Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΕΝΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ......


WENDY

Recommended Posts

ΑΧ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ 'ΕΝΑ' ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ...

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΦΑΝΕΙΣ ΔΥΝΑΤΗ...Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω κοριτσάκι μου …… μόνο κουράγιο ….. :(:(

Θα πρέπει να καταφέρεις να δυναμώσεις πολύ γρήγορα για το αγοράκι σου που πραγματικά μετά την μείωση θα σε έχει πολύ περισσότερη ανάγκη , πρέπει να καταλάβει ότι το αγαπάς και το θέλεις.:)

Κάποιες φόρες ο Θεός μας βάζει σε δοκιμασίες… δεν μπορούμε να τα βάλουμε μαζί του, όλα έχουν το λόγο τους που γίνονται.

Πραγματικά κουράγιο τώρα που σε χρειάζεται ο γιόκας σου ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου σε καταλαβαίνω γιατί το πέρασα 1,5 μήνα πρίν.Ήμουν 22 εβδομάδων και δεν άκουγα μόνο την καρδούλα του αλλά κλωτσούσε η ψυχούλα μου.Σκέψου το αγοράκι σου και ότι συνεχίζεις σε λίγους μήνες θά έρθει και θα είσαι καλά. Εγώ τι να σκεφτώ που την ίδια ημμερομηνία γεννάει η αδελφη μου και κάθε μέρα που την βλέπω κλαίω.Το κάναμε για καλό για να μην τα ταλαιπωρούμε μόνο αυτό σκέφτομαι και πέρνω δύναμη.Και μένα κοριτσάκι ήταν το ήξερα από την αρχή. Σκέψου το μπέμπη και πάρε δύναμη.Ξέρω πονάς και δεν πρόκειτε να το ξεχάσεις ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου αφού δεν είναι σίγουρα το μωρό άρωστο μήπως πρέπει να το σιγουρέψεις. Της κουμπάρας μου της είχαν πει ότι το μωρό της έχει πρόοβλημα και τελικά ήταν υγιειέστατο όταν γεννήθηκε. Πολλές φορές γίνονται λάθη. Μη βιάζεσαι και μην αποφασίζουν οι άλλοι για σένα. Ειναι δικές σου οι αποφάσεις. Το μωρό είναι δικό σου. Κουράγιο και ο Θεός να σου δώσει φώτιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μου την καταλαβαινω την ψυχολογια σου. κι εμας υπηρχε πιθανοτητα να μας το παρει το ενα λογω πιθανης ρηξης του σακου. αλλα ευτυχως πηγαν ολα καλα.

δεν ηθελα να το πιστεψω - οταν μου το ειχε πει δεν του εδινα σημασια του γιατρου και του ελεγα οτι ειναι μια χαρα το μωρο μου.

κανε τωρα οτι ειναι δυνατον καλυτερο μα μην στενοχωρεις το αλλο σου παιδακι. να σκεφτεσαι θετικα και για τις δυο ψυχουλες , κι αφου ηρθαν ετσι τα πραγματα καποιος λογως θα υπαρχει.

παντως οπως ειπαν κι αλλα κοριτσια , τετοιες επεμβασεις γινονται σχεδον καθημερινα και ευτυχως που ειναι σε διαφορετικους σακους.

της κουμπαρας μου ηταν στο ιδιο και αναγκαστηκαν να το αφησουν μεσα το ενα , το οποιο επεβιωσε τελικα μονο του.

ενημερωσε μας ποτε θα πας για την επεμβαση να σου δωσουμε θετικη ενεργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου πρεπει να φανεις δυνατη..κανε κουραγιο...και να εχεις πολυ θαρρος..πρεπει να εισαι καλα για το μωρακι σου το γιο σου...ειμαστε μαζι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ...

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΣΕΝΑ...ΠΡΕΠΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεσα απο όλη αυτη την αρνητικη κατασταση προσπαθησε να σκεφτεις οτι εχεις αν κρατηθεις απο καπου .Το ιδανικο θα ηταν να ειχες και τα δυο μωρακια υγιεστατα αλλα δυστυχως απο τη στιγμη που δεν γινετε κοιτα μονο το θετιο της ιστοριας θα εχει το αγρακι σου .ναι ειναι ασχημο να μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια αλλα μη σκεφτεσε συνεχεια το 4% οταν εχεις τετοια ψυχολογια το μονο που κανεις ειναι να επιβαρυνεις την ολη κατασταση . Σκεψου να μην υπηρχε η διαγνωση ςυτη τη στιγμη καινα εφερνες στο κοσμο δυο παιδιακια δνε ξερεις καταρχιν ποσο θα επηραζοταν και η υγεια του αλλου μωρου αλλα για φαντασου να το γενναγες να ζουσε καποιο διαστημα καιμετα να εσβηνε .... Τουτε τι θα εκανες πως θα μπορουσες να κρατηθεις για αν εισια κοντα και στο άλλομωρο σου ; μια φιλη μου εμεινε εγκυος και απο ενα ατυχημα που ειχε στον 6 μηνα της κυησεως το μωρο γεννηθηκε με καποιο προβλημα στον εγκεφαλο δυστυχως σε κανενα μωρο δεν κανουνε εγκεφαλογραφημα εδειχνε υγιεστατο εως πουτ εφτασε δυο μηνων ακι εκανε το πρωτο του εμβολιο εκει σηκωσε πυρετο ειπαν οτι ηταν απο το εμβολιο μετα εκανε επιληψια καιμετα αλλη μια και άλλη και περναγε ο ακιρος και το μωρο εκανε την ημερα 30-40 -60 κρισεις επιληψιας και η φιλη μου ηταν ενα κουρελι δνε μπορουσε να κοιταξει το μεγαλο της παιδι ηταν τοτε η μεγαλη 5 ετων .Εζησε καποιους μηνες αλλα οι γιατροι ειχαν πει οτι καποια στιγμη θα εσβηνε απο ανακοπη η απο καποιο αλλο λογο δεννθα περπαταγε ποτε δεν θα μιλαγε ποτε πες μου θα ηταν καλυτερα ; ετσι καποια στιγμη ταν η μικρη Μαρια ηταν 9 μηνων επαθε μια ισχυρη κριση δυσπνοιας που την καθηλωσε στο νοσοκομειο εκει η φιλη μου πηγε στο εκκλησακι του νοσοκομειου και παρακαλεσε την παναγια αν ηταν να το κανει καλα αλλιως να το παρει κοντα της .Γυρισε πισω καιμετα απο λιγο εσβησε .εχει περασει ενας χρονος απο τοτε και η φιλη μου ειναι σε μια κατασταση μπερδεμενη θελει αν κανει αλλο παιδι αλλα φοβαται κρατιτε μονο απο την υπαρξη της μεγαλης της κορης μα δεν ειναι η ιδια εχει αλλαξει καια υτο εχει επηρεασει ολη την οικογενεια .Καποια στιγμη μου ειχε πει καλυτερα να το εχαν ατοτε με το ατυχημα παρα μετα .. κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κοπέλα μου..Είναι σκληρό αυτό που περνάς,να θυμάσαι πως έχεις άλλη μία ψυχούλα στην κοιλίτσα σου που σε χρειάζεται. Ο Θεός να σου δίνει δύναμη και εύχομαι να πάνε όλα καλα..

Κ κάτι άλλο, επειδή είμαι δασκάλα για παιδιά με ειδικές ανάγκες (για μένα με ειδικές ικανότητες) πίστεψε με έχω δει πολλά περιστατικά και τα παιδάκια αυτά ταλαιπωρούνται.¨Ολα γίνονται για κάποιο λόγο..Κουράγιο, πίστη και θετική σκέψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθινα σου ευχομαι κουραγιο..

μεσα από την ψυχη μου το καλύτερο για το αγορακι σου..

να γεννηθει γερο και να ειναι η τελευταια στενοχωρια σε μια υπέροχη ζωή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι η πρώτη φορά μου στο site που ειλικρινά δεν ξέρω τι να γράψω.............. τι να σου γράψω για να σου δώσω θάρρος τέτοιες στιγμές είναι που οι σκέψεις και τα λόγια είναι λίγα.... πολύ λίγα.

Καλή μου κοπέλα πρέπει να φάνείς δυνατή ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλα το αγοράκι σου σε χρειάζεται. Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια για να πάνε όλα καλά.

Υπομονή και κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρδούλα μου, φιλεναδίτσα τώρα είδα το μήνυμά σου. Στεναχωρήθηκα πολύ, δεν ξέρω τι να σου γράψω πραγματικά για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα, μακάρι να είχα λόγια, μακάρι.....

Το μόνο που θα σου πω είναι να κάνεις κουράγιο και να μην το βάλεις κάτω για το μικρό σου αγοράκι που είναι μέσα στην κοιλίτσα σου και σε θέλει δυνατή και με αισιοδοξία. Δεν θέλω με τίποτα να σε ρίξει όλο αυτό και να γυρίσεις στα παλιά, εντάξει? Έχεις ακόμα μια ψυχούλα μέσα σου... Θα τα πούμε οπωσδήποτε φιλεναδίτσα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πιστεύω κι εγώ, παντού καλά είναι, έχω ακούσει πολύ καλές εμπειρίες και για τα δύο, απλώς να βρει η κάθε γυναίκα έναν γιατρό που να εμπιστεύεται και να νιώθει άνετα, για μένα αυτό μετράει!
    • Μετά από αυτό που περάσαμε κι εγώ θα το κάνω της γρίπης για να πάρει αντισώματα και το μωράκι! Θα προσπαθήσω να πείσω και τον σύζυγο γτ έχει φοβία με τις ενέσεις..
    • Κορίτσια πήγα γιατρο! Ολα σουπερ 215γρ το λακτακι μας, ολα τα βρηκε φυσιολογικά! Τη γλυτώσαμε τη ζαβομαρα 😝 35,5 τραχηλος και μου ειπε πολυ καλος, ψηλος.  Αρχες ιουνιου εξετασεις και 12/06 Β επιπέδου. Συνεχιζω με τις  πολυβιταμινες  που παίρνω κ το χάπι του θυρεοειδή. Μας το έβγαλε κ φωτο ίδιο ο πατέρας του είναι. Από τώρα φαίνεται 
    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...