Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 μερες πριν το τελος


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαννούλα, μην απελπίζεσαι!

Για ποιο λόγο να σε τιμωρεί ο Θεός, που έκανες παιδί; Μα είναι δυνατόν; Ο Θεός δεν τιμωρεί! Άμα τιμωρούσε εσένα που έγινες μάνα, τους Ναζί που έκαιγαν Εβραίους τι θα έπρεπε να τους κάνει; Τον Μπους που κατέστρεψε δύο χώρες, το Αφγανιστάν και ο Ιράκ τι θα έπρεπε να τον κάνει; Όλους αυτούς τους εγκληματίες που βιάζουν, σκοτώνουν και καίνε τα δάση;

Μια στρατιωτίνα των Η.Π.Α. που πρωτοστατούσε στα βασανιστήρια των Ιρακινών, μια γυναίκα-τέρας, τα έφτιαξε με έναν άλλο βασανιστή, έμεινε έγκυος και θα παντρεύονταν, λογικά τώρα είναι παντρεμένη με παιδί. Δηλαδή σ' αυτήν τι θα έπρεπε να στείλει ο Θεός; Τερατογένεση; Αρρώστια στο παιδί της;

Ο Θεός δεν τιμωρεί. Ο άνθρωπος είναι ελεύθερος. Για ποιο λόγο να τιμωρήσει εσένα, τη Ραμόνα, τη Θεοδοσιάδη, τη Wendy;;;;;;; Το ότι συμβαίνουν όλα αυτά, σίγουρα δεν είναι αποτέλεσμα των επιλογών μας. Αλλά ταυτόχρονα δεν είναι και τιμωρία. Είναι λογικό να κλονίζεται η πίστη σου, άλλων ανθρώπων κλονίζεται για πολύ πιο ασήμαντα πράγματα.

Η ασθένειά σου μπορεί να εμφανιζόταν ούτως ή άλλως, αφού λες υπήρχε στον οργανισμό σου, δεν ξέρουμε ποτέ πώς θα έρχονταν τα πράγματα.

Αφού ο γιατρός λέει ότι είσαι καλά, μην αγχώνεσαι, και απόλαυσε το μωράκι σου.

Ξέρω κοπέλα που της εμφανίστηκε σκλήρυνση, είχε ήδη ένα παιδί, έκανε και δεύτερο αφ' ότου είχε εκδηλωθεί η ασθένεια, και τώρα ακόμα είναι μια χαρά!!!!!

Καλή δύναμη σου εύχομαι! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου δεν σε τιμωρεί κανείς.

Δυστυχώς στην ζωή υπάρχουν και οι δυσκολίες για να μας δείχνουν την αξία των απλών πραγμάτων που θεωρούμε δεδομένα και που αν τα χάσουμε πονάμε.

Άλλοι περνάμε απο περισσότερε δυσκολίες και άλλοι περνάμε απο λιγότερες.Δεν έχει σημασία.Όλα αυτά μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους και φυσικά μας κάνουν να εκτιμούμε όσα έχουμε.

Για να τα κατάφερες μέχρι τώρα σημαίνει πως είσαι ένας πολύ δυνατός άνθρωπος με ανθρώπους δίπλα σου που σε αγαπάνε.

Περνάς μια δύσκολη δοκιμασία αλλά θα τα καταφέρεις!!!Άλλωστε τώρα έχεις το μωρό σου ;) Τι καλύτερο απο αυτό;Και δεύτερο παιδάκι να μην κάνεις δεν πρέπει να ''σε πάρει απο κάτω''.Έκανες,κάνεις και συνεχίζεις να κάνεις το καλύτερο για το αγγελούδι σου.

Πρέπει να είσαι δυνατή για να αντιμετωπίσεις τις δυσκολίες που μπορεί να έρθουν.

Αναγνώρισε τα καλά που έχεις αποκτήσει μέχρι τώρα και μην πλακώνεις την ψυχούλα σου με το τι μπορεί να συμβεί.Ζήσε την κάθε στιγμή!!!

Κουράγιο!Σου εύχομαι τα καλύτερα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....:P. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ NICK NAME ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΥΝΤΟΜΑ!

ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ (ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ) :

ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραμόνα μου τι να πω? Τα λόγια είναι πολύ λίγα για περιπτώσεις σαν τη δική σου...

Στεναχωρέθηκα πολύ, τόσο πολύ...:( :( :(

Είμαι κολημένη στον υπολογιστή πάνω απο μία ωρα διαβαζοντας την ιστορία σου,γιατι είχα να μπω καποιες εβδομάδεςς στο μαμμυ.

Ειλικρινά με συγκλονισε.....

Το μονο που εχω να σου πω ειναι ενα τεραστιο μπραβο, για τη δυναμη που δειχνεις και για τα μηνυματα που προσπαθεις να περασεις, παρ΄ολο τον πόνο που έχεις στην καρδια σου...

Μακαρι ο χρονος να σε βοηθήσει όσο γινεται καλυτερα.

Με κατι τέτοια αντιλαμβανομαι πως τα δικα μου ήταν μια κουκίδα στον ωκεανό......

Χαίρομαι που έστω και μέσω του μαμμυ μπορουμε να νιωθουμε ότι σε βοηθάμε καπως...

Είμαστε εδώ και σε σκεφτόμαστε, σε θαυμάζουμε και διαβάζουμε τα αισιόδοξα βήματά σου!!!!

Πολλά πολλά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mannoula ε καταλαβαινω που σε πηρε το παραπονο οπως ειπες...

καλημερα κοριτσακια μου ομορφα!!!

εχθες πηγα και παρακολουθησα την θεατρικη παρασταση του δον κιχωτη...ασχετο το οτι στη μιση παρασταση εκλαιγα...ηταν υπεροχη...παιρνουσε πολλα μηνυματα...θα μοιραστω μερικα μαζι σας: να κανεις ονειρα, να πιστευεις στα ονειρα σου,να μην φοβασαι για τις αντιρρησεις των γυρω σου αλλα να παλευεις για οσα αγαπας και πιστευεις, να μην φοβασαι να βαζεις μεγαλους στοχους στη ζωη σου και αν δεν τους καταφερεις εσυ να συνεχισεις να εισαι αισιοδοξος, να πιστευεις στους φιλους, να αγαπας με ολη σου τη δυναμη, να προσπαθεις να γινεις καλυτερος και να μην επιτρεπεις να σου λενε οτι δεν εισαι ικανος να γινεις αυτο που επιθυμεις και πανω απολα οταν ολα σου γινονται σταχτες εσυ να ξαναδυναμωνεις την φωτια σου και να προχωρας με ψηλα το κεφαλι!

κι ομως μια παρασταση που καποιοι νομιζουν οτι ειναι μονο για παιδακια μπορει να σου περασει πολλα σημαντικα μυνηματα!

ειναι για μεγαλα παιδια!

σας ευχαριστω που ειστε τοσο γλυκο παρεακι,σας ευχαριστω που τα λογια σας ειναι πιο φωτεινα απο τον ηλιο και πιο δυνατα απο το σκοταδι μου,σας ευχαριστω που ειστε εσεις.

τα φιλια,την αγαπη μου και την πιο θερμη μου καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οοολα καλα σημερα...

ελπιζω μονο να ριξει βροχουλα να καθαρισει η ψυχη μας να γαληνεψουμε!

τα βλεπω ολα ομορφα πανω στο ροζ συννεφακι που βρισκομαι σημερα!

εχθες γιορταζα την γιορτη μου (αγιου ραμον για τους καθολικους,ο αγιος που βοηθαει τις γυναικες να γεννησουν καλα)

εκανα πολυ ομορφα πραγματα χθες,ειχα συνεχεια το μυαλουδακι μου απασχολημενο! τωρα ειμαι σιγουρη ολα καλα θα πανε!το να απανταω τι εγινε με τον μιχαλη τωρα πια δεν με κανει να χανω τη γη κατω απο τα ποδια μου!το σαββατοκυριακο στο εξοχικο με ρωτουσαν ολοι ποτε γεννησα και απαντουσα σαν να μην τρεχει τιποτα,καποιος μου ειπε να μου ζησει το μωρο και του ειπα ευχαριστω! ισως γιατι για μενα δεν εχει πεθανει,ζει ακομη μεσα μου,εκει αφησε την ψυχη του και εκει θα την προσεχω για παντα!δεν θα τον αφησω να παθει ποτε τιποτα...!

οοοολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη τωρα πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΣΟΥ ΓΙΟΡΤΗ!!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΕΤΣΙ ΣΗΜΕΡΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΠΙΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ πολυυυυ μακαρι να γινουν ολα τελεια...θα περιμενω!απο υπομονη ειμαι φουλ!!!

φιλιαααα και ευχαριστω για τις ευχες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι,

χρονια πολλα για την ονομαστικη σου εορτη..

απο μερες παρακολουθω τους διαλογους σου στο forum κι ομολογω οτι εισαι απο τα πιο αισιοδοξα ατομα που εχω ακουσει,γνωρισει,μιλησει στην ζωη μου..συνεχισε ετσι,με δυναμη,χαμογελα και ελπιδες στην ζωη σου και να εισαι σιγουρη οτι η ζωη μας δινει πισω αυτα που μας χρωσταει..ετσι πιστευω κι ετσι προχωρω στην ζωη μου κι εγω...και παλι χρονια πολλα φιλεναδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ πολυ φιλεναδιτσα!!!

ευχομαι να εισαι παντα καλα κ τοοοοσο γλυκια!ελπιζω να μας δωσει παραπανω αποτι μας χρωσταει!το αξιζουμε αλλωστε!

τα φιλια και την αγαπη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΝΤΑΜΕΙΨΕΙ Η ΖΩΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΙΚΡΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΝΑ ΜΗ ΦΥΓΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΣΟΥ. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ κοκονα μου!

ευχομαι και εσυ να εισαι παντα καλα...και με ενα μωρακι να σε γεμμισει ευτυχια και αγαπη!το αξιζεις!

πως τα περνας εσυ?πες μου τα νεα σου!!!

εχθες για την γιορτη μου πηγα στον δον κιχωτη με τον κιμουλη! ηταν εκπληκτικο,εαν εχεις την ευκαιρια να πας!

ολη την ωρα εκλαιγα βεβαια γιατι ειχε συγκινηση αλλα σε ενα σημειο προς το τελος εριξα τοσο γελιο!δεν φανταζεσε ποσο αναγκη το ειχα αυτο!απο εκεινη την ωρα ειναι λες και ειμαι σε ενα ροζ συννεφακι! ολα ομορφα και ανθηρα!

εχω απο το πρωι καλη διαθεση!αντε να δουμε για ποσο

φιλακια φιλεναδιτσα και ευχαριστω για τις γλυκες ευχες σου...ανταποδιδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ?ΤΑ ΙΔΙΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΒΡΑΔΙΑ ΟΜΩΣ ΤΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΑΛΩΤΗ ΣΤΗ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ ΤΗΣ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου είχα να μπω κάτι μέρες (ο μπέμπης βλέπεις:lol: ) και τώρα είδα ότι γιόρταζες.Χρόνια πολλά μα πάρα πολλά μιλάμε, γεμάτα με χαρές ,υγεία ,συντροφικότητα και βαθιά φιλία.Να είσαι πάντα τόσο αγνή και αισιόδοξη.Από τα βάθη της καρδιάς μου σου εύχομαι όταν αποφασίσεις για μωράκι να πάνε όλα τέλεια.Σε φιλώ.:kiss:

(Ηθελα να γράψω και άλλα but ο μπέμπης θέλει αγκαλίτσες!!!:woohoo: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα προηγητε ο κουκλος!!!

σε ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σου!!!

αντε μακαρι μακαρι!

εσυ πως εισαι?τα νεα σου?!

ο μικρος τι κανει???

ακομη στο ροζ συννεφακι μου ειμαι! ισως φταιει που αρχιζει ο χειμωνας και ειναι η αγαπημενη μου εποχη,περιμενω να βρεξει ως και πως!!! ισως φταιει ο mr.κιμουλης που με εκανε να γελασω! ισως ο αγγελος που με κανει ευτυχισμενη! δε ξερω κατι κατι φερνει κυμματα χαρας και δε μπορω να βρω τι ειναι!

παρεπιπτοντως τα δωρα της γιορτης μου οοοολα για την πνευματικη μου αναπτυξη: εισητηρια δον κιχωτη,εισητηρια για συναυλια αφιερωμα καζαντζιδη και για αφιερωμα λευτερη παπαδοπουλο και το εκπληκτικο sims3(αυτο και αν ειναι καλλιεργια!χαχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρή παλαβιάρα (επίπεδο ε; δεν το συζήτω) παίζεις sims;;; Καλά μιλάμε το τι κουβέντα είχα κάνει για αυτό το θέμα με τα μαθητούδια μου δε λέγετε.Προσπαθούσα να τους πείσω να κάνουν ποδήλατο και να παίζουν μπάσκετ και να ξεκολλήσουν από το pc.Τι μου θύμισες!!!:woohoo:

Κατά τα άλλα καλά είμαι κοριτσάκι μου.Εδώ με το μπεμπούλη παρεούλα παίζουμε.Στο πόδι γράφω και κοιτάω το φόρουμ αλλά χαλάλι.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα εννοειτε οτι παιζω sims φανταστηκη δασκαλα!

απο οταν πηγαινα λυκειο το προγραμμα μου ηταν σχολειο-δουλεια-μπαλετο-sims.

ωρα το προγραμμα μου ειναι δουλειες σπιτιου-sims-εχθες προσθεσα το gym και γενικοτερα το shopping therapy. αποτελεσματικοτατο!

ποσο μηνων ειναι ο κουκλος??

ααα και να μην προσπαθεις να αποτρεψεις τα αιδια απο το pc γιατι μετα τι δουλεια θα κανεις???χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

χ

ααα και να μην προσπαθεις να αποτρεψεις τα αιδια απο το pc γιατι μετα τι δουλεια θα κανεις???χαχαχαχα

Σωστή!!!Αλλά εσύ έκανες και το μπαλέτο σου.Έριχνες και τις στροφές σου βρε αδερφέ!!:lol:

Ο μικρός είναι 5 μηνών και μέσα στην τρελή χαρά.:woohoo:

Πήγες gym βρε θηρίο;Μπράβο.Εγώ ούτε να ακούσω. "Δάσκαλε που δίδασκες" τρομάρα μου.:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sims?

Καλά άκουσα;:woohoo:

Είμαι άλλη μια φανατική.Ακούστε τι έπαθα...Πήρα το sims 3 το οποίο το βρίσκω καλό.Μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα αλλά απο γραφικά είναι ΑΘΛΙΟ.Αφήστε που αργεί πολύ...Και έχω και καινούριο υπολογιστή.Έπαιξα μόνο 3 φορές :angry: Είναι φοβερά αργό...Μέχρι να το μάθεις είναι και λίγο μπέρδεμα.

Τελικά καταλήγω πως εγώ είμαι μόνο για το sims 2 που είναι και απλό ή για το Life Stories.:P

Ε...είπα να πω και εγώ τον πόνο μου :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...