Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΓΧΩΘΗΚΑ!


Recommended Posts

Κορίτσια, γεια σας!

Πήγα σε ένα μαγαζί που βρίσκεται σε όροφο και μετά από κανένα δεκάλεπτο, βγήκα στη βεράντα του για να κάνω ένα γρήγορο τηλεφώνημα στο κινητό και να πάρω λίγο αέρα. Για κακή μου τύχη, αφού είχα μιλήσει και ήδη βρισκόμουν για κανένα δεκάλεπτο έξω, διαπίστωσα ότι στην ίδια βεράντα και σε απόσταση 5- 10 μέτρων από μένα βρισκόταν μια μικρή κεραία κινητής τηλεφωνίας και κάποια άλλα μηχανήματα. Περιττό να σας περιγράψω την τρομάρα που πήρα! Αφού κατέβηκα τρέχοντας από το μαγαζί, τηλεφώνησα σε έναν έμπιστο ακτινολόγο, που με καθησύχασε και μου είπε πως και μία μέρα να καθόμουν δίπλα στην κεραία, το μωρό δεν παθαίνει τίποτα. Έλα όμως που εγώ δεν έχω ησυχάσει!

Εσείς τι λέτε; Όλο προσπαθώ να ηρεμήσω και όλο κάτι μου συμβαίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού σου το είπε ο ακτινολόγος, τι παραπάνω να σου πούμε εμείς;

Κι εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα υπάρχει από τη στιγμή που είναι το σπίτι σου δίπλα σε τέτοιες κεραίες, ή η δουλειά σου. Κατά τα άλλα, να καθίσεις 5 λεπτά δεν παθαίνεις τίποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα σου ελεγα να ηρεμησεις.αφου σου το επιβεβαιωσε και ο γιατρος...μην αγχωνεσαι δεν σου κανει καλο....και να ηταν μονο οι κεραιες που μας επηρρεαζουν????χιλια δυο πραγματα καθημερινα...τελοσπαντων....εσυ προσπαθησε να ηρεμησεις...φιλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή δεν θα ανησυχούσατε στη θέση μου, εεε;

Με ανακουφίζει αυτό που μου λέτε, προτιμάω να αποδεικνύομαι υπερβολική παρά να κάνω κανένα ανεπανόρθωτο κακό, εννοείται! Πολλές φορές φοβάμαι ότι έχω χάσει το μέτρο με τις ανησυχίες μου – ανησυχώ καθημερινά και για τα πάντα – αλλά είναι η πρώτη εγκυμοσύνη, μετά από αρκετή προσπάθεια, είμαι σχετικά στην αρχή (πριν λίγο έκλεισα τον τρίτο μήνα) και… αγχώνομαι!

Εσείς τέτοιες ανησυχίες έχετε ή είμαι η μοναδική τρελή; Γιατί αυτό έχω αρχίσει να πιστεύω…

Όσο για την κεραία, θα κάνω μια ερώτηση και στο γυναικολόγο μου όταν τον δω από κοντά - ελπίζω να μου δώσει κι αυτός καθησυχαστική απάντηση!-, γιατί αυτές τις μέρες μπορούσα να τον βρω μόνο στο κινητό, κι είπα να μην τον ζαλίσω και τηλεφωνικά με τις εμμονές μου τον άνθρωπο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην έχεις τόσες πολλές φοβίες.

Καθημερινά κι εμείς και τα παιδιά μας (αγέννητα και γεννημένα), γινόμαστε δέκτες τόσων πολλών μικροβίων κτλ, πού αν είχαμε ένα μικροσκόπιο και τα βλέπαμε θα αυτοκτονούσαμε.

Να φοβάσαι αυτά πού δεν φαίνονται και όχι αυτά πού φαίνονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VIVETTA,ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ!ΑΛΛΑ,ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ??????ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΓΙΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ??ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΤΑΣ??ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ???ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ...ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vivetta έγραψε:

Δηλαδή δεν θα ανησυχούσατε στη θέση μου, εεε;

Με ανακουφίζει αυτό που μου λέτε, προτιμάω να αποδεικνύομαι υπερβολική παρά να κάνω κανένα ανεπανόρθωτο κακό, εννοείται! Πολλές φορές φοβάμαι ότι έχω χάσει το μέτρο με τις ανησυχίες μου – ανησυχώ καθημερινά και για τα πάντα – αλλά είναι η πρώτη εγκυμοσύνη, μετά από αρκετή προσπάθεια, είμαι σχετικά στην αρχή (πριν λίγο έκλεισα τον τρίτο μήνα) και… αγχώνομαι!

Ανησυχίες είχαμε και έχουμε όλες οι μαμάδες.:(

Μην χάνεις το μέτρο όμως γιατί απλά ταλαιπωρείσαι.

Η ακτινοβολία υπάρχει στο σπίτι μας σε όλες τις ηλεκτρικές συσκευές.Λιγότερο ή περισσότερο.

Ομως δεν ειναι απειλητικές για ΄σενα ούτε για το μωρό μου.Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...