Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 μερες πριν το τελος


Recommended Posts

Τόσο μικρούλα είσαι κοριτσάκι μου;Στην ηλικία σου άλλες ακόμη σπουδάζουν.Εσύ πήρες την πιο γλυκιά απόφαση.Να γίνεις μητέρα.Και έγινες.Είσαι η μαμά του Μιχάλη.Αυτού του αγγέλου που δεν άντεχε τον μάταιο τούτο κόσμο και αποφάσισε να τον προστατεύει από ψηλά. Αν σε ενοχλεί που σου γράφω πες μου να σταματήσω. Με έχει αγγίξει απίστευτα η δύναμη και η ζεστασιά της ψυχής σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.ΚΑΠΟΤΕ,ΜΟΥ ΛΕΝΕ, ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΣΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι παναγιωτα αντιθετως!!! ασε που σε χαζευω στη φωτο με το νινακι σου και ολο ευχες ειμαι!

φτου φτου κατι φατσουλες!

ναι στην ηλικια μου αλλες σπουδαζουν,ξενυχτανε στα κλαμπς,τριγυρνανε γενικοτερα.

εγω ειχα αποφασισει οτι θελω να κανω παιδι,το ονειρευομουν απο πιο μικρη!δεν μπορω να πω οτι το μωρο μου ετυχε,το ηθελα και επεδιωξα τον ερχομο του,νομιζα οτι ειχα βρει τον καταλληλο "πατερα",μας παρατησε με το που το εμαθε αλλα εγω δεν εκανα εκτρωση για να συνεχισω "την ζωη μου",αντιθετως πεισμωσα περισσοτερο και αποφασισα να κανω τον μιχαλη το πιο ετυχισμενο παιδι,δουλευα οσο περισσοτερο μπορουσα για να μαζεψω χρηματα να του αγορασω ολα οσα επρεπε,η δουλεια μου ομως κλεινει για τρεις μηνες,αλλες χρονιες οταν εκλεινε δουλευα σερβιτορα σε μαγαζια φετος ομως δε μπορουσα οποτε τα οικονομικα μου ηταν χαλια αλλα εγω δεν μετανιωσα που διαλλεξα τον μιχαλη

τους τρεις πρωτους μηνες ημουν μονη μου ποιος θα εκανε σχεση με μια μελλουσα μαμα?ειχα αποφασισει να μην αφησω την μοναξια να με ριξει και αφοσιωθηκα στο μωρο μου,μεχρι που γνωρισα τον αγγελο και επιτελους ειχα βρει τον καλυτερο πατερα για τον μιχαλη.τον αγαπησε απο την πρωτη στιγμη,ενιωσε την πρωτη του κινηση!ηταν διπλα μου γιατι με αγαπουσε γιαυτο που πραγματικα ειμαι και οχι για την εξωτερικη εμφανιση.

παρολο που δεν ειχα μια στην τσεπη ημουν τοσο χαρουμενη,εκανα ολες τις εξετασεις οσο κ αν κοστιζαν,εκανα οσες περισσοτερες θυσιες γινοταν για να ειναι ολα ετοιμα για τον μιχαλη.δεν με ενδιεφερε που δεν θα σπουδαζα δασκαλα μπαλετου ισως και ποτε,ειχα κανονισει τι δουλεια θα εκανα οταν θα γεννουσα,ειχα βρει που θα εμενα,τα ειχα κανονισει ολα!δεν μετανιωσα που διαλλεξα να τον κρατησω!δεν ξερω εαν καποιος μου ειχε πει απο την αρχη οτι επροκειτε να τον χασω ετσι...και παλι θα διαλλεγα να τον κρατησω.εννεα μηνες εζησα τις πιο ωραιες εμπειριες της ζωης μου.

τωρα στα 21 μου μπορω να λεω οτι για εννεα μηνες ειχα μεσα στην κοιλια μου εναν αγγελο και οτι του εδινα ζωη μεχρι την τελευταια στιγμη,εχω να λεω οτι ημουν πιο υπευθηνη αποτι πρεπει στην ηλικια μου και θα εχω παντα να λεω οτι δεν εκανα εκτρωση και δεν σκοτωσα ενα αγγελουδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι ολα να πανε πολυ πολυ καλα με την εγκυμοσυνη σου! ευχομαι με το καλο να ερθει στον κοσμο σου ενα υγιεστατο μωρακι να σου δωσει χαρα και να το καμαρωσεις οπως εσυ ονειρευεσε!

τα φιλια και την αγαπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

παρολο που δεν ειχα μια στην τσεπη ημουν τοσο χαρουμενη,εκανα ολες τις εξετασεις οσο κ αν κοστιζαν,εκανα οσες περισσοτερες θυσιες γινοταν για να ειναι ολα ετοιμα για τον μιχαλη.δεν με ενδιεφερε που δεν θα σπουδαζα δασκαλα μπαλετου ισως και ποτε,ειχα κανονισει τι δουλεια θα εκανα οταν θα γεννουσα,ειχα βρει που θα εμενα,τα ειχα κανονισει ολα!δεν μετανιωσα που διαλλεξα να τον κρατησω!δεν ξερω εαν καποιος μου ειχε πει απο την αρχη οτι επροκειτε να τον χασω ετσι...και παλι θα διαλλεγα να τον κρατησω.εννεα μηνες εζησα τις πιο ωραιες εμπειριες της ζωης μου.

τωρα στα 21 μου μπορω να λεω οτι για εννεα μηνες ειχα μεσα στην κοιλια μου εναν αγγελο και οτι του εδινα ζωη μεχρι την τελευταια στιγμη,εχω να λεω οτι ημουν πιο υπευθηνη αποτι πρεπει στην ηλικια μου και θα εχω παντα να λεω οτι δεν εκανα εκτρωση και δεν σκοτωσα ενα αγγελουδι

Είσαι άξια πολύ!!!Είσαι μητέρα όπως ορίζει ο Θεός να είμαστε!!Νοιώθω περήφανη που μέσα σε αυτό τον σαθρό κόσμο που ζούμε υπάρχουν ακόμη άνθρωποι με τέτοια ψυχή.Πραγματικά μας έδειξες τι έχει σημασία και τι όχι.Είμαι σίγουρη ότι θα ανταμειφθείς για αυτό.Δε μπορεί να μείνει αυτή η αδικία αδιόρθωτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες δεν παιζει ρολο η ηλικια τελικα! οποτε με βλεπαν στο δρομο τους φαινοταν περιεργο...δειχνω μικροτερη απο 21...οι περισσοτεροι με κανουν για 16το πολυ!ολοι οι φιλοι μου ελεγαν οτι οταν θα γινει ο μιχαλακης 20 θα βγαινω εξω μαζι του και θα με περνανε για κοπελα του κ οχι μαμα του!δεν μπορεις να φανταστεις ποσο περιμενα να ερθει αυτη η στιγμη που θα εβγαινα για καφε με τον γιο μου!

ισως τελικα ειμαι ενα ρομαντικο 21χρονο που θελησε να κανει τον κοσμο καλυτερο...γιατι πιστεψε με θα τον μεγαλωνα πολυ καλα τον μιχαλη μου,θα του μαθαινα να εκτιμαει κ να αγαπαει.πιστευα οτι μαζι του θα καναμε πολλα σημαντικα πραγματα,θα διαβαζαμε,θα καναμε ταξιδια,θα μεγαλωναμε παρεα και θα εκανε ο ενας τον αλλον καλυτερο. βλακεια να κανουμε σχεδια τελικα εσπασε πολυ πλακα ο θεος μαζι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΤΩΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΟΥ ΔΕ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΕΤΣΙ.ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΟΣΟ ΘΑΡΡΑΛΕΑ ΕΙΣΑΙ.ΜΗΝ ΤΟΝ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα διαλλεξει παιδικο σταθμο για τον μιχαλη,του ειχα την καλυτερη νονα του κοσμου,την δασκαλα μου που με "μεγαλωσε" τον ανθρωπο που με εμαθε να ειμαι ωριμη και που με στηριξε απο την αρχη.τον περιμεναμε ολοι εκτος απο τον πραγματικο του πατερα! τι βλακεια αυτος ουτε που νοιαστηκε που ο μιχαλης δεν τα καταφερε!το μονο που μου ειπε ειναι οτι ειμαι μικρη και θα κανω αλλα παιδια.να τα βρασω τα αλλα παιδια,εγω μια στιγμη θελω,εστω μια στιγμη με τον γιο που τοσο ηθελα απο την αρχη και που θα θελω μεχρι το τελος! θα εδινα τα παντα για μια στιγμουλα μαζι του! πραγματικα τωρα εχω φτασει σε μια φαση της ζωης που εχω υλικα αγαθα και δεν με νοιαζει,προτιμω τοτε που ημουν ταπι και ψυχραιμη και ειχα τον μιχαλη να μου δινει ζωη και να με κανει ευτυχισμενη.ολα τα υλικα αγαθα δεν πιανουν μια μπροστα στις στιγμες εκεινες που τον ενιωθα να κουνιεται μεσα μου,τοτε που του εδινα ζωη! θα προτιμουσα να μην ειχε βγει ποτε,να ηταν για παντα μεσα μου αρκει να ηταν ζωντανος.η ψυχη του ειναι ακομη μεσα μου,εκει την αφησε,ειναι το μεγαλυτερο δωρο που μπορουσε να μου αφησει,ο μονος λογος που δεν εχω τρελαθει ειναι γιατι πιστευω οτι η ψυχουλα του ειναι μεσα μου,αυτος μου εδινε και μου δινει ζωη και δυναμη.

μου χρωσταει πολλα ο θεος...εγω ομως θα τον συγχωρουσα μονο αν μου εδινε μια στιγμουλα με τον δικο μου αγγελο μιχαηλ.

ουφ σας κουρασα κ αποψε...ζηταω βαθυτατα συγγνωμη...τα φιλια και την αγαπη μου σε ολες τις γλυκητατες μελλουσες μανουλες που μου ανησυχουν..μην φοβαστε αγαπημενες μου...ολα καλα θα πανε...το ευχομαι εγω η καλη σας λεχωνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι πολύ δυνατός άνθρωπος και έχεις μια υπέροχη ψυχή. Σου αξίζουν τα καλύτερα και θα τα έχεις. Είσαι πάρα πολύ ώριμη και σκέφτεσαι πάρα πολύ σωστά. Ο Μιχάλης σου θα γίνει το αγγελούδι που θα προσέχει τα άλλα σου παιδάκια που θα κάνεις με τον αγαπημένο σου Άγγελο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΟΤΑΝ ΤΗ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΥΤΟΥΝ ΟΙ ΠΛΗΓΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΛΑΙΣ.ΓΙΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να βρω την δυναμη να σταματησω να κλαιω! το εχω προσπαθησει αληθεια!

απορω πολλες φορες με το θεο...γιατι δινει παιδια σε ανθρωπους που δεν πρεπει να εχουν παιδια?ακουω συνεχεια στις ειδησεις για γονεις που κακοποιουν τα μικρα τους και απορω ! μπορει να ειμαι 21 αλλα ξερω πως πρεπει να φερθεις σε ενα παιδι!ειχα την τυχη το περισσοτερο μερος της ζωης μου να το περναω σε μια σχολη χορου,εκει μεγαλωσα και ηλικιακα αλλα και σαν ανθρωπος και βλεπω συνεχεια μαμαδες που το μονο που σκεφτονται ειναι να εχουν καλοχτενισμενο μαλι και φρεσκο μανικιουρ,για τα παιδια τους δεν νοιαζονται οπως πρεπει,το μονο που τους προσφερουν ειναι πληθωρα υλικων αγαθων...

το σημερινο ηθικο διδαγμα ειναι να αγαπατε τα παιδια σας...και πρωτα απολα να τα μαθαινετε να ειναι σωστοι ανθρωποι...να μην στεναχωριεστε οταν δεν εχετε χρηματα να τα γεμμισετε με υλικα αγαθα...πιστευω οτι ειναι σημαντικοτερο να τα γεμιζετε με αγαπη! αγαπη χωρις ορια και ορους!απεραντη αγαπη...!

πολλες φορες ξεχναμε τι εχει αξια σε αυτη τη ζωη!

σας τα λεει ενα 21χρονο ρομαντικο παιδι...που ειχε την μαγκια να μην διαλεξει την ευκολη λυση αλλα να παλεψει για το ιδανικο!μην κοιτατε που δεν καταφερα να εχω ...τον μιχαλακι μου... τα αγαπαω ολα τα νινακια του κοσμου και αν η ιστορια μου σας κανει καλυτερους γονεις τοτε θα νιωθω οτι δεν εφυγε αδικα το μικρο μου αγγελακι.

θεοδωσιαδου καλη μου που την βρηκαμε τοση δυναμη ?

τι ειρωνια να δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη ε?

πρεπει πραγματικα να ειμαστε ευγνωμων που ειχαμε την τυχη να εχουμε αγγελακια στην κοιλια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοσες μερες το διαβαζα το θεμα σου και δεν ηξερα τι να σου γραψω....δεν εχω λογια.....συγχωρεσε με:(

Να σου δινει ο Θεος δυναμη και κουραγιο κοριτσι μου να απαλυνθει ο πονος σου και να γινεις χαρουμενη ξανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΑΣ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ.ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΣ ΑΔΙΚΙΕΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.ΔΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΓΕΝΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ Ή ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΕΙ Ή ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΙΣΩ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΙΧΑΘΗΚΑ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΠΙΣΩ.ΓΙΑΤΙ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΛΑ,ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ,ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ....

ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΑΠΩΛΕΙΑ,ΔΕΝ ΕΠΟΥΛΩΝΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΛΗΓΗ,ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΤΑΖΕΙ ΑΙΜΑ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ....

ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΤΩΡΑ.......

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.............

ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ...........

ΛΥΠΑΜΑΙ.........ΠΟΛΥ...........ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΠΟΝΕΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.........

ΚΟΥΡΑΓΙΟ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου ειναι φυσιολογικο που σκεφτεσαι ετσι τωρα,τι να σου πω εγω η οποια αλλη οταν η ψυχη σου ματωνει απο πονο....,η απωλεια ειναι τρομερα οδυνηρο συναισθημα και φερνει ανειπωτη θλιψη.Δεν υπαρχουν απαντησεις !Να θυμασαι καλη μου πως ο Θεος η οπως αλλιως,η υπερτατη αυτη δυναμη, θελει παντα μονον το καλο μας γιατι εκπροσωπει το καλο!Εφοσον υπαρχει ζωη υπαρχει και θανατος,ειναι αναποσπαστο κομματι της ζωης μας!Δεν ξερουμε τιποτα γι αυτο,ειναι κατι αγνωστο ,γι αυτο μας θλιβει και μας φοβιζει!Ισως το αγγελουδι σου ναναι γαληνιο και ηρεμο κοντα στον δημιουργο του τωρα,αγγελος εγινε αγαπη μου και σε βλεπει απο ψηλα!Ολα αυτα που νοιωθεις τωρα ειναι μια φωτια που σε καιει ,αργοτερα θα γινουν καρβουνο και μετα απο πολυ καιρο θα γινουν σταχτη!Ο πονος σου θα απαλυνει με τον καιρο!Να εισαι δυνατη και να συνεχισεις να ζεις κοριτσι μου!Σου στελνω την αγαπη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα προσπαθω να καταλαβω τον λογο που τον πηρε διπλα του!εγω τον ειχα και τον εχω περισσοτερο αναγκη απο τον θεο νομιζω,αρκετα μωρα δεν πηρε? πολλες φορες δεν νιωθω οτι τον πηρε αλλα οτι τον εκλεψε χωρις να το καταλαβω!

εμενα γιατι δεν με ρωτησε κανεις? εαν με ειχε βαλει να διαλλεξω αναμεσα σε μια ζωη στα πλουτη και μια μετρια ζωη θα διαλλεγα την μετρια αρκει να ειναι ο μιχαλης μαζι μου.μακαρι να ερθει αυτο που λενε μερα της κρισης!πρωτη φορα στη ζωη μου πιστευω σε αυτα,πρωτη φορα ευχομαι να ειναι αληθεια...εαν ερθει οντως αυτη η μερα πιστεψε με θα τον κολλησω στον τοιχο και θα τον κρινω εγω! ακου εκει να κλεβει τα μωρακια απο τις μαμαδες του!γιατι να δινει παιδια σε εγκληματιες και κακοποιους?αυτος δεν ειναι που ελεγε να ειμαστε καλοι ανθρωποι?πως περιμενει να ειμαστε καλοι οταν ειναι αυτος τοσο αδικος?

τελος παντων θα ηθελα πολυ να με ακουγε!

το βραδυ δεν ειδα εφιαλτη,κοιμηθηκα αγκαλια με την φωτογραφια του και ενιωσα υπερτατη γαληνη!ενιωσα οτι ηταν εδω διπλα μου και κοιμομασταν μαζι.

ξερω δεν ειμαι η μονη που ποναει η που εχει πονεσει αλλα λυστε μου αυτην την απορια ... γιατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα ερωτηματά σου δεν υπάρχουν απαντήσεις κοριτσάκι μου.Τουλάχιστον από τους ανθράπους.Λένε ότι ο Θεός μας δοκιμάζει καθημέρινα και επίσης μας δίνει ευκαιρίες να επανορθώσουμε.Εσένα είδε ίσως ότι η ψυχή σου είναι τόσο ακέραια που προτίμησε να πάρει τον αγγελό σου μαζί Του.Ισως Αυτός τον χρειαζόταν πιο πολύ.Μάλλον Θα Του ήταν πολύτιμος.Δεν ήθελε αυτό το αγγελούδι να σπιλωθεί απο την κακία και τη βρωμιά αυτού του κόσμου.Δε θέλω να σε κουράζω άλλο.Σου συνέβει κάτι μεταφυσικό που δε μπορεί να εξηγηθεί από κανέναν.Και εγώ όταν με παίρνει από κάτω (έχασα τον πατέρα μου στα 21 αλλά σε καμία περίπτωση δεν το συγκρίνω)σκέφτομαι αυτό :Προσδοκώ ανάσταση νεκρών και ζωή του μέλλοντος αιώνων αμην.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα μου κατι ασχετο...χρονια πολλα για την ονομαστικη σου γιορτη! τωρα το σκεφτομουν...αν και αργοπορημενα!

αρκετα κτυπηματα εχει δεκτει η οικογενεια μου,το μωρο θα εδινε δυναμη στη μητερα μου να συνεχισει και να αντεξει τις χημειοθεραπιες,θα ηταν το παιδι της κορης της!ξερεις τι σημαντικο ειναι αυτο...αλλα δυστυχως δεν καταφερα να της το δωσω.

συνεχεια σκεφτομαι πως θα ηταν ολα αν δεν τον ειχα χασει!θα ειχα μια αξιοζηλευτη χαρα! ο φοβος μου ηταν να ειναι αρτημελης,φυσιολογικος και ολα αυτα που φοβουντε οι εγκυες. βγηκε τελειος!πραγματικα ηταν εξωπραγματικο ολο αυτο...

τελικα ειναι δυσκολο να μεγαλωνεις!πιστευα οτι θα μεγαλωνα μαζι του και ολα μου φαινονταν ροδινα...τωρα ομως φοβαμαι απιστευτα να μεγαλωσω.οταν εχασες τον πατερα σου ειχες την ηδια ηλικια με εμενα! πιστευω καταλαβαινεις πως ειναι να χανεις το στηριγμα σου!για μενα ο μιχαλης ηταν η δυναμη μου να αλλαξω τον κοσμο,τωρα απλα θα μεινω να ζω ως ενας ακομη παθητικος ανθρωπος,οτι βρεξει ας κατεβασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτάκι μου για τις ευχές σου.Μέσα στον πόνο σου σκέφτηκες και αυτό.Ναι όντως στην ήλικια σου ήμουνα που έφυγε ο μπαμπάς μου (50 ετών).Ολα γύρισαν τούμπα τότε.Αλλά μετά από δύο χρόνια γνώρισα τον Γιώργο μου.Εναν υπέροχο άνθρωπο που μου χάρισε έναν πρίγκηπα.Μια μέρα που είχα τις μαυρες μου συνειδητοποίησα ότι τον Γιώργο τον γνώρισα επειδή αναγκάστηκα να πιάσω δουλειά λόγω οικονομικών προβλημάτων.Τότε κατάλαβα όλο αυτό το σχέδιο του Θεού.Κάθε βράδυ προσεύχομαι όλοι αυτοί που φεύγουν να πηγαίνουν κάπου που δεν υπάρχει πόνος,κακία, πονηριά και υστεροβουλία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρωνια ? και εγω γνωρισα τον αγγελο διοτι ηταν ημερα του αγιου βαλεντινου και ηθελα να βγω εξω να γιορτασω την "καψουρα" μου με τον μιχαλη,γιατι μονο ετσι μπορει να εξηγηθει αυτος ο τρελος ερωτας! ηθελα να γιορτασω την ημερα τον ερωτευμενων με τον γιο μου αλλα δεν ηξερα που να παω και τι να κανω και καπως ετσι μπηκε στη ζωη μου ο αγγελος ο οποιος προσπαθουσε να μου εξηγησει οτι πρεπει να εχεις σχεση για να την γιορτασεις αυτη τη μερα και μου ειπε οτι τον ερωτα μου με τον μιχαλη μπορω να τον γιορτασω οποια μερα θελω,κανονισαμε να βγουμε στις 15φεβρουαριου να γιορτασουμε για τον μιχαλη και καπως ετσι την πατησα και τον εχω στη ζωη μου να μου συμπαραστεκεται στον πονο μου. επι 9μηνες εβλεπα οτι το μωρο μπηκε στη ζωη μου για να μου δωσει απιστευτη χαρα!ολα πηγαιναν τελεια οταν ηταν αυτος,τωρα ομως γιατι να καταστραφουν ολα?

τελος παντων παναγιωτα...οταν μαθω τον λογο που εγινε θα σου το πω...

σε βασανιζω και εσενα με την πολυλογια μου! ουφ συγγνωμη!

μακαρι αυτοι που φευγουν να μην βλεπουν τον πονο μας αλλα μονο τις χαρες μας γιατι αλλιως θα τον ειχε στεναχωρησει πολυ τον μιχαλακι το πως ειμαι τωρα...ευχομαι να καταλαβει οτι δεν φταιει αυτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω ξεκινησει ακομη δουλεια και οποτε φευγει ο αγγελος για τη δουλεια του...νιωθω τρομακτικα μονη!υποτιθετε οτι αυτο το διαστημα θα ημουν στο σπιτι με τον μιχαλη και θα τον φροντιζα,θα τον μεγαλωνα! ειναι τρομακτικο ομως να βλεπεις ενα αδειο σπιτι,πραγματικα φοβαμαι να ειμαι μονη στο σπιτι.

σκεφτηκαμε να αλλαξουμε τα παντα στο σπιτι,ειδαμε οτι δεν βοηθαει αυτο ομως διοτι εζησα τοσο ομορφες στιγμες ως εγκυος εδω μεσα που δεν μπορω να ξεχασω,τωρα σκεφτομασται οταν ξεκινησω δουλεια να αλλαξουμε τελειως σπιτι,να νοικιασουμε αυτο εδω και να παμε αλλου! ισως αν πηγαινα σε αλλο πλανητη να μην μου τον θυμιζε κατι...γιατι στη γη παντου ειναι η θυμιση του.οσο χαζο κ αν ακουγετε τον νιωθω παντου!οταν περναω απο το σχολειο που ηθελα να τον παω,οταν βλεπω τις παιδικες χαρες,τις παραλιες,οταν βλεπω καταστηματα παιχνιδιων,οταν αναπνεω,οτι κ αν κανω θυμαμαι τον γιο μου!τον δικο μου γιο που ολα ηθελα να του τα δωσω μα δεν τα καταφερα. ο χρονος τα γιατρευει ολα οπως ειπαμε αλλα την στιγμουλα μου ποιος θα μου την φερει?μου χρωσταει μια στιγμουλα με τον γιο μου η ζωη και πραγματικα οσα κ αν μου προσφερει απο εδω και περα θα τα δεωρω ανουσια μεχρι να μου δωσει την στιγμουλα μου με τον μιχαλη.τον τροπο δεν τον ξερω,τον λογο ξερω μονο..ηταν ειναι και θα ειναι οτι πιο αγαπημενο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΠΑΨΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΜΙΧΑΛΗ.ΟΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΤΗΡΙΑ.ΙΣΩΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΣΠΙΤΙ,ΝΑ ΣΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ.ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟ ΣΟΥ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΦΕΡΝΕΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ.ΟΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΑΛΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ,ΕΧΕΙΣ ΕΜΑΣ.ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ,ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΜΟΣ ΕΝΟΣ ΑΘΩΟΥ ΠΛΑΣΜΑΤΟΣ.ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΓΟΛΓΟΘΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΛΟΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως εχεις δικιο...τιποτα δεν μπορει να με κανει να τον ξεχασω,θα τα προσπαθεισω ολα κ ας μεινω στην προσπαθεια!

την καλημερα μου αγαπημενη μου! ξερεις μαζι θα το περασουμε αυτο! το νινακι σου γεννηθηκε ταυρος στο ζωδιο?το σκεφτομουν απο χθες να σε ρωτησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...