Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ..

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΩΝΗ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ..

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΣΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΣΤΟ 1 3ΜΗΝΟ Ή ΤΕΤΡΑΜΗΝΟ (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ) ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗΣ..ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΗΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ?

ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΠΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ. ΕΠΑΙΡΝΑ UTROGESTAN ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ, ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ, ΠΕΡΙΠΟΥ 3,5 ΜΗΝΕΣ, 6 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ (ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΑ). ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ, ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΕΝΔΟΚΟΛΠΙΚΑ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ) ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ 1 ΩΡΑ ΞΑΠΛΑ. ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΒΛΗΘΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ. ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παίρνω από την πρώτη μέρα που έμεθα για την εγκυμοσύνη.

Διάβασα κι εγώ τις παρενέργειες αλλά μου είπε ο γιατρός να μην δίνω σημασία γιατί αυτοί που το κατασκευάζουν είναι υποχρεωμένοι να γράψουν και το απειροελάχιστο. Πριν 3 βδοάδες που έπαθα μία μικρη αποκόληση, μου τα αύξησε ο γιατρός μου. Απ'ότι μου έχει πει βοηθούν στο να μην αποβάλει ο οργανισμός το έμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς για τις παρενέργειες δεν ισχύουν. Εκτός από την αηδία που νιώθειες και την υπνηλία, κατα τ' άλλα κάνουν καλό. Και εγώ τα έπερνα στην πρώτη εγκυμοσύνη και στην δεύτερη (δυστηχώς παλίνδρομη) αλλά και τωρα δύο φορές μετά από την προσπάθεια με gonal + pregnyl. Όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω τα επερνα 3 μηνες σερι για 2 αποκολλησεις που επαθα

μιλησα και με το γιατρο και με τη μαια μου και μου ειπαν οτι ειναι τελειως ακινδυνα.

παρε τα ειναι απαραιτητα τωρα στην αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ 2 1/2 ΜΗΝΕΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 3ΜΗΝΟ , ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ( ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ Κ Η ΥΠΝΗΛΙΑ...).ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ.

ΑΝΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ Κ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ !:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MHN FOBASAI KAI EGV TA PERNV EIXA STHN 7 EBDOMADA 2 APOKOLLHSEIS KAI TA PERNV 3 MHNES TVRA, MOU EXEI PEI O GIATROS OTI EINAI AKINDINA APOTI EXV DIABASEI EINAI OTI TA MVRAKIA MAS THA EINAI LIGO TRIXOTA ALLA DEN ME NOIAZEI KATHOLOU NA EINAI KALA THELV MONO TO NINAKI MOU!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω ειχα αποκολλησεις κ τα επαιρνα με ενεση κιολας καθε μερα. στις παρενεργειες γραφουν ακομα κ τις πιο σπανιες που μπορει να συμβουν.

Αυτο με το τριχωτα σε εμας δεν ισχυσε! Ο δικος μου ειναι καταξανθος κ δεν εχει καθολοθ τριχουλες! Γεννηθηκε εντελως φαλακρος κ τωρα εχει βγαλει λιγο χνουδακι στο κεφαλι του! Απορω τι μαλλακι θα του κοψει ο παπας την Κυριακή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΨΙΛΟΕΦΡΙΞΑ...

ΤΕΣΠΑ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΚΑΛΟ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανυσυχείς καθόλου. Βοηθούν στο να κρατηθεί το μωρό και να μην έχεις αποβολή. Εμένα μου τα έδωσε προληπτικά και θα τα παίρνω για 3 μήνες. Παίρνω 3 από το στόμα.

Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλιτσα μου μην ανησυχεις,εκατομμυρια γυναικες εχουν ηδη παρει και συνεχιζουν να παιρνουν το συγκεκριμενο σκευασμα. Μια απο αυτες ήμουν και εγω.Τα επαιρνα επί 2,5 μηνες λόγω 2 αποκολλησεων που ειχα, 8 ημερησιως απο το στομα σε συνδυασμο με 1 ενεση προγεστερονης ανα 4 ημερες..Ο γοατρός μου ειπε απο την αρχή να μη διαβασω καθολου τις οδηγιες- για την ακριβεια μου ειπε πετα τες!Οι ετειρειες για να ειναι καλυμενες απο οτι μου ειπε γραφουν και την απειροελαχιστη πιθανοτητα (μπορει να ειναι 1 στο εκατομυριο) παρενεργειών.Ακολουθησε πιστα τις οδηγιες του γιατρου σου, να του εχεις εμπιστοσυνη.Εγω αυτό εκανα και δοξα τω θεω εξαφανιστηκαν και οι αποκολλησεις και η εγκυμοσυνη μου προχωραει κανονικα!Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...