Μετάβαση σε περιεχόμενο

8ΜΗΝΩΝ...ΞΥΠΝΑΝΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ? ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΞΥΠΝΑΝΕ ΝΥΧΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ? ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ...ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΓΑΛΑ(100ΜΛ ΠΙΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΧΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΕΥΜΑ) ΑΛΛΑ ΤΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ...ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΠΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ? ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ 9 ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ 12..ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 5 ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΜΑΜ...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

απο την πειρα μου, θα σου ελεγα να συνεχιζεις να το ταιζεις.6 γευματα δεν κανει μεσα στη μερα?ε τι να ξυπνησει 5, τι να ξυπνησει 7!!

Αυτο για το τσαι το εχω ακουσει και εγω αλλα πιστευω οτι αυτος που το ειπε δε νομιζω να εχει παιδια.Γιατι αν το παιδι θελει να φαει, θα φαει.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

einai fysiko phsteuw kai mena etsi ksipnaei .

an thelei mam thelei mam den mporei na kaneis kati .peinaei to paidi ti na kanoume na tou poume primene den me boleuei h wra !!!!:P

meta ti wra ksipnaei ?emena konta stis 7:45.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

6 γευματα κανει ναι.δεν επρεπε ομως πλεον να ειναι 5?τελοσπαντων μωρε τον λυπαμαι..για να ξυπναει καποιο λογο θα εχει..δεν ειναι και μεγαλο πολυ μωρο οποτε οτι φαει μαλλον καλο θα ειναι!

ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

einai fysiko phsteuw kai mena etsi ksipnaei .

an thelei mam thelei mam den mporei na kaneis kati .peinaei to paidi ti na kanoume na tou poume primene den me boleuei h wra !!!!:P

meta ti wra ksipnaei ?emena konta stis 7:45.

αναλογα..σημερα ξυπνησε για μαμ στις 6 και μετα 8!!!

αμα ξυπνησει στις 5 ξυπναει μετα κατα τις 6-7 αναλογα τα κεφια του:laugh: :laugh: :S:(

εσενα ομως θηλαζει βρε αφροδιτη..κα ιεμενα οσο θηλαζε ξυπνουσε καθε 2ωρο.τωρα δεν επρεπε να στρωνει σιγα σιγα?

καλα μωρε υπομονη και οπως παει..απλα δουλευω κιολας και κουτουλαω ξυπναει βεβαια και ο κωστας και τον κοιμιζει δε εχω παραπονο αλλα με προβληαμτιζουν οι υπολοιποι που λενε πως πρεπει να κοπει σιγα σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ, 5 Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΞΥΠΝΟΥΣΕ 5 Η ΩΡΑ ΤΑ ΞΥΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΝΑ ΦΑΕΙ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale to idio upno kanoume giauto sto lew ...antexei perissotero pia .

trwei stis 8 me 9 gia upno meta ksipnaei 11-12 kai meta 4-5 kai telos 7-8 .oi wres einai me ligh apoklish analogos pws koimate gia bradu .pantos apoti blepw ta idia kanei me sena .

tora estrose pantos exei ena mhna pou koimate ligo perissotero .prin ana tris wres .den nomizw na exoume pia diafora giati trwme kai 3 geumata fagaki kai tigaroume ....thn kanoume taratsa !!!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΝΤΩΣ..5 ΚΑΙ 6 ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΙ...ΑΡΑ ΤΡΩΕΙ ΑΠΛΑ 1 ΓΕΥΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ..:)

ΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΚΑΙ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΠΕΙΝΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ..ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΙΝΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ..ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 2.30..ΑΡΑ ΔΕΝ ΣΚΑΩ! ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΧΟΥΝΕ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΝΕ!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...:)

ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΒΓΑΛΑΤΕ? ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΤΑΕΙ ΣΑΝ ΣΚΑΛΑΚΙ:ohmy:

ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΟΒΟ...ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ?ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙ?

ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΙΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΦΑΓΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙΙΡΟΤΕΡΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veni μου το παιδάκι σου πρέπει να το ταίζεις, όποτε ξυπνάει για μαμ...Δε θα το αφήσεις νηστικό, επειδή ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ λένε το μακρύ τους και το κοντό τους...Τί θα πει πρέπει να σταματήσει να ξυπνάει τη νύχτα;;;;Δεν υπάρχει πρέπει όταν αφορά στα μωράκια μας...Κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό..

Εμένα η κορούλα μου όσο έτρωγε δικό μου γαλατάκι ξυπνούσε μια φορά στις 4.30 το πρωί και μετά πάλι στις 8.30-9.00..Όταν σε ηλικία δύο μηνώνμσταμάτησα να της δίνω δικό μου γάλα, το τράβαγε μέχρι τις 6-7 το πρωί νηστική...Πλέον που είναι 4 μηνών τρώει το τελευταίο γεύμα της στις 10.30 το βράδυ, κοιμάται και ξυπνάει 10.30-11.00 το άλλο πρωί... Βέβαια, δεν ξέρω τι θα γίνει όταν αρχίσουμε κρέμες και φαγητό, αλλά μέχρι στιγμής κοιμόματσε σαν βόδια και οι δυο.....:laugh: :laugh:

Αυτό που πρέπει να κάνεις λοιπόν γλυκιά μου είναι να κλείσεις τα αυτιά σου στις βλακείες των τρίτων και να ταίζεις τον κούκλο σου, όποτε θέλει εκείνος..

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Veni μου το παιδάκι σου πρέπει να το ταίζεις, όποτε ξυπνάει για μαμ...Δε θα το αφήσεις νηστικό, επειδή ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ λένε το μακρύ τους και το κοντό τους...Τί θα πει πρέπει να σταματήσει να ξυπνάει τη νύχτα;;;;Δεν υπάρχει πρέπει όταν αφορά στα μωράκια μας...Κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό..

Εμένα η κορούλα μου όσο έτρωγε δικό μου γαλατάκι ξυπνούσε μια φορά στις 4.30 το πρωί και μετά πάλι στις 8.30-9.00..Όταν σε ηλικία δύο μηνώνμσταμάτησα να της δίνω δικό μου γάλα, το τράβαγε μέχρι τις 6-7 το πρωί νηστική...Πλέον που είναι 4 μηνών τρώει το τελευταίο γεύμα της στις 10.30 το βράδυ, κοιμάται και ξυπνάει 10.30-11.00 το άλλο πρωί... Βέβαια, δεν ξέρω τι θα γίνει όταν αρχίσουμε κρέμες και φαγητό, αλλά μέχρι στιγμής κοιμόματσε σαν βόδια και οι δυο.....:laugh: :laugh:

Αυτό που πρέπει να κάνεις λοιπόν γλυκιά μου είναι να κλείσεις τα αυτιά σου στις βλακείες των τρίτων και να ταίζεις τον κούκλο σου, όποτε θέλει εκείνος..

Φιλάκια πολλά!

10.30-11.00!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!!:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Η ΠΙΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΜΑΜΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ!!!!!!!:) :) :) :) :)

ΜΠΡΑΒΟ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ!! ΕΤΣΙ!!!!!:) :) :) :) :) :) :) :)

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΦΤΟΥ!!!

ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Veni μου η αλήθεια είναι ότι χορταίνω ύπνο κάθε μέρα...:P :P

Μαζί με την μπεμπούλα ξυπνάω κι εγώ η γαιδούρα...:silly: :silly:

Σκέψου όμως ότι όλη την υπόλοιπη ημέρα δεν κλείνει μάτι...Ζήτημα είναι να κοιμάται 2-3 ώρες μέσα στην ημέρα...Αλλά δεν πειράζει...Τουλάχιστον είναι ησυχούλα και δεν γκρινιάζει..Απλώς θέλει παρέα και κουβεντούλα..Τι να κάνουμε;;;Μην είμαστε και πλεονέκτες..:laugh: :laugh:

Άσε που η δικιά μου από 3 μηνών κάνει μόνο 4 γεύματα την ημέρα..Στην αρχή ανησυχούσα, αλλά αφού παίρνει βάρος, δεν πειράζει..Ο γιατρός μου έχει πει ποτέ να μην την ξυπνήσω για να φάει.Οταν πεινάσουν, θα ξυπνήσουν μόνα τους..

Μην ανησυχείς όμως..Και το αγοράκι σου σιγά σιγά θα το κόψει..Μπορεί όντως να μην πεινάει αλλά να είναι θέμα συνήθειας..Εμένα να φανατστείς η μπουλίτσα μου μέσα στην ημέρα ό,τι και να γίνει, στις 4 ώρες ακριβώς χτυπάει το "ρολογάκι" της πείνας..Στις 4 ώρες ακριβώς όμως..Αν δεν την ταίσεις αμέσως, σπαράζει στο κλάμα...Αν όμως είμαστε βόλτα, δε μας νοιάζει τίποτα..Ξεχνάμε φαγητό, ξεχναέμε τα πάντα.:P :P

Τα σκατούλια μας μωρέ είναι ΥΤΠΕΡΟΧΑ...Όσες φορές κι αν ξυπνάνε...

:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μπεμπουλα τι μωρο εχεις?

μπραβο

εμενα αυτο το πρωινο ξυπνημα με σκοτωνει ολη μερα ειμαι σε φαση νιρβανας

παντως ο μπαμπας μου μου ειπε οτι ακουσε εναν ειδικο στην τηλεοραση που ειπε οτι τα μωρα μετα τον 8 μηνα περιπου ξυπνανε μερικες φορες τη νυχτα οχι επειδη απαραιτητα πεινανε αλλα θελουν να νιωσουν τη μαμα τους

αλλα φυσικα ταιζε το το μωρο και εγω αυτο κανω και θα εκανα στη θεση σου

δωσε μπιμπιλα μηπως ξανα κοιμηθει αν οχι ταισε το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula έγραψε:

καλα μπεμπουλα τι μωρο εχεις?

μπραβο

εμενα αυτο το πρωινο ξυπνημα με σκοτωνει ολη μερα ειμαι σε φαση νιρβανας

παντως ο μπαμπας μου μου ειπε οτι ακουσε εναν ειδικο στην τηλεοραση που ειπε οτι τα μωρα μετα τον 8 μηνα περιπου ξυπνανε μερικες φορες τη νυχτα οχι επειδη απαραιτητα πεινανε αλλα θελουν να νιωσουν τη μαμα τους

αλλα φυσικα ταιζε το το μωρο και εγω αυτο κανω και θα εκανα στη θεση σου

δωσε μπιμπιλα μηπως ξανα κοιμηθει αν οχι ταισε το

χου το γιαβρακι μου μωρε....και εγω καπου το ειχα ακουσει..αλλα δεν ηρεμει με αγκαλια αλλα με λιγο γαλατακι οποτε..

πιπιλα εφη μου ουτε να την δει!!!!!! μονο μια μερα επαιζε μαζι της και αποκοιμηθηκε! κατα τα αλλα πηρα 2-3 στην αρχη αλλα μετα απο τον 3ο δεν την θελει καθολου πια.

πηρα και 2 πιο μγαλες τωρα να εχω ποτε δεν ξερεις...αλλα μια μερα που δοκιμασα την εφτυνε..

ασε καλυτερα χωρις πιπιλα!:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η μικρή μου είναι 12 μηνών και μόλις σαράντισε πέρυσι, δεν ξύπνησε ξανά νύχτα.

Τώρα αν ξυπνήσει, θέλει πιπίλα αλλά και πάλι δεν ξυπνάει κανονικά απλά "αναδεύεται".

Το κάθε παιδί έχει τα δικά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula30 έγραψε:

Εμένα η μικρή μου είναι 12 μηνών και μόλις σαράντισε πέρυσι, δεν ξύπνησε ξανά νύχτα.

Τώρα αν ξυπνήσει, θέλει πιπίλα αλλά και πάλι δεν ξυπνάει κανονικά απλά "αναδεύεται".

Το κάθε παιδί έχει τα δικά του.

κοιτα και εμενα δεν ξυπναει εντελως τις πεισσοτερες φορες, κλαιει με κλειστα ματακια και αμα τον προλαβω σε αυτην την φαση τρωει και δεν ξυπναει κανονικα...ουτε ρευεται να φανταστεις..

αλλα επειδη ειναι σε αλλο δωματιο αμα δεν τον προλαβω ξυπναει αλλα κοιμαται σχετικα ευκολα μετα..

δεν με παιδευει το γιαβρακι μου μωρε απλα επειδη λενε πως πρεπει το βραδυνο να κοπει και αλλα τετοια γνωστα γιαυτο ρωτησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΞΥΠΝΗΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11(ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ.ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΕΝΩ ΚΟΙΜΑΤΑΙ)Κ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 9...

ΑΦΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΠΕΙΝΑΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΤΑΙΣΕΙΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΞΥΠΝΗΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11(ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ.ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΕΝΩ ΚΟΙΜΑΤΑΙ)Κ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 9...

ΑΦΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΠΕΙΝΑΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΤΑΙΣΕΙΣ....

ασχετο βουλα αλλα το βραχιολακι στο ποδι της μικρης ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οπου προλαβαινω γραφω!!!!!!

α! και αννουλα!!! να κανεις και 3ο αφου μπορεις!!!!!!!! αφου εισαι σπιτι και μπορεις κανε οσα λαχταρας!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pou eisai re veni mou?

se esteila k pm k pali afanti...:(

ax k mena ksipanei 2.3 fores k oli me lene oti prepei na to kopso:blink: ..e pos/?:blush:

na exthes ksipnise 2 fores alla etixe...

elpizo tora pou tha arxisoume sterei trofi na allaksoun ta pramata..i de paizei rolo???????

k pipila na tou doso to bradi ton ekneyrizei giati thelei mam....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To δικό μας 11 μηνών και ξυπνάει νυχτα, όχι πάντα, αλλα τις περισσοτερες νυχτες, και μπορεί 2-3 φορές. Τα πρώτα 2 παιδια δεν ξυπναγανε απο 9 μηνων.

Αυτό δεν τρώει πολυ, όλο θελει στηθος!

Εμένα δεν με κουράζει, το έχω ολη νυχτα διπλα μου, ουτε με ανησυχεί.

Πιπίλες στα μωρά που θηλάζουν καλυτερα να μην δίνετε, για να ξέρετε πότε πινάει. Τα μωρά πιό καλά μεγαλώνουν χωρις πιπίλα, το έχω δοκιμάσε και στ τρίτο - δεν δίνω καθόλου.

Νομίζω όσο ζητάει να φάει - πρέπει να τρόει και με το μπιμπερό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

ασχετο βουλα αλλα το βραχιολακι στο ποδι της μικρης ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οπου προλαβαινω γραφω!!!!!!

ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ....Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ VENI ΜΟΥ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

pou eisai re veni mou?

se esteila k pm k pali afanti...:(

ax k mena ksipanei 2.3 fores k oli me lene oti prepei na to kopso:blink: ..e pos/?:blush:

na exthes ksipnise 2 fores alla etixe...

elpizo tora pou tha arxisoume sterei trofi na allaksoun ta pramata..i de paizei rolo???????

k pipila na tou doso to bradi ton ekneyrizei giati thelei mam....

ΒΡΕ ΣΥ ΕΛΕΙΠΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΜ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝΑ!!!!! ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΡΓΑ!!

ΑΣΕ ΡΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΚΑΙ ΑΠ ΟΤΟΥΣ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ ΟΛΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ..ΟΛΑ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΤΩ-ΠΑΙΧΝΙΑΔΑΚΙ!!!!!!-ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΒΓΑΙΝΕΙ..ΠΑΝΤΟΥ ΠΑΕΙ!!!!! ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΘΟΜΑΙ..ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΙΚΑ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ..ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ;)

ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ...Ε,ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!! ΛΙΓΟ ΤΑΡΖΑΝ ΜΑΣ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!:) :) :laugh: :laugh: :laugh:

ΑΡΧΙΖΕΤΕ ΜΑΜ??? ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο την εξάμηνη εμπειρία μου ώς μητέρα έχω βγάλει το εξής συμπέρασμα. Τα μωράκια αλλάζουν πολύ γρήγορα. Η δικιά μου ένω κοιμόταν σερί όλο το βράδυ έχει αρχίσει και ξυπνάει για να φάει. Δεν ανησυχώ όμως γιατι το έχει ξανακάνει αυτό. Οπότε μην αγχώνεσαι θέλει το χρόνο του. Δε συμφωνώ καθόλου με την άποψη να του δίνεις χαμομήλι για να μην ξυπνάει. Μπορεί να μη ξυπνάει για να φάει αλλα για να σε νοιώσει.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καθε μωρακι εχει το προγραμμα του δεν μπορουμε να κανουμε σε ολα τα μωρα το ιδιο προγραμμα .Ο Σταυρος μου απο 40 ημερων δεν ξυπναγε τη νυχτα επεινε στις 12 τη νυχτα το τελευταιο γευμα του καιμαλιστα του εβαζα μεσα και τηλιο δηλαση εβαζα νερο να ζεσταθει και βουταγα μεσα ενα φακελακι τηλιο μετα ερειχνα τη σκονη γαλα και κοιμτανμεχριτ ης 7,00 το πρωι .Δεν με κουρασε με ξενιχτια .Εχει συμβει ομως να ξυπνησει στα 3του χρονια και στα τεσσερα του και τωρα στα πεντε του εχι τυχει αν του καω γαλα α ξημερωματα αντιμετωπιζουμε απλα τη κατατσταση ακικοιταμε σιγα σιγα να βαλουμε προγραμμα στα μωρακια . επισης οχι τσια τη νυχτα εχει εμσα τεινη κατι άναλογο με τη καφεινη και δημιουργει νευρικοτητα στα μωρα μονο χαμομηλακιμε γλυκανισο η τηλιο εμενα μου το εδωσαν καιμεσα στο ιασω επειδη με ειχε πιασει κριση και δνε μου εδωσαν ηρεμηστικο αλλα ενα φλιτζανι τηλιο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα σαυτην την ηλικια περασε την πρωτη φαση αποχωρισμου ξυπναγε την νυχτα και εκλαιγε.

εγω απλα τον καθησυχαζα και ξανακοιμοταν δεν κρατησε πολυ αυτο και επησης δεν τον εβγαλα ποτε απο το κρεβατι του εκτος απο κανα δυο φορες που δεν ηρεμουσε

ολοι μου ελεγαν θελει γαλα αλλα τελικα δεν ηθελε γαλα μιας και μια φορα το δοκιμασα ηθελε χαδακι στο κεφαλακι να νιωσει οτι ειμαι εκει και να αποκοιμηθει.μετα ξυπναγε και αποκοιμιοταν μονος του σε 5 λεπτα το πολυ τωρα ροχαλιζει χιχι κοιμαται κανονικα οληηηηηη νυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Χεχε τυχερούλα..οκ εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό αλλά ούτε και ευχάριστο.. @Χρύσακι στη σύσπαση θα νιώσεις ότι η κοιλιά σου γίνεται πολύ σκληρή σε εκείνο το σημείο σαν πέτρα και ότι σε πιέζει και μπορεί να νιώσεις σα να σου κόβεται η αναπνοή.. δε νομίζω ότι η σύσπαση braxton hick συνοδεύεται με πόνο... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ τις συσπάσεις.. πλέον τις έχω συνηθίσει και αφού είναι ακανόνιστες και λίγες είναι φυσιολογικό..όταν γίνουν τακτικές και αρχίζει να αυξάνει η συχνότητά τους λογικά είναι συσπάσεις τοκετού και εκεί θα υπάρχει έντονη δυσφορία και πόνος..
    • Είμαι σε σοκ δεν το πιστεύω πως είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου πραγματικά δεν το πίστευα και στην βδομαδα που είσαι λυπάμαι παρά παρά πολύ δεν ξέρω γιατί πρέπει να μείνεις τόσο στο νοσοκομείο, γνωρίζω κοπέλα που πήγε για αυχενική την βρήκαν θέμα με το μωρακι και έπρεπε να το πάρουν πήγε στο ΡΕΑ το έκανε και βγήκε την ίδια μέρα  επειδή μπαίνω και διαβάζω στην ομάδα που είσαι διάβασα όλο το στορι με τα πεθερικά σου και την ανησυχία σου για την αρνητική ενέργεια που έβγαλαν για το μωρακι σου πως δεν χάρηκαν και ότι μπήκατε νωρίς στην διαδικασία για δεύτερο μωρακι + τα έξοδα που θα έχετε και στεναχωρέθηκα όταν διάβασα το πως ένιωθες και ότι είχες ένα φόβο πως θα πας για αυχενική και δεν θα ακούσεις καρδούλα.. αλλά πραγματικά πίστευα πως οι ορμόνες που σε επηρεάζει να νιώθεις έτσι και ότι πιέστηκες που ήσουν σε έναν περιβάλλον που δεν ένιωθες άνετα και ευχάριστα..  Αλλά δυστηχως έκανα τόσο λαθος.. το είχες καταλαβει ότι κάτι δεν πάει καλά το ένστικτο σου έπεσε μέσα πραγματικά στεναχωρέθηκα σου στέλνω μια αγκαλιά παρε τον χρόνο σου κορίτσι μου να ξέρεις δεν εκανες τίποτα λαθος εσυ είσαι μια υπέροχη μανούλα για την κόρη σου και πολύ πολύ δυνατή θα δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά 
    • Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ και πραγματικά λυπάμαι που το βιώνεις και πάλι αυτό το πραγματικά δυσβάχτο και άδικο γεγονός.... Γνώμη μου, επειδή σε μένα δεν έδωσαν την επιλογή της απόξεσης τότε και πήρα τα χάπια (χ2 γιατί το πρώτο πρωτόκολλο δεν έπιασε γιατί ήμουν κι εγώ σχεδόν 11εβδ τότε), χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, είναι πολύ επώδυνη και κυρίως ψυχολογικά βαριά διαδικασία... Μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα την εμπειρία μου, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι ίσως αυτή η οδός πολύ πιθανόν να σε κάνει χειρότερα ψυχολογικά και σωματικά... 😢  
    • Εγω έχω πάρει ένα που λέγεται "Η βίβλος της φροντίδας του μωρού"..Καλό είναι,πιάνει αρκετά θέματα και για την αρχή κ αργότερα..
    • Αυτό το έχω απορία κ εγώ..συσπάσεις ακούω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι..Με πιάνουν καμιά φορά τπτ περίεργα κ λέω λες να είναι;;;🤔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...