Μετάβαση σε περιεχόμενο

θερμοκοιτίδα: ποτε;


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια μου σε ολες

οπως θα δειτε απο τα τικερακια βρισκομαι στην 33η εβδ και περιμενω 2 αγορακια.

αν και περασαμε παρα πολλα και αποφυγαμε πολλες φορες την προωρη γεννηση εχω ενα αγχος οσον αφορα το ποτε κι αν θα χρειαστει να μπουν τα μικρα μου στην θερμοκοιτιδα αν κι εφοσον δεν καταφερω να τα κρατησω μεχρι τις 10 σεπτεμβρη.

ο γιατρος μου μου ειπε οτι 18 σεπτεμβρη γενναμε αν στις 3 σεπτ ο βιοφυσικος ελεγχος δειξει οτι ολα ειναι καλα.

ξερει καμια τις προυποθεσεις για να μεινει καποιο μωρο θερμοκοιτιδα και ποσο;

ευχομαι τα μωρακια ολου του κοσμου να ειναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker ΚΑΤΑΡΧΗΝ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΕΥΤΕΡΟΝ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΑ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΔΗΛ ΚΑΤΟ ΑΠΟ ΔΥΟ ΚΙΛΑ Η ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΟΞΥΓΟΝΟ Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΕΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΠΛΟΚΗ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ 34 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ 1810ΓΡ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΓΙΑ ΟΚΤΩ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΚΑΘΟΝΤΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΣΥ ΜΗΝ ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΥΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει η μικρουλα σου

ευχαριστω πολυ να σαι καλα

απο βαρος δεν μπορω να πω ειναι καλα μεχρι στιγμης ο ενας ηταν πριν 1 εβδ 1920 και ο αλλος 1800 οποτε εχουν ξεπερασει τα 2 κιλα

αλλα ξερω γω φοβαμαι μην γεννηθουν νωριτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την ritadri32. θερομκοιτιδα μπαινουν συνυθως τα προωρα τα ελλειποβαρη και εκεινα που εχουν καποιο προβλημα υγειας ο χρονος που μενου εκει ειναι αναλογα με το τι αντιμετωπιζει το καθε μωρακι εμενα γεννηθηκε 1250 στην 31η εβδομαδα και εμεινε μεσα ενα μηνα μεχρι να παρει βαρος ευτυχως δεν παρουσιασε τιποτα παθολογικο και το οξυγονο το βγαλανε στις 4 μερες

να μην αγχωνεσαι κουκλα μου με αυτα καταφερες και ξεπερασες δυσκολιες οποτε ολα θα σου πανε τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ κι εσενα μπεμπουλη

οντως εσεις εισασταν πολυ μικρουλιδες

να ειναι παντα καλα ο μικρος σου , υγειης κι ευτυχισμενος

ευχομαι πραγματικα να πανε ολα καλα σε ολες τις μελουσες μαμαδες

αυτον τον βιοφυσικο ελεγχο τον εχει κανει καμια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν προλαβα να τον κανω χιχιχιχι γινεται στη 34η νομιζω αν θυμαμαι καλα

εμενα μου τον εκαναν στο νοσοκομειο 4 ωρες πριν γεννησω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker ημουν και εγω μια κοπελα που κινδυνευε να γεννηση προωρα και επειδη το εψαχνα παρα πολυ σου λεω οτι τα μωρακια καταρχην εχουν αναπτυχθει πληρως στην εβδομαδα που εισαι και ειναι οπως και να εχει βιωσιμα!Το προβλημα ειναι το βαρος και κυριως τα πνευμονια τους που δεν εχουν αναπτυχθει πληρως,Αυτο θα γινει μεχρι την 36 εβδομαδα.Απο εκει και περα δεν εχεις προβλημα!Ακομα και τωρα να γεννησης θα μεινουν πολυ λιγες μερες στην θερμοκοιτιδα οποτε μην ανησυχεις.Μια συμβουλη μοονο θα σου δωσω.Να εισαι ξαπλωμενη.Αυτο βοηθαει παρα πολυ!Εγω υστερα απο 3 μηνες ξαπλα εφτασα αισιως στην 37 εβδομαδα!εσυ ποιο προβλημα εχεις και κινδυνευεις με προωρο?Εκτος του οτι ειναι δυδιμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας κοριτσια

κολλησε εχθες ο υπολογ και δεν προλαβα να δω τις αλλες απαντησεις

βασικα πλην του οτι ειχα κυριως στο πρωτο τριμηνο πολλα προβληματα και σχεδον απο την αρχη του τριτου ειχα συσπασεις , πιο πολυ εχει φοβηθει ο γιατρος και μου λεει ξαπλα συνεχεια , το οποιο δεν το κανω γιατι δεν μπορω πραγματικα. φανταστειται οταν ειμαι ξαπλα εχω πιο πολλες συσπσεις.

απο τον τελευταιο υπερηχο ειναι ολα καλα , αλλα δεν ξερω με ψιλοεχουν πιασει φοβιες

οχι αν ζησουν , πιο πολυ μην χρειαστει να μεινουν στην θερμοκοιτιδα και ειναι μονα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να μπει ενα μωρακι στη θερμοκοιτιδα πρεπει να ειναι κατω απο 2 κιλα η να εχει αναπνευστικα προβληματα....

ολα καλα θα ειναι....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου marker.ειμαι κ εγω μητέρα διδύμων.γέννησα πριν 9 μηνες 2 ομορφα ιδια κοριτσάκια.γεννήθηκαν 2300 κ 2100. δε χρειαστηκαν θερμοκοιτιδα.ο γιατρος σου ποσα κιλά σου ειπε οτι είναι τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβελιν μου , εμενα μου ειπε οτι τα κιλα των παιδιων δεν παιζουν ρολο οσο αφορα τα διδυμα αλλα να εχεις μπει στο μηνα σου.

πριν 1 εβδομαδα δηλ 32η ηταν 1920 ο ενας και 1750 ο αλλος με επιφυλαξη γιατι δεν μπορουσε να τον μετρησει καλα.

τωρα ξερω εγω κι εγω για τα κιλακια ηξερα αλλα μου το αλλαξε ο δικος μου.

σε πια βδομαδα γεννησες εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γέννησα την 37η εβδομάδα.μην ανησυχεις ολα θα πανε καλά.δε θα χρειαστουν θερμοκοιτίδα,μεχρι το σεπτεμβρ. θα φτασουν τα 2 κιλά.εκανες ενεσεις για τα πνευμονια σε περιπτωση που γεννουσες προωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ.ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑ.ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΔΕΥΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω βρε κοριτσια με εχει πιασει ενα αγχος οτι θα γεννησω νωριτερα

οχι ενεσουλες για τα πνευμονια δεν εκανα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται.

αρα λογικα ειναι καλα τα μικρα

την αλλα πεμπτη παμε για τον βιοφυσικο και θα δουμε εκει μου ειπε πως θα συνεχισουμε για τον τοκετο.

μακαρι να περασει γρηγορα ο καιρος , μια μια τις μετραω , δεν περανε οι ριμαδες οι μερες

και δεν ξερω

δεν κουνιουνται με πιανει τρελλα

κουνιουνται παλι λεω θα γεννησω νωριτερα

εχω γινει υστερικια πια - ουτε εγω δεν με αντεχω φανταστειται τον αντρουλη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα marker.μην αγχωνεσαι μια χαρα θα γεννηθουν τα διδυμακια σου και δεν θα χρειαστει να μπουν πουθενα.και εγω γεννησα μολις εκλεισα την 35 εβδομαδα.ειμασταν 2335kg.μολις γεννηθηκε εκλαψε αμεσως και δεν χρειαστηκε ουτε οξυγονο.τιποτα.ολα θα πανε καλα μην ανυσηχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε marker μου θυμιζεις πραγματικα εμενα.Ειχα ακριβως τις ιδιες ανησυχιες!Τοκολυτικα παιρνεις?Και εγω συσπασεις συνεχεια ειχα.Καλο ειναι ναν δεν θες να ξαπλωνεις να εισαι καθισμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι bebisnik να μην χρειαστουν τιποτε , πραγματικα μακαρι

karim μου ναι περνω 2 φορες την ημερα τα γνωστα γιουτοπαρ

αν και οι συσπασεις εχουν σταματησει. σπανια να εχω καμια δυο πλεον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...