Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΟΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΙΜΕΣ


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας.ξεκιναω εξοσωματικη με μικρογονιμοποιηση αν εχει κανει καποια ας με ενιμερωση σχετικα με της τιμες γιατι ο γιατρος μου ειχε πει 2000 σε συζητιση προ 4 μηνων καιτωρα 3000.χωρις να εχει αλαξη κατι στην ολη διαδικασια παυ θα καναμε.η βοιθεια σας θα ηταν πολιτιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς που σε πετυχα online γιατί έχασα το τηλεφων'ο σου.

Τελικά τι έγινε με τις εξετάσεις όλα καλά? Βλέπω καταλήξατε σε εξωσωματική. Αν θέλεις τηλεφώνησ ε μου αυριο το πρωϊ να τα πούμε ή στείλε μου το τηλ σου.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα γεια σου οι τιμες παιζουν απο κεντρο σε κεντρο εγω εδωσα την πρωτη φορα 2400 στην εξωσωματικη και εμεινα εγκυος αλλα το εχασα τη επομενη μου πηρε 2000 οτι θελουν παιρνουν μπορει να εχει ξεχασει το ποσο που σου ειπε και ισως πρεπει εσυ να του το θυμησεις ...και εγω μικρογονιμοποιηση εκανα αν θελεις κατι αλλο πες μου φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΟ ΚΑΘΕ ΚΕΝΤΡΟ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΤΙΜΕΣ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 3500 Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΕΤΥΧΕ, ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΠΟΥ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΕΜΒΡΥΑ ΣΤΗΝ ΚΑΥΑΨΗΞΗ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 1800, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΨΗΞΗ.

ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΛΙΓΟ ΒΙΑΣΤΙΚΑ, ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΤΕΙΛΕ ΠΜ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

κάθε κέντρο έχει τις δικές του τιμές, πάντως η μικρογονιμοποίηση είναι πάντα πιο ακριβή από την κλασσική εξωσωματική. Επίσης υπάρχει πάντα διαφορά αν ζητήσεις απόδειξη ή όχι. Πάντως τώρα που τα ταμεία είναι υποχρεωμένα να αναλάβουν ως νοσοκομειακή περίθαλψη τα έξοδα της εξωσωματικής, η απόδειξη είναι σημαντική.

Γενικά τα έξοδα της εξωσωματικής κυμαίνονται από 2000-4000 ευρώ λίγο πολύ χωρίς τις εξετάσεις και τα φάρμακα για τα οποία πρέπει να προστεθεί ένα καλό κονδύλι επίσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΕΓΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΙΣΩΣ ΜΠΩ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΩΑΡΙΩΝ...ΜΟΥ ΕΧΕΙ 3000-3500

ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ 2000??? ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙ!!!

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΝΕΟΓΕΝΝΕΣΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, ό,τι θέλει ο καθένας ζητάει, διότι γνωρίζουν ότι πάς στα κέντρα για τον γιατρό...και όχι για τις τιμές...δυστυχώς στυγνή εκμετάλευση και εκεί...Εμένα μου ζήτησαν 3.800 !παρακαλώ! για την 1η προσπάθεια που θα κάνω τώρα (Οκτώβρη μάλλον) και ξέρω ότι αν είναι αποτυχημένη θα δώσω πιο λίγα στη δεύτερη χωρίς να γνωρίζω ακριβώς το ποσό.

Ας έχουμε επιτυχία και τι να πω... θα πρέπει που και που να θυμούνται για ποιο λόγο έγιναν γιατροί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ Σ.Ο.Σ !!! ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΛΛΟΝ. ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3000-3500 ΜΕ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ. ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΔΗΛ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα το Μάιο εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση και μας ζήτησε 3.300 χωρίς απόδειξη (3.500 με απόδειξη)εκτός απο τον αναισθησιολόγο που πήρε 100 ευρώ.

Πάντως εκεί κυμαίνεται το ποσό με 100 ή 200 συν πλην.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Έκανα κι εγώ εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση όχι σε κάποιο κέντρο, αλλά σε γιατρό που συνεργάζεται με το κέντρο εξωσωματικής του ΛΗΤΩ. Έδωσα 2100 (καρδιογράφημα+ωοληψία+εμβρυομεταφορά+ αμοιβές γιατρού+ αναισθησιολόγου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Εγώ έκανα εξωσωματική στο Βόλο στο υποκατάστημα που έχει ο Πάντος. Δώσαμε 2500 για μικρογονιμοποίηση, εννοείται χωρίς απόδειξη. Αν το καναμε στην Αθήνα θα ήταν 500 ευρώ παραπάνω (σύμφωνα με τις τιμές που μας έδωσαν). Η απλή εξωσωματική κοστίζει 500 ευρώ λιγότερο από τη μικρογονιμοποίηση. Για τον αναισθησιολόγο δώσαμε 100 ευρώ και τα υπερηχογραφήματα τα έκανα στον γιατρό μου. Για κάθε εμβρυομεταφορά από κατάψυξη μας είπαν 1000 ευρώ.

Ελπίζω να βοήθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΓΙΑ ΕΞΟΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΕΛΗ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ 2300.ΟΛΑ.ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ.ΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΧΑΛΑΛΕΙ... :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ.Ο.Σ έγραψε:

τελικα οι δυο μας θα τα λεμε.δεν υπαρχει η ανταποκριση που περιμενα.θα σε παρω το πρωι να τα πουμε.

Aπ' οτι βλέπω θέλουν φοβέρισμα!!!!. σου απάντησαν ήδη κάποιες.

Αφού δεν απαντούν στις ερωτήσεις που κάνω - που μεταξύ μας τις θεωρώ άκρως ενδιαφέρουσες σε σχέση με κάτι άλλες....- τα παρατάω και απλά διαβάζω αυτά που με ενδιαφέρουν (αν τύχει καμιά φορά να υπάρχει κάτι ενδιαφέρον). Αλλά και ενδιαφέρουσα ερώτηση ή συζήτηση να υπάρχει, γιατί να απάντάω μόνο εγώ....???

Γι' αυτό λέω ασε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και δεν γνωριζω το θεμα της εξοσωματικης καθολου εγω μπηκα απλα να σας ευχυθω καλη επιτυχια και συντομα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα και στην αγκαλια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ.Ο.Σ έγραψε:

να ευχαριστισω ολες οσες μου απαντησαν και..dekat συμφονω μαζι σου κι εγω το ιδιο κανω.

Σ.Ο.Σ πάω για ύπνο για να μην σκέφτομαι. Εχω συμπτωματα περιόδου. Περιμένω να αδιαθετήσω την Κυριακή. Ελπίζω να μην συμβεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα,

οι πόνοι περιόδου είναι ήξης αφίξης δηλαδή τόσο σύμπτωμα περιόδου αλλά και εγκυμοσύνης οπότε μη στηρίζεστε σε αυτό για να πάρετε απάντηση αν είστε έγκυος ή όχι. Αλλά πολλές φορές ακόμη και η περίοδος δεν είναι σημάδι καθόσον υπάρχουν γυναίκες που μέχρι τον τέταρτο μήνα έχουν κανονικά περίοδο άσχετα με την εγκυμοσύνη. Κρατήστε όσο μπορείτε ψηλά το ηθικό, να είστε αισιόδοξες και το τόσο σημαντικό γεγονός να δείτε δεν θα αργήσει. Καλή επιτυχία σε όλες και γρήγορα εγκυούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα,

οι πόνοι περιόδου είναι ήξης αφίξης δηλαδή τόσο σύμπτωμα περιόδου αλλά και εγκυμοσύνης οπότε μη στηρίζεστε σε αυτό για να πάρετε απάντηση αν είστε έγκυος ή όχι. Αλλά πολλές φορές ακόμη και η περίοδος δεν είναι σημάδι καθόσον υπάρχουν γυναίκες που μέχρι τον τέταρτο μήνα έχουν κανονικά περίοδο άσχετα με την εγκυμοσύνη. Κρατήστε όσο μπορείτε ψηλά το ηθικό, να είστε αισιόδοξες και το τόσο σημαντικό γεγονός να δείτε δεν θα αργήσει. Καλή επιτυχία σε όλες και γρήγορα εγκυούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...