Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ........ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΙΔΙΑ...


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ....Η 2η ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΝΕΒΗΚΕ 4 ΜΟΝΑΔΕΣ..ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ,ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ..ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΑΝΕΒΕΙ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΕΙΧΕ ΑΝΕΒΕΙ 0.7(2η)ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΑΙΜΑ..ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ????ΓΙΑΤΙ????????ΓΙΑΤΙ??????????ΓΙΑΤΙ????????????ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ..ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ...ΑΓΩΝΙΩ......ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ....ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΒ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσάκι μου... υπομονή κάνε μέχρι τη Δευτέρα.....

Να έχεις πίστη και θετική σκέψη. Η κάθε εγκυμοσύνη ΔΕΝ είναι ίδια. Το ότι είχες δυστυχώς μια ατυχία Δεν σημαίνει οτι θα γίνει πάλι το ίδιο.

Σε παρακαλώ.....κάνε το για το μωράκι.....ξεκουράσου και μην σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό.....

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και περιμένω νέα σου την Δευτέρα το απόγευμα, ε;

Φιλάκια Πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο εχω περασει κ εγω αυτο..εχασα ενα μωρο στην 7η εβδομαδα και τωρα ειμαι εγκυος στην 14η(ολα καλα μεχρι στιγμης Δοξα το Θεουλη) αλλα κ εγω τρεμω καθε στιγμη μην γινει κατι..

εχε δυναμη και κουραγιο κ ευχομαι ολα να πανε καλα!!! αν αυτο το μωρακι ειναι να γεννηθει , θα γεννηθει οτι και να γινει!!!!! ολοψυχα στο ευχομαι ολα να κυλησουν καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ mk23 ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ, ΑΛΛ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!! ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ!!!!!

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμβουλή μου …

Ξεκούραση απόλυτη και καλή παρέα.

Να έχεις σπίτι σου ένα άτομο με το οποίο συνήθως περνάς καλά, είναι εμπιστοσύνης σου και μπορεί να σε κάνει να γελάς και να σε ηρεμεί.

Έτσι θα περάσουν οι μέρες πιο γρήγορα και εσύ θα έχεις κάνει ότι περνά από το χέρι σου με το να μη βυθίζεσαι σε αρνητικές σκέψεις.

Βάλε όλη σου τη δύναμη με ξεκούραση θετικές σκέψεις!

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ

Είμαστε όλες μαζί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΤΙΣ 2.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΕΞΗΣ??Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΝΕΒΕΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΛΟΓΙΚΑ,ΕΤΣΙ?ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 29/8 ΚΑΙ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΕΙΧΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 16-17/8.ΛΕΤΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τα συναισθηματα σου κ οι σκεψεις σου ειναι φυσιολογικοτατες!!!

δε σημαινει όμως ότι ειναι και βασιμες!!!

σκέψου θετικα και αισοδοξα..βγαλε από το μυαλο σου τον αρνητισμο..ξετεις καμια φορα με τις αρνητικες μας σκεψεις προκαλουμε κακο στο εαυτο μας χειροτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ σε καταλαβαίνω. Ακριβώς τα ίδια περνάω. Πήγα εχθές είδαμε σάκκο πέρνω πέντε χάπια την ημέρα είμαι όσο το δυνατό με λιγότερες κινήσεις και τον ρωτάω θα τα καταφέρουμε αυτή τη φορά;; Και μου λέει θα δούμε. Εγώ πάντως προσεύχομαι στο θεό να πάνε όλα καλά και αυτή τη φορά να το κρατήσω το μωράκι μου. Όλη μου η θετική ενέργεια μαζί σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΕ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ

Κ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΕ

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ

Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΘΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...ΟΠΟΤΕ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΙΣΤΕ ΠΛΑΙ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ..ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΧΘΕς Κ ΕΙΧΑ 19,9 Κ ΜΟΥ ΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 40 ΗΜΕΡΩΝ Κ ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΒΓΗΚΕ ΧΑΜΗΛΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΗ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΓΩ ΟΠΩς Κ ΕΣΥ???ΠΟΣΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΕΙΧΕ ΕΣΥ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΙ,Η 1Η ΗΤΑΝ 49,6 ΚΑΙ Η 2Η 53,51.ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 30 ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 29/8.1η ΧΟΡΙΑΚΗ 31/8..ΕΙΧΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 16-17/8.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΤΙ ΛΕΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι ολα να πανε καλα και την δευτερα να εχεις μια πολυ μεγαλη χωριακη..

Μην αγχωνεσαι και μην στενοχωριεσαι και προσπαθησε να ξεκουραζεσαι και να κανεις θετικες σκεψεις..:cheer::):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχομαι κι εγω μεσα αποτην καρδια μου και στην Παναγια ολα να πανε καλα!!!Να γινει ενα μεγαλο και υγιες μωρο και να το κρατησεις αγκαλια!!!!Η χοριακη να ανεβει στα υψη!Θα συμφωνησω κι εγω οτι το αγχος πρεπει να το κοψεις μαχαιρι!!!Προσπαθησε να ξεκουραστεις και να εχεις καλη παρεα να ξεχνιεσαι!Ειναι το μονο που περναει απο το χερι σου να κανεις!Βοηθησε το με την καλη ψυχολογια,οσο μπορεις κοπελα μου γιατι καταλαβαινω και την αγωνια σου!

Μαρθα αν δεν κανω λαθος στο ονομα,τα ιδια ευχομαι και σε σενα γλυκια μου ολα να πανε καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου, κι εγώ έχασα ένα μωράκι στις 7 εβδομάδες και τώρα που είμαι έγκυος πάλι υπάρχουν στιγμές που τρέμει το φυλλοκάρδι μου..αλλά ΠΡΕΠΕΙ να σκέφτεσαι θετικά, πρωτίστως για το μωρό. Πέρασε αυτό το ΠΣΚ ήρεμα και χαμογελαστά, και τη Δευτέρα θα περιμένουμε τα νέα σου. ΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω ανδριανι εχω χασει ενα μωρακι στην 4 βδομαδα,αλλα ειχα καφε κ αιμα ευτυχως τωρα δεν εχω τιποτα κ ετσι μου φευγει το ανχος...την κορη μου την επισα με την πρωτη κ τωρα δηλαδη λες κ μα εχουν ματιασει...ειμαι ξαπλωμενη κ μονο για κατουριμα σηκωνωμαι αλλα πολυ συχνοουρια βε κοριτσια....μου χει κοπει κ η ορεξη αρκετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΛΙ ΣΑΣΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ..ΣΤΗΝ 4Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΩ ΛΙΓΑΚΙ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ..ΝΙΩΘΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟΣΗ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ,ΕΚΛΙΠΑΡΩ ΤΟ ΘΕΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ..ΕΖΗΣΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ "ΜΑΓΙΚΗ"ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΜΑΚΑΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΠΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ...ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ...ΤΙ ΚΑΝΩ ΣΤΡΑΒΑ..ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ????ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ,ΟΥΤΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ...ΤΙΠΟΤΑ..Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΗΤΗ ΕΙΝΑΙ 2η ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ..ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ..ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ..ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΓΙΑ 2η ΦΟΡΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ..4 ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ..ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ..ΤΟ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ..ΑΧ,ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ..ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ,ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 ειμαστε ακριβωσ στην ιδια κατασταση!!!!εχω τρομερο ανχος τι θα δειξει η χοριακη την δευτερα!!!!ας κανουμε λοιπον υπομονη.εγω μολς ειδα το θετικο τεστ εβαλα τα κλαματα απο χαρα κ δε το πιστευα.βρε λες μα παιζει ρολο που πηρα το self clear που δειχνει απο την 5 μερα συλληψης?κ την επομενη που εκανα το τεστ ακανα χοριακη???/λες οντως να ναι πολυ νωρις???κ να ανχωνωμε αδικα.κανονικα περιοδο βαση το οτι εχω κυκλο 35 με 40 μερες πρεπει να ειχα περιοδο απο 8 εως 10 σεπτεμβριου .βρε λες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ!!!ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...