Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι με ενοχλει στο mammy...


Αννιώ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με faiowyn και προσωπικά έχω σχετικά αποστασιοποιημένη στάση, όχι μόνο στο mammyland αλλά και σε άλλου είδους fora, blogs, social networking sites και τέτοια.

Εκτιμώ την συντροφιά που μου κρατούν οι συζητήσεις, κάποια πράγματα θεωρώ ότι μου είναι χρήσιμα και εάν μπορώ και εγώ με τη σειρά μου να φανώ χρήσιμη σε άλλους, ακόμα καλύτερα! Μέχρι εκέι όμως...

Όχι και να χαλιόμαστε διαδικτυακά! Δεν αξίζει!

Ψυχραιμία κορίτσια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ!ΠΩ!ΠΩ! ΟΛΛΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΣ ΕΥΘΕΩΣ? ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΘΕΜΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΛΩΝ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΠΟΥ ΘΗΛΑΣΑΝ? ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΓΚΑΣΕΣ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΑ ΦΥΓΕΙ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΕΠΙΘΕΣΗ? ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΚΡΙΜΑ! ΤΩΡΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ Η ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΕΡΝΩ ΠΙΣΩ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΠΡΙΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΗΛΑΣΜΟΣ! ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΛΛΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΩ! ΣΕ ΦΙΛΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα,

πω πω ένα μεγάλο θέμα...

Θα συμφωνήσω με την Dominique , κάτι σελίδες πιο πίσω είναι γραμμένη η άποψη της..

Οντως κάποιες κοπέλες μας την πέφτουν όταν λέμε οτι δεν θηλάσαμε καθόλου ή δεν θηλάσαμε αρκετά. Εμένα με είχαν πρήξει οτι το γάλα μας φτάνει για το παιδί μας, κάτι που εγώ δεν είδα ποτέ στην πράξη, όχι μόνο απο εμένα, που πραγματικά επέμενα πάρα πολύ για 3 μήνες αλλά ποτέ δεν της έφτασε.. (το έχω αναλύσει σε παλιότερα θέματα) αλλά και απο φίλες μου που σε ένα ποσοστό 1/3 μόνο κατάφερε να θηλάσει αποκλειστικά τελικά και έφτανε στο παιδί το γάλα. Και πιστέψτε με δεν είχαμε λάθος ενημέρωση...

Τώρα αποψεις σαν της Αφροδίτης, όταν γράφει οτι "αποχωρεί" κ όλα αυτά, αν και ξέρει πόσο την εκτιμώ και είναι και διαδικτυακή φίλη μου και πολλές φορές την ρωτάω για διάφορα, θεωρώ λίγο υπερβολικό το να το πάρεις τόσο πάνω σου, κάτι που δεν αναφέρεται καν σε εσένα, γιατί δεν νομίζω να θεωρεί κάποια απο εδώ οτι εσύ είσαι αυτή που μας κατακρίνει..

Αλλά και να ήσουν αυτή, δηλώσεις σαν κ αυτή που έκανες δεν ωφελεί πουθενά παρά σηκώνει και άλλη μια θύελλα αντιδράσεων απο πίσω του στυλ "θα φύγω και εγώ αμα φύγει η Αφρ" ή του στυλ "σε παρακαλώ μην φύγεις".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια μην κανετε ετσι

κριμα ειναι

γιατι να συμβαινει αυτο?

ουτε γνωριζομαστε προσωπικα ουτε εχουμε κατι να χωρισουμε

ισα ισα μια παρεουλα ειμαστε που ανταλλασουμε αποψεις και μαθαινουμε πραγματα χρησιμα που μας ενδιαφερουν

και περναει και πιο ομορφα η μερα μας

γιατι να φυγει οποιαδηποτε

αν τοσο πολυ μας πειραξει κατι ας το λυσουμε

μπορουμε και με προσωπικο μηνυμα

παντα ο ηρεμος τροπος ειναι και ο καλυτερος

αννιω δεν χρειαζεται να φυγεις ουτε η ελενη ουτε η αφροδιτη

καμια

ολες εχουμε κατι να προσφερουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε Αννιώ

γιατί σε νοιάζει τόσο αν η Καντινού συμφωνεί με την Αφροδίτη

σε ...ότι πει (και η κάθε Καντινού με την κάθε Αφροδίτη)???????

Στο θεματάκι αυτό που άνοιξες

(στο είπα και νωρίτερα) έχεις λάβει τόσα μηνύματα συμπαράστασης

και κατανόησης , όπως και εγώ σου έγραψα πως σε χρειαζόμαστε και εσένα και τις εμπειρίες σου............ ανέτρεξε λίγο πίσω, αν δεν τα θυμάσαι...

Μην μας προσβάλεις λοιπόν, ΕΣΥ, λέγοντας πως δεν ζήτησες 10 σελίδες(!)!

Σου απαντήσαμε και ενδιαφερθήκαμε για να νιώσεις καλύτερα....

Προσωπικά, το "περίεργο" δεν το είπα για να παρεξηγηθείς

αλλά για να σκεφτείς πως το Μάμμυ και εμείς είμαστε ΠΑΡΕΑ ΜΕΓΑΛΗ

και ΟΟΟΟΟΟΧΙ μόνο τα 2 μέλη που ανέφερες!!!

Οπως σου έγραψε και μια κοπέλα: Τόση φασαρία επειδή ΔΕΝ συμπαθείς 2 άτομα?

Κρίμα.....

...και εγώ νόμιζα πως μιλούσαμε για ...θηλασμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια δεν καταλαβαίνω γιατί να καταλήγουμε πάντα στο ίδιο αποτέλεσμα όταν ανοίγουμε ένα τέτοιο ποστ;;;;Απαγορεύεται κάποια κοπέλα και στη συγκεκριμένη περίπτωση η Αννιώ να εκφράσει τη δυσαρέσκειά της για κάποια πράγματα και πρόσωπα;;;;

Είναι γεγονός ότι εδώ υπάρχουν κλίκες...Άλλοι ταιριάζουν περισσότερο και άλλοι λιγότερο...Και έχω να πω το εξής...Υποστηρίζουν οι θηλάζουσες το θηλασμό και πολύ καλά κάνουν...Όμως το θηλασμό τον υποστηρίζουν και οι κοπέλες που δε θηλάζουν, όπως εγώ...Απλώς όχι με προσβλητικό και ακραίο τρόπο...Ο θηλασμός δεν κάνει κάποια καλύτερη μάνα από αυτή που δε θήλασε..ΚΑΘΕ ΜΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ...

Αλλά δεν είναι μόνο εκεί το ζήτημα...Επειδή παραπάνω το yotaki αναφέρθηκε στο θέμα ύπνου, θυμάστε τί είχε γίνει όταν η efoula (αν δεν κάνω λάθος) είχε ζητήσει συμβουλές για το πώς θα κοιμίζει το μωράκι της;;;;;

Είχατε πέσει όλες να με φάτε επειδή είχα πει ότι αφησα μια μέρα το μωράκι μου να κλαίει για 2 ώρες κι όμως έμαθε να κοιμάται μόνο του...Και τα ειρωνικά σχόλια έδιναν και έπαιρναν και τι μάνα είμαι εγώ που το άφησα να κλαίει αβοήθητο και πλέον κοιμάΤαι γιατί φοβάται ότι θα ξαναπεράσει τα ίδια και κάτι τέτοιες αηδίες...Λες κι εσείς αγαπάτε περισσότερο από μενα το παιδί μου...

Αν τότε δε μιλάμε για εμπάθεια και για γυναίκες που νομίζουν ότι το βυζί και η αγκαλιά είναι ο μόνος τρόπος απόδειξης της αγάπης πλανάσθε πλάνην οικτράν...

ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΚΑΘΕ ΜΑΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ...ΕΚΦΡΑΣΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΤΕ...ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΤΕ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ...ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΤΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα το θυμαμαι γιατι ηταν σε δικο μου θεμα και ενιωσα απαισια

μπορει και εγω να μην συμφωνω μαζι σου η με καποια αλλη κοπελα σε καποια θεματα αλλα δεν μ'αρεσει να επιτιθεμαι

θα πω οτι δεν συμφωνω με καλο τροπο

η οτι εγω πχ δεν μπορω να το κανω αυτο

συγνωμη για τοτε ε αν και δε νομιζω να σε προσβαλα εγω προσωπικα αλλα σου ζητω συγνωμη επειδη ηταν δικο μου το ποστ

σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μόλις τώρα τέλειωσα να διαβάζω όλες τις σελίδες...ουφ!!

Θα συμφωνήσω με την Αναστασία στη σελ. 4,

εγώ έγινα μέλος όταν ήμουν έγκυος στο 2ο παιδάκι μου και ψάχνοντας πληροφορίες για αιμορροίδες κλπ. έπεσα στο μάμμυ και διαβάζοντας και άλλα θέματα το βρήκα ενδιαφέρον και μάλιστα απάντησα σε κάποια που ή ίδια είχα εμπειρία!!!

Όπως επίσης και η ίδια βοηθήθηκα σε μερικά θέματα, όπως είναι και ο θηλασμός αν και θήλασα με επιτυχία τον γιο μου, έμαθα πολλά πράγματα που δεν ήξερα όπως ο επαναγαλακτισμός......

υπάρχουν και θέματα τα οποία δεν ανοίγω καν γιατί δεν με αφορούν ή δεν απαντώ γιατί είναι πολύ προσωπικά και και και...όπως η έκτρωση που έκαναν κάποιες φίλες για κάποιους λόγους κλπ.

είμαστε σε ένα φόρουμ που γράφονται εμπειρίες από μαμάδες αν κάποιο θέμα δεν μας ενδιαφέρει γιατί το ανοίγουμε και απαντούμε??? αν δεν ξέρουμε τίποτε σχετικό γιατί απαντούμε???

εγώ προσωπικά δεν έχω προσβληθεί από καμμιά άλλη μαμά ή μη του φόρουμ, δέχομαι τις συμβουλές που με αφορούν και απορρίπτω κάποιες απαντήσεις που δεν με αντιπροσωπεύουν....

κλείνω όμως γιατί η κόρη μου κλαίει όπως πάντα......!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου φυσικά και δε με προσέβαλες καθόλου εσύ!!!

Εσύ απλώς είχες πει ότι το κοριτσάκι σου κοιμάται στην αγκαλιά και με το που το ακουμπάς κάτω ξυπνάει και ήσουν προβληματισμένη για το τί πρέπει να κάνεις..Εγώ σου κατέθεσα την εμπειρία μου, σου είπα τί έκανα με το δικό μου παιδί και μέχρι εκεί...Δε σε πίεσα να το ακολουθήσεις ούτε σου είπα να κάνεις το ίδιο..Εσύ το διάβασες..Σου έκανε;;; Το κράτησες..Δε σου έκανε;;;Το πέταξες..Έτσι πρέπει να γίνεται...

Αναφέρθηκα σε άλλες περιπτώσεις που έκαναν τα πράγματα τραγικά "έκλαιγε 40ημερών μωράκι αβοήθητο", "κοιμάται επειδή φοβάται μη νιώσει ξανά αππόριψη" και άλλα τέτοια γελοία...

Δεν κατάλαβα ποια είναι ειδική και σε θέματα ύπνου;;;Γιατί να δεχτώ επίθεση για το πως έμαθα το παιδί μου να κοιμάται;;;Για να είμαι καλή μάνα πρέπει να το κρατάω μονίμως αγκαλιά;;;Αυτά τα απολυταρχικά και τα "εκφέρω γνώμη επί παντός επι στητού" και "ξέρω εγώ τί είναι καλό" και "πώς το κάνεις έτσι εσύ" δε γουστάρω, γι'αυτό και καταλήγουμε πάντα να τσακωνόματσε...Η κάθε μάνα κάνει ό,τι γουστάρει στο παιδί της..Αν ήταν σωστό ή λάθος θα φανεί ετεροχρονισμένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoula μπορώ να σε διαβεβαιώσω πάντως (δεν εχει χρειαστεί να το κάνω στο δικό μου μωρό ως τώρα) ότι η μητέρα μου το εφάρμοσε αυτό πάνω μου και μάλιστα με κλάμα 12ωρο (όπου με βάρδιες απλά με τσέκαραν οι γονείς για το αν ειμαι καλά) - δεν έχω κανένα ψυχολογικό με τον ύπνο ;)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικώς η γλώσσα κόκκαλα δεν έχει και κόκκαλα τσακίζει...:laugh:

Γιατί τόσο μελάνι;;;Φίλες μου θεωρώ ότι η αποχώρησή σας πρέπει να γίνεται όταν εσείς ορίσετε, να είναι αποτέλεσμα αυτοπροσδιορισμού όπως πάντα αναφέρω...Και όχι από εξωτερική αιτία...

Αυτό είναι ετεροπροσδιορισμός...:(

Αννιώ μου σε συμπαθώ πολύ, έχουμε εξάλλου ανταλλάξει και σκέψεις και εμπειρίες....Κακώς σε διαπότισε αυτό το συναίσθημα...Είσαι αξιόλογη, μορφωμένη...Επεστρέψε όπως παλαιότερα με τα ιδιαίτερα θέματά σου...:);)

Ελένη και Αφροδίτη, νέες φιλενάδες,:) εγώ τόσο καιρό τί έλεγα;;;Ναι κάπως εκφράστηκαν σκληρές εκφράσεις αλλά στην τελική είναι δικαίωμά σας...

Εξάλλου είστε ενεργές στο φόρουμ με απόψεις σε πολλά θέματα και ενδιαφέρουσες...Προσωπικά χαίρομαι που υπάρχετε!:);)

Τα πάντα ρει...Τα πάντα είναι ρευστά...(παραπομπή)

Σήμερα διαφωνούμε-αύριο συμφωνούμε...Και θεωρώ ότι η καθεμία όπως νιώθει και θέλει να εκφράζεται...Όχι και φραγμούς...

Όποια θίγεται κακώς...Ούτε γνωριζόμαστε...

παραπομπή:Χρυσούλα αν αιώρησες κάτι περί εμού...Προτιμώ την ευθύτητα...(περί φιλοσοφιών)...

Τhouli το επεξεργάστηκα...Μάλλον για το προαύλιο...Όταν εκφέρουμε άποψη, πρέπει να δεχόμαστε και την απέναντι...Αλλά εσύ νωρίτερα ήσουν εριστική...;;;Έλεος και κάτι συναφή...Τέλος πάντων...

Απλά για να μην υπάρχουν εκρεμμότητες...

Εγώ πάντως δε θυμώνω και ούτε κακιώνω...:);)

Δεν πρέπει την άλλη άποψη να προσπαθούμε να την αλλάξουμε...

Είτε την αποδεχόμαστε, είτε αδιαφορούμε...

Και επειδή οι θηλάζουσες έχετε παρεκτραπεί...(αστείο),

για να σας εκνευρίσω και εγώ τώρα...

1.θεωρώ ότι το λόχειο γάλα είναιμόνο απαραίτητο!

2.σεξουαλική ζωή μηδενισμένη!

3.γυναικεία εμφάνιση καταποντισμένη

4.απογαλακτισμός...;;;

5.περιορισμός...(αλήθειες λέμε...)

6.επιβεβαίωση εγώ...

7.αναστάτωση μωρού αναφορικάα με το πρόγραμμα...

Έτσι για αλλαγή...:laugh:

Μη μου θυμώσετε...:);)

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το φορουμ ειναι σα μια μικρη κοινωνια, παρεξηγησεις παντα θα υπαρχουν, οπως και συμπαθειες κ αντιπαθειες. Αννιω μου ειναι κριμα να φυγεις για αυτο το λογο, κριμα.

μαριμαρι τα ατομα που αναφερθηκε η Αννιω ειναι μετρημενα στα δαχτυλα, δεν ειναι ολες οι θηλαζουσες. Και στο κατω κατω τα λογια της καντινου την πειραξαν κ ηταν μια απο τις αφορμες για ολες αυτες τις παρεξηγησεις.

Αυτο που λενε τα κοριτσια οντως ισχυει κ φαινεται σε αρκετα μεγαλο βαθμο. Εμενα προσωπικα δε με πειραζει, εχω μαθει να μη δινω σημασια σε τετοια, ειδικα οταν καποιος δε με ξερει προσωπικα και καθεται κ βγαζει συμπερασματα απο μονος του για το αν φερομαι σωστα στο μωρο μου η οχι. Αυτο που ειναι ομως ενοχλητικο ειναι οτι καμια απο οσες εχουν θιξει εμμεσα η αμεσα καποιες κοπελες ΔΕΝ το παραδεχονται. Η καθεμια απο εμας ειναι διαφορετικη, αλλη παρεξηγειται πιο ευκολα, αλλη πιο δυσκολα. Αυτο δε μπορουμε να το αλλαξουμε, μπορουμε ομοως να σεβαστουμε η μια τα ορια της αλλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina ολα τα αλλα μου τα λενε και με κρινουν που θηλαζω αλλα αυτο για τη σεξουαλικη ζωη πρωτη φορα το ακουω

γιατι σε τι σε δεσμευει?

απλα ρωταω για ενημερωση

και μην το παρεις οτι με πειραξε γιαυτο απαντησα

η καθε μια κανει οτι θελει αν νιωθεις οτι σε δεσμεθει σε ολα τα παραπανω το σταματας πολυ απλα

αν οχι το συνεχιζεις

οπως νιωθει η καθε μια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου είσαι και πολύ-πολύ συμπαθής...

Δεν θηλάζω αλλά από ιατρικές πηγές και εμπειρίες φίλων...

Κόλπος ξηρός;;;

Στήθος εκτός;;;

Λέω...Ίσως να είναι και μούφα!

Απλά κατά γενική ομολογία...Πάντοτε υπάρχουν εξαιρέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ έγραψε:

marimari έγραψε:

[/quote:2wtz27ux]

Θα σε παρακαλεσω να χαρακτηρισεις περιεργο αλλες συμπεριφορες.

Ουτε εσωψυχα βγαζω ουτε προσωπικα.

Και ναι κοπελα μου απανταω τελικα στην Καντινου πως τη λενε γιατι δεν θυμομουνα ποια κοπελα το ειπε και επρεπε να ψαξω στις συζητησεις μου.

Μην με προσβαλλεις ετσι και στην τελικη δε ζητησα απο κανεναν 10 σελιδες.

Ουτε βλεπω εχθρους, ουτε συμμαχιες.

Αλλα τωρα μη μου πεις οτι ΣΕ Ο,τι λεει η καντινου συμφωνει και η Αφροδιτη και σε ο,τι πει η Αφροδιτη δε συμφωνει η καντινου??????

Ελα τωρα κοπελια αυτα τα γυναικουλιστικα τα ξερω και ετσι γινεται.

Αντε γιατι παρασχοληθηκα

ΚΟΠΕΛΙΑ, ΟΠΩς ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ, ΕΣΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ!!!ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΙΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!!!!ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΙ!!!!ΜΑΣ ΕΚΑΝΕΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΕΥΓΟΥΜΕ Ε;;;ΜΠΡΑΒΟ !!!!ΩΡΑΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ," ΜΗ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΙΣΤΙΚΗ"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε εγω δεν εχω προβλημα

ισως να υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις οπως και στα υπολοιπα που ανεφερες δεν ειναι σε ολες τις θηλαζουσες ιδια

πχ η δικια μου δεν εχει και τοσο προγραμμα αλλα μια αλλη κοπελα που θηλαζει το μωρο της απο τον 1 μηνα καθε 3 ωρες τρωει και κοιμαται απο τις 11 ξυπναει στις 7 τρωει κοιμαται και ξανα ξυπναει στις 11 το πρωι

ειναι στο παιδι

και ουτε τα υπολοιπα τα αισθανομαι που αναφερεις

ισα ισα δεν το βλεπω δεσμευση αλλα ευκολια

ουτε αποστειρωσεις ουτε να φτιαχνω το γαλα κτλ

ειναι οπως σου ειπα και πριν πως το βλεπει και πως νιωθει η καθε γυναικα

και επιβεβαιωση τη εγω εχω γιατι καταφερα κατι που ηθελα πολυ

ουτε η εμφανιση ειναι καταποντισμενη λογω θηλασμου

λογω μυαλου που τρωω σαν βοδακι ισως....:laugh: :cheer:

αλλα δε με δεσμευει αν θελω να κανω σωστη διατροφη και να αδυνατισω

για τον απογαλακτισμο δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι δεν γνωριζω ακομη

μην παρεξηγηθουμε αποψεις ανταλλασουμε και σου λεω πως το ζω εγω οκ?

μου ειπες οτι σου ειμαι και συμπαθης μην αλλαξει αυτο....;):)

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Εφούλα μου είσαι και πολύ-πολύ συμπαθής...

Δεν θηλάζω αλλά από ιατρικές πηγές και εμπειρίες φίλων...

Κόλπος ξηρός;;;

Στήθος εκτός;;;

Λέω...Ίσως να είναι και μούφα!

Απλά κατά γενική ομολογία...Πάντοτε υπάρχουν εξαιρέσεις...

ναι ναι τοχω ακουσει κ εγω αυτο! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει τυχει καποιες φορες που βγαινουμε ενα τσουρμο γνωστοι γνωστων και τρεχα γυρευε .. με το ποτακι να αρχιζουν οι συζητησεις για πολιτικη για διαπαιδαγωγηση και ενα σωρο αλλα..Συμβαινει τοτε να χωριζομαστε σε ομαδες των 2 ή των 3ων ατομων που συμφωνουμε Καποιοι παθιαζομαστε και πεταμε μπηχτες ή προσβαλλουμε τους υπολοιπους

Νομιζω οτι ενα απο τα πιο δυσκολα πραγματα ειναι ο διαλογος Και ο διαλογος απαιτει να εκθετεις επιχειρηματα λογικα χωρις συναισθηματικη φορτιση με ευθυ τροπο οχι εμμεσο(μπηχτες)

Καθε ενας απο εμας εχει αποκτησει ενα προσωπικο φιλτρο μεσα απο τις εμπειρειες του τα βιωματα του Για να σταθει ο διαλογος καλο θα ειναι να μην ξεκιναμε με την πεποιθηση οτι αυτο που λεμε ειναι σιγουρα και το σωστο..αλλα με διαθεση να μαθουμε και να εμπλουτισουμε το φιλτρο μας..αυτο που λενε να ανοιξει το μυαλο μας ,να δουμε και κατι που ισως δεν το ειχαμε δει μεχρι χθες..

Με αλλα λογια για να σταθει μια συζητηση καλο θα ειναι να ειμαστε ανοιχτοι στις αποψεις του συνομιλιτη μας και να μιλαμε με επιχειρηματα

Τωρα η διαφωνια βρισκω οτι ειναι επικοδομιτικη αρκει να μην ειναι αποτελεσμα συναισθηματικης εκρηξης

Αυτα προσπαθω να θυμαμαι καθε φορα που μπαινω σε μια κουβεντα πιστευοντας οτι κραταω την αληθεια απ τα παπ@ρι@

Φανταστειτε ολοι να συμφωνουσαμε σε ολα και να ειχαμε τον ιδιο τροπο..δε θα υπηρχε λογος να συζηταμε ..

Οσο για τις παρεξηγησεις ..ειναι και αυτες στο προγραμμα ..συναισθημα ειναι αυτο θελει να εκφραστει

Αυτα μου ηρθαν σορυ αν εφυγα απο την ουσια του θεματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ ελεος πια ας σταματησει αυτο.....

εγω θα συνεχισω να δινω τις συμβουλες μου για ολα οσα γνωριζω και μπορω να προσφερω κατι και απο εδω και μπρος ξερω οτι αν υπαρξει προσβλητικο η απαξιωτικο σχολιο απεναντι μου υπαρχει τροπος να το σταματησω χωρις να δημιουργηθει θεμα απλα θα απευθυνθω στους διαχειρηστες!!!!

βασικα για το τελος ολων αυτων να πω οτι μονο ''ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ'' στο site και το τονιζω αυτο μονο ΜΙΑ!!! μου εχει απαντησει με προσβλητικο υφος και ειρωνεια και εχει κρινει καθε απαντηση που εχω δωσει μα καθε μου απαντηση για εκεινην ειναι λαθος!!!!

ε!!!! τι να κανουμε υπαρχουν και μαμαδες που ειναι φωτεινοι παντωγνωστες και γεννηθηκαν μαμαδες (ειρωνεια ε??? να μην κανω και εγω ενα ειρωνικο σχολιο??? το δικαιουμαι εξαλλου)

μεχρι που ειχα σταματησει να μπαινω σε θεματα θηλασμου για να μην μου την πουν αλλα εγω μπαινω και ελπιζω να δεχτειτε την ταπεινη γνωμη μιας γυναικας που δεν θηλασε αλλα παντα χαιρεται οταν μια γυναικα θηλαζει

Υ.Γ αχ εφουλα και εγω στο θεμα σου κοκκινο πανι ειχα γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena_thess έγραψε:

katrina έγραψε:

ναι ναι τοχω ακουσει κ εγω αυτο! :laugh:[/quote:2qfrgyln]

σας λεω εγω που θηλαζω και το ζω οχι απο αυτα που ακουσα αλλα απο εμπειρια πως δεν ισχυει

τωρα σε καποια αλλη να συμβαινει

αλλα μπορει και να μην φταιει ο θηλασμος

μπορει να συμβαινει και σε καποια που δενθηλαζει

παντως το εχουμε παρεξηγησει το θεμα

πχ μια φιλη μου που δεν θελει ακομα παιδι το βλεπει δεσμευση οτι το παιδι θα της στερησει την ελευθερια της δεν θα κανει οσα κανει τωρα δεν θα μπορει να ταξιδευει θα ξενυχταει και δεν θα κοιμαται δεν θα εχει χρονο για τον εαυτο της και αλλα

οταν της ειπα οτι θελω να κανω παιδι μου ειπε ολα αυτα αλλα εγω δεν το ενιωθα ετσι

ηθελα να κανω παιδι και ολα αυτα μου φαινοταν ανοησιες

και στην τελικη το παιδι σε τιποτα απο τα παραπανω δεν με δεσμευσε

το ιδιο συμβαινει και στον θηλασμο και σε ολα τα υπολοιπα στη ζωη

αν θες κατι δεν το βρισκεις δυσκολο ουτε στερητικο

αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω βλεπω με την απαντηση της εφουλας που εχουμε φτασει... να φοβομαστε να πουμε μια κουβεντα μην τυχον κ μας παρεξηγησει ο αλλος... εφουλα μην ανησυχεις καθολου, δε σε παρεξηγει κανεις! σε ΟΛΑ υπαρχουν εξαιρεσεις!

Και το θυμαμαι το θεματακι σου παρα πολυ χαρακτηριστικα, ειχα βγαλει αφρους..

μπεμπουλη εσυ συγκεκριμενα νομιζω δικαιουσαι παραπανω απο ενα ειρωνικα σχολια :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και δενπαρεξηγηθηκαμε απλα ειχαμε αλλες επιδιωξεις

και αλλα θελω γιαυτο το βλεπαμε διαφορετικα το ολο θεμα

αυτο συμβαινει κ με αυτο το θεμα

μπεμπουλης συγνωμη αν κ δεν εφταιγα..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...