Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ;;;; ΕΧΩ ΓΕΜΙΣΕΙ ΜΕ ΑΓΧΟΣ


Recommended Posts

Ένα χρόνο ακριβώς μετά την παλλίνδρομή έμεινα από ότι φαίνεται πάλι έγκυος. Έχω κάτι καφέ εκκρίσεις και έκανα σήμερα χοριακή μία με δύο ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε 85,17. Ο γιατρός είπε να μείνω στο κρεββάτι και να επαναλάβω την Παρασκευή. Έχω αγχωθεί. Λέτε να το χασω πάλι είναι μικρή;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρθα μου δεν ειναι δα και τοοοοσοοο μικρη κανε λιγακι ακομη υπομονη μεχρι να την επαναλαβεις αν και νομιζω οτι αυτη τη φορα θα σου πανε ολα καλα γλυκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα ειναι η χοριακη σου εμενα ηταν την ημερα περιοδου 64,71...και τωρα ειμαι 6 μηνων....μην αγχωνεσαι με το καλο καρδουλα μου!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia xara einai i xoriaki sou!!!!!:) :)

ta kafe ygra min ta fovasai..polla koritsia exoun..alla xekourasou..an douleueis pare adeia kai min pigaineis..einai polu simantiko stin arxi na xekourazesai!!!

kali epitixia!!!!!!na mas peis suntoma neakia!:)

filakiaaaaaaaaaaaa

kai me to kalooooooooooooooo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

martha1 σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!! Μην αγχώνεσαι και όπως είπε και η bourique1983 είναι μια χαρά η χοριακή σου.

Να σε ρωτήσω κατι περιμένω να αδιαθετήσω στις 30/08 σε 5 ημέρες δηλαδη και σήμερα είδα κάτι καφέ εκκρίσεις (ανοιχτό καφε και αραιό) εσύ πόσες ημέρες πριν την περίοδο σου ξεκινήσανε τα καφέ αυτά υγρα? Υπάρχει περιπτωση να είμαι έγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην ηρεμησε! ο γιατρος σου ειπε να μεινεις στο κρεβατι γιατι εχεις καφε εκκρισεις! να ξερεις πως μερα με τη μερα η χοριακη ανεβαινει με τερααααααστια διαφορα! ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ! ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΧΕΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?ΑΝ ΝΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΗΠΑΡΙΝΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΖΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΟΥ.ΠΧ ΕΓΩ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΙΧΑ 600.ΟΠΟΤΕ...ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗ ΧΩΡΙΑΚΗ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΝΕ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΘΕΜΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΝΕΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν εκανα εγω χοριακη, το χαρτι της αναλυσης εγραφε ακριβως τα ποσοστα της χοριακης για την καθε βδομαδα κυησης... παραδειγμα, 4η βδομαδα η χοριακη ειναι απο 70-2000!!! για να δεις με τι ποσοστα ανεβαινει με τη μερα!!!

αν εχεις καποιο προβλημα, αν σου πει ο γιατρος σου, τοτε οι ενεσεις κανουν παααρα πολυ καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου έδωσε salospir kai prezonor ή κάτι τέτοιο για την αποφυγή θρόμβωση και utrogestan. Να δούμε την παρασκευή. Ευχαριστώ για την υποστήριξη και το θάρρος το έχω ανάγκη πάω να ξαπλώσω φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα μου μια χαρά ειναι η χοριακή.Εδω στπ μαμμυ έχω ακουσει και χοριακή 50 μονάδες πριν την αναμενόμενη περίοδο.Όλα καλά θα πάνε,θα το δεις.'Ακου τη συμβουλή του γιατρού σου και να δεις που την παρασκευή θα έχεις μια πολύ μεγάλη χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πιστεύω ότι είσαι έγκυος!!!:laugh:

Εμένα η χοριακή την τέταρτη μέρα καθυστέρησης ήταν 380 και αν αναλογιστείς ότι κάθε μέρα διπλασιάζεται άρα.....:woohoo: σίγουρα είσαι έγκυος!!!!

232620fk2lr7rwtg.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια μέρα έμεινε και θα δούμε. Πάντως είμαι καλά και σταμάτησε και το αίμα. Σήμερα το πρωι, μάλλον η ιδέα μιυ θα ήταν, μόλις σηκώθηκα έννιωθα να ανακατεύομαι;) Αχ !!! άντε να πάει αύριο καλά να αρχίσω να κάνω όνειρα.. Και ο άνδρας μου ο καημένος είναι μουδιασμένος δεν μπορεί να χαρεί δεδομένου τι έγινε πέρυσι. Αχ γιατί ο γιατρός είπε ότι είναι μικρή.Ελπίζω να του αποδείξω ότι δεν ισχύει:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθα μου σου εύχομαι να πάνε όλα πολύ καλά! Χαλάρωσε και μη φοβάσε να κάνεις όνειρα. Κι αν καμια φορά δεν βγαίνουν τι αλλάζει? Μηπώς αν δεν ονειρευτείς πονάς λιγότερο στο αντίθετο αποτέλεσμα? ΟΧΙ. Ο πόνος και η απογοήτευση υπάρχουν, τώρα αν είναι λίγο λιγότερα η περρισότερα τι πειράζει? Γι' αυτό ονειρέψου, κάνε θετικές σκέψεις, πίστεψε σε αυτό και ο θεός θα σε ακούσει!Θα περιμένουμε με αγωνία τα καλά νέα σου! Αντε να πέρνουμε κι εμείες σειρά:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΠΤ!!!!!!!!!ΗΡΕΜΗΣΕ,ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ Κ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΑΙ!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΚΟΥΚΛΙ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ!!!!!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΟΥΧΟΥΟΥΟΥΟΥΟΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ :woohoo: :woohoo:

Κ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΟΥΣ 9

ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΗΡΕΜΗ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΛΑΣΕΙΣ

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΡΘΟΥΛΑ

ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΠΕΤΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ ΜΑΚΡΥΑ

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ:kiss::unsure: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από 474 που ήταν την παρασκευή πήγε στα 2734 εχθές. Να σας πω την αλήθεια στεναχωρέθηκα γιατί νομίζω ότι πρέπει να διπλασιάζεται κάθε 30 h αλλά ο γιατρός με καθυσύχασε ότι αυτός δεν είναι κανόνας και ότι το νούμερο είναι καλό. Να δούμε. Σήμερα θα πάω για το εμβόλιο αντιπατρικών και αύριο στο ιατρείο να με δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

martha1 έγραψε:

Από 474 που ήταν την παρασκευή πήγε στα 2734 εχθές. Να σας πω την αλήθεια στεναχωρέθηκα γιατί νομίζω ότι πρέπει να διπλασιάζεται κάθε 30 h αλλά ο γιατρός με καθυσύχασε ότι αυτός δεν είναι κανόνας και ότι το νούμερο είναι καλό. Να δούμε. Σήμερα θα πάω για το εμβόλιο αντιπατρικών και αύριο στο ιατρείο να με δει.

Κοπέλα μου κάθε 2 μέρες, η χοριακή, πρέπει τουλάχιστον να διπλασιάζεται. Οπότε είσαι παραπάνω από καλά εσύ και το μωράκι σου! Να μην ανησυχείς για τίποτα, όλα πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μαρθούλα! Να έχεις μία ήρεμη εγκυμοσύνη, να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά με τη βοήθεια του Θεού :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την προηγούμενη Τρίτη 2734, εχθές Δευτέρα 18667. Δεν κατάφερα να βρώ το γιατρό γιατί είχε τοκετό αλλά είμαι χαρούμενη και ευγνωμονώ το θεό. Αρχίζω πια δειλά δειλά να αισιοδοξώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...