Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε να είναι σημάδια εγκυμοσύνης????


georgia11a

Recommended Posts

πιστευω βρε κοπελα μου ο επομενος μηνας να ειναι ο τυχερος!τα ιδια περασα κι εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα για πολλες μερες πονο στην κοιλια αδιαθεσια στο στομαχι κα.αλλα δυστυχως η μανταμ με επισκεφθηκε.τωρα ειμαι στην 18η μερα του κυκλου μου,ωορηξια δεν ξερω ποτε εχω αλλα κανω φιλοτιμες προσπαθειες με τον αντρουλη μου!!τι να πω ευχομαι να φανω τυχερη κι εγω και ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ Β ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΕΣΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΕΤΙΚΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα...βρισκομαι και γω ακριβως στην ιδια θεση με σας..προηγουμενη περιοδος ηταν 26-6 και μεχρι σημερα τιποτα,ΕΥΤΥΧΩΣ..βεβαια !!επεσα και γω στην παγιδα των τεστ και πηρα το self clear αλλα και τα δυο που εκανα βγηκαν αρνητικα!!βεβαια με εφαγε η βιασυνη και η αγωνια και τα εχω κανει πριν καν εχω καθυστερηση...καταλαβαινετε ελπιζω...!!τωρα βεβαια σταματαω να δινω ασκοπα χρηματα στα τεστ και το μονο που εχω να κανω ειναι να περιμενω..!!τα συμπτωματα παντω ειναι εντονα..και πιο πολυ κραμπες και τσιμπιματα στην μητρα..αχ!!!τι τραβαμε και μεις οι μελλουσες μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalliope thn xwriakh thn exeis skeftei???einai nomizw mia kalh stigmh na to elekseis kai xwris anxos!!!Kely moy twra eida ena new topic an kai den to exw diavasei akoma alla egrafe NOMIZW...H PRWTH MERA THS PERIODOY EINAI MIA NEA ARXH!!ara...kalh epityxia se oses perimenw alla exei kathisterhsei(kai kala kanei na mhn erxei pote)kai stis ypoloipes poy gia akoma ena mhna tha "ksezoymisoyme"toys antroulides mas!Loipon einai mhnas diakopwn as afhsoyme to anxos kai as to apolaysoume!!!filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια? έχει καμιά σας κανένα νεότερο?

Εγώ πάντως περίμενα σήμερα αλλά ακόμα δεν ήρθε και δεν ξέρω, δεν τη νιώθω και να έρχεται (μακάρι)!!!!!!! Wish me luck!!!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα σήμερα μου ήρθε η άτιμη...:( Τώρα πάλι στις διακοπές.Που το βρίσκουμε το κουράγιο βρε κορίτσια και ελπίζουμε ξανά από την αρχή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μου τι γινεται πια με αυτα τα συμπτωματα;;καθε μηνα τα ιδια και τα ιδια!!!τωρα παλι "δεν"περιμενω να αδιαθετησω σε μια βδομαδα στις 8/8.απο χθες και κυριως σημερα η κοιλια μου και η μεση πονανε πολυ λες και θα αδιαθετησω τωρα.η απογοητευση μου παλι δεν λεγεται..το μονο που καπως με παρηγορει ειναι οτι ποναει το στηθος μου κατι που σεμενα δε συμβαινει καθε μηνα.αλλα....μακαρι να εχει γινει το θαυμα!!!αυτο το μηνα καναμε κυριολεκτικα οτι μπορουσαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέλυ, μην αγχώνεσαι. Τα πονάκια της περιόδου συμβαίνουν και στην εγκυμοσύνη. Απλά μην ενθουσιάζεσαι πάρα πολύ, γιατί μετά αν έρθει θα απογοητευτείς. Μην το σκέφτεσαι, κάνε κάτι άλλο, που σε ευχαριστεί και σου αποσπά την προσοχή, γιατί, σε περίπτωση που δεν είσαι τελικά, το άγχος θα εμποδίζει την περίοδο να έρθει, με αποτέλεσμα να έχεις μεγαλύτερη καθυστέρηση, μεγαλύτερη αγωνία, και μεγαλύτερη απογοήτευση στο τέλος.

Πάντως εγώ, σου εύχομαι με όλη μου την ψυχή, να είσαι έγκυος!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελυ μου ευχομαι να εισαι εγκυουλα, καθως και ολα τα υπολοιπα κοριτσια που προσπαθουν. Οσον αφορα τα συμπτωματα που περιγραφεις, μπορει να ειναι και εγκυμοσυνης αλλα και περιοδου. Εγω ας πουμε πονουσα απ την 20η μερα του κυκλου χαμηλα στη κοιλια και τελικα την 26η ανακαλυψα οτι ημουν εγκυος...Ομως οι πονοι ηταν ακριβως οπως της περιοδου...Α, πονουσε επισης και η μεση μου. Οποτε υπομονη:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, τα συμπτώματα είναι ολόιδια, οπότε μην τρελλαίνεσαι. Ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει, και για σένα και για όλες! Ας κάνουμε κουράγιο κι ας μην αγχωνόμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

yolle έγραψε:

Georgia κανονικά πότε περιμένεις? Εγώ είχα τελαευταια περιοδο στις 27/6 και πιθανή ωορυξία στις 10/7 εως 12/7 .Ενιώσα οτι είχα ωορυξια ,νομίζω,στις 11/7 αργά.Ελευθερες επαφές στις 7/7,9/7,10/7 11/7 και 12/7 μετά έλειπα. Μετά απο 5 μέρες απο την πιθανή συλληψη έκανα τεστ self clear και βγήκε αρνητικό.Ομως έχω αρκέτες μέρες πριν συμπτώματα περιόδου, πονος στην κοιλια,πονος στο στομαχι και πρηξιμο στο στήθος ,πονος στα κοκαλα και στην μέση,αισθημα οτι είμαι αρρωστη για δυο μερες (οχι συνεχόμενες και μετά σαν να μην είχα τιποτα) ,ανακατωσούρες(οχι εντονες) και τσιμπήματα στην δεξια ωοθηκη.Κανονικά περιμένω σήμερα.Αλλά τίποτα ακόμα.Σκέφτομαι να κάνω το τεστ αλλα φοβάμαι(cleat blue πια!!!).Να περιμένω λετε? Μακάρι να μην έρθει....:(

Ααα!και πολλά υγρά πάλι πολλές μέρες!

γεια σοu ευχομαι να εισαιεγκυος.εγω εχω αγχωθει πολυ με το θεμα παιδι.νομιζω οτι ποτε δεν θα ερθει.τελευταια περιοδος 13-01-2010 ο κύκλος μου 31 ημερων ειχα επαφές μερα παρα μερα.σημερα καινονικα ηταν να μου ερθει η ακατανομαστη αλλα τιποτα μεχρι στιγμης. εχω πονους χαμηλα στην κοιλια και το στηθος εχει πρηστει.φοβαμαι παρα πολυ.δεν θελω να απογοητευτω παλι τέσσερις μηνες προσπαθουμε.αυτο το μηνα θελω να κλαιω απο χαρα :( επισης και εγω πολλα υγρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια από χθες το απόγευμα έχω τρελλαθεί να πηγαίνω συνέχεια στη τουαλέτα. Δεν πίνω πολύ νερό. Σήμερα είναι η 25η μέρα του κύκλου μου δεν είναι πολύ νώρις όμως για να είναι σύμπτωτα εγκυμοσύνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...