Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίεργο όνειρο


Linaki_1980

Recommended Posts

Aristina έγραψε:

Linaki μου αν και ειμαι σιγουρη για τα θετικα αποτελεσματα,σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!Να νιωσεις το θαυμα της μητροτητας συντομα!!!!Εγω ομολογω οτι αρχιζω και καταθετω τα οπλα....με παιρνει απο κατω...και να θελω να ξεχαστω εχω και τα ονειρα....χθες βραδυ ειδα οτι εβγαζα γαλα απο το στηθος σχεδον ενα μπουκαλι!ΤΟ παταγα και εβγαζε πολυ!Παω στην μητερα μου και της λεω(στο ονειρο) τι σημαινει αυτο?Και μου λεει εισαι εγκυος!Εγω εβαλα φτερα στα ποδια και πηγα σε ενα φαρμακειο...πηρα τεστ το εκανα μες την χαρα και ηταν θετικο!ΤΟ πανηγυρι που επικρατησε δεν περιγραφεται!!!Χοροπηδαγαμε ολοι μαζι!Και οταν ξυπνησα μου ρχοτανε να κλαψω ηταν τοσο αληθινο το ονειρο που δεν το πιστευα οτι ηταν ονειρο!!!Προσπαθουσα να ξανακοιμηθω για να ζησω την χαρα...αλλα που!Η πραγματικοτητα με χτυπησε σαν καρφι!

Ευχομαι ολοψυχα οσες περιμενουν να μαθουν τα υπεροχα νεα συντομα!!Σας φιλω!!

Aristina μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Σου εύχομαι σύντομα να μείνεις εγκυούλα και να ζήσεις το όνειρο σου λεπτό προς λεπτό. Περιμένουμε σύντομα να μας ανακοινώσεις τα εύχαριστα νεα σου. Φιλακιαααααααααα και μην αγχώνεσαι κοριτσάκι. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΛΙΝΑΚΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ.....

ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ!

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΕΝΑ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΣΟΥΠ! ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ? Ε? ΓΙΑΤΙ? ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ?

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΜΟΥΝ!

ΠΡΙΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ (ΠΑΜΕΛΑ ΑΝΤΕΡΣΟΝ ΣΟΥ ΛΕΩ!)

ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΑΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ...

ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ....

ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΣΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ...

ΠΗΓΑΙΝΕ! ΠΗΓΑΙΝΕ! ΠΗΓΑΙΝΕ!

ΤΡΕΧΑ ΑΝΤΕ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ?

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕleNitSa έγραψε:

καλημέρα κοριτσάκι μου, εγω είχαν ανακατέματα και αναγούλες

πριν καν έρθει η καθυστέριση γύρω στις 15 μέρες πριν, ίσως και περισσότερες.

είχα βέβαια μια υποψία για εγκυμοσύνη γιατί μου μύριζαν κάποια πράγματα

και ενώ ξυπνούσα το πρωί και πήγαινα για περπάτημα, μου κόπηκε απότομα.

εύχομαι σε όλες σας να έχετε το επιθυμητό-πολυπόθητο αποτέλεσμα!!

EleNitSa μου εγω πέρα απο τις ανακατωσούρες που έχω, τον πόνο χαμηλά στην κοιλιά και τον πόνο στην μέση δεν έχω καποιο αλλο σύμπτωμα απο τα παραπάνω που γράφεις. Ασε δε που σκέφτομαι οτι είναι τα προέορτια της περιόδου που περιμένω αύριο (φτου φτου να μην έρθει) και με βλέπω να βαράω το κεφάλι μου στο τοίχο :silly:

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου, σ'ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινάκι, λες και βλέπω απ' την αρχή την ιστορία μου τον περασμένο μήνα!!! Χαλάρωσε, γιατί αν είναι όντως συμπτώματα περιόδου, από το άγχος δε θα σου έρχεται και θα τραβάει εις μάκρος η ιστορία!

Έχεις όμως στα χέρια σου ένα σχεδόν θετικό τεστ, έχεις τα συμπτώματα, κάνε μια χωριακή, τουλάχιστον να μην έχεις και το άγχος, τι να πω; :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΝΑΚΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΣΥΝΤΟΜΑ.ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙ,ΛΙΓΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ,ΛΙΓΟ ΗΘΕΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΩΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΑ,ΛΕΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ 29 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΑΛΙ ΑΓΟΡΙ(ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ:) ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

ΛΙΝΑΚΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΣΥΝΤΟΜΑ.ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙ,ΛΙΓΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ,ΛΙΓΟ ΗΘΕΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΩΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΑ,ΛΕΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ 29 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΑΛΙ ΑΓΟΡΙ(ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ:) ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ).

olya μου καλησπέρα. Αγορομανούλα ε?? Δεν ξερεις το τρίτο μπορεί να έιναι κοριτσάκι τελικά :)

Με το καλό olya moy να έχεις καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki_1980 έγραψε:

VOYLA έγραψε:

VOULA μου σοβαρά μιλάς? Σου έβγαλε το τεστ εγκυμοσύνης οτι δεν είσαι έγκυος και τελικά ήτανε θετικό? Να σε ρωτησω σε ποια μέρα του κύκλου σου είχες κάνει το τεστ θυμάσαι?[/quote:yzi15sc5]

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Κ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ.Κ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααααααα θέλω να σας πω τον λόγο που δεν παω για χοριακή. Φοβάμαι ειλικρινά. Δεν θέλω να ακούσω απο την μικροβιολόγο την λέξη ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ. Τώρα τουλάχιστον ελπίζω, εχω κάποιες ελπίδες. Το ξέρω και θα συμφωνήσω είναι χαζό αυτο που λεω αλλά έτσι νιώθω.

Αύριο είναι η κρίσιμη μέρα γιατί έχω σταθερό κύκλο και θα καταλάβω αν όντως τρέχει κάτι εύχαριστο διαφορετικά αν μου έρθει η περίοδος να βρω πέτρα να κρυφτώ απο την στεναχώρια μου.

Συγνώμη αν σας κούρασα ειλικρινά κοριτσάκια. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki_1980 έγραψε:

Κορίτσιααααααααα θέλω να σας πω τον λόγο που δεν παω για χοριακή. Φοβάμαι ειλικρινά. Δεν θέλω να ακούσω απο την μικροβιολόγο την λέξη ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ. Τώρα τουλάχιστον ελπίζω, εχω κάποιες ελπίδες. Το ξέρω και θα συμφωνήσω είναι χαζό αυτο που λεω αλλά έτσι νιώθω.

Αύριο είναι η κρίσιμη μέρα γιατί έχω σταθερό κύκλο και θα καταλάβω αν όντως τρέχει κάτι εύχαριστο διαφορετικά αν μου έρθει η περίοδος να βρω πέτρα να κρυφτώ απο την στεναχώρια μου.

Συγνώμη αν σας κούρασα ειλικρινά κοριτσάκια. :kiss:

λινακι μου μακαρι βρε κοριτσακι μου να μην σου ερθει....και να εισαι εγκυουλα,την δευτερα ομως θα πας για χωριακη ε?

αντε κοριτσακι μου σου στελνω ολη την θετικη μου ενεργεια

περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΕΡΝΩ ΤΕΣΤ.ΘΑ ΔΙΝΩ ΑΛΛΑ 5 ΕΥΡΩ Κ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ.

ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΟ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ?????ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΗΞΕΡΕΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ Η' ΟΧΙ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΙΝΑΚΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ 'PREDIKTOR'(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ)ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΟΥΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΙΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ.ΠΙΝΩ 6 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ(ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ).ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ,ΛΕΩ ΑΠ'ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΡΥΩΜΕΝΗ.ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΕΡΕΣ ΤΙΠΟΤΑ...ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ Κ ΒΓΕΙΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ,ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΓΙΑΥΤΟ ΕΔΕΙΞΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΛΥΣΚΕΦΤΕΣΑΙ,ΑΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Δευτέρα αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος θα παω για χοριακή σίγουρα πρωί- πρωί νηστική και οτι γίνει.

Αύριο είναι η σημαντική μέρα που περιμένω την ακατανόμαστη πάντως μέχρι στιγμής δεν φαίνεται τίποτα μακάρι να κρατήσει ετσι για 9 μήνες!

Το θετικό είναι οτι είμαι σταθερή στην περίοδο μου και θα καταλάβω!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, ωραία! Δε χρειάζεται να είσαι νηστική!

Πες μας τι θα γίνει, οκ;

Και πες μας και αύριο αν θα σου έρθει η Αλέκα!!!!!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να έχεις θετική απάντηση!!!

Όλες μας εναγωνίως αναμένουμε νεότερα...

Αλλά μέχρι Δευτέρα;;;

Γιατί αύριο δεν αγοράζεις 3 τεστ;;;καπάκι το ένα του άλλου με πρωΪνά ούρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινακι μου, πως εισαι? θα σου πω κι εγω τα δικα μου!

εχω σταθεροτατο κυκλο, 26-28 μερες, ειχα καθυστερηση, την 28η μερα ενιωθα πως δεν θα ερχοταν η περιοδος, οποτε πηρα τεστ του φαρμακειου απ'αυτα που ανιχνευει την ορμονη απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ, μαρκα NEW MORNING, και εδειξε πεντακαθαρα ΑΡΝΗΤΙΚΟ. η καθυστερηση συνεχιζει, κανω ακομη ενα τεστ την 33η μερα, και παλι ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!εκανα και τα 2 τεστ με τα πρωινα ουρα (γιατι η ορμονη ψηλωνει περισσοτερο το πρωι) επομενη μερα κανω χοριακη και ητανε στα 918, και ημουν ηδη 4ων βδομαδων!!!

φυσικα και δεν προκειται να κανω ξανα τεστ εγκυμοσυνης φαρμακειου...

-η χοριακη σου δινει 100% το σωστο αποτελεσμα, οποιο και αν ειναι αυτο!

-την ζητουν ΚΑΙ την συστηνουν και οι γιατροι, ετσι και αλλιως

-σε μια ωρα μαθαινεις το αποτελεσμα

-στοιχιζει μονο 25 ευρω

-μαθαινεις ακριβως ποσων βδομαδων εισαι

-μπορεις να την κανεις πολλες μερες πριν την μερα που προκειται να αδιαθετησεις!

-ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΗΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ-ΠΡΩΙΝΑ ΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ!!!

προσωπικα ειχα πονακια, τα ιδια ακριβως με την περιοδο,...η μονη διαφορα ηταν το πιασιμο στο στηθος, μεγαλωσε, ερεθιστηκε, εγινε ευαισθητο...

το πρωι που σηκωστηκα να παω στο χημειο, εβλεπα πααααρα πολλα αστερακια, γυρω απο το κεφαλι μου, σε ολοκληρο το δωματιο,...οπως τα κινουμενα σχεδια, ηταν η μοναδικη μερα!

με το καλο η χοριακη, μην ανησυχεις και ολα θα πανε καλα!!!

ΠΑΡΕΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Μέχρι στιγμής τίποτα στον ορίζοντα πέρα απο αυτα τα καφε υγρα που είχα απο την 24η μέρα του κύκλου, μόνο τις πρωινές ώρες και μόνο κατα το σκουπισματάκι αφου το σερβιετάκι είναι καθαρό πάντα.

Ηaroullini μου βλέπω και εσυ αν δεν έκανες χοριακή να καταλάβεις οτι είσαι έγκυος θα νομίζες οτι δεν είσαι σύμφωνα με τα τεστ που σου έδειξαν αρνητικό. Αυτη την μάρκα τεστ που έκανες δεν την ξέρω. Εγω όταν παω στο φαρμακείο δεν ζήταω συγκεκριμένη μαρκα ενα τεστ εγκυμοσύνης ζητάω και ότι μου δώσουν.

Με το καλό κοριτσάκι μου να έχεις καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης.

Αχ!!! Εχω αγωνία θα μου έρθει ή δεν θα μου έρθει η άτιμη περίοδος σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβάζω τη δημοσίευση με τόση αγωνία από την αρχή όση δεν είχα διαβάζοντας κανένα μυθιστόρημα ως τα τώρα! Ούτε στο "παρα 5" δεν είχα τέτοια αγωνία, ειλικρινά! :laugh:

Αρχικά να σας πω σε όλες εσάς που είδατε την Παναγία στον ύπνο σας ότι ΖΗΛΕΥΩ! Είναι τόσο μεγάλη ευλογία και είστε πολύ τυχερές!

Δεύτερον να σου πω κοριτσάκι πως είμαι απόλυτα σίγουρη για την εγκυμοσύνη σου! Είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα σχεδόν ένα χρόνο πριν και μάλιστα είχα πλαντάξει στο κλάμα με τη σκέψη ότι τα φαντάζομαι όλα αυτά από την επιθυμία μου και μόνο. Είχα δηλ λίγο καφέ μόνο στο χαρτάκι και αρνούμουν να πιστέψω πως είναι περίοδος παρόλο που ένα χρόνο σχεδόν προσπαθειών πίστευα κάθε μήνα πως είμουν έγκυος! Πονάκια ενοχλητικά, σαν της περιόδου και πρησμένο στήθος.

Είχα βέβαια και λίγες ζαλάδες (πολύ υποφερτές) και μια τρελή επιθυμία για λαγό στιφαδο (Ιούλιο μήνα!)

Ένα όμορφο Σάββατο πρωί πρωί έκανα το τεστ, δε θυμάμαι ακριβώς σε ποια μέρα του κύκλου είμουν γιατί δεν είχα σταθερό κύκλο, και βγήκε μια αχνή γραμμούλα θετικού! Εκεί να δεις κλάμα! Μόλις έφτασα στη δουλειά έστειλα μια συνάδελφο και μου πήρε άλλα 2 τεστ BLEU POINT πολύ πιο ξεκάθαρο το αποτέλεσμά τους, και το θαύμα έγινε! Πιο ξεκάθαρα θετικό δεν γινόταν!

Στο ξαναλέω, είμαι τόσο σίγουρη για την εγκυμοσύνη σου και καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλιοπώ μου σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λογια ειλικρινά.

Ωστε και εσυ είχες καφέ υγρα ε? Ασε εμένα με έχουν τρελάνει είναι η πρώτη μου φορα που έχω επι 6 ημέρες σύνεχομενες μονο τέτοιες εκκρισεις και ξεκινήσανε ακριβώς 1 εβδομαδα πριν την αναμενόμενη μερα της περίοδου μου.

Σ'ευχαριστώ που δεν με αφήνεις να χάσω τις ελπίδες μου... να είσαι πάντα καλά και να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινακι μολις ειδα τις δημοσιευσεις σου πριν απο λιγο...πολυ συγκινητικο το ονειρο σου! ευχομαι πραγματικα να σημαινει και αυτο που ελπιζεις!

παντως αυτα τα καφε υγρα οπως σου εχουν πει ηδη ειναι ενδειξη εγκυμοσυνης και πραγματι στις περισσοτερες ξεκνουν λιγο πιο νωρις απο την περιοδο.σε μενα που παντα πριν την περιοδο εχω καφε υγρα και λιγο καφε αιμα κραταει μονο 2 μερες και μετα γινεται αιμα.οποτευποθετω αυτο που περιεγραψες εσυ ειναι κατι εντελως διαφορετικο.μακαρι καλη μου! στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ Alice1979 και εγω σαν και εσένα συνήθως οταν ξεκινάει η περίοδος μου έχω λίγα καφέ υγρά για λίγες ώρες και μετά έρχεται το κανονικό αίμα της περιόδου.

Δεν ξέρω τι να υποθέσω κρατιέμαι να μην ενθουσιαστω γιατι φοβάμαι μήπως κάνω λάθος.

Πάντως σήμερα περίοδος γιοκ άρα έχω καποιες ελπίδες γιατι έχω σταθερό κύκλο.

Να ρωτήσω κάτι τις τελευταίες 4 ημέρες έχω μειωμένη όρεξη για φαγητό και με το λίγο που θα φαω θα χορτάσω αμέσως και δεν θα θέλω άλλο -καθώς νιωθω το στομάχι μου έτοιμο να εκραγει έχω ακούσει οτι οι έγκυες έχουν αυξημένη όρεξη άρα μήπως δεν είμαι τελικά εγκυος και τσάμπα χαίρομαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινακι μου ηρεμησε και αυριο που θα πας για χοριακη βλεπουμε...και αναμενουμε νεα σου...οσο για την ορεξη ειναι διαφορετικο σε καθε γυναικα...οποτε μην βγαζεις συμπερασματα...προσπαθησε να εισαι ηρεμη και ειμαστε μαζι σου και σου στελνουμε θετικη ενεργεια....και αναμενουμε ευχαριστα νεα...μακαρι να εισαι εγκυουλα...φιλακια πολλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινάκι, απ' όσο γνωρίζω, τόσο η αυξημένη, όσο και η μειωμένη όρεξη μπορούν να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης!!!!!!!

Άμα λες ότι έχεις σταθερό κύκλο τότε αυξάνονται πολύ οι πιθανότητες! Έχεις και τη δεύτερη αχνή γραμμή στα χέρια σου!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...