Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ Κ ΦΥΛΟ ΠΑΙΔΙΟΥ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

σε λιγότερο από 2 εβδομάδες θα κάνω την αυχενική διαφάνεια. Είδατε το φύλο του παιδιού σε αυτή την εξέταση?

οχι ότι είναι αυτό που με καίει, γερό να είναι, αλλά όσο να κάνει έχω μια περιέργεια....:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοννα!! εγω την εκανα τωρα την δευτερα, αλλα δεν ειδαμε φυλο..μου ειπε ο γιατρος στο επομενο ραντεβου!!

καλα θα παθεις τετοια πλακα!! θα εχει μεγαλωσει πολυ!!!!με το καλο κοριτσακι μου!! να μας γραψεις οταν την κανεις!!

αλλα κοριτσια λενε οτι το φυλο το μαθανε στην αυχενικη..

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

matakiaefh έγραψε:

καλησπερα κοννα!! εγω την εκανα τωρα την δευτερα, αλλα δεν ειδαμε φυλο..μου ειπε ο γιατρος στο επομενο ραντεβου!!

καλα θα παθεις τετοια πλακα!! θα εχει μεγαλωσει πολυ!!!!με το καλο κοριτσακι μου!! να μας γραψεις οταν την κανεις!!

αλλα κοριτσια λενε οτι το φυλο το μαθανε στην αυχενικη..

φιλακια!!

το φαντάζομαι, κάθε φορά που πάω στο γιαρό πλάκα παθαίνω, που να το δω κ στην αυχενική..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε όλους. Κι εγω περιμένω να κάνω την αυχενική διαφάνεια αλλά δεν ξέρω πως γίνεται. Ποια είναι η διαδικασία και πότε μαθαίνεις τα αποτελέσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι δυσκολο στην αυχενικη διαφανεια να φανει το φυλο του παιδιου

συνηθως ειναι ευκολο οταν ειναι αγορι.

στη κορη μου δεν το ειδαν το φυλο. στο επομενο υπερηχο το ειδαν

στο γιο μου κατα τη διαρκεια της αυχενικης μου ειπαν 80% αγορι, οπως και ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!!eimai i maria kai eimai 18 evdomadon..otan ekana tin auxeniki eidame fulo.agoraki.ta agoria i alitheia einai fainontai pio grigora...vevaia sto lene me epifulaxi..alla an sou poun agori...agori tha nai..einai analoga kai tin thesi pou exei..an parei poza tha to deite!!!!:) :) :)

einai polu oraia diadikasia...einai yperigxos 3d kai vlepeis to moro kanonika..einai i proti fora pou vlepeis anthropaki..kai sxedon ta panta...metrane tin auxeniki diafaneia..to riniko osto.to amniako ygro,vlepoun sxedon ta panta kai meta sou pairnoun kai aima...

tha patheis plaka..emas mas edose kai dvd..

kali epitixia!!!!!

filakia polla!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΝΝΑ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ,ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ,ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΝ ΤΟ ΔΕΙΣ,ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕ,ΑΛΛΑ ΑΝΤΡΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ,ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.:) ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΩΡΑΚΙ,ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΤΡΩΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.

ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ

ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ 80% ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ.................

ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΠΛΑ

ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ 100% ΑΛΛΑ 80% ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΟΙ

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΑΘΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou konna ekana kai ego tin auxeniki diafaneia alla den eidame ti einai giati mas eixe gurismeno to kolaraki tou,tora pou 8a pao tin alli bdomada mallon 8a doume...Pantos 8a ta xaseis etsi opos 8a exei megalosei to nini sou megalonoune polli grigora exoune polli plaka!!!8a perimenoume nea sou filia!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε μενα κοριτσια δεν φανηκε ουτε την πρωτη φορα ουτε τωρα.ειχε την πλατουλα γυρισμενη,μου δωσε κανα 2 στην κοιλια ο γιατρος,εβηξα αλλα αυτο κουνιοταν μονο και εδειχνε ποπο :laugh: Αλλα και μονο που ναι ολα καλα φτανει:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΑΝΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΙ.ΣΤΟΥ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIAS SAS KORITSIA NA EXETE MIA KALH EGKYMOSYNH!!!EMENA MOU EIXAN PEI KATA PASA PITHANOTHTA EINAI AGORAKI KAI MAS EDEIKSE KAI TO POYLAKI TOU ALLA MAS EIPE GIA PITHANOTHTES!!!TELOS PANTON AGORAKI EINAI TO KSANAEIDAME SE APLO YPERHXO META APO KAIRO FYSIKA!!!AXOU KORITSIA EINAI TELEIA BLEPEIS PVS EINAI TO PLASMATAKI STHN KOILIA SOY TA XERAKIA TA PODARAKIA TO KEFALAKI EINAI OLA POLY TELEIA KOUNIETAI EMENA TO MANARAKI MOU EPAIZE KAI ME TON LORO META MAS GYRNAGE TO POPOULINI TOY, PANV APO OLA NA EINAI GERA ME YGEIA KAI MHN ASXOLISTE ME TO TI EINAI KAPOIA STIGMH THA MATHETE :P !!!FILIA SE OLES SAS KALES AYXENIKES!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ.ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΜΠΕΜΠΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ.ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 2 ΠΑΙΔΙΑΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΛΑΘΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΕΣΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ(ΕΤΣΙ ΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΓΙΟΣ!ΧΑΧΑ)ΚΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΙΠΑΚΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΑΘΗ(ΣΠΑΝΙΑ)ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις ειχαμε την υπόνοια από την αυχενικη ότι πρόκειται για αγορακι αλλά δεν το ειχαμε σε κανενα από την οικογενεια μεχρι να βεβαιωθουμε..και ετσι όλοι πίστεψαν ότι ηταν κοριτσακι επειδη δεν ειχε φανει το παραμικρο..τελικα στην 16η εβδομαδα επιβεβαιωθηκαμε αλλά ακομα και τοτε έπρεπε να τους αφησω με την αγωνια τους υπόλοιπους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...