Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε να είναι σημάδια εγκυμοσύνης????


georgia11a

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια!!Ειμαι κι εγω για πρωτη φορα στη λιστα!!!Αν και μαλλον ειμαι η τελευταια που θα περιμενα εγκυμοσυνη αφου μαλλον δε πετυχα τις μερες!!Παντως πεςριμενω στις 28 /7 κκαι εχω ηδη πολλα συμπτωματα περιοοδου πονοι μεσης πονακια χαμηλα αριστερα και δεξια κραμπες στο ποδι κ.α.Αλλα οπως εχουμε ξαναπει μη κρνετε απο τα συμπτωματα αλλα να περιμενετε τη καθυστερηση και μετα απο 1 εβδομαδα τεστ....Ευχομαι σε ολες μας καλη επιτυχια!!Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες μου! Εγώ πλέον.... "προσπαθώ" να μη δίνω βάση στα συμπτώματα! Διότι απλούστατα.... θα μου στρίψει στο τέλος! Πάντως (δεν) την περιμένω την κοκκινοσκουφίτσα.... 2-5 Αυγούστου το πολύ! Απλώς εδώ και πολλές μέρες πονάει η κοιλιά μου, σαν να περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ έγραψε:

κοριτσακια προσθεστε και μενα στην παρεα!καλα εγω κοιμαμαι και ξυπναω με το θεμα μπεμπε στο μυαλο μου!συνεχεια σκεφτομαι μηπως ειναι η τυχερη μερα γιατι δεν ξερω ποτε εχω ωορρηξια και εχω δεν εχω ορεξη κυνηγαω τον αντρουλη μου για αγκαλιτσες.σημερα δεν εχουμε βρεθει ακομη και αρχιζει να με πιανει πανικος μην και χανω ευκαιρια.ειμαι εντελως τρελη ετσι;;παντως αν οντως το αγχος ειναι ανασταλτικος παραγοντας τοτε εγω δεν θα μεινω εγκυος ποτε!!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση!!! Ομολογώ ότι δεν περίμενα τέτοια μεγάλη ανταπόκριση;) Ας ελπίσουμε ότι για όλες μας θα έρθει πολύ σύντομα το πολυπόθητο ΘΕΤΙΚΟ αποτέλεσμα!!!!

Πάντως ΚΕΛΥ μου για να ξέρεις η γυναικολόγος μου μου είπε ότι η ωορηξία γίνεται 14 μέρες πρίν από την ημερομηνία της επόμενης περιόδου.

Δηλαδή αν ο κύκλος σου είναι 28 μέρες και είχες περίοδο για παράδειγμα στις 2/7, η επόμενη περίοδος είναι λογικά στις 30/7. Άρα ωορηξία θα έχεις στις (30-14) 16/7. Γόνιμες μέρες είναι το πολύ δύο μέρες πριν (τόσο μπορεί να επιβιώσει ένα σπερματοζωάριο) και μία μέρα μετά (τόσο ζει το ωάριο)!!! Αν ο κύκλος σου "παίζει" 1-2 μέρες (δηλαδή πότε έχεις κύκλο 28 ημερών πότε 30 ημερών) η ωορηξία σου μπορεί να είναι από τις 16/7 (30-14) έως 18/7, άρα προσπαθείς από τις 14/7-19/7. Όχι τίποτε άλλο αλλά να μην ξεκάνεις και τον άντρα σου :laugh: :laugh: :laugh: Αυτά από ότι μου είπε η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ γυναικολόγος μου!!!! Να φανταστείς εγώ είχα περίοδο στη 1/7 και στις 13/7 που πήγα στη γυναικολόγο μου είδαμε στον υπέρηχο το ωάριο μου έτοιμο να σκάσει από ώρα σε ώρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia11a καλώς ήρθες στην παρέα!

Συγνώμη που απαντάω κάπως ετεροχρονισμένα,αλλά είμαι μ'ένα στομάχι που κάνει σαν πλυντήριο,εμετοί,καούρες,χάλια.

Τέλος πάντων,και γω θ'ακολουθήσω την πεπατημένη και θα σου πω το τετριμμένο: Υπομονή και μη το σκέφτεσαι!

Εγώ δε ξέρω πότε περιμένω.Ξέρω πότε αδιαθέτησα,αλλά ΔΕ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΤΡΙΠΑΚΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΜΕΡΕΣ.

Ξέρεις,μετά θα ξέρω και πότε είμαι στις γόνιμες,και άντε μετά να απολαύσω τον έρωτα.

Πάντως,λογικά,κοντεύω.Αν -λέμε- δεν έχω αδιαθετήσει μέχρι το 15αύγουστο,λέω να πάω στο γιατρό.

ΟΧΙ ΤΕΣΤ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ Α.Ν.Α.Ξ.Ι.Ο.Π.Ι.Σ.Τ.Α!!!!

Την καλημέρα μου και καλωσήρθες!

Καλώς ήρθες και συ Ammimar!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Εγώ απλώς το λέω γιατί δεν είναι και κακό να ξέρομε τις γόνιμες μέρες μας!!!

Εγώ το καταλαβαίνω έτσι κι αλλιώς γιατί πάντα υποφέρω από δυνατούς πονόκοιλους!!!

Η αλήθεια είναι ότι με τόσα που έχω ακούσει για τα τεστ του φαρμακείου είναι σίγουρο ότι δεν θα τα χρησιμοποιήσω:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ(ΑΦΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗΣ)ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!!ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...

ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpro μη στεναχωριέσαι, μπορεί να είναι λάθος!!! Περίμενε λίγες μέρες ακόμα και αν δεν σου έρθει πήγαινε στο γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω παρα πολυ γεωργια μου για τις πολυ χρησιμες πληροφοριες σου!εχω αγχωθει πολυ!!!τελευταια μου περιοδος ηταν 8/7,συνηθως ο κυκλος μου ειναι 30 με 31 μερες.ωορρηξια δεν εχω ιδεα ποτε κανω.το κακο ειναι οτι λογω ενος οικογενειακου θεματος ο αντρας μου δεν εχει ιδιαιτερα κεφια κ χθες δεν ηρθαμε σε επαφη και δεν ξερω κι αν σημερα βρεθουμε λογω δουλειας.φοβαμαι μην χασω τις γονιμες μου.απο χθες ποναει πολυ η κοιλια σαν πονοι περιοδου.ειχαμε ερθει σε επαφη ομως αρκετα τις προηγουμενες μερες.ποια η γνωμη σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ, αν έρθεις σε επαφή με τον άντρα σου σκεπτόμενη ότι πρέπει οπωσδήποτε να το κάνεις και με φόβο ότι θα χάσεις τις γόνιμες μέρς, τότε, από το άγχος και μόνο, δε θα καταφέρετε τίποτα. Όχι ότι έχω καμιά φοβερή εμπειρεία, αλλά όλοι αυτό λένε. Οπότε χαλάρωσε, και μη βλέπεις το σεξ σαν διαδικασία γονιμοποίησης, αλλά ως απόλαυση με τον άνθρωπο που αγαπάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι είναι αυτά που λέτε για τα τεστ του φαρμακείου? Είμαι τελείως άπειρη σ'αυτά. Αλήθεια τα θεωρείται αναξιόπιστα?

Όπως είπα παραπάνω, έκανα σήμερα το πρωι τεστ και ήταν αρνητικό. Σήμερα είμαι στην 31η μέρα του κύκλου. Το έιχα πάρει απόφαση ότι δεν είμαι έγκυος...τώρα όμως με βάλατε σε σκέψεις. Αν δεν είχα συμπτώματα δεν θα ανυσηχούσα αλλα όπως είπα το στήθος μου έχει πρηστεί και με πονάει πολύ. Τι να κάνω ? να περιμένω λίγες μέρες ακόμα και να κάνω χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΕΛΥ μου, εφόσον ο κύκλος σου είναι 30-31 μέρες και περιμένεις ξανά περίοδο 7-8/8, λογικά σήμερα-αύριο έχεις ωορηξία!!! Προσπαθήστε σήμερα, αύριο και μεθαύριο οπωσδήποτε!!! Καταλαβαίνω ότι δεν μπορούμε όλοι πάντα να έχουμε διάθεση για σεξ καθώς η πραγματική ζωή δεν είναι όπως στις ταινίες - έχουμε προβλήματα, άγχος, κούραση - , όμως γυναίκες είμαστε μπορούμε να τους δελεάσουμε κάπως!!!:):):):):):)

Όπως μου είπε η γυναικολόγος μου οι γόνιμες μέρες είναι δύο μέρες πριν ως και μία μέρα μετά την ωορηξία(για σένα λογικά από 22/7 έως 25-26/7). Οποιαδήποτε άλλη μέρα, το σεξ είναι μόνο για την προσωπική μας απόλαυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpro μου μην στεναχωριέσαι,απο τη στιγμή που δεν εχεις ακόμα περίοδο μπορει και να είσαι εγκυουλα.Περίμενε λίγο ακόμα κι αν έχεισ καθυστέρηση κάνεις ένα τεστάκι ή μια χοριακή.

Μωρε θέλω να σας ρωτήσω κάτι αλλα μην με μαλώσετε επειδή σας έλεγα χθες πως έχω βαρεθει να ασχολούμαι με συμπτώματα.Με πίανει ένας πόνος κατά διαστήματα αρκετά έντονος στην μήτρα.Απο χθες έχει ξεκινήσει.Εχετε να μου πείτε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΓΙΑ ΕΚΤΗ ΣΥΝΕΧΗ ΦΟΡΑΑΑΑΑΑ!!!!ΑΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΗ ΑΛΛΑ ΤΗ ΝΙΩΘΩ ΕΡΧΕΤΕ!!!!

ΝΕΛΛΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΨΕΥΤΙΚΑ(ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΡΥΩΣΑ).ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ;;ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΑΝΗ ΥΓΡΑ.ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ,ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΥΛΛΗΨΗ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΓΡΑ Η ΟΧΙ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κ εγω!!Λοιπον εκανα το τεστ και εγω σημερα(1η μερα καθυστερησης)-παρα πολυ ωραια και σωστα-και ...αρνητικο...Να σας πω την αληθεια ακομα δεν ηρθε η κυρια αλλα το νιωθω ερχεται...Παει και αυτος ο μηνας...Αυτα!!!Elpro μην στεναχωριεσαι!!!Εχουμε ακομα ελπιδες!!!Marina ...ας λεμε οτι τα τεστ ΔΕΝ ειναι αξιοπιστα...και ας περιμενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yolle ΣΕ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ(1 ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ)ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΑΣ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟ!!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΩΡΑ!!!

ΠΟΙΟ ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΕΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Clear blue τα και καλα αξιοπιστα.ειχε μεινει ενα.τωρα λεω απλα να περιμενω γιατι για να κανω και δευτερο δεν νομιζω οτι θα γινει κατι...Σκεφτηκα παντως οτι θα πρεπει να χαλαρωσω σιγα σιγα σημερα γιατι αν ειναι να ερθει (που δεν δεν δεν θελω)ας ερθει τουλαχιστον σημερα να ξεμπερδευω...οι επομενες γονιμες θα ειναι στις διακοπες μας αρα ορκιστηκα να μην το σκεφτομαι...εχω και εχετε ακουσει απειρες τετοιου ειδους ιστοριες..."λιγο ο ηλιος,λιγο η θαλασσα,λιγο το αγορι μου". ε?ελπιζω τοτε!elpro παρα ολα αυτα ακομα εχουμε κατι αν περιμ,ενουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ TO PREDICTOR!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΛΕΩ:ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΗ!!!ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΑΓΧΟΣ!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις μιλαγα με μια φιλη μου που εχει γονεις φαρμακοποιους και απλα ηθελα να το πω κατι που εχετε ακουσει τα τεστ ειναι σχετικο αν ειναι αξιοπιστα.Εχουμε διαβασει τοσα...

elpro moy τι clearblue,τι predictor..η κυρια να μη ερθει και ας λενε οτι θελουν αυτα. μας ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα και γρηγορα...τωρα αν ειναι να μας βγαζει το λαδι και να ειμαστε εγκυουλες(πω πω τρεμουν τα χερια μου πρωτη φορα το γραφω,εχω σκασει και ενα χαμογελακι!)τοτε χαλαλι τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΣΤΑΚΙΑ...

ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ ΕΡΧΕΤΑΙ!!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ!

ΕΝΩ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ...

ΕΣΥ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεχρι χτες ενιωθα οτι θα ερθει πιο εντονα γιατι ειχα γενικα διαφορα..σημερα που με ενθουσιασμο εκανα το τεστ γιατι ¨"ημουν"σιγουρη. νιωθω οτι το στηθος μου δεν ποναει οπως χτες αλλα ειναι πολυ προησμενο.Πονακια οπως εσυ αλλα και δυστυχως ενα καψιμο αν μπορω να το πω ετσι στην κοιλια μου χαμηλα κατι που καποιες φορες το παθαινω οταν ειναι να αδιαθετησω.Περιεργο συμπτωμα αλλα οκ το ειχα παλι.Σημερα απλα νιωθω επιπλεον και ενα τρελο πονοκεφαλο.τι να πω???δεν θελω καν να το συζηταω πια νομιζω οτι θα τρελαθω κα οτι φανταζομαι συμπτωματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΘΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...

ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!

.ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ .ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΔΕΙΞΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!

ΟΝΕΙΡΑΑΑΑΑ!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα...πρωι-πρωι η "κυρια" ηρθε..:( και μαλιστα με πολυ πολυ πονο.Η μονη διαφορα ειναι οτι ενω αλλες φορες ειχα απο την πρωτη μερα αρκετο αιμα τωρα εχω αυτο που λενε καφετια.Δεν πειραζει.Δεν απογοητευομαι.Elpro πες μου εσυ τουλαχιστον καλα νεα!!!Οι υπολοιπες που ειμασταν μαζι στην ουρα και ΔΕΝ ΔΕΝ ΔΕΝ την περιμεναμε σημερα-χτες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
    • Είναι ταλαιπωρία το ταξίδι και όσο περναει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο δύσκολο είναι η αλήθεια Ωχ γιατί σου είπαν όχι για το μπάνιο στην θάλασσα ;    εγω τον καινούργιο γιατρό δεν τον ρώτησα αλλά ο παλιός μου είχε δώσει το οκ στην πρώτη εγκυμοσύνη τουλάχιστον..για αυτήν δεν ρώτησα θέλει τον άλλο μήνα που θα πάω να το ρωτήσω  και εμείς έχουμε ζεστουλα, σκόνη λίγη για την ώρα δεν με ενοχλεί 
    • Ωωωω άντε καλά αποτελέσματα να έχεις!!!να μας πεις την εμπειρία σου κ τα αποτελέσματα (δεν ξέρω αν βγαίνουν αμέσως)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...