Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑΝ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ....


evhdal

Recommended Posts

περαστικουλια κοριτσακι μου κ στους δυο

δ καταλαβα γιατι δ σου δινει πισω τα λεφτα σου η ηλιθια????/

κ τα επιπλα ????????

δ θα τα μεταφερεις στο καινουριο σπιτι????????

εχεις βρει ???????? κ σε ποια περιοχη ??????/

σορυ που ρωταω αλλα εχω κατι υποψη μου απλα δ ξερω σε ποια περιοχη σε βολευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτοοοοοοο……… τι ανευθυνότητα είναι αυτή!!!

Αν ήσουν με τον άντρα σου δε θα τολμούσαν να τα κάνουν αυτά.

Εννοείται μήνυση!

Εάν βρεις καλό δικηγόρο μπορείς να τους βάλεις να σου πληρώνουν και το επόμενο σπίτι.

Μη το αφήσεις έτσι.

ΠΕΡΑΣΙΚΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλεος βρε Φρανίτα!

:angry::angry::angry:

Μα καλά τόσο ανευθυνότητα,και ενώ ήξεραν πως θα μένει και μωράκι;

Συμφωνώ με τα κορίτσια...Μήνυση!:angry:

Περαστικούλια!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται πως δεν πρεπει να περασει ετσι?μ α ειναι δυνατον?ακομα και να μην σας ειχε πειραξει ειναι δυνατον να μπαινεις σε νεο σπιτι αφαβο? εχουμε ξεφυγει εντελως?

ΜΥΝΗΣΗ ή απειλη για μυνηση...με τις απειλες μονο καταλαβαινουνε δυστηχως!

καλη συνεχεια και πες μας ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita το να βρεις ένα άλλο σπίτι στην Ελλάδα το σκέφτεσαι;Νομίζω μπορείς να το βρεις-έστω προσωρινά-να μεταφερθείς και να μην έχεις και το άγχος για τα έπιπλα και τα ηλεκτρικά :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απιστευτο αυτο που σου συνεβη..δεν ειναι δυνατον!Ευχομαι το μωρακι σου να αναρρωσει γρηγορα κ να ειναι μια χαρα και παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω ρε φρανιτακι μου ελεος πια εμεις οι ελληνες ειμαστε τι να πω βρες κοριτσι μου ενα αλλο σπιτακι και ας μην ειναι καινουργιο φτανει να βαλεις μεσα τα πραγματα σου και να ειναι το παιδι και εσυ σε ενα υγιες περιβαλον

αυτο το σπιτι το ξενοικιασες? αν οχι πηγαινε στην δανια και οταν επιστρεψεις παρε τα πραγματα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! αν και δεν τα πολυξερω! αν την βαλεις να σου ξαναβαψει το σπιτι με βαφες δικης σου επιλογης οικολογικες και υποαλεργικες θα εχει παλι προβλημα το παιδακι σου? δεν θα καλυφθει το ασβεστι με τα καινουρια χρωματα? αν γινεται υποχρεωσε την να το ξαναβαψει! πες της οτι θα την τρεξεις στην αστυνομια και στα δικαστηρια και οτι εχεις αποδεικτικο τις εξετασεις του παιδιου σου που δειχνουν το τι επαθε! αν γινεται αυτο μην μπαινεις στην διαδικασια των μετακομισεων αφου μολις μπηκες, ειναι ταλαιπωρια για σενα και το παιδι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗΣΑΜΛΙ έγραψε:

καλημερα!!! αν και δεν τα πολυξερω! αν την βαλεις να σου ξαναβαψει το σπιτι με βαφες δικης σου επιλογης οικολογικες και υποαλεργικες θα εχει παλι προβλημα το παιδακι σου? δεν θα καλυφθει το ασβεστι με τα καινουρια χρωματα? αν γινεται υποχρεωσε την να το ξαναβαψει! πες της οτι θα την τρεξεις στην αστυνομια και στα δικαστηρια και οτι εχεις αποδεικτικο τις εξετασεις του παιδιου σου που δειχνουν το τι επαθε! αν γινεται αυτο μην μπαινεις στην διαδικασια των μετακομισεων αφου μολις μπηκες, ειναι ταλαιπωρια για σενα και το παιδι σου!

νομίζω πως έχει δίκιο, αν τους υποχρεώσεις να στο βάψουν?διαφορετικά πες τους ειμαι υποχρεωμένη να απευθυνθώ σε δικηγόρο, έριξες τόσα λεφτά , το μωρό σου αρρώστησε, σε έπιασε και άσθμα...πάντως ελπίζω να μην αναγκάζεστε να μένετε ακόμα μέσα, ελπίζω να είσαι σε κανένα γνωστό σου για να μην χειροτερέψει και το μικράκι σου!

σε ποια περιοχή μένετε αν επιτέπετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πανε να μεινεις για λιγο καιρο στη μαμα σου ή σε κάποιο φιλικο σπιτι, εντωμεταξυ βρες ενα δικηγορο και στειλτους εξωδικο, και βαλε ενα μεσιτη να σου βρει ενα αλλο σπιτι το οποιο θα ελεγξεις εξονυχιστικα πριν μπεις

τι να πω... μερικοι ανθρωποι ειναι χειροτερα απο γαιδουρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυνήγησέ τους Franitaki μου!!!!! Μην την αφήσεις έτσι την κλώσσα!!!! Μα να πάθει ζημιά ο μπεμπάκος? Στα καλά-καθούμενα????? Κι εσύ με άσθμα???? Αν είναι δυνατόν!!!!!! Κοίταξε να "βολευτείς" έστω προσωρινά σε άλλο χώρο, για το μωράκι σου και για σένα κι όσον αφορά στα έπιπλα και στα ηλεκτρικά, για όλα βρίσκεις τρόπο..... αλλά μην την αφήνεις έτσι!!!! Μήνυση κατευθείαν στην αλήτισσα γουρούνα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

Διαλεξα την περιοχη για να ειμαι κοντα στους γονεις μου (μενουν Δαφνη και επελεξα Αγ.Δημητριο συνορα με Αλιμο) και γιατι ηταν το μονο καινουριο σπιτι που βρηκα.Τελικα η περιοχη ειναι μεσα στη σκονη αλλα εμεις εχουμε και το ορυχειο μεσα στο οποιο μενουμε τελικα!Φευγω το σαββατο για Δανια και θα γυριζα στις 23....τωρα δε ξερω...Θα παω βεβαια αλλα δε θελω να γυρισω ουτε στην Αθηνα ουτε σε αυτο το σπιτι...Πρεπει ομως διοτι σε 3 μερες μεσα δε προλαβαινω να βρω μερος για τα επιπλα..ΕΓω ηθελα να μεινω Γλυφαδα η Βουλα αλλα με εφαγε η μανα μου να παω εκει γιατι ειναι κοντα τους κ να τι εγινε..Και τωρα παλι η μανα μου με κατηγορει που φευγω διοτι λεει δεν τα κανονισα καλα και ας εμενα Δανια απο το να πεατω λεφτα στο δρομο ...Ο μπεμπακος μου στο μεταξυ ουτε να κοιμηθει δε μπορει...Το μονο που μπορω να κανω ειναι να παρατησω το σπιτι αλλα πρεπει να το κανω οταν ερθω απο τη Δανια...Εχω πελαγωσει..Εχω να κοιμηθω και 3 μερες γιατι καθομαι στο μπαλκονι με τον μικρουλη αγκαλια ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ωστε να μην αναπνει τον ασβεστη...Σημερα θα ξαναδω την ιδιοκτητρια να το ξεκαθαρισουμε...ειμαι χαλια, νιωθω τοσες τυψεις που εφερα 3 μηνων μωρο στην Αθηνα...εγω φταιω, ηθελα να εχω παρεα να μην ειμαι μονη μου και δηλητηριασα το μωρο μου...Εγω φταιω και μονο εγω...Μονο τον εαυτο μου σκεφτομουν....

Δεν φταις καθολου εσυ! ισα ισα ηρθες στην ελλαδα σκεφτομενη οτι δεν θα εισαι μονη σου σε περιπτωση που χρειαστει κατι το μωρο σου!!!

Το οτι επεσες σε εναν μ.......α δε σημαινει οτι πρεπει να κατηγορεις τον εαυτο σου!

για τις μερες πριν φυγεις τουλαχιστον δεν μπορεις να πας να μεινεις με τη μαμα σου βρε παιδακι μου, να στανιαρει λιγο το παιδακι? (ξερω θ ακους τη γκρινια της αλλα εν προκειμενω δεν μπορεις να κανεις και τιποτα αλλο...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mην κατηγορεις τον εαυτο σου franita,αλλος ειναι υπευθυνος για την κατασταση κ πρεπει να πληρωσει το τιμημα,γιατι προκειτε για ενα νεογεννητο! σοβαρα μιλαμε!:angry:

Κανονισε την κατασταση οπως εσυ ξερεις καλυτερα κ μπορα ειναι θα περασει,αφου πρεπει να το περασεις κ αυτο,

Πολυ στεναχωρεθηκα τωρα με το μωρο! :(

παρτο απο κει κ θα βρεθει μια ενναλακτικη λυση που θα παει,για ολα υπαρχει λυση

Ευχομαι περαστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω πω, απαραδεκτα πραγματα κ πραγματικα μονο στην Ελλαδα θα μπορουσαν να συμβουν! Η ανευθυνοτητα σε ολο της το μεγαλειο.... Ξερω πως το τελευταιο που θελεις αυτη τη στιγμη ειναι να τρεχεις με μυνησεις κλπ και πως θες μονο να ειναι καλα το μωρακι σου, αλλα να την κυνηγησεις τη σαυρα. Γιατι τετοιοι ανθρωποι δεν καταλαβαινουν απο λογια. Θα επρεπε να ντρεπεται, ενω εχει κ το θρασσος απο πανω να θελει να σε βγαλει κ τρελη....

Κοριτσι μου εσυ για καλυτερα γυρισες στην Ελλαδα, ειμαι σιγουρη πως αν ειχε περασει απο το μυαλο σου η παραμικρη περιπτωση οτι θα παθαινε κατι το μωρο σου δε θα ερχοσουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην κατηγορείς τον εαυτό σου βρε παιδάκι μου! Ήμαρτον! Γιατί φταις εσύ καλή μου?????? Μα μιλάς σοβαρά τώρα??????:angry:

Πάλεψέ το όσο μπορείς με αυτήν την......:angry: άντε να μην την χαρακτηρίσω..... δε θα πέσω στο επίπεδό της..... κι όσο για τη μαμά σου..... αντί να σου γκρινιάζει.... δε σε βοηθάει.... να βρείτε μία δραστική λύση????? Sorry κιόλας.... χωρίς να θέλω να φανώ κι αδιάκριτη!!!!! Κι εμένα πάντως..... έτσι μ' έπρηζε η μάνα μου..... όταν ψάχναμε ν' αγοράσουμε σπίτι κι ευτυχώς..... δεν την ακούσαμε...... θα είχαμε πεθάνει από τη γκρίνια της και μόνο.....

Φιλιά κορίτσι μου και να προσέχεις το μπεμπάκο σου...... είμαι σίγουρη πως αν ήταν λιγάκι μεγαλύτερος και μιλούσε......:P θα σε μάλωνε..... γι' αυτά που λες για τη μανούλα του!!!!!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ με τα περισόττερα κορίτσια ... η λύση σου είναι δικηγόρος και όχι για να σου βάψει το σπίτι ... αλλά για να σου πληρώσει όλα τα έξοδα μετακόμισεις καθώς και για να την τραβήξεις όσο μπορείς ... μέχρι και μηνιαίο ποσό μπορείς να καταφέρεις να σου δίνει για το πρόβλημα υγείας που σας δημιούργησε.

Πάντως μην την αφήσεις έτσι ... σκίστην την ακατανόμαστη (συγνώμη αλλά τα έχω πάρει) ... σήμερα κιόλας πήγαινε σε δικηγόρο ... και θα δεις τι θα σου πει ... όσο για την γκρίνια και τα λεφτά που πέταξες ... εγώ ούτε που θα τα λογάριαζα μπροστά στο παιδι ...

πες στην μητέρα σου την επόμενη φορά αντί να γκρινιάζει ... να κάνει κάτι πιο δραστηκό

ελπίζω να το παλέψεις και όχι να σε ρίξει ... δεν φταις εσύ για το πρόβλημα που βγήκε στο σπίτι ... ούτε για το τι έπαθε ο μικρός ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε οχι οτι φταις εσυ επειδη ο αλλος ειναι μαλακας!!!Που να το φανταστεις;τα νυχια σου θα μυριζες;;Οπωσδηποτε μηνυση!!ακομη και σε αυτο το μπουρδελο που λεγεται Ελλαδα θα βρεις το δικιο σου και θα του παρεις και τα σοβρακα!!!κατι τετοιους δε πρεπει να τους αφηνεις γιατι θα το ξανακανουν και μπορει να τη πληρωσει κι αλλο μωρακι..Τα εχω παρει πολυ αγρια τωρα!!!Ευχομαι να πανε ολα καλα με το μπεμπακο σου Franita μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΝΙΤΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΥΤΟ! ΑΝ ΕΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ? ΚΑΙ ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ? ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΣΕ ΑΓΩΓΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig έγραψε:

συμφωνώ με τα περισόττερα κορίτσια ... η λύση σου είναι δικηγόρος και όχι για να σου βάψει το σπίτι ... αλλά για να σου πληρώσει όλα τα έξοδα μετακόμισεις καθώς και για να την τραβήξεις όσο μπορείς ... μέχρι και μηνιαίο ποσό μπορείς να καταφέρεις να σου δίνει για το πρόβλημα υγείας που σας δημιούργησε.

Πάντως μην την αφήσεις έτσι ... σκίστην την ακατανόμαστη (συγνώμη αλλά τα έχω πάρει) ... σήμερα κιόλας πήγαινε σε δικηγόρο ... και θα δεις τι θα σου πει ... όσο για την γκρίνια και τα λεφτά που πέταξες ... εγώ ούτε που θα τα λογάριαζα μπροστά στο παιδι ...

πες στην μητέρα σου την επόμενη φορά αντί να γκρινιάζει ... να κάνει κάτι πιο δραστηκό

ελπίζω να το παλέψεις και όχι να σε ρίξει ... δεν φταις εσύ για το πρόβλημα που βγήκε στο σπίτι ... ούτε για το τι έπαθε ο μικρός ...

αν και δεν αναφερθηκες προσωπικά σε εμένα, σκέφτηκα μήπως θα μπορούσε να αποφύγει την ταλαιπωρία του παιδιού με το να διορθωθεί το πράγμα στο σπίτι,Αλλα τωρα κακός μένουν στο σπίτι ακόμα.Πάντως όλοι έχετε δίκιο.

και κοπέλα μου μην ρίχνεις ευθύνες στον ευατό σου, όλα τα έκανες για το καλύτερο.Εννοείται πως δεν φταις εσύ!Απλά πάρε το παιδί και φύγετε απο το σπίτι, μείνετε προσωρινά καπου αλλού, στη μαμά σου ίσως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε κοπελα μου !!Τι παραγματα ειναι αυτα...Αισχος...Δελυπηθηκαν ενα τοσο δα μωρακι...Α πα πα...Θα πρεπαι να τιμωρηθουν....Κουραγιο και περαστικουλια....Στειλε τα επιπλα σε καποιο δικο σου και φυγε ν αλλαξει περιβαλλον και το παιδι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti πιστευω οτι θα εκανα αν ημουν στη θεση σου

Θα πηγαινα με τον μπρμπη στη μαμα μου και επαιρνα ανθρωπους να μου βαψουν το σπιτι με βαφες που εχω επιλεξει

Το κοστος θα της το αφαιρουσα απο το ενοικιο Δεν μπορει να σου κανει τιποτα

Πριν απ ολα αυτα θα εφερνα εναν επαγγελματια να δει και να υποστηριξει γραπτως οτι το διαμερισμα ειναι βαμμενο με τον ακαταλληλο αυτο τροπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως θέλετε να σας πω τι θα γινόταν στην Κρήτη?

Αν δε τους είχα κάψει το διαμέρισμα και το δικό της και το ενοικιαζόμενο … ένα χεράκι ξύλο θα το είχαν φάει στα σίγουρα!

Και «θα τους έβγαινε» που λένε και στην Κρήτη.

Δεν είπαμε να φτάσουμε βέβαια σε τέτοιες ακρότητες άλλα μια μήνυση είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις .

Το οφείλεις στον μικρό σου.

Ξεχνάς τι πέρασες στην Δανία?

Με το φοβερό σύστημα των νοσοκομείων τους και την τεράστια αγωνία σου να πάνε όλα καλά?

Πήγαν όλα καλά και τώρα να έχεις πάλι προβλήματα βρε κοριτσάκι μου …

Μη το αφήσεις να περάσει έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...