Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 197
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα γεννηθηκε 3300,φυσιολογικη γεννα.

μια μεριδουλα μωρο ηταν ο μικρος σου!πολυ ομορφος.μηπως τελικα ηταν απο την αρχη κ αυτος αγγελακι?

τελος παντων θα βρουμε καποια στιγμη γιατι γινονται αυτα...θα βρουμε τον λογο ελπιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΕΘΕΣΕ ΤΑ ΟΠΛΑ.ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΛΛΑ ΠΑΛΕΥΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TO MONO ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΜΗΛΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙΣ..ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ, ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΩ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ.. ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ 2o ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΑΤΙ. ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ.ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΒΡΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΜΠΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΒΡΗΚΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΥ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ....ΠΟΣΟ ΕΧΩ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ..

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ..ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ.

ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ..ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΠΙΑ.ΗΤΑΝ ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥΛΗ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.

ΚΛΑΨΕ,ΣΠΑΣΕ,ΒΡΙΣΕ..ΞΕΣΠΑΣΕ.ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ.

ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.

ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΜΝΜ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ..ΜΟΝΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕ ΤΗΝ ΓΑΛΗΝΗ ΣΟΥ..

ΜΙΑ ΣΦΙΚΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ ΦΙΛΙ ΑΠΟ΄ΜΕΝΑ.

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΧΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΖΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΟΜΩΣ...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ..ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΣΟΥ.

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ..ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΝΑΓΚΗ

ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ.ΜΟΝΟ ΧΡΟΝΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ..

ΕΞΑΛΛΟΥ ΧΡΩΣΤΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ..ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ!! Πρέπει να είναι τραγικό συναίσθημα! Εύχομαι ο χρόνος να απαλύνει λιγάκι τον πόνο σου! Και πολύ σύντομα να σου στείλει το αγγελούδι σου το αδερφάκι του!! Κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου οι ιστοριες μας μοιαζουν παααρα πολυ.. 27η εβδομαδα ενδονοσοκομειακη λοιμωξη Απλα διαφερουν τα νοσοκομεια και τα προσωπα..

Εμενα η μπεμπα μου εζησε δυο μηνες δυο εφιαλτικους για αυτην μηνες Ειχε ενα μυκητα parapsilosis που δεν εφευγε με τιποτα Το ανοσοποιητικο συστημα των νεογνων και δη των πρωιμων(οπως τα δικα μας) ειναι πολυ ανωριμο Τα μωρα που δεν βγαινουν γρηγορα απο τον αναπνευστηρα ειναι σε πολυ μεγαλυτερο κινδυνο

Στην περιπτωση μου εχουν περασει 2 χρονια απο τοτε και τωρα προσπαθω για αλλο μωρακι Το πρωτο καιρο ξεγελουσα τον εαυτο μου οτι ζει για να με παρει ο υπνος.. το γαλα της το ειχα στην καταψυξη για πολλους μηνες μετα το θανατο της για νιωθω οτι θα γυρισει Ειναι αβασταχτος ο πονος σου και τον ξερω αλλα καποια στιγμη θα συνεχισεις Κουραγιο ψυχη μου..κρατησου απο οτι μπορεις..και ολα θα κανουν τον κυκλο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου κουράγιο και δύναμη.

Εσύ και η mama_xina μας έχετε στεναχωρήσει αφάνταστα αυτές τις μέρες. Δείξε δύναμη. Το αγγελάκι σου ήταν μαχητής. Μόνη σου το είπες. Δεν του πρέπει μία μανούλα που παραδείνετε. Του πρέπει μια μανούλα που θα τον σκέφτετε και θα τον αγαπάει πάντα. Μία μανούλα όμως που θα κάνει κουράγιο και θα παίρνει δύναμη από την σκέψη του αγγέλου της και θα συνεχίσει την ζωή της. Και ίσως αργότερα όταν γλυκάνει ο πόνος του χαρίσεις και ένα αδελφάκι για να το προσέχει από εκεί ψηλά.

Μακάρι να μην γίνονταν όλα αυτά. Μακάρι καμία μάνα να μην ξαναπονέσει τόσο πολύ. Να ξέρεις ότι και εμείς πονάμε μαζί σου. Η αγκαλιά μας είναι πάντα ανοικτή για ότι χρειαστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι σκληρο,ειναι τραγικο..τα συναισθηματα εντονα κι οι αναμνησεις πονανε..ολα θυμιζουν και τιποτα δε μοιαζει να απαλυνει το βαρος της ψυχης..ολα φανταζουν ενα τιποτα κι ολα δειχνουν ενα τελμα..ποναει απιστευτα και μονο ο τιτλος που εχεις βαλει..σε ανατριχιαζει..διαβαζοντας σε δε μπορω να συγκρινω τον δικο μου πονο με τον δικο σου..δε τολμαω να σου πω λογια παρηγοριας..απλα σου ευχομαι μονο δυναμη,κουραγιο,ελπιδα..πιστεψε στην ζωη,γιατι μπορει να μας χτυπαει,αλλα μας φερνει καποια στιγμη πισω αυτα που μας χρωσταει..ευχομαι απο καρδιας ο χρονος να απαλυνει τον πονο σας..βρες δυναμη απο τον ανθρωπο σου,μη ξεχνας οτι εχει ο ενας τον αλλον κι ειναι απιστευτα σημαντικο,ειδικα αυτες τις στιγμες..καποια στιγμη θα γινεις μαμα για παντα κι ολα αυτα που ζεις και βιωνεις θα εχουν ενα διαφορετικο χρωμα...ΚΟΥΡΑΓΙΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κουκλα μου τι να πω και γω ...Κατι τετοιες στιγμες τα λογια στερευουν .τι κουραγιο να σου πω ?τι υπομονη να σου πω? οτι και να σου ,οταν εννεα ολοκληρουσ μηνες το μονο ενδιαφερον ειναι η γεννηση του πλασματος που κουβαλας μεσα σου και ενω γεννιεται και το ενδιαφερον πλεον στη ζωη γι αυτο το πλασματακι γινεται ακομη μεγαλυτερο και τσουφ...............χρηστε μου χανεται .........Ε δεν εχω γιατι να μιλησω για πια υπομονη και για πιο κουραγιο?

κουκλα μου προσπαθσε απο αυτην σου την απωλεια που δεν υπαρχει χειροτερη να γινεις πιο δυνατη ,ολα για καποιο σκοπο γινονται...

σου ευχομαι μονο καλα απο εδω και περα μονο τιποτα αλλο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKI MOU DEN EXV LOGIA NA SOU MONO KOURAGIO NA KANEIS!!!EXV GINEI KOMMATIA ME AUTA POU DIABASV APO ESENA KAI TIS MAMASXINAS!!!!KSESPASE KAI MHN KRATAS MESA SOU PRAGMATA KLAPSE NA KSESPASEIS!!!MHN STAMAT6AS NA KANEIS ONEIRA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ragizei h kardia mou kathe fora pou diavazw tetoia kai kathe

ma kathe fora anarwtiemai: Giati thee mou ta perneis ayta ta

mikra plasmatakia? :(

Lypamai poly...eyxomai syntoma na apokthseis to adelfaki tou.

Kalh dynamh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως τα προωρα μωρακια αγωνιζονται απο το πρωτο λεπτο της ζωης τους εκει που αλλα μωρα απολαμβανουν την στοργη και το χαδι της μανας εκεινα ειναι κλεισμενα σε μια θερμοκοιτιδα και παλευουν για την επιβιωση εναν αγωνα που ποτε δεν ξερεις αν θα τον κερδισουν η οχι

ο οργανισμος τους ειναι ιδιαιτερα ευθραυστος και με το παραμικρο προσβαλονται απο μικροβια και λοιμωξεις

αλλα και αν τελικα τα καταφερουν δεν παυουν να παλευουν αν κρινω απο τον δικο μου που ακομη και τωρα 13 μηνες μετα την γεννηση του καθε λιγο και λιγακι δινει τις δικες του μαχες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ :( Γιατί να υπάρχουν και αυτά;Γιατι στα μαιευτήρια να μην υπάρχει μόνο χαρά αλλά και πόνος;:(

Γλυκιά μου δυστυχώς οτι έγινε,έγινε.Μακάρι να μπορούσαμε να αλλάξουμε το τραγικό γεγονός...αλλά δεν μπορούμε :(

Προσπάθησε να βρεις μέσα σου κουράγιο,δύναμη και να προχωρήσεις.Σκέψου πως αυτό το αγγελουδάκι θα θέλει να σε βλέπει ευτυχισμένη,απο τον ουρανό οπου βρίσκεται...Όλα θα πάνε καλά!

Εύχομαι ο μικρός σου άγγελος να σου στείλει γρήγορα το αδερφάκι του και απο τον ουρανό να σας φυλάει όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΗΝΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ..

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΜΩΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΥΝΑΤΟ ΑΝΕΜΟ ΝΑ ΣΕ ΤΣΑΚΙΣΕΙ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ..ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ..ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ..

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχουν λόγια...σκεφτομαι εδώ και ώρα τι να σου γράψω. ειναι πολυ σκληρό να φεύγει μια αθώα παιδική ψυχούλα, κουράγιο κοπέλα μου...να κλάψεις να ξεσπάσεις όμως να μην το βάλεις κάτω σε παρακαλώ, τώρα έχεις ένα αγγελούδι στον ουρανό, ενα φωτεινό αστεράκι, γι αυτό μη φοβάσαι να κάνεις ξανά όνειρα...και νομίζω οτι ο τίτλος πρέπει να αλλάξει γιατί είσαι η μαμά του, τον ένιωσες στην κοιλίτσα σου, αγωνίστηκες μαζί του...θα είσαι για πάντα η μανούλα του και πάντα θα τον έχεις στην καρδιά σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...