Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γιατι ρωτας Μπελ μου,δεν το θελει το μωρο σου ,καταλαβαινεις κατι τετοιο?Αν βλεπεις πως δεν του αρεσει πες στον παιδιατρο να σου αλλαξει γαλα,καθε μωρο αντιδρα διαφορετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε σεν γεννησα ακομη!:blush:

Τη Δευτερα γενναω! Απλα το

αγορασα να υπαρχει μην τρεχω τελευταια στιγμη!

Λεω να το δινω παραλληλα με το θημασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλό να έρθει το μωράκι σου.

Εγώ πάντος θα σου έλεγα αν έχεις σκοπό να θηλάσεις να μην πάρεις γάλα σπίτι σου. Αν χρειαστεί πραγματικά μπορεί να πεταχτεί κάποιος στο σουπερ ή στο φαρμακείο να αγοράσει. Η δική μου γνώμη είναι ότι όλα είναι τα ίδια και το πιο πιθανόν αν σας προτείνουν κάποιο στο μαιευτήριο.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου... εμενα δε το επινε ευχαριστα και συν οτι παρολο που ειχα παρει αυτο για την δυσκοιλιοτητα, δε λειτουργουσε.. ρωτησες καποιον και πηρες το συγκεκριμενο??? συνηθως στα μαιευτηρια δινουν αλλα γαλατα. αλλα αν μπορεσεις καλο θα ειναι να θυλαζεις αποκλειστηκα και ναμην δινεις ξενο. εγω δε μπορεσα να θυλασω και το μετανοιωσα πολυ, αλλα δε γινοταν αλλιως. καλη λευτερια... φιλια:laugh: :laugh: :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας μας εδωσαν απο το μαιευτηριο γαλα ασχετα αν αλλαξαμε ενα σωρο μεχρι να βρουμε αυτο που του κανει αλλα γιατι να παρεις βρε κουκλιτσα μου κατσε να δεις πως θα τα πατε με τον θηλασμο και βλεπεις αν χρειαστει παει καποιος στο φαρμακειο και παιρνει ενα γαλα αλλα αυτο το γαλα δεν το εχω ξανακουσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

εμας μας εδωσαν απο το μαιευτηριο γαλα ασχετα αν αλλαξαμε ενα σωρο μεχρι να βρουμε αυτο που του κανει αλλα γιατι να παρεις βρε κουκλιτσα μου κατσε να δεις πως θα τα πατε με τον θηλασμο και βλεπεις αν χρειαστει παει καποιος στο φαρμακειο και παιρνει ενα γαλα αλλα αυτο το γαλα δεν το εχω ξανακουσει

Ειναι της millupa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα και με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!

Εμάς μας το είχαν προτείνει απ' το μαιευτήριο και συνεχίσαμε μ' αυτό μέχρι 12 μηνών. Θεωρείται απ' τα καλά γάλατα αλλά είναι λίγο ακριβό γιατί βγαίνει σε μεγάλη συσκευασία. Υπάρχει Aptamil 1 που είναι μέχρι 6 μηνών και Aptamil 2 που είναι από 6 μέχρι 12 μηνών. Απ' ότι ξέρω έχει βγεί και Aptamil 3.

Εμάς δε μας δημιούργησε κανένα πρόβλημα όμως το κάθε μωράκι έχει και διαφορετικό οργανισμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kyriaki78 έγραψε:

Καλησπέρα κι απο μένα και με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!

Εμάς μας το είχαν προτείνει απ' το μαιευτήριο και συνεχίσαμε μ' αυτό μέχρι 12 μηνών. Θεωρείται απ' τα καλά γάλατα αλλά είναι λίγο ακριβό γιατί βγαίνει σε μεγάλη συσκευασία. Υπάρχει Aptamil 1 που είναι μέχρι 6 μηνών και Aptamil 2 που είναι από 6 μέχρι 12 μηνών. Απ' ότι ξέρω έχει βγεί και Aptamil 3.

Εμάς δε μας δημιούργησε κανένα πρόβλημα όμως το κάθε μωράκι έχει και διαφορετικό οργανισμό.

Καλη μου, εδω στην Κυπρο ειναι πιο φτηνα

τα γαλατα. Η συσκευασια των 400gr, κανει 7,16 ευρω.

Σχεδον μιση τιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

ΤΟ APTAMIL ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ

Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ.Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ

ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΑΛΑΤΑ.

ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ

ΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω της δινω το απταμιλ το εξτρα κερ, γιατι ειχαμε κολικους....καταληξαμε σε αυτο μετα απο τρεις παιδιατρους και τεσσερα γαλατα που ειχαμε αλλαξει...το μωρακι μου σωθηκε με αυτο και συν τοις αλλοις το ρουφαει σαν τρελή...τα 400γρ. 13ευρω και θελω ενα βαζο καθε τρεις μερες...:blink: αλλα χαλαλι φτανει να ειναι καλα το μωρακι μου!!!:woohoo: :)

ΜΑλιστα αυριο αρχιζουμε και ρυζαλευρο και θα παρουμε παλι της μιλουπα για να μη της αλλαξει τη γευση...εντυπωσεις για αυτο θα σας πω αυριο λοιπον!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...