Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ;;;


Recommended Posts

juliax έγραψε:

sweetmammy έγραψε:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ SWEETMAMMY. ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ Κ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ Η ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΙΩΘΕ.

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ , ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ Κ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ . ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ , ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΥΓΕΙΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ! ;):kiss:[/quote:2z17yiav]

Φυσικα και θα συμφωνησω...

Δεν επιβαλουμε την αποψη μας... απλα την παραθετουμε... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα...:)

Sweetmammy συμφωνώ απόλυτα...:);)

Καταρχάς αγαπητή marimari το γεγονός ότι έπραξες-πράττεις εσύ έτσι δεν σημάνει ότι είναι και το ορθό και γενικά αποδεκτό!Υπάρχουν και άλλες οπτικές και οφείλουμε να τις σεβόμαστε!:);)

Tirogaridaki το κατά πόσο είμαστε Ευρωπαίοι εξαρτάται από το θηλασμό;;;:laugh: :woohoo:

Λύθηκαν όλα τα υπόλοιπα προβλήματα της καθημερινόητας και ουσιώδη, θέματα βιοπορισμού και ποιότητας ζωής και εμείς ασχολούμαστε με το θηλασμό;;;:laugh: :woohoo:

Γεννικά έχετε αναρωτηθεί ότι κάποια κοπέλα εργάζεται σε δημόσια υπηρεσία ή χώρο ιδιαίτερο και δεν θέλει να εκθέσει το ΒΥΖΙ ΤΗΣ;;;

Επίσης το ότι θεωρείτε ιερή στιγμή, γι'αυτό και χρειάζεται ιδιαίτερο χώρο!

Και στην τελική ο απέναντι δε γουστάρει το θέαμα του εκτιθεμένου βυζιού!

Φυσικά στην παραλία είναι μαυρισμένο και στητό...:woohoo:

Και τελικώς τα εν οίκω ουκ εν δήμω...Σοφότατοι οι αρχαίοι Έλληνες...

Καλημέρα!:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟ ΑΓΑΘΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΩΛΟΤΣΙΓΑΡΟ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ...ΜΑΣ ΞΕΝΙΖΕΙ Η ΘΕΑ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΣΑ ΦΟΥΓΑΡΟ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΑ ΦΟΡΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΤΑΜΠΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giati sxetizoume ton dimosio thhlasmo me to patama tou biziou eksw ?

exw thhlasei se arketa meroi kai den me katalabane giati den fanike tipota ,den petaksa olo to bizi eksw !!!!!h kai na to katalabane den eidane tipota para mono to mwro se thesh agalias kai thn plath tou .yparxoun tropoi na thhlaseis pou den xriazete na ektetheis toso ,oute emena mou eresei na mou ebgene olo eksw .sthn paralia exw ektethei perissotero na thhlasw ,ton kalipta to kefali me ena kapelo dikomou thalash .

ayto pou me phrazei polu einai oti den exei probleutei se arketous xorous xoros frontidas mwrou .einai liga ta emporika h souper market pou exoun kai den einai kai trupes sthn kirioleksia .kai ayto edw athhna pou kserw sthn upoliph ellada fantazome !!!!

oso perissotero meneis me auto to "problhma"toso perissotero eksikionese me to thema tou dimosiou thhlasmou giati apla prepei na breis tropous na zhseis opos prin kai na mhn kribese san na kaneis kapoio "eglima" .h kati xideo .edw den leme tipota gia ta zeugarakia pou mono den oloklironoun se kafeteries pagakia kai ala dimosia meroi giauto kanoume thema tora !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΠΕΤΑΣ ΤΟ ΒΥΖΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΛΛΟΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ ΕΞΟΔΟ. ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΤΗΣ ΕΧΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ. Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑΪΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΝΑ ΤΗΝ ΤΑΪΣΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ. ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΪΣΕΙ! ΑΠΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΡΙΝΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπου αναφερθηκε το τσιγαρο δεν το δεχομαι με τιποτα γυναικα που θηλασει να καπνισει το ειχα πει και παλιοτερα και πεσανε να με φανε....

οσο για τον θηλασμο ο καθενασ κανει οτι τον βιλευει και εγω θηλασα αλλα πηγαινα στο αυτοκινητο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η καθε μια κανει οπως νιωθει και ειναι δικαιωμα της

καλε δεν πεταμε το βυζι εξω να το δουν ολοι

εμενα προσωπικα αυτο δεν θα μου αρεζε

βλεπουν μονο την πλατη μου και πηγαινω καπου απομερα παντα

εκει που δεν εχει κοσμο

μπροστα σε αλλους και ειδικα αντρες δεν θα θηλαζα ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΚ είπαμε στην Ελλάδα ζούμε, εδω ο θηλασμός θεωρείτε "θανασιμο Αμάρτημα" μετα απο κανα δυο μήνες σε ρωτάνε -Ακόμα θηλάζεισ;;;;;;, ναι ακόμα θηλάζω και θα θηλάζω όσ μπορώ αν δεν θα μπορώ τοτε θα δω τι θα κάνω.

Εμείσ έχουμε θηλάσε σε Σουπερ Μαρκετ. Είχαμε πάει οι τρείσ μας βόλτα και μπίκαμε στο ΣΜ για να πάρουμε δυο τρία πράγματα. Έτυχε στην βιασύνη μασ να βγούμε και να ξεχάσουμε το γάλα. Ο μικρός άρχισε να τσιρίζει, τι να έκανα κάθησα στα είδη κύπου- αφού δεν υπήρχε χόροσ τον σκέπασα με την πάνα και τον θήλασα. Η αλήθεια είναι οτι δεν μου έδοσε κανείσ σημασία ούτε κοιτούσαν ούτε τίποτα, αλλά και κανένασ στο ταμείο δέν προσφέρθηκε να μασ παραχωρήση τη θέση και ασ είχαμε κυρολεκτικα 2 πράγματα-αλλα αυτό είναι ένα άλλο πολύ μεγάλο θέμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο εξωτερικο το να θηλαζεις το μωρο σου ειναι σαν να βγεικες για καφε..

αν θηλαζε ολη η ελλαδα σε δημοδιουσ χωρους πιστεψτε με κανεις δε θα ειχε προβλημα με αυτο το θεμα...

οταν θηλαζεις δημοσια δε το καταλαβαινει κανεις,οπως λενε τα κοριτσια βαζεις ενα σεντονακι κ δε τρεχει τιποτα,,,

ειναι σαν να κοιμαται αγκαλια...

μα τι κολληματα τραβαμε επιτελους..:angry:

καπου διαβασα οτι στη ελλαδα θηλαζουν λιγοτερο απο 5%.

τι να πουμε κ μει για το θηλασμο....εχουμε κ αποψη....ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω θηλάσει και τα 2 μου παιδιά δημόσια. Ειδικά τον γιο μου, είμασταν κάθε μέρα έξω ποτέ δεν σκέφτηκα να γυρίσω γρήγορα στο σπίτι για να τον θηλάσω, φεύγαμε πρωί και γυρίζαμε βράδυ!!

Έχω θηλάσει σε καφετέρια, εστιατόριο, παγκάκι, πεζούλι, αεροπλάνο σε πλατεία που είχαμε πάει για ποτό (εγώ χυμό!), παντού.

Εδώ κανείς δεν σε κοιτά, θεωρείται κάτι το φυσικό, όπως όταν έχεις την ανάγκη να πιείς νερό! :)

μια φορά με κοίταξε μια γυναίκα με ένα χαμόγελο στα χείλη, ένα χαμόγελο επιδοκοιμασίας και τρυφερότητας!

και έχω δει πάρα πολλές γυναίκες να θηλάζουν δημόσια.

Υπάρχουν όμως και τα σλινγκ τα οποία βάζεις το μωράκι μέσα και κανείς δεν βλέπει τίποτε, για τις ντροπαλές μητέρες!! :)

τώρα όσον αφορά στο θόρυβο, η κόρη μου συνήθως στο σπίτι σταματά και γυρίζει το κεφάλι να δει τι γίνετε, ποιός μιλά, ποιός ήρθε κλπ., αλλά έξω και τα 2 δεν είχαν ποτέ πρόβλημα!! άλλωστε αν πεινάνε είναι συγκεντρωμένα στο φαγητό τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά δεν επιβάλουμε την άποψη μας

...αγαπητά κορίτσια,

αλλά αν υπήρχε ενημέρωση κ γνώση

για τον θηλασμό

καμία γυναίκα ΔΕΝ θα σχολίαζε την άλλη

που θηλάζει στα Μac Donalds

ή στα Goody's

και έτσι διακριτικά-διακριτικά

θα τρεφόντουσαν από το στήθος

περισσότερα μωρά.......

Είμαστε πίσω (πολύ πίσω!!!) και μόνο που

...λίγο πριν γεννήσουμε

σκεφτόμαστε μην μας «κακοχαρακτηρίσουν»

κάποιες γυναίκες που ...αισθάντονται ντροπή,

σε αντίθεση με εμάς!;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσες εννόησαν καλώς...:) Για τις υπόλοιπες δεν χαρίζομαι...:P

Πολύ φαιά ουσία!:lol:

Όλες οι απόψεις σεβαστές...

Αλλά δε δέχομαι την κατάκριση!:unsure:

Δεν εναντιώθηκα στο δημόσιο θηλασμό, νωρίτερα εξέθεσα τις απόψεις μου...

Απλά εκφράστηκα για το γεγονός του αποκλεισμού της αντίθετης στάσης!

Και για να μην πολυλογώ...Έχω ήδη εξηγήσει...

Δεν απαντώ προσωπικά!

Μόνο στο tirogaridaki θα απαντώ, γιατί με ελκύει ο τρόπος έκφανσης των λεγόμενών της...;)

Αλλά όχι άλλα λέμε και άλλα καταλαβαίνουμε!:woohoo:

Πάλι το κάρμα;;;:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο ειναι να λεμε την αποψη μας να μην την επιβαλουμε

το οτι μια γυναικα ταιζει το μωρο της οταν αυτο θελει και ας ειναι εξω δεν σημαινει πως ειναι σωστο η λαθος

δεν υπαρχει σωστο και λαθος σε αυτο

ειναι θεμα ψυχολογιας και χαρακτηρα της καθε γυναικας

και το αντιθετο

αλλα μαθαμε να κατακρινουμε και οχι να λεμε απλως την αποψη μας

και στην τελικη η κοπελα ζητησε τις αποψεις οχι καθοδηγηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

tirogaridaki έγραψε:

Αυτο κανουν οσες γυναικες ντρεπονται... θηλαζουν σπιτι τους... δεν ειναι κακο να εχεις ντροπη μεσα σου... το αντιθετο ομως ειναι... και οπως ειπε και η Αφροδιτη "παν μετρον αριστον" !:)[/quote:12emmo69]

Μα δεν αναφέρομαι στη μητέρα. Αναφέρομαι σε όσους κοιτάζουν μια μάνα να θηλάζει το μωρό της όπου εκείνο θέλει. Δικαίωμα κάθε μάνας να θηλάζει το μωρό της όπου εκείνη νιώθει άνετα, μην τρελαθουμε κιόλας,αλλά όχι και να είναι ντροπή γενικά για αυτούς που κοιτάζουν και την κατηγορούν <<Αγελάδα>> και όλα τα συναφή!! Όταν όμως η άλλη πετάει προκλητικά το στήθος της έξω μας φαίνεται φυσιολογικό!! Τέτοια μυαλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Καλημέρα...:)

Sweetmammy συμφωνώ απόλυτα...:);)

Καταρχάς αγαπητή marimari το γεγονός ότι έπραξες-πράττεις εσύ έτσι δεν σημάνει ότι είναι και το ορθό και γενικά αποδεκτό!Υπάρχουν και άλλες οπτικές και οφείλουμε να τις σεβόμαστε!:);)

Tirogaridaki το κατά πόσο είμαστε Ευρωπαίοι εξαρτάται από το θηλασμό;;;:laugh: :woohoo:

Λύθηκαν όλα τα υπόλοιπα προβλήματα της καθημερινόητας και ουσιώδη, θέματα βιοπορισμού και ποιότητας ζωής και εμείς ασχολούμαστε με το θηλασμό;;;:laugh: :woohoo:

Γεννικά έχετε αναρωτηθεί ότι κάποια κοπέλα εργάζεται σε δημόσια υπηρεσία ή χώρο ιδιαίτερο και δεν θέλει να εκθέσει το ΒΥΖΙ ΤΗΣ;;;

Επίσης το ότι θεωρείτε ιερή στιγμή, γι'αυτό και χρειάζεται ιδιαίτερο χώρο!

Και στην τελική ο απέναντι δε γουστάρει το θέαμα του εκτιθεμένου βυζιού!

Φυσικά στην παραλία είναι μαυρισμένο και στητό...:woohoo:

Και τελικώς τα εν οίκω ουκ εν δήμω...Σοφότατοι οι αρχαίοι Έλληνες...

Καλημέρα!:);)

Δεν εννοώ αυτό Κατρίνα, αλλά η λογική το να θεωρεί ο άλλος που κοιτάζει μιαγυναίκα να θηλάζει ως ντροπή! Και ναι..αν θέλουμε να λεγόμαστε Ευρωπαίοι πρέπει να αλλάξουμε μυαλά και νοοτροπια! Όταν η Σκορδά μου πετάει το βύζο έξω λέμε..<<αχ τι καλααα...τι φυσιολογικόοοοοοο>> όταν όμωςμια μάνα θέλει να ταισει το μωράκι της που πεινάει την ώρα μιας βόλτας και αποφασίζει να το θηλάσει να λέμε..<< Αίσχος και ντροπη σε αυτήν την ξετσίπωτη που μαςπέταξε το βυζί έξω για να θηλάσιε!!Δε πας σπιτάκι σου κοπέλα σου;;; Την όρεξή του βυζιού σου είχαμε σήμερα!!>> Αυτό κατακρίνω!! Όχι την κάθε μητέρα που αποφασίζει εκείνη που νιώθει άνετα και που όχι!! Αυτό είναι δικό της και ΜΟΝΟ θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια διαβαζοντας ολες τις αποψεις πιστευω οτι η καθεμια μπορει να κρινει ποιο

ειναι το σωστο για το παιδι της κ για κεινη κ αναλογως να πραξει.Εγω παντως ετυχε να θηλασω στο αυτοκινητο γιατι φροντιζω να βγαινω μολις φαει κ αφου κοιμηθει.βεβαια ειναι ενα αγχος -αχ να μη ξυπνησει κ πειναει-γιατι με το θηλασμο δεν ξερεις μπορει να πεινασει σε 2ωρες μπορει κ σε 4.οποτε αν χρειαστει στο μελλον να το κανω σε δημοσιο χωρο θα το κανω διακριτικα.αλλιως θα ειμαι κλεισμενη μεσα στο σπιτι.ενιωσα καλα παντως που ειδα οτι υπαρχουν γυναικες που θηλαζουν κ τυχαινει να το κανουν κ δημοσια-μου δωσε κουραγιο οτι μπορω κ γω να βγαινω τις βολτες μου κ να θηλαζω!σιγουρα παντως δεν ειναι ουτε χυδαιο ουτε ντροπη!Ας ξεπερασουμε τα κομπλεξ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ακομα δεν εχω θηλασει δημοσια, περαν του αυτοκινητου.Αλλα εφοσον θα ταξιδεψουμε πολλες ωρες οδικως...θα χρειαστει να κανουμε και καμια σταση...οποτε μαλλον θα ειναι η πρωτη φορα που θα επιχειρησω να τη θηλασω σε καφε...και βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Επίσης το ότι θεωρείτε ιερή στιγμή, γι'αυτό και χρειάζεται ιδιαίτερο χώρο!

Και τελικώς τα εν οίκω ουκ εν δήμω...Σοφότατοι οι αρχαίοι Έλληνες...

Κατερινα μου αυτο ειχα στο μυαλο μου... αφου το χαρακτηριζουμε ιερη στιγμη πρεπει να γινεται και σε ιερο μερος... εγω τουλαχιστον οοοση ενημερωση και να ειχα για τον θηλασμο (και ιδιαιτερα σεμιναρια να ειχα κανει) δεν θα θηλαζα ποτε σε δημοσιο χωρο, ακομα κι'αν αυτο σημαινε οτι θα εμενα μεσα στο σπιτι και 5 μηνες... και οχι απο ντροπη αλλα απο αποψη...

Μερικες κοπελες ομως μαλλον δεν θελουν να κατανοησουν αυτα που λεμε αλλα τα παραφραζουν για να δημιουργουν εντασεις... ακομα κι'εγω που δεν θα θηλαζα ποτε σε δημοσιο χωρο δεν κατεκρινα ουτε κουτσομπολεψα καμια αλλη κοπελα που το εκανε... ανεφερα ενα περιστατικο που ετυχε να ειμαι μαρτυρας... οταν το κανεις διακριτικα περνας απαρατηρητη...

δεν αναφερομαι σε ατομα που το κανουν για να προκαλεσουν... δεν με ενδιαφερουν τετοιου ειδους ατομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6,5 ΜΗΝΩΝ Κ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΩ.ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 1ο ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ EXTRA ΓΑΛΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΩ Κ ΓΥΡΙΖΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΠΙΤΙ.ΑΛΛΑ Π,Χ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΧΤΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΒΓΗΚΑΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΝΟ Κ ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΓΑΛΑ .Ε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΤΑΒΕΡΝΑΣ Κ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΑ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.ΦΙΛΑΚΙΑ.Κ ΟΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί βρε κορίτσια πιστεύετε ότι

«κάποιες κοπέλες παραφράζουν τα λεγόμενα σας

και θέλουν να δημιουργούν εντάσεις»;;;;;;

Είναι αστειό......

Έχει αναλυθεί ο "δημόσιος θηλασμός"

σε 7 σελίδες

με διάφορες γνώμες και η κουβέντα προχωράει

τόόόσο ωραία... Άλλες μαθαίνουμε, άλλες διαβάζουμε,

άλλες εκφραζόμαστε, άλλες «ακούμε»

και ........κάποιες από εσάς μιλάτε για ΕΝΤΑΣΕΙΣ!;!

Κρίμα να το κάνετε αυτό

και να απαξιώνεται τόσο όμορφη και χρήσιμη

συζήτηση....

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρουν οι απόψεις

όλων των κοριτσιών και περιμένω να διαβάσω γνώμες...

....μην προδιαθέτετε αρνητικά την παρεούλα μας!

Θα μπορούσατε εσείς , αν δεν έχετε κάτι

να αποκομίσετε από το θέμα του θηλασμού,

να μην ασχολείστε και να μην ταράζετε το μεσημέρι σας..

Ευχαριστώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιρογαριδάκι οκ...:) Αντιλήφθηκα τη σκέψη σου και θα συμφωνήσω...:);)

Παρεπιπτόντως η συγκεκριμένη αποκαλείται το βυζί:lol: , αν ακούσεις αθλητικές ραδιοφωνικές εκπομπές...

Μαριμάρι πάντως δεν εννοούσα εσένα...:);)

Γι'αυτό και σε αποκάλεσα αγαπητή...;)

Τα νερά μη μου τάρατε!Σε φιλώ!

Η άποψή μου συγκλίνει με της Sweetmammy και της Εφούλας απόλυτα...

Και πάλι επιμένω...

''Ο,τιδήποτε ιερό απαιτεί και ιερό χώρο''...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina, στην εκκλησια δηλαδη!!!χαχαχα:woohoo: :woohoo: :woohoo:

:laugh: :) :woohoo:

αστειο...:woohoo: αστειο...:laugh: αστειο...:P

για να μην παρεξηγουμαστε...κιολας;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...