αυτά, η κατάσταση μου, με έχει κάνει να απορώ. Ευτυχώς την επόμενη Πέμπτη θα πάω στη γυναικολόγο μου.

Λες να είναι καμιά μυστήρια ορμονική διαταρραχη?

Εσύ στις πόσες μέρες καθυστέρησης έκανες το τέστ που βγήκε θετικό???

Πάντως τέτοια μυστήρια συμπτώματα πρώτη φορά μου συμβαίνουν! Είναι που προσπαθούμε με τον άντρα μου και εδώ και 11 μήνες να κάνουμε παιδί. Ποτέ δεν μας απασχόλησε, οπότε τον Αυγουστο το... παρακάναμε. :blush:

Αν δεν ήταν αυτό, θα ήμουν 100% σίγουρη οτι πρόκειται για ορμονικής φύσεως ζήτημα :angry:

Ιδωμεν!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες!!

πιστευω πως πρεπει να πας για εξεταση αιματος να λυθει το μυστηριο..και η γιατρος σου πιστευω για χοριακη θα σε στειλει οταν επικοινωνησετε

Ευχομαι να εχει γινει η δουλεια;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικάααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

Το σημερινό τεστ βγήκε καθαρά θετικό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Ευχαριστω τη φίλη που μου σύστησε τη μάρκα αυτήηηηηηη!!!!

Το έκανα με πρωινα ούρα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ εύχομαι σε όλες σας να είστε πολύ πολύ ευτυχισμένες!

Ο αντρας μου είναι πολύ χαρούμενος!:silly:

Τα συζήτησα και με τη μαμα μου και μου είπε ότι είμαι 100% έγκυος!

Θα πάω τη Δευτερα για Β' Χοριακή και στο γυναικολόγο γρηγορότερα κατόπιν συμβουλής της μαμας μου!!!!

Σας ευχαριστώ όλες σας πάααααααααααρα πολύ μέσα από την καρδιά μου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπράβο κοπέλα μου!!!!!!!!!!!!!

ήμουν έτοιμη να σου απαντήσω για να κάνεις πάλι τεστ αλλά είδα την τελευταία σου ενημέρωση.

Μην κουράζεσαι πολύ , μην αγχώνεσαι κ όλα καλά θα πάνε!!!!

Συγχαρητήρια με ένα γερό μωράκι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ θερμώςςςςςςςςςς!!!!!!!:silly:

Ευχομαι σε όλες σας να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες και υγιέστατα πανέμορφα μωράκια!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς ήρθες στη παρεούλα μας

και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου

όλα καλά να πάνε μέχρι τέλους εύχομαι

και να μη κουράζεσαι!!

φιλάκια πολλάαα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ:P ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΙΟΥΠΙΙΙΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ "ΒΟΥΛΑ"ΕΓΚΥΟΥΛΑ:laugh: ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι εννοείτε να είσαι εγκυούλα!! Εγώ από αυτά που μου περιγράφεις μου μυρίζεται εγκυμοσύνη! Λευκά υγρά σαν βλένες είχα κι εγώ τόσο έντονα που κάθε φορά έλεγα μου ήρθε περίοδος πάω στην τουαλέτα να φορέσω σερβιέτα και να ξενερώσω! Αλλά δεν ξενέρωνα! 1 φορά μ'έπιασε ναυτία ένα πρωί με τον καφέ και το τσιγάρο( τότε κάπνιζα, αλλά μόλις το μαθα.. μαχαίρι!! ) Πονούσε πολύ το στήθος μου, όπως στην περίοδο με την διαφορά ότι κρατούσε περισσότερες μέρες η ενόχληση! Κι ένιωθα τσιμπηματάκια στην κοιλιά δεξιά κι αριστερά σαν να έρχεται η περιοδούλα! Γιατί δεν χτυπάς μια χοριακούλα;; Πάντως εύχομαι τα κλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απάντησα .. και μετά είδα ότι τελικά έκανες τεστάκι!! Σου εύχομαι πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.. μ'ένα γερό μωράκι... και να έχεις μια καλή και τέλεια εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...