Μετάβαση σε περιεχόμενο

πονάκια στην εγκυμοσύνη να ανησυχήσω???


Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια κάνετε σήμερα??? εύχομαι όλες καλά

να σας ρωτήσω τις τελευταίες μέρες έχω κάτι πονάκια αριστερά λιγο πιο κάτω απο τον αφαλό αλλά στα αριστερά.

είμαι στην 19η εβδομάδα τι να είναι αυτά τα πονάκια βρε κορίτσια όχι συνέχεια κάποιες φόρες δεν νομίζω να είναι γιατι μεγαλώνει η μήτρα γιατι ειναι κάπως διαφορετικά.

επίσης όταν πάω να σηκωθώ απο το κρεβάτι ή φτερνιστώ κάπως έχω ένα πιάσιμο στο τελείωμα της κοιλιάς.

λέτε να ανησυχώ???? δεν έχω καταλάβει ακόμη και το μωρό και έχω αγχωθεί( αα κορίτσια εσείς σε ποια βδομάδα το νιώσατε??? εγώ μια φορά πριν 1,5 βδομάδα ένιωσα ένα σαν φτερούγισμα άλλα δεν ξέρω αν ήταν αυτό και από τότε ξανά τίποτα) . στο γιατρό είχα πάει πριν μια βδομάδα και όλα ήταν μια χαρά, έχει κάνα δυο μέρες που ένιωσα αυτά τα πονάκια τα περίεργα.

πέστε μου κει σεις τη γνώμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχεις καθολου,και εγω πολλες φορες οταν κανω αποτομες κινησεις,σηκωνομαι αποτομα ή φτερνιζομαι νιωθω ενα τραβηγμα!!!Οσο για το μωρο μην ανησυχεις,γιατι και εμενα με ειχαν πρηξει στις ερωτησεις''το ακουσες το μωρο?''και τους ελεγα ''οχι'' και συνεχεια στεναχωριομουν!!!στην 20η εβδομαδα θα αρχισεις να το καταλαβαινεις,ειναι σαν ενα φτερουγισμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι μου!! μηπως ειναι το νινι?

σιγουρα ολα καλα ειναι!! μεγαλωνει η μητρα!!

γω συνεχεια νιωθω πονακια χαμηλα και ανησυχω..αλλα πιστευω ολα καλα θα ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αγάπη ειναι διαφορετικά απο αυτα που νιώθεις όταν μεγαλώνει η μήτρα. μακάρι να είναι το ζουζούνι μου.

που χάθηκες εσυ Εφούλα??????? δεν σε βρίσκω στο msn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ! Κ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ! ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω και εγώ κάτι περίεργα ποναλάκια εδώ και δύο μέρες... Έτσι ακριβώς, χαμηλά στην κοιλιά αριστερά και δεξιά... Αν μάλιστα κάνω καμιά απότομη κίνηση, πονάω σαν να έπαθα μικρή κράμπα. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου και μου είπε "από εδώ και πέρα να τα περιμένεις"!

Είμαι σχεδόν στην 16η βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria θα συμφωνησω με την maraki85 και εγω που τωρα ειμαι στην 21η κατα καιρους αισθανομαι ενα ταρβηγμα ή πονο κατω απο τον ομφαλο! το μωρο πρεπει να ειναι. μην ανησυχεις. εγω ενιωσα για πρωτη φορα το μωρο στην 18η βδομαδα μια φορα και σταματησε μετα στην 20η αρχισα σχεδον καθε μερα να αισθανομαι καποια κινηση ή χτυπιματακι απο το νινι. εγω και οταν ξυπναω εχω αρχισει και αισθανομαι την κοιλια μου σφιχτη, μεχρι να γυρισω πλευρο η να σηκωθω αρχιζει και επανερχεται, η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τι ειναι και το εχει καποια κοπελα παντως θα το αναφερω στον γιατρο.

φιλακια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελένη μου και γω ετσι και οταν γυρναω απο την μια πλευρα στην άλλη οταν είμαι ξαπλωμένη νιωθω ενα τραβηγμα και αγχωνομαι.

αχ κοριτσια τελιακ έχουμε όλες τα ιδια οποτε ηρεμισα κάπως γιατι νομιζα οτι ήμουν η μόνη που τα είχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια απ΄ότι καταλαβαίνω όλες λίγο-πολύ τα ίδια πονάκια έχουμε. Οπότε μην ανησυχήτε, συνήθως είναι τα όργανα μου τα σπρώχνει η μήτρα ή τα έντερα.Αυτό πιστεύω κ εγώ

Φιλάκια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι στην 17η εβδομάδα,να μην ανησυχείς καθόλου.Ειδικά στις απότομες κινήσεις με πιάνει,αλλά όχι μόνο κοιλιά,με τραβάει και λίγο η μέση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...