Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καισαρική τελικά.... σε λίγες μέρες...


Recommended Posts

Γεια σας μανούλες και απο μένα!

Χάθηκα για λίγο λόγω διακοπών...Καλα ήταν αλλά λίγο κουραστικά γιατί εδώ και 4 μερες εχω μπει στον μήνα μου!Εσείς πως περάσατε?

Όλα καλά με την εγκυμοσύνη μου αλλά τρελαίνομαι όταν σκεφτομαι ότι τελικά θα γεννήσω σε λίγες μέρες με καισαρική.

Δεν το επελεξα ούτε ο γιατρός μου το κυνήγησε, αλλα δυστυχώς δεν ρισκάρουμε να γεννησω φυσιολογικά λόγω έρπη. Πάνω απ'όλα να είναι καλά το αγοράκι μου, που έχει γυρίσει προς τα κάτω το γλυκό μου, αλλά τωρα πια δεν υπαρχει λόγος να το κοιτάμε αυτό...

θα ήθελα να μου πείτε την εμπειρία σας για την καισαρικη, τη φοβάμαι πολύ και ειδικά την επισκληρίδιο!Στεναχωριεμαι και που δεν θα γεννησω φυσιολογικά!Κι ο άντρας μου λυπηθηκε πολύ που δεν θα ειναι μεσα στη γέννα...

Απο σας ποιες είστε στο μήνα σας???

Θα ήθελα την αποψή σας για την καισαρική(όσες εχουν γεννησει)!!

Ο γιατρός μου είπε ότι και στη φυσιολογική γέννα ειναι δυσκολα τα πράγματα κατα καποιο τροπο σαν χειρουργειο και εκεί σε κόβουν...Είναι έτσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου και μην αγχώνεσε με πιο τρόπο. Η αλήθεια είναι ότι όλες προτιμάμε τον φυσιολογικό τοκετό αλλά δεν γίνετε πάντα έτσι. Εγώ το ξέρω ήδη από τώρα ότι θα γεννήσω με καισαρική και το έχω πάρει απόφαση.

Από ότι διαβάζω από τα κορίτσια εδώ μέσα δεν είναι και τόσο άσχημα τα πράγματα. Θα τελειώσεις πιο γρήγορα και μέσα σε λίγη ώρα θα έχεις αγκαλίτσα το πιο υπέροχο θαυματάκι της ζωής σου.

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΡΑΧΙΑΙΑ ΝΑΡΚΩΣΗ ΜΟΙΑΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ!

ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ! ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΠΙΕΣΗ ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΖΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ!

ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΛΛΑ.... ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!

ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΚΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ! :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ.Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΓΧΩΜΕΝΗ,ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΛΑ!ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΓΕΝΝΑ,ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μπουλιτσα μου καταρχας με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το αγορακι σου!!!

εγω γεννησα με καισαρικη και επισκληρηδιο την οποια φοβομουν πααααραααα πολυ αλλα τελικα διαψευστικα!!! δεν πονεσα καθολου δεν καταλαβα καν ποτε μου εκαναν την ενεση συγκεκριμενα η αναισθησιολογος μου ειπε οτι ειναι σαν να σε τσιμπαει κουνουπι αλλα ουτε αυτο καταλαβα χιχι

δεν ενιωθα τιποτα απο το στηθος και κατω μονο που ειχα τρεμουλο εκει που δεν ημουν ναρκωμενη(σαν μοτερακι εκανα χεχε)σε μιση ωρα ειχαν βγαλει τον μπεμπη μου και με ειχαν ετοιμασει (ειδα και το μωρο μου μολις γεννηθηκε σαν τον φ.τ)στο δωματιο ανανυψης εμεινα προληπτικα μιση ωρα και το μονο που ειχα ηταν λιγη φαγουρα μιας και ειμαι και αλλεργικη τρομαρα μου ολα τα εχω

περπατησα αμεσως και την επομενη μερα ημουν ορθια ενταξυ λιγο τραβανε τα ραμματα της καισαρικης (15 μερες)μεχρυ να τα κοψεις ειναι μετα εισαι μια χαρα

τελικα δεν ειναι τιποτα η καισαρικη και η φυσιολογικη γεννα εχει τα δικα της ετσι δεν ειναι?και εκει μπορει να εχεις ραμματα

οποτε γλυκια μου μην στεναχωριεσαι που θα γεννησεις με καισαρικη σημασια εχει να βγει καλα ενα μωρο ασχετα με ποιον τροπο γεννιεται

με το καλο!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο σου ευχομαι ολα να πανε καλα και σε λιγες μερες να αγκαλιασεις το αγορακι σου

οσον αφορα καισαρικη και φυσιολογικο τοκετο σαφως και το προσδωκομενο ειναι μια φυσιολογικη γεννα αλλα οταν δεν γινεται για λογους υγειας θα πρεπει να ευλογουμε το θεο που υπαρχει και η καισαρικη.

δεν ειναι το ιδιο το ενα ειναι χειρουργειο και το αλλο κατι φυσικο στο ενα εχει 7 με 8 στρωσεις ραμματα στο αλλο ενα δυο αντε το πολυ 3 ραμματα...και αυτο γιατι εδω στην ελλαδα εφαρμοζεται κατα κορον..στο εξωτερικο δεν ισχυει αυτο...

λοιπον φιλακια πολλα και με το καλο:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κοπέλα μου, να μην στεναχωριέσαι και να μην ανγχωνεσαι, όλα γίνοντε για το καλύτερο του παιδιού σου!!!

Θετική σκέψη!!!!Αμα θες και μπορεις παρε μαζί σου ενα mp3 και άκου τη μουσική που σου αρέσει για να είσαι ήρεμη!μου το πρότεινε μια φίλη αλλα δεν ξέρω αν σε αφήνουν εδω στην Ελλάδα!

Συγνωμη που δεν μπορω να σε διαφωτισω με κατι περισσότερο αλλα είναι η πρώτη μου εμπειρία και εμένα και δεν έχω γεννήσει ακόμα!

Να πάνε όλα καλά και να έχεις ενα υγιέστατο μωράκι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα και να χεις συντομα το παιδακι σου στην αγκαλια σου!Η υπερτατη στιγμη!

Εγω γεννησα με καισαρικη μεν, αλλα ειχα ολικη αναισθησια. Αυτο σημαινει και οτι δεν ειδα το μωρο οταν βγηκε, πραγμα που το χω μετανοιωσει...αλλα φοβουμουν πολυ την επισκληριδιο και γενικα την επεμβαση!Ειμαι φοβιτσιαρα.Επιπλεον φοβομουν μηπως μου αφησει κουσουρι στο ποδι ή στη μεση, που ήδη εχω.Ειχα δυσκολη αναρρωση και λογω ναρκωσης, πονουσα και στα ραμματα και γενικα δυσκολευτηκα ανατομικα να θηλασω αμεσως τη μικρη.Ραμματ δε χρειαστηκε να μου βγαλουν, ευτυχως, γιατι μου εβαλαν απο αυτα που απορροφονται. Ωστοσο για μενα ηταν μια δυσκολη εμπειρια.

Απλα δεν ειναι ετσι συνηθως,οπως σου εγραψαν και οι κοπελες παραπανω.

Πολλες ευχες και καλως να δεχθεις το παιδακι σου.Οσο μπορεις αυτη τη στιγμη να εχεις στο μυαλο σου και οχι τη διαδικασια για να μην αγχωνεσαι...αν γινεται,γιατι οσο να ναι επεμβαση ειναιενα εγχος το χουμε, ειναι λογικο.Αλλα ελεγχομενα πραγματα.Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γεννα ειναι μια στιγμη. Μπορει να τη θυμασαι για την υπολοιπη ζωη σου, αλλά το πιο σημαντικό ειναι να ερθει το μωρο σου υγιες. Μη σκεφτεσαι τιποτα αλλο. Σε λιγες μερες θα εχετε τον γιο σας αγκαλια. Μονο αυτο εχει σημασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANTE MΩΡΕ ΜΠΟΥΛΙΤΣΑ ... ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ... ΘΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ Κ ΧΑΜΠΑΡΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ !!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΟΒΟΥΝ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ . ΕΔΩ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ 2 ΜΕΤΡΑ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΜΕ ! ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥ

ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΕΠΩΔΥΝΟ ΔΕ ΘΑ ΕΠΙΧΕΙΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ 2ο ΚΑΙ 3ο ΠΑΙΔΙ ! ;)

ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ . Η ΣΚΕΨΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ !

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ !!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην στενοχωριέσαι ! Σκοπός είναι να έχεις ένα γερό μωράκι! Λοιπόν, εγώ γέννησα φυσιολογικά αλλά έκανα αρκετή ωρίτσα! Καταλάβαινα μερικούς πόνους, έκανα επισκληρίδιο! Δεν είναι τίποτα! Βέβαια στην καισαρική την έχεις για μια μέρα μετά! Δεν είναι τίποτα. Η κοπέλα που είχα απέναντι μου στο δωμάτιο γέννησε με καισαρική μετά από 12 ώρες που πάλευε για φυσιολογικό και ήταν μια χαρά μετά! Πέρασε κι όλο το παλούκι του φυσιολογικού και στις εξωθήσεις μάγκωνε ο μπέμπης της στην λεκάνη, πήγαινε λοξά και δεν έβγαινε! Κι έκανε τελικά καισαρική!

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! Γερό και δυνατό να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μη φοβασαι τιποτα!

Σημασια εχει να γεννηθει γερο το παιδι σου.

Ευχομαι να πανε ολα τελεια και να μη ταλαιπωρηθεις καθολου.

Με το καλο να υποδεχτεις το νινακι σου.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παρολο ειχα παει με σπασμενα νερα δενε ιχα πονους και επειδη επεσαν οι παλμοι του μωρου αποφασιστηκε καισαρικη καιμαλιστα με ολικη ναρκωση .Δεν καταλαβα τιποτα μονο ενα τραβηγμα στη κοιλια πριν ξυπνησω ,Μαλιστα ενιωσα καποια στιγμη να μου ακουμπανε κατι στο στηθος ηταν ο γιος μου ηταν κατι που το εκανε ο γυναικολογος μου .Με κοιμησαν στις 05,30 το πρωι ακι 6,20 ειχε γεννηθει το αστερι μου μια ωρα αργοτερα με ξυπναγαν και στις 9 με ανεβασαν στο δωματιο .μου ειχαν βαλει ορι ακικαθετηρα δεν ποναγαν καθολου στις 12 με σηκωσε η νοσοκομα και εκαν τα πρωτα βηματα το απογευμα σηκωθηκα μονη μου . Ραμματα δεν μου εκοψαν απορροφηθηκαν μονα τους εκκαν μονοτις άλλα γες και δεν το εβρεξα για καποιες μερες . Δεν ποναγα σχεδον καθολου απλα καποιες στιγμες ενιωθα πως ειανι οτα κανεις κοιλιακους μετα απο καιρο !ε αυτο . Το μονο οτι το πρωτο 24ωρο στο νοσοκομειο λογω καθετηρα καικαισαρικης δνε σε αφηνουν αν φας και εγωΠΕΙΝΑΓΑ .Μην το παιρνεος τραγικα ρουτια εχει κατατντησει καινα σπυ πω καικατι η κοπελα που ειχα απεναντι εκαν φυσιολογικο τοκετο στο δευτερο ακι πεθαινε απο αιμοροιδες ενω η άλλη εκανε και αυτη καισιαρικη με επισκληρισιο ακι την ειχε πιασει φαγουρα ενω άλλες κοπελς δεντις πειραζει .Οπως και να το κανεις το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο :ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ΘΕΛΩ ΕΠΙ ΤΟΥΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΑΠ ΤΟΝ 6ο. ΑΜΑ ΠΟΛΥΖΟΡΙΣΤΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΩ!! ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΕ. ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ!! ΑΝΤΕ ΜΩΡΕ. Μ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουλιτσα μου αφου υπαρχει λογος για την καισαρικη, τοτε εμπιστευσου τον γιατρο σου,...ολα θα πανε καλα και μην ανησυχεις!

ασε που στην καισαρικη ο γιατρος προλαβαινει¨"απροοπτες καταστασεις"! ηρεμησε και ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμπειρία γέννας δεν έχω, καλή μου Μπουλίτσα, αλλά θέλω να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου με το καλό να γεννήσεις ένα υγιέστατο παληκαράκι! Αφού θα έχεις και το γιατρό σου κοντά σου, τί φοβάσαι καλέ????? Τα φιλιά μου κι εύχομαι να γίνεις μία πολύ ευτυχισμένη μανούλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου Μπουλίτσα μην εχεις αγχος τουλαχιστον με την καισαρικη δεν ειναι τιποτα απολυτως...την πρωτη μερα θα πονας λιγακι και μετα ολα καλα...

απο την στιγμη που δεν εχεις επιλογη δεν χρειαζεται να το σκεφτεσαι στο κατω κατω σκεψου οτι μπορει ωα ξεκιναγες με φυσιολογικο και παλι να χρειαζοτανε καισαρικη..

για την επισκληριδιο δεν ξερω να σου πω μια που εγω εκανα ολικη αλλα απο τις διπλανες μου μια χαρα ηταν οι κοπελες δεν ειχανε κανενα απολυτως προβλημα...μια διαδικασια μισης ωρας ειναι ολο και ολο θα τελειωσεις πριν καταλαβεις οτι ξεκινησες!!!

φιλακια και με το καλο να κρατησεις αγκαλια το ζουζουνι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουλιτσα γεια κ αο μενα, καταρχας με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου κ μη φοβασαι τιποτα...Κ εγω πηγα για υπερηχο στην ΠΗΤ κ κατεληξα σε καισαρικη.το μωρο δεν ειχε καλη θεση κ ειχε μεγαλη κοιλιακη περιμετρο..Μην αγχωνεσαι οντως η καισαρικη δεν ειναι τιποτα πια,εγω εκανα επισκληριδιο ειναι πολυ καλυτερα γιατι θα δεις το μωρακι σου μολις γεννηθει..ειναι απιστευτο!!!Μετα ειναι λιγο ταλαιπωρια για 2 μερες μεχρι να σηκωθεις...κατα τα αλλα ολα ειναι μυθος για τις καισαρικες...Να εμπιστευεσαι τον γιατρο σου κ να εισαι ψυχραιμη...Με το καλο κ θα περιμενουμε νεα σου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουλιτσα καλημερα κ απο εμενα, εγω γεννησα με προγραματισμενη καισαρικη κ εκανα επισκληριδιο, ειχα εμπιστοσυνη στο γιατρο μου κ ολα πηγαν πολυ καλα, με σηκωσανε το ιδιο απογευμα μιας κ γεννησα πρωι κ μπορω να σου πω πως ολα εξελιχτηκαν ομαλα.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην φοβασαι τιποτα και εγω με καισαρικη γεννησα γιατι ο μικρος ηταν μεγαλος. Ενα θα σου πω για να μου βαλουνε ορο με ακουσε ολη η κλινικη γιατι εκλαιγα απο τον φοβο μου και ο αναισθησιολογος δεν δεχοταν να μου κανει επισκληριδιο γιατι φοβοταν μηπως κουνηθω. Τελικα σταματησα τις υστεριες εκανα επισκληριδιο και ενω ο γιατρος την ειχε κανει εγω ρωτουσα ποτε θα την κανει να τελειωνουμε και ο γιατρος γελουσε. Τελικα ολα πηγαν καλα, δεν πονεσα καθολου μονο οταν περασε η επισκληριδιος πονουσα πολυ αλλα ας ειναι καλα τα βολταρεν (υποθετα). Σε 2 ημερες ημουν μια χαρα. Παντως τα ξεχνας ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουλιτσα καλημερα κ εγω με καισαρικη γεννησα κ ολικη δεν μπορεσα να κανω με επισκληριδιο. με επισκληριδιο δεν θα καταλαβεισ τιποτα σε λιγα λαπτα θα εχεισ το μωρακι σου αγκαλιτσα:P ενταξει η πρωτη μερα ειναι λιγο δυσκολη αλλα μετα ολα καλα.. δεν θα θυμασαι τιποτα αντε κουκλα μου με το καλο να ερθει το ζουζουνακι σου ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...