Μετάβαση σε περιεχόμενο

υπαρχει ειδικη κρεμα για μωρα??


Recommended Posts

κοριτσια εδω και καιρο αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τον μπεμπη καθε φορα που τρωει την απογευματινη κρεμα κανει γουλιες πολλες κ συχνες(ειμαι συνεχως απο πισω του με ενα πανι)το ανεφερα στον γιατρο και εχουμε δοκιμασει ολες τις μαρκες,εχουμε δοκιμασει λιγοτερη ποσοτητα(κλαιει θελει και αλλο)δοκιμασαμε να πινει λιγο σιροπι για το στομαχι του αλλα τιποτα σταματαει για κανα δυο μερες και μετα τα ιδια

την αλλη εβδομαδα εχουμε εμβολιο και θα συζητησω με την παιδιατρο μας παλι αλλα λεω μηπως ξερει καμια απο εσας τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αναστασια.Αφου τον πειραχει τον μικρο γιατι δεν του δινεις κατι αλλο εκτος της κρεμας;Στην ηλικια που ειναι τωρα μπορει να φαει σχεδον τα παντα.Δωστου ενα γιαουρτακι η τοστακι με τυρι μονο η ενα κομματι κεικ.Υπαρχουν τοσες επιλογες για απογευματινο στην ηλικια του που δεν χρειαζεται να τρωει κρεμα.Εγω του εδινα μονο στην αρχη αν και ποτε δεν την συμπαθησε ιδιαιτερα και αργοτερα του εδινα αλλα πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν ξερω αλλα να σου πω τι επαθα..

κανονικα τρωει της holle.τελειωσε ομως εχθες και σημερα εγαγε της νεστλε ρυζαλευρο βανιλια

αφου το εφαγε ολο κανει μια ρουκετα!!!!!!!!!!!! τετοιο πραγμα..για εξορκισμος ητανε..οχι γουλιες....

τι να πω.. γουλιες μου βγαζει οταν του βαζω πολυ μπανανα στην κρεμουλα του(προσθετω για γευση) αλλα οχι τετοιο πραγμα..οποτε υποθετω πως του επεσε βαρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη κορίτσια αλλά νομίζω πως οι κρέμες αυτές δεν οφελούν καθόλου τα μωράκια. Βαραίνουν τα στομαχάκια τους και γιάυτό τα βγάζουν. Καλύτερα να δίνετε πιο υγιεινές τροφές. Τα γιαουρτάκια και μάλιστα τα κλασικά άσπρα πρόβεια και όχι τα επιδορπια γιαουρτιού είναι ότι καλύτερο. Ακόμα και τοστάκι εννοείται μόνο με τυρί και όχι αλλαντικό, επίσης ενδείκνυται. Αν όλα αυτά είναι και βιολογικά ακόμα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου τι κρεμα να κανω μονη μου?

dekat μου ευχαριστω για την απαντηση σου κοπελα μου αλλα δυστυχως ο μπεμπης εχει ευαισθητο μα παρα πολυ ευαισθητο στομαχι και η παλινδρομηση ακομη μας ταλαιπωρει δεν αντεχει ουτε το γιαουρτι!!!!!

εχουμε δοκιμασει και τοστ μικρες μπουκιτσες τις τρωει ολο ορεξη και μετα τα βγαζει

για τα βιολογικα δεν εχω και ιδιαιτερη αποψη δεν τα πολυεμπιστευομαι ισως γιατι δεν τα εχω χρησημοποιησει αν και εδω στην περιοχη μας δεν υπαρχει μαγαζι με βιολογικα

δεν ξερω τι να κανω πλεον εχω απελπιστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια αυριο το πρωι θα ρωτησω τη κολλητη μου πια κρεμα εδεινε στο μικρο ειχε προβλημα δυσανεξιας -αλλεργιας στο αγγελαδινο γαλα και του εδινε ειδικη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλης, νομίζεις ότι έιναι θέμα με την κρέμα γενικά ή με την συγκεκριμένη σκόνη? Αν έχει αλλεργεία τότε καλύτερα να προτιμάς βρώμη, ή γάλα κατσικίσιο ή άλλα πολύ καλά υποκατάστατα που θα βρεις σε βιολογικά καταστήματα. Επίσης η ιδέα να φτιάχνεις εσύ κρέμα με βιολογικο κατσικίσιο γάλα? Επιμένω στα βιολόγικά ειδικά για τα παιδιά. Σίγουρα μπορείς να βρείς ένα κατάστημα στην περιοχή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι θεμα αλλεργειας εχει γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση δεν αντεχει το στομαχι του δεν πιστευω οτι ειναι η συγκεκριμενη σκονη μιας και τις εχουμε δοκιμασει ολες

καταστημα βιολογικων δεν υπαρχει το εχω ψαξει αλλα να σου πω και κατι δεν με πειραζει αν δεν φαει βιολογικα αφου φρουτα λαχανικα και κρεατικα που τρωει δεν ειναι βιολογικα αλλα δεν τον ενοχλουν γιατι ειναι φρεσκα δεν ειναι σκονες!!

ειλικρινα πρεπει να το συζητησω ξανα με την παιδιατρο προσπαθω να καταλαβω γιατι βγαζει τροφες οπως το τοστ η το γιαουρτι(δοκιμασα φρεσκο φρουτο στο χερακι αλλα παιζι δεν το τρωει)τι αλλο να του προσφερω ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ ΓΙΩΤΗΣ ΜΕ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΗ ΚΡΕΜΑ. ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΖΑΧΑΡΗ.ΔΟΚΙΜΑΣΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

αναστασια αυριο το πρωι θα ρωτησω τη κολλητη μου πια κρεμα εδεινε στο μικρο ειχε προβλημα δυσανεξιας -αλλεργιας στο αγγελαδινο γαλα και του εδινε ειδικη .

αχ βανια με ενδιαφερει και εμενα γιατι η μικρη μου εχει αλλεργια και της δινω μια που δεν ειναι και πολυ ευγευστη...μηπως υπαρχει καποια που δεν την ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΥΜΗΘΗΚΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΦΑΓΑΚΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ? ΚΑΙ ΟΤΡΑΧΑΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ. ΕΔΩ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΤΡΑΧΑΝΑ ΦΡΕΣΚΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθος αραβοσιτου μου εδινε εμενα η μαμα μου γιατι ημουν δυσκολη στο φαγητο θα το δοκιμασω

να ρωτησω κατι αλλο? τρωει φαγητο στις 2:30 κανει να του δωσω παλυ φαι στις 6:30 μηπως τον επιβαρυνω περισσοτερο σορυ που ρωταω τοσα αλλα εχω τρελαθει και δεν ξερω τι θα του δωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, και εγω θα συμφωνησω να του δινεις φαγακι το απογευμα.Ειναι αναμφισβητητα πιο υγιεινο απο τις κρεμες.Κανει, ειναι 4 ωρες που σημαινει οτι εχει χωνεψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟ. ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΦΑΓΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 18 ΜΗΝΩΝ. ΑΚΟΜΗ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ? ΓΑΛΑ ΜΕ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΛΙΩΜΕΝΑ? ΓΑΛΑ ΜΕ ΚΟΡΝ ΦΛΕΙΚΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΟΥΣΚΕΨΕΙ ΑΡΚΕΤΑ? ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΗ.ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΝΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατατουλα ψητη με τυρακι? σαν πουρεδακι με το πιρουνι?

μιλα με τον γιατρο..γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ. και περιμενεις τοσο μεχρι να ξαναπας?μεχρι τοτε θα παιδευεστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Η VENI. ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΕΝΑ ΤΗΛ. ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ. ΜΗ ΤΑ ΛΑΙΠΟΡΗΣΕ ΕΤΣΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΚΑΛΕ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΓΙΤΙ ΟΧΙ ΦΑΓΑΚΙ? ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΔΩΚΙΜΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ελενη μου θα την ρωτησω τελος της βδομαδας που εχουμε εμβολιο αν και πολυ φοβαμαι οτι θα μας στειλει παλ στον γαστρεντερογολο του παιδων γιατι οτι του δινω που δεν ειναι αλεσμενο το βγαζει (σας εχω ζαλισει ε???? συγνωμη)

ακομη και το γιαουρτι βγαζει τι να πω???

πολυ φοβαμαι οτι δεν θα βρεθει λυση καλη που να αστεχει το στομαχι του μικρου μου και ειμαστε που ειμαστε μινιον θα απογινουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγκεκριμενα την πεμπτη εχουμε ραντεβου στην γιατρο μας

να ρωτησω κατι αλλο? μηπως φταιει το οτι κινειται πολυ το απογευμα και γιαυτο κανει τοσες γουλιες? αλλα και το πρωι περπαταει γιατι το φρουτο δεν το βγαζει? μαλλον επειδη ειναι φρεσκο και οχι σκονη

veni το δοκιμασα και αυτο τιποτα το κραταει λιγο και μετα απο ωρα το βγαζει

σκευτομαι οτι το στομαχι του ειναι ηδη βαρυ απο το μεσημερι αλλα και τι να κανω νυστικος θα μεινει? μουρμουραει!

ψωμι και μπισκοτο του τα εδωσα στο χερι και το ατιμο αντι να τρωει παιζει χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια αν κανεις κανενα κεκακι με χυμο πορτοκαλι η γαλα λες να το φαει;το μεσημερι που τρωει κοιμαται κατευθιαν;Ισως δεν προλαβαινει να χωνεψει καλα γιαυτο κανει τοσες γουλιες;Οπως ειπε και η καντινου κανενα τραχανα η κους κους με τυρακι η αστρακι;Συνηθως ολα τα μωρα τους αρεσουν τα ζυμαρικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γλυκια μου και τι δεν εχω δοκιμασει η μανα!!!! μετα το μεσημεριανο ρευαιτε και κοιμαται

στο μεσημεριανο του βαζω η αστρακι,η πατατα και τρελαινεται!!!!

το καλο ειναι οτι εχετε ολες σας πολυυυυ καλες ιδες και λυσεις για το τι μπορει να φαει αλλα δυστυχως για μενα δεν αντεχει καμια (γιαυτο δεν βλεπω να τον γλυτωνουμε παλι τον γαστρεντερολογο)

σημερα το πρωι επειδη θα φευγαμε νωρις του εκανα φρουτοκρεμα σκονη(δεν προλαβαιναμε φρεσκια)και...την εβγαλε

τοσο ευαισθητο στομαχι εχει?????? τι να πω!!!

τωρα σκευτομαι και το αλλο οταν εβγαλε τα πρωτα δοντια ειχε πολες γουλιες-εμετους-πυρετο και διαροια και τωρα το απογευμα εκανε διαροια και σηκωσε πυρετο 39(με ντεπον και ντουζακι τον εχω,τωρα κοιμηθηκε)μηπως να ειναι παλι δοντια??? το πρωι θα παω στην παιδιατρο αν συνεχισει ο πυρετος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε συ αν εχει παλι τα ιδια συμπτωματα πιθανον να ειναι δοντακια και ισως απο τα πολλα σαλια να τα βγαζει ο καημενουλης!Να σου πω κατι αν τρωει το μεσημεριανο του δινε του κατι ελαφρυ και κατι που να του αρεσει αρκει να γεμισει το στομαχακι του και ενισχυσε του λιγο το βραδυνο του.Μην φοβασαι καθε παιδι εχει το ρυθμο του και το να μην τρωει καλο απογευματινο δεν σημαινει τιποτα αρκει να τρωει καλα το μεσημερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Στο μεταξύ κορίτσια, πήρα τηλέφωνο σ αυτό το κέντρο που σας έλεγα εδώ στη γειτονιά, αλλά δεν έχουν ραντεβου κι αυτοί πριν τις 7 Ιουλίου! 😫 πφφφ Θα λυσσάξω μέχρι την αυχενική να ξέρετε... 🤪🤣🤣 Η μόνη μου επιλογή είναι τα επείγοντα, αλλά δε θέλω και να πάω εκεί χωρίς να υπάρχει κάποιο "θέμα", ξερω γω... Τέλος πάντων, τουλάχιστον με απασχολεί αρκετά η δουλειά και ξεχνιέμαι, παρήγγειλα κι ένα παζλ να περάσουν οι μέρες ευχάριστα 😅
    • αύριο εχω στις 20.30 το ραντεβού.. έβαλα απόγευμα γιατί το πρωί με τη ζέστη δεν την παλεύω!
    • Ναι μια φορά με επιασε! Θα μ πει την επόμενη βδομαδα που θα παω για Doppler η γιατρός αν γύρισε   εγω την Πέμπτη  εχω παιδίατρο! 😊  
    • Άσε ασε... Μη νομίζεις και στο Ηνωμένο Βασίλειο έτσι είναι!! Η κολλητή μου μένει εκεί και όταν ήταν έγκυος στις 12 εβδομάδες κι εκεί σε δέχονται στο δημόσιο. Πιο πριν μόνο ιδιωτικά αν μπορείς...  Εδώ πάντως σου λένε να πας στα επείγοντα πριν τις 12εβδ αν έχεις ανησυχητικά συμπτώματα εκτός κι αν συνεννοηθείς με τον οικογενειακό γιατρό και σε παραπέμψει για υπέρηχο πιο νωρίς. Δηλαδή χωρίς λόγο κι αιτία δεν βγάζεις άκρη... Οι περισσότερες γυναίκες πηγαίνουν ιδιωτικά 2-3 φορές και μετά αν δε τους το επιτρέπει το οικονομικό συνεχίσουν με το δημόσιο και περιορισμένα ραντεβού ..😩
    • Α έτσι όπως το έγραψες ότι πηγές εκτάκτως κάπως καταλάβα ότι πηγές χθές. Σόρρυ, δε διάβασα σωστά 😅 σε κάθε περίπτωση, είσαι όλο και πιο κοντά στο ραντεβού σου, όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου ❤️ σου στέλνουμε οοοολη τη θετική ενέργεια ✨ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...