Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΝΟΝΤΙΤΙΔΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα, βρίσκομαι στον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και παρουσίασα πόνο στον καρπό, ρώτησα το γυναικολόγο μου και μου επέτρεψε να χρησιμοποιώ κρέμα VOLTAREN πρωι-βράδυ.Την χρησιμοποίησα για τρεις μέρες, βλέποντας όμως ότι δεν βελτιώνεται η κατάσταση αποφάσισα να σταματήσω την κρέμα για το λόγο ότι στις οδηγίες αναφέρει ότι απαγορεύεται στην περίοδο εγκυμοσύνης και προσπαθώ να το έχω δεμένο και να μην το κουράζω. Έτυχε σε καμία κοπέλα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης να έχει πρόβλημα με τα χέρια της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ....

ΡΩΤΑ ΞΑΝΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφη μου σε εμενα ετυχε στα δαχτυλα κ νομιζα πως ηταν τενοντιτιδα , εδεσα το χερι με επιδεσμο και οταν πηγα στον γιατρο με κοροιδευε ... Ηταν κραμπες που παθαινα τελικα και μου εδωσε μαγνησιο 2 χαπια την ημερα και σταδιακα κ με υπομονη μου περασε!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΙΝΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stefi μου χωρις να έιμαι γιατρός και χωρίς να έχω ανάλογη εμπειρία, απλά να σου αναφέρω πως έχω διαβάσει για το σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα το οποίο είναι πολύ σύνηθες κατά την εγκυμοσύνη.

Μην σε ανησυχεί, περισσότερο ενοχλητικό έιναι παρά σοβαρό.

Συζήτησε με το γιατρό σου εναλλακτικούς τρόπουσ αντιμετώπισης :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...