Μετάβαση σε περιεχόμενο

20 Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΩΤΣΗΣΕΙ


Recommended Posts

ΕΙΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗΝ 2ΟΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΑΕΙ.ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΟ ΝΙΩΣΑΤΕ? ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΑΥΤΟ? ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΠΡΩΤΑΡΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΠΕΡΝΩ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς πάντα στην 1η εγκυμοσύνη νοιώθουμε τα μωράκια μας αργότερα από την 20η εβδομάδα λόγω απειρίας!!! ;) Σε 2-3 εβδομάδες είμαι σίγουρη ότι θα νοιώσεις και το δικό σου!!! και μετά να δεις γλέντια...δεν θα σε αφήνει σε ησυχία...!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα σε site οτι απο την 20η βδομαδα και μετα συνηθως ακους το μωρο! παιζει ρολο και αν ειναι η 1η σου εγκυμοσυνη! εγώ μολις εκλεισα την 18η και ανησυχουσα οτι δεν το εχω ακουσει ακομη,ομως μολις το διαβασα ηρεμησα καπως! η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι στην 1η εγκυμοσυνη ποτε το ακουσα αλλα σιγουρα μετα το 5ο το ακουγα για τα καλα!μετα την β' επιπεδου :) μην ανησυχεις καλυτερα να ειναι πιο ησυχο παρα υπερκινητικο!( το λεω απο εμπειρια!) καλυτερα να κοιμαται την περισσοτερη μερα και να ειναι ηρεμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεισ κ εγω αργοτερα το καταλαβα. μου ελεγαν ολοι το ακουσεσ κ εγω ανησυχουσα..:ohmy: οπου να ναι θα σου δηλωσει την παρουσια του[απιστευτο συναισθημα]:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.

ΕΓΩ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ 17 ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΥ,ΣΑΝ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ(ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΗ)....

ΜΗΠΩΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, εγώ ξέρω κοπέλα που πήγε στο νοσοκομείο επειδή την πονούσε η κοιλιά της και της είπαν "γεννάς"!!! Δεν είχε καταλάβει απολύτως τίποτα, της ερχόταν περίοδος για κάποιους μήνες, και προφανώς το μωρό δεν κλοτσούσε!!!!!!!

Οπότε μην αγχώνεσαι. Εσύ τουλάχιστον ξέρεις ότι είσαι έγκυος και θα το καταλάβεις κάποια στιγμή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη στεναχωριέσαι, όπου να ναι σου 'ρχεται! :laugh:

Στην αρχή δεν κάνουν και πολλά πράγματα μη νομίζεις.

Εμένα μου έριξε μία κατά τη 19η και μετά ησυχία για καμιά εβδομάδα περίπου. Είναι μικρούλια ακόμα, μια σταλιά-μισό κιλό πλασματάκια.

Θα το δεις στη β' επιπέδου να κόβει βόλτες-έχει πολύ πλάκα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχείς καθόλου κοπέλα μου! Εγώ τον ένιωσα στο τέλος της 21ης εβδομάδας και από τότε δεν σταμάτησε να χτυπάει μέχρι που βγήκε! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Καλέ, εγώ ξέρω κοπέλα που πήγε στο νοσοκομείο επειδή την πονούσε η κοιλιά της και της είπαν "γεννάς"!!! Δεν είχε καταλάβει απολύτως τίποτα, της ερχόταν περίοδος για κάποιους μήνες, και προφανώς το μωρό δεν κλοτσούσε!!!!!!!

Οπότε μην αγχώνεσαι. Εσύ τουλάχιστον ξέρεις ότι είσαι έγκυος και θα το καταλάβεις κάποια στιγμή!!!

καλα αυτο κι αν ειναι κουφο! να γεννας και να μην ξερεις οτι εισαι εγκυος! χιχιχι:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα.Με το καλό το μωρουλάκι σου.Εγώ τον δικό μου τον κατάλαβα από την 21η εβδομάδα και μετά.Είχα κάνει τη β επιπέδου να σκεφτείς και μετά τον ένοιωσα.

Ελένη μου(ΕΛΕΝΗΣΑΜΛΙ) όλες αυτές τις μέρες βλέπω ότι περιμένεις παιδάκι.Με το καλό κοριτσάρα μου.Να είναι γερό και με ένα πόνο σου εύχομαι.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Καλημέρα και από μένα.Με το καλό το μωρουλάκι σου.Εγώ τον δικό μου τον κατάλαβα από την 21η εβδομάδα και μετά.Είχα κάνει τη β επιπέδου να σκεφτείς και μετά τον ένοιωσα.

Ελένη μου(ΕΛΕΝΗΣΑΜΛΙ) όλες αυτές τις μέρες βλέπω ότι περιμένεις παιδάκι.Με το καλό κοριτσάρα μου.Να είναι γερό και με ένα πόνο σου εύχομαι.:kiss:

σ'ευχαριστω πολυ παναγιωτα! απο το στομα σου και στου θεου τ'αυτι!!!:)

ολες να αποκτησουμε και να εχουμε γερα μωρακια!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως να το έχεις νιώσει και να μην το κατάλαβες.

Θυμάμαι οτι είχα κάποια γουργουρητά στην κοιλιά και νόμιζα οτι ήταν το έντερο μου, αλλά τελικά ήταν το μωράκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα kallio! τι εγινε το ακουσες το μωρακι σου? εγω εδω και 1 1/2 εβδομαδα κατι αισθανομουν στην περιοχη της κοιλιας αλλα σιγουρα τα μπερδευεις και με το εντερο. χθες ομως ειδα την κοιλια μου να ανασηκωνεται το δερμα και να κανει ζβουρες το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Καλέ, εγώ ξέρω κοπέλα που πήγε στο νοσοκομείο επειδή την πονούσε η κοιλιά της και της είπαν "γεννάς"!!! Δεν είχε καταλάβει απολύτως τίποτα, της ερχόταν περίοδος για κάποιους μήνες, και προφανώς το μωρό δεν κλοτσούσε!!!!!!!

Οπότε μην αγχώνεσαι. Εσύ τουλάχιστον ξέρεις ότι είσαι έγκυος και θα το καταλάβεις κάποια στιγμή!!!

:ohmy: καλα αυτο πως το καταφερε??!!:laugh:

kallio και μενα κατα την 21η το ενιωσα,μην σε αγχωνει.Θα σου δωσει κατι γερες οπου να ναι:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...