Μετάβαση σε περιεχόμενο

φοβος στην εγκυμοσυνη


Recommended Posts

κοριτσια θελω να μοιραστω κατι μαζι σας γιατι με ''τρωει'' εδω και λιγο καιρο! ειμαι τωρα στον 4ο μηνα της εγκυμοσυνης και με πιανει ένας φοβος...

λογω της 1η εγκυμοσυνης που εχασα το μωρο 29 βδομαδων φοβαμαι τωρα υπερβολικα!θα μου πειτε ελα μωρε μην το σκεφτεσαι συνεβει μια φορα ομως ο φοβος ειναι στο μυαλο μου απο το πρωι που ξυπναω μεχρι το βραδυ που κοιμαμαι. αφου σκεφτομαι την δευτερα που ειναι να με δει ο γιατρος μου να του πω να με βλεπει καθε 15 ημερες.

η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τι να σκεφτω και τι να κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου δεν πρεπει να φοβασαι και να χαλας αυτες τις ομορφες στιγμες της εγκυμοσυνης σου!Βγαλτο απο το μυαλο σου τελειως,επειδη συνεβη μια φορα δεν σημαινει οτι θα ξαναγινει!Οταν σουρχονται τετοιες σκεψεις,γυρνα τον διακοπτη και σκεψου κατι αλλο,αντικατεστησε τις με ευχαριστες!Κανε ονειρα για το μωρο σου και απολαυσε ολες αυτες τις στιγμες,να πιστεψεις πως ολα θα πανε καλα και θα πανε!:)

http://www.holisticharmony.com/greek/ar ... 53fear.asp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη ευχαριστω για τα λογια σου. αν τελικα ελεγα στον γιατρο μου να με βλεπει καθε 15 μερες? ή ειμαι υπερβολικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα κατά καιρούς με πιάνουν διάφορες φοβίες αλλά προσπαθώ να τις βγάζω από το μυαλό μου.. Προσπάθησε κι εσύ κοπέλα μου να σκέφτεσαι θετικά και να δεις που σε 5 μήνες θα κρατάς στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!! :-)

Υπάρχουν πολλές κοπέλες που είχαν μία ή και δύο άτυχες εγκυμοσύνες και τώρα έχουν τα παιδάκια τους!

Προσπάθησε να χαρείς την εγκυμοσύνη σου όσο πιο πολύ μπορείς!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη γεια σου!!!

νομιζω ότι θα εισαι υπερβολικη!! μεινε ηρεμη και προσπάθησε να ποβαλεις όλα τα αρνητικά συναισθηματα!!

σου ευχομαι ολόψυχα μια τελεια εγκυμοσυνη που θα σου φερει ενα υγιεστατο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια με προσγειωνετε στην πραγματικοτητα!!!ωστε να σκεφτομαι πιο λογικα!!!το να ακους και αλλες κοπελες να νιωθουν το ιδιο βοηθαει πραγματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη μου σε καταλαβαινω απολυτα

οπως σου ειπαν και οι υπολοιπες μανουλες πρπει να το ξεχασεις και να σκεφτεσαι μονο το νεο σου μωρακι

εγω θα συμφωνησω και μαζι σου και πιστευω οτι οντως πρεπει να του ζητησεις να σε βλεπει καθε 2 βδομαδες

αν ετσι νοιωθεις καλυτερα

κι εγω αυτο εκανα - αν και δεν ειχα τη δικη σου περιπετεια

ειχα δυσκολη εγκυμοσθνη απο την αρχη ομως

το σεβαστηκε και σχεδον απο την αρχη με εβλεπε καθε 15 ημερες

καλη σου συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου ηρεμησε και ολα καλα θα πανε...

Ξερω οτι ειναι δυσκολο, και εγω περασα μια αποβολη και καταλαβαινω πως νιωθεις, ομως προσπαθησε να ηρεμησεις και αν δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος μην ζητησεις να πηγαινεις καθε 15 ημερες στο γιατρο...

προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα σου πανε καλα...

σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη και πανω απ ολα ηρεμη και χωρις προβληματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη μου προσπαθησε να ηρεμησεις! δεν νομιζω να χρειαζεται να πηγαινεις καθε 15 μερες...εκτος αν αυτο σε κανει να νιωθεις πιο ασφαλης! δοκιμασε το! και μην αγχωνεσε γιατι μεταφερεις τα αισθηματα σου στο μωρακι σου! λυπησου το το καημενουλικο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...