Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γαμος - Διπλη βαφτιση: Τι, που, πως, πόσο;


AthinaK

Recommended Posts

10.000 mou phge to kentro

1700 to nyfiko to agorasa

600 eurw koustoymi komple

1200 fwtografos oxi mexri to telos kai ekei einai i vlakeia sto telos ginontai ta kala

5000 xiliades pigan ola mazi stolismos kentroy kai ekklhsias mpomponieres xilies diples giati katagomai apo kalamata stolismos ekklhsias apo ekei poy phra tis mpomponieres pappoutsia eswroyxa dwro koumparwn ena klimatistiko kai sthn ekklhsia mia ashmenia xrysh eikona prosklhthria

mallia kai vapsimo to ekana tsampa htan filoi toy father

alla vale oti kaname trapezi sto krevvati kai foremata pappoytsia

EMEIS KANAME ENAN PLOUSIO OIKONOMIKO GAMO OXI SE KTHMA KAI ETSI KAI KSODEPSAMME GYRW STA 25000 EURW ME 30000 ME OTI THUMAMAI KAI AYTA EIDA TA TEFTERIA MOY EAN PAREIS APODEISKEIS TA VAZEIS PANTWS STHN EFORIA NA TO XEREIS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

shgnomh valentina poso kosmo eixais kai sou pi 10000 to kentro?!!!!!!!

mou akougonte ola para polla!!!!!!!!

koritsia egw eimai ths apopshs oti oi kairoi einai diskoloi kai kalutra ta leuta pou einai na skorpisoume gia loulloudakia kai kordeles na ta kratisoume gia na zisoume pio "aneta" .

oi dikoi mou htan ths apopshs ,xronia tora,oti prepei na kalsoume olon ton kosmo kai na ton rapezosoum giati etsi ginete etsi dixneis ....etsi etsi ....

tora pia me ayta pou blepoun kai meta apo emena pou tous eipa kapoia pragmata den tous endiaferei katholou na petaxtoun leyta askopa ,kalitera lita kai tapina kai na exoume leyta gia tis diskolies kai gia na ftiaksoume thn zwh mas para gia mia mera ......

ayto kanei tora kai o aderfos mou ,an kai eixai kai aytos ala iala eidai ti einai shmantiko .

den thelw na prosbalw kanenan aythn einai h dikh mou gnomh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια Αθηνουλα, ολα μαζι! υπεροχααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα! το θεμα του καλοκαιριου και της ζεστης ειναι σοβαρο! εγω παντρευτικα 23/6/2007 με 48 βαθμους! σκασαμε!

τα εξοδα εξαρτωνται βασικα απο το ποσα ατομα εχεις!

εμας το κεντρο στοιχισε γυρω στα 9000 και ειχαμε 350 ατομα!

μπομπο ειχαμε 800, τα υπολοιπα ειναι εξοδα πο λιγα λιγα μαζευοντΑΙ!

μαλλια μακιγιαζ παπουτσια νυφικο κ.α. τετοια! ηα ληθεια ειναι οτι μια αλληη μερομηνια θα βρεις καλυτερες τιμες! για ποια περιοχη σκεφτεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γονεις μου μενουν Αγια Παρασκευη και τα πεθερικα μου στη Σταματα. Σκεφτομουν ενα κτημα στη Βαρη. Θελω να καλεσω φιλους, οποτε υπολογιζουμε κοντα 200-250 ατομα.

Ο αντρας μου θα κατεβει στην Αθηνα το νωριτερο 5 μερες πριν το γεγονος. Η ημερομηνια που θελουμε ειναι 24 Ιουλιου γιατι στις 26 Ιουλιου εχουμε επετειο.

Μια αλλη λυση ειναι να γινει στη Σιφνο αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ερθει κοσμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Μια αλλη λυση ειναι να γινει στη Σιφνο αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ερθει κοσμος.

Δαγκωτό! Το σκέφτεσαι ακόμα? Λίγοι και καλοί! Οι φίλοι και οι συγγενείς σας (οι ποι κοντινοί) πιστεύω θα σας τιμήσουν δεόντως, μπορούν να το συνδυάσουν με διακοπές και να το χαρούν όσο τίποτα άλλο!

Με το καλόοοοοοοοοο! Θέλω να το ξαναζήσω κι εγώ!

Α! Όσο για το νυφικό φόρεμα... Αν παντρευόμουν στη Σίφνο καλοκαίρι και ήμουν 20 κιλά πιο αδύνατη.... Λινό φόρεμα ή και γάζα θα φορούσα... Και ξυπόλητη! Ζηλεύω τρελλά! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Σου βαζω να δεις τα δικά μας ...

Τα βαζάκια με το γλυκο φράουλα

cimg0550lnc.jpg

Οι μπομπο βαφτισης . Τρενάκι και καροτσάκι

cimg0542.jpg

LaLa,einai yperoxh mpomponiera..apo pou??mhpws mporeis na para8eseis kammia selidoula???:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΤΗΙΝΑ Κ.ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ Ο

ΓΑΜΟΣ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ

ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ....ΣΥΝΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

Ο ΓΑΜΟΣ-ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΕΙΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ,ΕΓΩ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ

280 ΑΤΟΜΑ ΔΩΣΑΜΕ 7500.(ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΥΦΙΚΟ,ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ,ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΘΕΝΑΣ

ΠΡΑΤΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ;)

ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΑΨΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ

ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΣΚΑΣΑ 300EYRO,Η

ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΕ

ΜΙΑ ΜΕ 150!......ΑΓΟΡΑΣΑ 450 ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ 1,20 Η ΜΙΑ...Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ

ΠΗΡΕ ΜΕ 1,80....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ,ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΨΑΞΙΜΟ:blink:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΗΤΑΝ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ

ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΨΑΞΕ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝΑ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΖΗΤΑΝΕ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ....ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΤΣΕΚΑΡΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΔΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΕΙ(ΔΩΡΟ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥ,ΝΥΦΙΚΟ,ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ Κ.Α)ΑΛΛΑ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΜΟΡΦΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!!:P

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzou τις μπομπονιέρες τις εκανα μονη μου . Δηλ σιγα τι εκανα απλα διαλεξα κουτι , κορδελες , μπρελόκ , πηρα και κουφετα και τα εδεσα μονη μου .

Ολα τα πηρα απο το www.eshopgamou.gr που στα στελνει στη πορτα σου .

Οτι αλλο θελεις ευχαριστως να σε βοηθήσω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Μια αλλη λυση ειναι να γινει στη Σιφνο αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ερθει κοσμος.

Χωρίς 2η σκέψη εγώ θα πήγαινα στην Σίφνο!! Νησάκι, καλοκαιράκι, τέλεια, όμορφες φωτό στην θάλασσα...άλλος αέρας δεν συγκρίνεται!!!

Πιστεύω ότι και άλλες τιμές!!! ;)

Εγώ παντρέυτηκα Ιανουάριο!! καταχείμωνο, δεν ήταν άσχημα, δεν σκάσαμε καθόλου.....αλλά πάντα ονειρευόμουν να παντρευώ καλοκαίρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

zouzou τις μπομπονιέρες τις εκανα μονη μου . Δηλ σιγα τι εκανα απλα διαλεξα κουτι , κορδελες , μπρελόκ , πηρα και κουφετα και τα εδεσα μονη μου .

Ολα τα πηρα απο το www.eshopgamou.gr που στα στελνει στη πορτα σου .

Οτι αλλο θελεις ευχαριστως να σε βοηθήσω :)

Lala, μου αρεσε πολυ το βαζακι,κ εχω στο νου μου να το κανω στα βαφτισια του μικρου.Να σε ρωτησω κατι, μου εχουν πει οτι τα βαζακια λερωνουν κατα το μοιρασμα, αληθευει?Ειναι αεροστεγως κλεισμενα??

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι, τα πέρασα όλα τον Απρίλιο που μας πέρασε με το γάμο μας, τον έκανα κι γώ Κυριακή για πιο φθηνά (22 € το άτομο) σε πολύ ωραία ταβέρνα-εστιατόριο στην Ανω Γλυφάδα και φωτογραφίες με 750€ (Αχαρνών) !!!!! το βασικό πακέτο (δικό μας άλμπουμ, κουμπάρας, 2 dvd ως και την τούρτα-χορό, και αν θες extra φωτό 1€/μία). Τα υπόλοιπα όπως αναφέρουν και τα κορίτσια...

Αν θες λεπτομέρειες, στείλε μου pm για να σου πώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou έγραψε:

LaLa έγραψε:

Lala, μου αρεσε πολυ το βαζακι,κ εχω στο νου μου να το κανω στα βαφτισια του μικρου.Να σε ρωτησω κατι, μου εχουν πει οτι τα βαζακια λερωνουν κατα το μοιρασμα, αληθευει?Ειναι αεροστεγως κλεισμενα??

Ευχαριστω[/quote:30gqww2w]

Τα βαζάκια τα πηρα απο το elxis . Ενα δυο που γυρισαν αναποδα εσταξαν λιγο αλλα γενικά οχι κανενα δεν λερωσε κλεινουν ομορφα αεροστεγώς .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα αυτα μαζι ε? το καλο ειναι οτι θα κανετε ενα τραπεζι για ολα αυτα,και θα γιορτασετε 3 χαρες μαζι:) Καλο θα ηταν να ξεκινησεις με την εκκλησια που θα γινουν τα μυστηρια.Οταν κλεισετε την ημερομηνια εκει τοτε ψαχνετε και μαγαζι ή κτημα ή οτι σας αρεσει.

Επειδη ειναι 3 τα μυστηρια και θα παρει παραπανω ωρα και συνηθως τον Ιουλιο εχει γαμους κ βαφτισεις,βρειτε εκκλησια πρωτα ειναι η γνωμη μου.

Θα θελα να δω τις αντιδρασεις της μεγαλης σας κορης την ωρα της βαπτισης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Μια αλλη λυση ειναι να γινει στη Σιφνο αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ερθει κοσμος.

στη Σιφνο παντρευτηκα και μαλιστα παραδοσιακα με βιολια και μαντιναδες και ηρθαν ολοι,και μαλιστα μια εβδομαδα νωριτερα (καναμε διακοπες δλδ γυρω στα 250 ατομα παρεα):laugh: :laugh: Απο Θεσσαλονικη ,Αμερικη,Ολλανδια,Γερμανια:laugh: Οποιος θελει να ερθει στο γαμο σου να εισαι σιγουρη οτι θα ερθει!Και μαλιστα οι καλεσμενοι μας επεστρεψαν με τα γρηγορα με 9 μποφορ -κανεις δεν πτοηθηκε! Αν το κανεις εκει μπορω να σε βοηθησω :) μαλιστα ηταν πιο οικονομικα απο Αθηνα παρολο που ηταν πιο πλουσιο το μενου στη Σιφνο,πληρωσα την διαμονη των καλεσμενων και καναμε και 3 παρτυ πριν το γαμο παλι με δικα μας εξοδα...και παλι ηταν πιο οικονομικα απο οτι στην Αθηνα οπου μας ζητουσαν για κατι αστεια μενου με κατεψυγμενα εως και 70 ευρω το ατομο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Αξίζει να το αναθέσω σε εταιρία να μου οργανωσει τον γάμο. Είναι φίλη της αδερφης μου και μου ειπε ότι κάνει επαγγελματική δουλειά. Αναλαμβάνει τα πάντα.

Αξίζει όμως; Όποτε το σκέφτομαι αγχώνομαι.

bebadomama σε ποια εκκλησια παντρεύτηκες και σε ποιό μαγαζι; Οι καλεσμένοι σου που έμειναν; Εγώ θελω να το κανω Ιουλιο και είναι υψηλή περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Αξίζει να το αναθέσω σε εταιρία να μου οργανωσει τον γάμο. Είναι φίλη της αδερφης μου και μου ειπε ότι κάνει επαγγελματική δουλειά. Αναλαμβάνει τα πάντα.

Αξίζει όμως; Όποτε το σκέφτομαι αγχώνομαι.

bebadomama σε ποια εκκλησια παντρεύτηκες και σε ποιό μαγαζι; Οι καλεσμένοι σου που έμειναν; Εγώ θελω να το κανω Ιουλιο και είναι υψηλή περίοδος.

σορρυ για την καθυστερημενη απαντηση...παντρευτηκαμε στην Αγ.Μαρινα στις Καμαρες,το τραπεζι εγινε στον Καπεταν Αντρεα πανω στην αμμουδια επισης στις Καμαρες.Και ειχα κανονισει να μεινουν ολοι στις ...Καμαρες :P ετσι ωστε να μεινουν στο τραπεζι οσο θελουν κ να πιουν τον αμπακο οπως και εγινε.Εγινε 9 Σεπτεμβρη ο γαμος.Ειχα μιλησει με ντοπιους και μου ειχαν πει να αποφυγουμε την high season,το σερβις δεν θα ναι το ιδιο καλο οπως κ τα προιοντα που θα καταναλωθουν. Ιουνιο ή Σεπτεμβριου ειναι καλες περιοδοι.Ειχε κοσμο το νησι αλλα οχι χαμο.Μας εκαναν καλυτερες τιμες στα δωματια,ηταν ευγενεστατοι ολοι.Το φαγητο -χωρις υπερβολη- ηταν super,αφου ακομα 3 χρονια μετα μας λενε για το γαμο κ το φαγητο.Ειχαμε κανονισει να ερθουν βιολια να παρουν εμας κ τους κουμπαρους,κ πηγαμε ολοι μαζι κ οι καλεσμενοι στην εκκλησια.Ειλικρινα καντο εκει,στη Σιφνο θα σου μεινει αξεχαστο.Εχω τιμες για ολα αν θες (3 χρονια πριν).Καναμε ενα μεγαλο παρτυ στο folie στην παραλια,ηταν πολυ ενταξει τα παιδια εκει.

Αν εχεις στο νου τη Χρυσοπηγη παντψς (την προτιμουν πολλοι),εκει τον Ιουλιο μπορει να νιωσεις οπως στην Αθηνα "ελα εσυ-φυγε εσυ",πλακωνουν πολλοι γαμοι μαζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΓ τα κανονισαμε μονοι μας σε 3 μινι ταξιδια. Αλλα εχουμε γνωστους εκει λογω καταγωγης του πεθερου μου και λογω του οτι παμε τα τελευταια 12 χρονια καθε χρονο.Δεν ξερω αν αξιζει να βαλεις διοργανωτη γαμου.Γλυτωνεις καποιο τρεξιμι,εχεις κ 2 παιδια εσυ οποτε ο χρονος σου θα ναι περιορισμενος βεβαια...Και λουλουδια,λαμπαδες γαμου,στολισμο ολα απο εκει.Δεν συνεφερε καθολου να τα φερουμε απο Αθηνα,εκει ηταν πιο οικονομικα και φρεσκα λουλουδακια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουμε σπίτι εκει και πάω τα τελευταία 32 χρόνια. Το θεμα είναι ότι ειμαι Βερολίνο και είναι δύσκολο να τα κανονισω απο εδω. Ο άντρας μου δεν θελει Σιφνο γιατι δεν θα ερθει πολυς κόσμος. Αν διαλεγα εκκλησια θα ήταν ο Άγιος Γιώργης στον Πλατύ Γιαλό, αλλά ξέρω πως δεν γίνονται γάμοι εκεί. Δεν χωράει ούτε ο παπας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΓ Ο Καπετάν Αντρέας έχει φοβερό φαγητό! Γνωρίζω τον γιό τους και μας είχαν προσέξει ιδιαίτερα. Το είχαμε ευχαρηστηθεί πολύ όταν είχαμε πάει.

Χρυσοπηγη είναι δίπλα στο σπίτι μας, όπως και η Παναγιά του Βουνού.

Αχ.... δεν ξέρω καν τι θελω. Που, πως, τι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μεις εχουμε σπιτι εκει,στον Αρτεμωνα. :)

κοσμος θα ερθει.ειδικα καλοκαιρι σε νησι το συνδυαζουν με διακοπες,ετσι λεγαμε και μεις και ηρθαν ολοι τελικα,οι περισσοτεροι μια βδομαδα πριν. Τον Αη Γιωργη δεν τον θυμαμαι,αλλα μπορει να κανεις το γαμο στο παροαυλιο,ετσι καναμε και μεις γιατι στην Α.Μαρινα δεν χωρουσαμε.Απο Βερολινο οντως λιγο δυσκολο να το κανονισεις.Η διοργανωτρια τελικα ακουγεται καλη λυση. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μας καταυποχρεωσαν στον Καπεταν Αντρεα. Εφερε εξτρα σερβιτορους ο ανθρωπος,και ηταν ολη την ωρα απο πανω απο τους καλεσμενους,εκανε πρωτη φορα γαμο με τοσο κοσμο κ ειχε τρελο αγχος,αφου ειχε ξεκινησει απο τις 11 το πρωι να καταβρεχει την αμμο λογω αερα (9 μποφορ :blink: ),ευτυχως εκοψε για τον γαμο και ξαναπιασε στις 4 το πρωι μολις τελειωσε το γλεντι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...