Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω τη βοηθεια σας ειμαι χαλια....


Recommended Posts

Parvovirus λοιμώξεις και εγκυμοσύνη

Approximately 60% of women in the United Kingdom are immune to parvovirus due to having this illness in the past. Περίπου το 60% των γυναικών στο Ηνωμένο Βασίλειο έχουν ανοσία στην παρβοϊό εξαιτίας αυτής της ασθένειας που έχουν κατά το παρελθόν. If a pregnant woman develops a parvovirus infection there is no strong evidence that congenital or developmental abnormalities will occur in the baby. Εάν μια έγκυος γυναίκα αναπτύσσει μία μόλυνση με παρβοϊό δεν υπάρχουν ισχυρές ενδείξεις ότι συγγενείς ή αναπτυξιακές ανωμαλίες θα συμβεί στο μωρό. There is no indication for termination of pregnancy in these circumstances. Δεν υπάρχει καμία ένδειξη για διακοπή της κύησης σε αυτές τις συνθήκες. There is minimal risk to the foetus if the infection is caught after the pregnancy has reached 20 weeks. Υπάρχει ελάχιστο κίνδυνο για το έμβρυο εάν η λοίμωξη έχει αλιευθεί μετά την εγκυμοσύνη έχει φθάσει σε 20 εβδομάδες. However before 20 weeks there is an extra 9% risk of miscarriage and a 3% risk of a condition called hydrops foetalis when the foetus develops anaemia and heart failure. Ωστόσο, πριν από 20 εβδομάδες υπάρχει ένα επιπλέον 9% τον κίνδυνο αποβολής και ένα 3% του κινδύνου μιας κατάστασης που ονομάζεται hydrops foetalis όταν το έμβρυο αναπτύσσει αναιμία και καρδιακή ανεπάρκεια. Hydrops foetalis can be diagnosed by a series of ultrasound scans and treated by blood transfusions while the foetus is still in the womb. Hydrops foetalis μπορεί να διαγνωστεί με μια σειρά από υπέρηχους και αντιμετωπίζεται με μεταγγίσεις αίματος, ενώ το έμβρυο είναι ακόμη στη μήτρα.

How is a parvovirus infection diagnosed ? Πώς είναι μια μόλυνση με παρβοϊό διαγνωστεί;

Often the infection is diagnosed by the clinical features alone. Συχνά η μόλυνση έχει διαγνωστεί με τα κλινικά χαρακτηριστικά και μόνο. When it is considered necessary to confirm a parvovirus infection, for example during pregnancy, then blood samples can be tested in a laboratory. Όταν κρίνεται αναγκαίο να επιβεβαιώσει μια μόλυνση με παρβοϊό, για παράδειγμα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, στη συνέχεια, τα δείγματα αίματος μπορούν να δοκιμαστούν σε ένα εργαστήριο. The finding of parvovirus B19 IgM antibodies in a blood sample is consistent with a recent infection. Η διαπίστωση της παρβοϊός αντισώματα IgM Β19 σε ένα δείγμα αίματος είναι συνεπής με μια πρόσφατη λοίμωξη. By comparison, only finding parvovirus B19 IgG antibodies indicates an infection some time in the past and the patient now has life-long immunity. The absence of both parvovirus B19 IgG and IgM antibodies indicates there has been no recent or previous infection and the patient remains susceptible to the disease. Συγκριτικά, η εξεύρεση μόνο παρβοϊό B19 IgG αντισώματα δείχνει μια λοίμωξη κάποια στιγμή στο παρελθόν και τώρα ο ασθενής έχει τη δια βίου ασυλία. Η απουσία των δύο παρβοϊό B19 IgG και IgM αντισώματα δείχνει δεν έχει υπάρξει τα τελευταία ή προηγούμενης μόλυνσης και ο ασθενής παραμένει ευαίσθητων στην ασθένεια.

Βρηκα αυτο στο goggle..ψαξε και εσυ ...καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου ομως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναιστα αγγλικα και μεταφρασμενο..λεει οτι δεν υπαρχει καμια ισχυρη ενδειξη οτι το μωρο θα εμφανισει ανωμαλιες..

ελα..θα κανεις τηνν επαναληπτικη και ολα θα ειναι καλα!! θα δεις ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις πηρα τις εξετασεις απο τον αλλο εραστηριο...

οι ηλιθιοι εκαναν λαθος και μου βγαλανε λαθος τιμη.

μια χαρα ειναι το αποτελεσμα αρνητικοτατο.

μεχρι να παρω τ αποτελεσματα ημουν φυτο.

ευχαριστω για τη συμπαρασταση..

καταλαβα οτι λιγοι σε καταλαβαινουν..

ακουστε σκηνικο παιρνω την κουνιαδα μου να της πω με ολη τη χαρα μου τα νεα και μου λεει πως κανετε ετσι λες και οι πρωτοι ειστε που εχετε μωρο..

κουφαθηκα..τι κακια ρε κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χ...ε την κουνιάδα και κοίτα να χαρείς τα αποτελέσματα. Όσο για το μικροβιολογικό, κοίτα αν μπορείς να τους κάνεις μήνυση, γιατί εσύ θα μπορούσες να έχεις αποβάλει (χτύπα χίλια ξύλα) απ' τη στεναχώρια σου, και αν δεν μπορείς, δυσφήμισέ τους όσο γίνεται, παρ' όλο που δεν ξέρω πόσο πιθανό είναι να γίνει λάθος. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κουνιάδα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ (ΤΟ ΛΙΓΌΤΕΡΟ)!!!!!!! Επρεπε να την βρίσεις!!!

Κουκλίτσα μου σας ζηλεύει και καλά θα κάνεις να την προσέχεις...γιατί να την αποφύγεις το βλέπω λίγο δύσκολο λόγω της συγγένειας...

Αν και δεν σου είχα στείλει μήνυμα πριν, παρακολουθούσα την εξέλιξη της περίπτωσής σου με πολύ αγωνία...χάρηκα αφάνταστα που τα αποτελέσματα ήταν λάθος!!!

Αντε και με ένα πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι καλέ! Με παρεξήγησες!!! Πω πω, το διάβασα και τρόμαξα, νόμισα ότι κάποια σου είπε κάτι άλλο και σε ζώσανε τα φίδια!!!!!!!

Όχι, αυτό που ήθελα να πω είναι ότι μερικές φορές κατηγορούμε γιατρούς και χημικούς, αλλά η πιθανότητα λάθους είναι μεγάλη. Δηλαδή, αυτοί που έβγαλαν τα λάθος αποτελέσματα την πρώτη φορά, μπορεί να έκαναν σωστά την εξέταση και να μην ήταν δικό τους λάθος τα αποτελέσματα. Γι' αυτό είπα, ήταν όντως δικό τους λάθος, ή απλά κάτι δεν πήγε καλά στις αναλύσεις και βγήκε λάθος το αποτέλεσμα χωρίς να έχουν αυτοί μεγάλη ευθύνη! Για να μην τους βγει το όνομα άδικα!!!!!!

Φυσικά και είναι σωστή η δεύτερη εξέταση, αυτό έλειπε τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγγνώμη αν σε άγχωσα, άλλο ήθελα να πω. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mην αγχώνεσαι,να δεις που όλα θα πάνε καλά.Κάποιο λάθος εχει γίνει.Μην ανησυχεις.Κάνε θετικές σκεψεις,το χρειάζεται και το μωρό σου.

Να δεις που την Παρασκεύη θα πάρεις καλά νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοπέλα μου.

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου.

Κοίτα να ηρεμήσεις τώρα γιατί φαντάζομαι ότι θα πέρασες δύσκολη νύχτα περιμένοντας τα αποτελέσματα.

Εύχομαι ολόψυχα από εδώ και πέρα να σου πάνε όλα καλά και να απολαύσεις μια υπέροχη εγκυνοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aglikeria έγραψε:

κοριτσια μολις πηρα τις εξετασεις απο τον αλλο εραστηριο...

οι ηλιθιοι εκαναν λαθος και μου βγαλανε λαθος τιμη.

μια χαρα ειναι το αποτελεσμα αρνητικοτατο.

μεχρι να παρω τ αποτελεσματα ημουν φυτο.

ευχαριστω για τη συμπαρασταση..

καταλαβα οτι λιγοι σε καταλαβαινουν..

ακουστε σκηνικο παιρνω την κουνιαδα μου να της πω με ολη τη χαρα μου τα νεα και μου λεει πως κανετε ετσι λες και οι πρωτοι ειστε που εχετε μωρο..

κουφαθηκα..τι κακια ρε κοριτσια.

AX TΙ ΚΑΛΑ ΝΕΑ! ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΛΥΚΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ! ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΟ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΤΣΙ.....

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΤΙΠΟΤΑ....

ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΞΥΝΙΛΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟ....

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ....

ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ....

ΦΙΛΑΚΙΑ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΕΓΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ..

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..

Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΕΦΑΓΕ ΤΟ ΒΡΙΣΙΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ..

ΟΧΙ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΗ ΧΑΡΑ.

ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ 3 ΒΡΑΔΥΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσακι μου πολυ χαρηκα που ολα ειναι μια χαρουλα...αντε να ηρεμησεις λιγακι τωρα ναι????αν και εγω ειμαι λιγο καπως...καθως την δευτερα θα παρω τα αοτελεσματα απο τις εξετασεις....αλλα δεν αγχωνομαι....ολα καλα ευχομαι θα ειναι,,,καλη συνεχεια να εχουμε......φιλακια πολλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχιν πμπεαβο που ολα ειναικαλα .Οσο για τη κουνιαδα τι αν σου πω χαρακτηριστικη περιπτωση αντιπαλοτητας , ζηλειας να πω ; μη σου πω και κακκαοηθειας .Δυστυχως αυτα θα τα εχεις οπως και πολλες απο εμας και στο λενε οτανε ισια μονη οχι οταν ειανι ο αδερφουλης κοντα , ξερουν αυτες , αλλα μην της χαριστεις να της τα χωνεις αλλα εμ το γαντι .Ας πουμε στη περιπτωση που σου ειπε και καλα αντε λες καιμονο εσεις θα κανετε παιδι της παντας με ενα πολυ στητο ζαμογελο :μπορει αν μην ειμασστε οι μονοι γονεις που θα κανουμε παιδι αλλα το δικο μας παιδι σιγουρα θα ειναιξεχωριστο γιατι θα εχει για γονεις εμας !την ταπωνεις και Τελος .

Οσο για τις εξετασεις αστα ανευθυνοι εμενα στο Σταυρο οταν ημουν εγκυος στις πρωτες αυτες εξετασεις μου εκανα για το στιγμα καιμαλιστα την εκαν σε παραρτημα του ΙΚΑ δημοσιο σου λεει μετα εχουν προσοχη αγγουρια :οταν πηγε η μαμα μυ να την παρει της ελεγαν οτι δνε μπορουν αν της την δωσουν οτι επρεπε να παω η ιδια γιατικατι συμβαινει !και οταν εμ το ζορι τη πηρε η μαμα μου εγραφε απο κατω οτι επρεπε να εξεταστει και ο συζυγος τελικα οταν μιλησα με το γιατρο μου ειπε οτι ητανα σχετοι λιγη αναιμια ειχα φυσιολογικο και αυτοι το εκαν μεγα Θεμα και η κακομοιρα η μαμαμ μου ειχε τρελαθει , ευτυχως που ηξερα οτι ο αντρας μου δνε ειχεστιγαμ καιγιαμενα βεβαια το ηξερα γιατι ειχα κανει παλιοτερα εξετασεις αλλα σε βαζουν σε ενα κλοιο που σε κανουν να τρελλενεσαι .Επισης και στη βε πιπεδου μου ειπαν ψεμαμ τα οτι το μωρο ειχε golf bold kai ατι κυστες οι οποιες θα εφευγαν και επρεπε να κανω αμινιπαρακεντηση !ποτε στον 5 μηνα εγεινε κομματια αλλα εγινα εξαλλη οταν ανακλυψαμε με το γυανικολογο μου οτι ηταν πολιτικη του συγκεκριμενου γιατρου!τρομαρα του που εργαζοταν στο ΙΑΣΩ για αν τα αρπαξει .Μια εβδομαδα που ξανακαν το β επιπεδου παλι στο ΙΑΣΩ αλλα με αλλον εξεταστη δνε βρηκαν απολυτως τιποτα ηταν απλα για αν παρουν τα χρηματα .

Απατη και εκμεταλλευτες δυστυχως υπαρχουν μεσασε αυτο το χωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΙΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Γλυκερία μου!!!! :laugh:

Χάρηκα πολύ που ήταν λάθος!!:woohoo: :woohoo:

Άντε τώρα να ξεκουραστείς και χέσε την κουνιάδα σου! Σε ζηλέυει αφάνταστα!!

Φιλιά πολλά:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ ΟΜΩΣ ΕΕΕ? να ξεκουραστεις και να ηρεμησεις! να προσεχεις να μην αναστατωνεσαι γιατι το μεταδιδεις στο παιδακι σου!!!

η κουνιαδα ηταν ευκαιρια για σενα για ενα...ξεκαθαρισμα,...μαζι μ'αυτην θα ακολουθησουν κι αλλοι!...απο την ζηλια τους...απομακρυνσου απο τετοιους ανθρωπους, εγω ετσι κανω! αν το σκεφτεις καλα-καλα, χαρη σου εκανε και ...αποκαλυφτηκε!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και καλη ξεκουραση τωρα!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...