Μετάβαση σε περιεχόμενο

απο που να αρχίσω...


Recommended Posts

να εισαι ο εαυτος σου και να μην αφηνεις κανεναν να σε στεναχωρει!

αφου δεν σεβετε την οικογενεια σου τοτε κρατησε μια αλφα αποσταση και δειξτης με ευγενικο τροπο οτι αυτη η οικογενεια ειναι η δικη σου οικογενεια και εσυ επιβαλλεις τους ορους!

αν θελει να συνεχισει να υπαρχει ενεργα θα πρεπει να δεχτει τους δικους σου ορους αλλιως κουμαντα στη δικη της οικογενεια! το οτι μελος της οικογενειας σου ειναι κ ο γιος της δεν σημαινει οτι μπορει αυτη να χωνει την μυτουλα της στα δικα σας!στο κατω κατω δεν παντρευτηκες εκεινην! ααα και αν δεν παιρνει απο λογια γινε κακια νυφη....τριξε τα δοντια σου!το βασικο ειναι να εισαι καλα με τον αντρα σου και να συμφωνετε για τους "κανονες" της οικογενειας και να μοιραζεστε τις δυσκολιες μεταξυ σας χωρις την επεμβαση κακοβουλων πολλες φορες ανθρωπων.

μην αφηνεις να σε καταπατουν αλλα προσπαθησε σε λογικα πλαισια να δειξεις κατανοηση...

αλλα εγγονια εχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα καλημερα και απο μενα .Και γω στενοχωριεμαι αρκετες φορες με τα πεθερικα ιδιως με την πεθερα .Απλα προσπαθω να μην δινω σημασια σε οτι λεει..και τις περισσοτερες φορες δεν απαντω. Παλιοτερα στενοχωριομουνα πολυ αλλα πλεον εχω καταλαβει οτι δεν πρεπει να δινουμε σημασια σε οτι λενε οι αλλοι.Γιατι και να μαλωσεις παλι δεν θα αλλαξει ο τροπος σκεψης και η νοοτροπια τους.Απλα εφαρμοζω το γνωστο " απο μακρια και αγαπημενοι" .μιας και μενει σε χωριο.Το ιδιο προσπαθω να εφαρμοσω και με τους υπολοιπους συγγενεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα δεν θυμασαι που σου ειπα οτι μετακομιζω;Ξερεις κατι;Ειμαι εγκυος ,εχω ενα παιδι ηδη,εχουμε σπιτι ''δικο μας'' και αποφασισαμε με τον αντρα να χρεωθουμε για μια ζωη για να παρουμε σπιτι μακρια απο την πεθερα μου!!Καταλαβες γιατι λενε μακρια και αγαπημενοι;Περιμενω πως και πως να γινουν τα συμβολαια για να φυγουμε γιαυτο γραψτους ολους και κοιτα την κοιλιτσα σου και τον αντρα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Δήμητρα , πόσο δίκιο έχεις και πόσο λογικά μιλάς!΄

Και η οικογένειά σου είναι τόσο κοντά στην περιγραφή με τη δική μου!

Ντροπή σε όσους δεν βλέπουν τίποτα και κανέναν πέρα από τους δικούς τους!

Ξέρω πως έτσι είναι ο χαρακτήρας σου αλλά μην τους αφήνεις να επηρεάζουν τόσο την ψυχολογία σου...Με λίγα λόγια γράψτους όλους και μην δημιουργείς θέμα με τον άντρα σου , λέγε τα μόνο γιατί πρέπει να έχει εικόνα του πως αισθάνεσαι!

Για να μην το τραβήξω και σε κουράσω, απόλαυσε το θαυμα που συμβαίνει μέσα σου , ασχολήσου με τις ετοιμασίες για τον ερχομό αυτού του δώρου ( συγχώρεσε με δεν συγκράτησα σε ποιο μήνα είσαι ) και να θυμάσαι πως το μωράκι αυτό θα καλύψει όλα τα κενά σου και θα σου φέρει μόνο ευτυχία και χαρά!

Μόνη δεν θα ξανανιώσεις και δεν θα σε νοιάζει τίποτα πια παρα μόνο το αγγελόυδι αυτό που θα είναι για πάντα δικό σου!

Σου ευχομαι ότι καλύτερο....Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΝΗ ΔΕ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΤΕ.ΕΧΕΙΣ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ.

ΔΕ ΘΑ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ.

ΕΙΠΑΜΕ, ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΤΡΩΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ (ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ).

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΠΟΥ ΖΕΙΣ.

ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...