Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίεργο όνειρο


Linaki_1980

Recommended Posts

linaki μου καλησπερα και απο μενα, μην νοιωθεις ασχημα και μην απογοητευεσαι καλη μου,ολες εχουμε περασει απο αυτο το σταδιο της μεγαλης απογοητευσης διοτι αλλα περιμεναμε η τουλαχιστον ειχαμε τις ελπιδες,τις ενδειξεις , να μας ερθουν και αλλα μας ηρθαν τελικα.

επειδη δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο απο υπομονη, οπως και εμεις αλλωστε, απολαυσε ;) τον ανδρουλη σου γιατι οταν θα ερθει το νινακι δεν θα εχεις χρονο γι αυτον και θα παραπονιεται :P .

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ;)

φαντασου και εμενα που ηταν να μου ερθει σημερα και επειδη θελει να μου σπασει τα νευρα :angry: το αργει γιατι ετσι γουσταρει "η κυρια " εεεελεος ,

δεν συμβαινει κατι αλλο σιγουρα, απλα επειδη θελω να μπω σε μια σειρα για να ξεκινησω σπερματεγχυση ,θελει και εκει να με εκνευρισει εγω περιμενω να ερθει για να κλεισω τα ραντεβου μου και "αυτη" παιζει με τα νευρα μου:angry: και να πεις οτι δεν εχω συμπτωματα, ολα τα εχω, και πονους και πρηξηματα και τσιμπηματα τι να πω δεν ξερω:huh::dry::blink:

μην ξεχνας ειμαστε εδω η μια για την αλλη φιλια πολλα :kiss: κοριτσακι μου:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου ευτυχώς που είσαστε και εσεις ειλικρινά και μου δίνετε θάρρος.

@ngel μου σου εύχομαι να έχεις στην κοιλίτσα σου σπόρακι, μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά.

Alice1979 φυσικά και δεν φταίτε εσείς για τον ενθουσιασμό μου. Εγώ έφαγα τα μούτρα μου και ησύχασα που λένε. Πάμε για τον επόμενο μήνα κοριτσάκια μου με δύναμη και αποφασιστικότητα. Βουρ για αγκαλίτσες.

georgiasamar σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου. Σου εύχομαι απο την καρδιά μου να σου έρθουν όλα όπως ακριβώς τα θέλεις και επιθυμείς. Είπαμε ε...... προχωράμε μπροστα και δεν κοιτάμε πίσω μας ποτέ.

rose25 μου το να δίνουμε στους άλλους ελπίδες δεν είναι καθόλου κακό. Εμένα μου άρεσαν τα μηνύματα σας που ήταν γραμμένα με αισιοδοξία και με μεγάλο ενδιαφέρον απο εσάς ως προς το άτομο μου. Να είσαι καλά και σύντομα να μας ανακοίνωσεις τα εύχαριστα σου νεα.

katrina μου κάποια στιγμή και εγώ θα μπω στο forum ανακοινώσεις εγκυμοσύνης για τα εύχαριστα νεα της εγκυμοσύνης μου. Σ έυχαριστώ να είσαι καλά.

Σας εύχομαι απο τα βάθη της καρδιάς μου σύντομα όλες μας να έχουμε μωράκια και να συναντιόμαστε για καφέ έξω να τα λέμε απο κοντά με τα παιδιά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα27 έγραψε:

λινάκι πάντως αν δεν αδιαθετήσεις ξανακάνε μια χοριακή, γιατί τα χαρτιά μετρήσεων που έχω λένε ότι από 10 και πάνω είναι θετικό!! επίσης, ακόμα και το τεστ self clear γράφει μέσα ότι εντοπίζει στον οργανισμό από 10 ml χοριακής και πάνω!οπότε είναι φυσικό να είχες θετικό τεστ!μην το προεξοφλείς κορίτσι μου, τουλάχιστον κάνε ακόμα ένα τεστ φαρμακείου

Νατάσα27 καλησπέρα. Η κοπέλα στο χημείο μου είπε οτι ειναι 10 η χοριακή μου αρα και αρνητική δεν μου έδωσε περιθώρια και πιθανότητες να είμαι έγκυος αφού ούτε καν μου είπε να την επαναλάβουμε μετα απο 5 μέρες αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος. Ητανε κάθετη οτι έιναι αρνητική και θα παραμείνει έτσι.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου και το ενδιαφέρον σου , να είσαι καλα. Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koalalou έγραψε:

Tin prigoume ebdomada epaiza SCRABBLE (aggkilwn) sto Facebook me enan apo tin Australia!! Ekei pou kaname ligo chat mou lei oti exei mantikes ikanotites kai blepei oti to epi8eto mou ksekinaei apo C kai mou grafei swsta to onoma mou!! Lew ego 8a blepei to profile mou..den ginetai!! Tou rwtaw me ti gramma ksekinaei to onoma to antra mou kai mou lei K.....Kyriakos lene ton antra mou!!! Mou rwtaei ean exw paidia kai apantaw oxi!! Meta apo kapoia lepta mou grafei oti exeis ena problimatismos gia auto to 8ema giati esu h kapoios stin oikogennia sou eixe mia apoboli prosfata (stou teleftaious 12 mines). Ego emeina me to stoma anikto giati prin 3 mines eixa mia apoboli kai ontos me anxwni sto na min ksana ginei!! Sinexizei kai mou lei oti exw mia adelfi pou exei ena mikro baby!!! O gios tis adelfis mou ex8es eixe ta prota tou gene8lia tou!!! Sto telos mou lei oti blepei mia eggkumoshnh alla oxi apo emena alla apo kapoion allo mellos tis oikogenia!!! Egw (mou lei) 8a kanw ena koritsaki to Noembrio 1010 kai 8a ksekinisi to onoma tis me A!!! To pio anatixistiko pragma pou mou eipe htan auto giati to onoma tis pe8eras mou kai to onoma pou 8a dosoume stin proti mas kori einai

Alexandra!!! Koufa8ika!!!

Κορίτσια πάμε όλες μας για scrabble στο FACEBOOK , όποια τυχερή απο εμάς τον βρεί πρώτη ρωτάει και για τις υπόλοιπες ετσι?

koalalou σου εύχομαι τον Νοέμβριο του 2010 όντως να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου. Να μας ενημέρωνεις !! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel έγραψε:

linaki μου καλησπερα και απο μενα, μην νοιωθεις ασχημα και μην απογοητευεσαι καλη μου,ολες εχουμε περασει απο αυτο το σταδιο της μεγαλης απογοητευσης διοτι αλλα περιμεναμε η τουλαχιστον ειχαμε τις ελπιδες,τις ενδειξεις , να μας ερθουν και αλλα μας ηρθαν τελικα.

επειδη δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο απο υπομονη, οπως και εμεις αλλωστε, απολαυσε ;) τον ανδρουλη σου γιατι οταν θα ερθει το νινακι δεν θα εχεις χρονο γι αυτον και θα παραπονιεται :P .

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ;)

φαντασου και εμενα που ηταν να μου ερθει σημερα και επειδη θελει να μου σπασει τα νευρα :angry: το αργει γιατι ετσι γουσταρει "η κυρια " εεεελεος ,

δεν συμβαινει κατι αλλο σιγουρα, απλα επειδη θελω να μπω σε μια σειρα για να ξεκινησω σπερματεγχυση ,θελει και εκει να με εκνευρισει εγω περιμενω να ερθει για να κλεισω τα ραντεβου μου και "αυτη" παιζει με τα νευρα μου:angry: και να πεις οτι δεν εχω συμπτωματα, ολα τα εχω, και πονους και πρηξηματα και τσιμπηματα τι να πω δεν ξερω:huh::dry::blink:

μην ξεχνας ειμαστε εδω η μια για την αλλη φιλια πολλα :kiss: κοριτσακι μου:kiss:

καλη μου Angel θα σου πω κατι που συνεβη σε μια φιλη μου.Λοιπον η κοπελα αυτη και ο αντρας της δεν ειχαν καποιο προβλημα υγειας ομως παρα τις προσπαθειες τους για 4 χρονια μωρο δεν εμφανιζοταν...οποτε αποφασισαν να κανουν σπερματεγχυση,πηγε λοιπον στον ιατρο της να κανονησουν το ποτε θα γινει.της ειπε λοιπον επειδη η ιδια ετοιμαζοταν για διακοπες τωρα τον Ιουνιο που μας περασε,της λεει ''πηγαινε διακοπες και την επομενη βδομαδα την ταδε του μηνος να ερθεις για σπερματεγχυση'' .οκ λεει η Μαρια και εφυγε για Κρητη,γυρισε λαγκαδια ραχουλες και βουνα...επεστρεψε και η περιοδος αφαντη ....οπως και σε σενα.παει λοιπον στον ιατρο για να δει τι συμβαινει...εκεινος απλα της ανακοινωσε την ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!ευχομαι τα ιδια και σε σενα.α...ΚΑΙ Η ΕΞΗΓΗΣΗ που της εδωσε ηταν οτι ηταν πριν αγχωμενη και μολις κανονησαν για σπερματεγχυση χαλαρωσε και το πιασε το σπορακι!!:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινακι μου στενοχωρηθηκα κι εγω που δεν ησουν εγκυουλα τελικα.μην το βαζεις κατω.θαρθει συντομα!!!!!!το ονειρο σου σημαινει πολλα και θα το δεις!!!!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κ καλο μας μηνα!!!!σημεα περιμενω την ακατανομαστη!!!!ευχομαι να μην μου ερθει κ αυτον τον μηνα κ για αλλους 9 να μην την ξαναδω!!!!εχω χαμηλα πονακια κ τπ στηθος μου με ποναει πιο πολυ απο τις αλλες φορες!!!!περιμενω να δω τι θα γινει θα ρθει?δεν θα ρθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω 27 γεια σου και απο εμενα η ιστορια που μου περιεγραψες ειναι ιδια με τη δικη μου εμεις ειχαμε παει τον Ιουλιο και επειδη ηταν στα τελη του μηνος μας ειπε ο γιατρος οτι επειδη τον Αυγουστο ειναι κλειστα περιμενεις να σου ερθει ξανα η περιοδος και θα με παρεις τηλ για παρακολουθηση ωορηξιας (αρα απο Σεπτεμβριο) αλλα προς το παρον "η κυρια"θελει να μου σπασει τα νευρα.

και εγω στις διακοπες γυρισα πολλα βουνα και πολλες παραλιες και το τελευταιο τη συμπτωση με λενε και εμενα Μαρια.

λες?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ τώρα είδα κι εγώ αυτά που λέγατε για τον Αυστραλό!!!καταζητείται από τώρα!τώρα ειδικά θα εγκατασταθώ στο facebook και θα τον ψάχνω γιατί να μη βάλουμε και καμιά αγγελία για να μας βρει αυτός??:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα!!! Πλάκα έχετε ρε κορίτσια!!!

Εγώ προτιμώ να μην ξέρω το μέλλον μου! Η έκπληξη είναι πιο ωραία, και λιγότερο αγχωτική! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινακι μου λυπαμαι παρα πολυ....το ειπες στο γιατρο για τη χοριακη;;;;;;δεν θα επρεπε να ειναι 10!!!!!!το πιο πιθανο ειναι να μιλαμε για βιοχημικη εγκυμοσυνη....σου ηρθε περιοδος;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

λινακι μου λυπαμαι παρα πολυ....το ειπες στο γιατρο για τη χοριακη;;;;;;δεν θα επρεπε να ειναι 10!!!!!!το πιο πιθανο ειναι να μιλαμε για βιοχημικη εγκυμοσυνη....σου ηρθε περιοδος;;;;;

Οχι να τον παρω να του πω οτι έχω 10 μονάδες χοριακή? Βρε κορίτσια αφου μου είπε η κοπέλα στο τηλ. οτι 10 μονάδες είναι αρνητικη χοριακή. Λέτε να τον πάρω τηλ.?

Οχι ακόμα δεν έχω περίοδο και ανησυχώ πρωτη φορά το παθένω αυτο και οι ανακατοσούρες δεν έχουν σταματήσει.

Δηλαδή οι 10 μοναδες τι είναι που έχω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki_1980 έγραψε:

bourique1983 έγραψε:

Οχι να τον παρω να του πω οτι έχω 10 μονάδες χοριακή? Βρε κορίτσια αφου μου είπε η κοπέλα στο τηλ. οτι 10 μονάδες είναι αρνητικη χοριακή. Λέτε να τον πάρω τηλ.?

Οχι ακόμα δεν έχω περίοδο και ανησυχώ πρωτη φορά το παθένω αυτο και οι ανακατοσούρες δεν έχουν σταματήσει.

Δηλαδή οι 10 μοναδες τι είναι που έχω?[/quote:l8vafhsg]

ΒΡΕ ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΚΟΡΙΣΙΩΝ ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΟΥ...

ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΤΙ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ " 10 "...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΔΕΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΑΠΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινακι μου κατ'αρχην μην το σκεφτεσαι οσο το σκεφτεσαι τοσο δεν ερχεται....εχε πιστη κ ολα θα γινουν εκει που δεν θα το περιμενεις!Εγω τον ιουλιο ειχα 10 μερες καθυστερηση κανω ενα τεστ αρνητικο αδιαθετω μετα για μια μερα μονο,οκ λεω ειναι απ'το αγχος της δουλειας (ειμαι αεροσυνοδος κ το καλοκαιρι τρεχουμε κ δεν φτανουμε)αδιαθετω τον αυγουστο για μια μερα παλι λεω οκ παλι η δουλεια φταιει μετα απο καποιες μερες βλεπω αυτο το ονειρο που σας ελεγα και χωρις να περιμενω να ξαναδιαθετησω κανω ενα τεστ θετικο παω στη γιατρο κ μου ανακοινωνει πως ειμαι στην 5η εβδομαδα...επεσα απ'τα συννεφα ουτε το σχεδιαζαμε ουτε και τιποτα!Γι'αυτο μη μου απογοητευσεσαι ολα θα γινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xμ... καλύτερα να μην το σκέφτομαι. Αύριο θα πάρω τον γυναικολόγο μου θα του πω τα νεα μου και οτι μου πει εκείνος.

valiaa μου έτσι είναι οταν σχεδιάζεις κάτι δεν σου γίνετε η χάρη αν όμως δεν το κυνηγάς και το αφήνεις στο φλου τότε τσουπ σου έρχεται!

Alice1979 τι να πω και εγώ δεν ξέρω σε ενα άρθρο στο internet διάβασα τυχαία το παρακάτω και πείτε μου την γνώμη σας

Στην κλινική πράξη θεωρείται συμβατικά ότι υπάρχει εγκυμοσύνη όταν η ορμόνη χοριακή γοναδοτροπίνη υπερβεί ένα επίπεδο (10 μονάδες). Σε φυσιολογικές συνθήκες μόνο οι ιστοί που προέρχονται από έμβρυο μπορούν να παράγουν ανιχνεύσιμες ποσότητες της ορμόνης αυτής. Έτσι, ακόμη και χαμηλές τιμές της ορμόνης αυτής στο αίμα της γυναίκας, πρέπει να λαμβάνονται ως ένδειξη ότι έγινε εμφύτευση εμβρίου, ακόμη και αν το επίπεδο της ορμόνης είναι κατώτερο από αυτό των 10 μονάδων το οποίο είναι συμβατικά παραδεκτό ότι αποτελεί το κατώφλι της εμφύτευσης.

Τι να πω τώρα μετα απο αυτο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα λινακι μου να σου πω εγω που τα ξερω καλα λογο του αντρουλη μου

οταν γινεται η συλληψη κ αρχιζουν τα κυτταρα να διαιρουνται τοτε αχνιχνευεται κ η χοριακη γοναδοτροπινη αυτο ομως δεν ειναι απαραιτητο οτι θα γινει ή εχει γινει εμφυτευση!Συνηθως γινεται δλδ κ ολα βαινουν καλως απλα παντα υπαρχει κ η αλλη οψη του νομισματος!εμενα παντως η γνωμη μου ειναι να πας στο γιατρο σου κ να του το πεις!You never know!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LINAKI ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΑΡΓΑ Η ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ.ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΦΟΣΟΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΠΟΡΑΚΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki_1980 έγραψε:

Xμ... καλύτερα να μην το σκέφτομαι. Αύριο θα πάρω τον γυναικολόγο μου θα του πω τα νεα μου και οτι μου πει εκείνος.

valiaa μου έτσι είναι οταν σχεδιάζεις κάτι δεν σου γίνετε η χάρη αν όμως δεν το κυνηγάς και το αφήνεις στο φλου τότε τσουπ σου έρχεται!

Alice1979 τι να πω και εγώ δεν ξέρω σε ενα άρθρο στο internet διάβασα τυχαία το παρακάτω και πείτε μου την γνώμη σας

Στην κλινική πράξη θεωρείται συμβατικά ότι υπάρχει εγκυμοσύνη όταν η ορμόνη χοριακή γοναδοτροπίνη υπερβεί ένα επίπεδο (10 μονάδες). Σε φυσιολογικές συνθήκες μόνο οι ιστοί που προέρχονται από έμβρυο μπορούν να παράγουν ανιχνεύσιμες ποσότητες της ορμόνης αυτής. Έτσι, ακόμη και χαμηλές τιμές της ορμόνης αυτής στο αίμα της γυναίκας, πρέπει να λαμβάνονται ως ένδειξη ότι έγινε εμφύτευση εμβρίου, ακόμη και αν το επίπεδο της ορμόνης είναι κατώτερο από αυτό των 10 μονάδων το οποίο είναι συμβατικά παραδεκτό ότι αποτελεί το κατώφλι της εμφύτευσης.

Τι να πω τώρα μετα απο αυτο ε?

ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΜΑΙ......ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.

ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΧΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ? ΠΟΝΑΚΙΑ Η ΑΛΛΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα ειμαι καινουργια εδω...λινακι εγω απο οτι ξερω απο δεκα κ πανω ειναι θετικο οποτε ισως να εισαι στην πολυ αρχη εαν δεν σου ερθει περιοδος σε λιγες μερες επανελαβε το τεστ σε καποιο αλλο εργαστηριο..περσυ συνοδεψα μια γνωστη μου στο μικροβιολογικο κ η τιμη ηταν 5 κ η κοπελα εκει της ειχε πει πως ειναι προς το θετικο το ιδιο κ ο γιατρος της απλα το εκανε νωρις.φιλια πολλα κ ευχομαι να εισαι εγκυος κ ολα να πανε καλα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινάκι μου, συμφωνώ με τα κορίτσια. Όπως σου έγραψα και τις προηγούμενες μέρες, όταν έκαναν αναλύσεις τον προηγούμενο μήνα και βγήκαν αρνητικές, πήρα αμέσως το γιατρό μου, και μου είπε "μπορεί να είσαι έγκυος και να μη φαίνεται ακόμα, αν δε σου έρθει σε 5 μέρες-μια βδομάδα, ξανακάνε". Εμένα όμως μου ήρθε η περίοδος την ίδια μέρα (9η της καθυστέρησης) και πρέπει να ήταν βιοχημική. Δεν αποκλείεται και τελείως να είσαι έγκυος. Πάρε αύριο το γιατρό να δούμε τι θα σου πει και περιμένουμε τα νέα σου... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε λέτε? Τι να πω..... και εγώ τωρα?

Πρωί -πρωί θα πάρω τον γυναικολόγο μου τηλ. να τον ενημερώσω να δω τι θα μου πει. Περίοδο δεν έχω ακόμα αλλά εντάξει πες αυτο μπορεί να είναι μια διαταραχή του κύκλου μου αλλά νιώθω άσχημα, σωματικά, απο εχθές έχω 37,1 δέκατα και δεν λεει να πέσει, δεν θέλω να κάνω απολύτως τίποτα νιώθω πολύ κουρασμένη και η ψυχολογία μου δεν είναι καθόλου καλή.

Φοβάμαι κι όλας μην έχω και τίποτα άλλο .

Τίποτα αύριο τηλ. στον γιατρό μου εξάλλου γι'αυτο τον πληρώνω για να ακούει τις αγωνιές μου και να μου λύνει τις απορίες μου.

Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Λινάκι μου, συμφωνώ με τα κορίτσια. Όπως σου έγραψα και τις προηγούμενες μέρες, όταν έκαναν αναλύσεις τον προηγούμενο μήνα και βγήκαν αρνητικές, πήρα αμέσως το γιατρό μου, και μου είπε "μπορεί να είσαι έγκυος και να μη φαίνεται ακόμα, αν δε σου έρθει σε 5 μέρες-μια βδομάδα, ξανακάνε".

Θέλω να γίνω μαμά! οταν λες οτι σου βγήκε αρνητικη πόσες μονάδες είχες? Εγώ εχω μπερδεύτει πάντως. Σου εύχομαι σύντομα να έχεις μια χοριακή στα ύψη!!!!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

linaki μου και εγω οταν διαβασα για την χωριακη σου με περασε απο το μυαλο οτι οι 10 μοναδες σημαινουν εγκυμοσυνη ομως δεν απαντησα γιατι δεν ημουν απολυτως βεβαιη....

αντε μακαρι κοριτσακι μου να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα:)

περιμενουμε νεα σου:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...