Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προς ολα τα μέλη!


dimitra23

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες σας!

Ήθελα να στήλω σε όλες σας, για να εκφράσω τη γνώμη μου για κάποιες σημπεριφορές που είναι αδικαιολόγιτες για εμενα.

Εχουμε γίνει μελοι όλοι μας σε ένα site που εχει να κάνει με το θέμα "παιδιου", "μητρότητα".Καποιοι μπαίνουν είτε να λύσουν τις απορίες τους, κάποιοι για να μάθουν 5 πράγματα,κάποιοι για να βρουν μια καινούργια παρέα με κοινά ενδιαφέροντα, κάποιοι γιατι βρίσκοντε σε αδιέξοδο... αλλα σίγουρα για να μάθουν και να ανταλλάξουν απόψεις για όσα έχει να κάνει με το θέμα της σύλληψης-εγκυμοσύνης-παιδιού.Υπάρχουν δεκάδες λόγοι που μπορεί κάποιος να μπεί και να γίνει μέλος.

Κανένας όμως δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει απο την αρχή που απευθύνετε "κυριως" και όχι "αποκλειστικά¨" αυτό το site.ΜΕ αυτό θέλω να πω ότι δεν έχει καμία σας το δικαίωμα να κάνει τα νέα μέλη να νιώθουν ενοχές με το να γράψουν ένα post, με ότι θέμα και να είναι αυτό!

Ο καθένας μας έχει το δικαίωμα να γράψει ότι θέλει γιατι υπάρχει ελευθερία λόγου αλλά μέχρι το σήμειο που δεν θα προσβάλλει κανέναν.

Έχω διαβάσει πολλές φορές κακίες και σχόλια για θέματα που θέλουν ποιο λεπτό χειρισμό.Δεν είναι κανένας ψυχολόγος εδω μέσα και δεν σπουδάσαμε να σημβουλεύουμε τους ανθρώπους, γιαυτό ας προσέξουμε λίγο τον τρόπο που φερόμαστε η μια στην άλλη.

Γινόμαστε κατίνες και ρίχνουμε και το επίπεδο των θεμάτων πολλές φορές με τις επιθετικές και ανούσιες απαντήσεις που μόνο εκνευρισμό πολλές φορές δημιουργούν.Ας διαβάζουμε 2,3 φορές τα θέματα για να μην καταλαβαίνουμε οτι θέλουμε και ότι μας σημφέρει και ας γράφουμε με λίγο περισσότερο τακτ και ευγένοια, δεν βλάπτει κανέναν.

Λυπάμαι αν μερικές ενοχληθηκαν με αυτα που έγραψα, δεν προσβάλλω κανέναν, απλά με έχει στεναχωρήσει που πληγώνουμε πολλές φορές κάποιον χωρίς να έχουμε ιδέα ποιος είναι, χωρίς να έχουμε ιδέα πως νιώθει εκίνη τη στιγμη που θα ανοίξει ένα θέμα..χωρίς να έχουμε ιδέα πως θα νιώθει μετά, αφού διαβάσει τις απαντήσεις μας.Προσωπικά προσπαθώ να σας βλέπω καλοπροέραιτα όλες και να χαίρομαι η να στεναχωριέμαι , να μοιράζομαι, να νοιαζομαι για σας...όλες μας κουβαλάμε στη πλάτη μας πολλά, κάνουμε οικογένειες, κάνουμε όνειρα, προσπαθούμε να καταφέρουμε κάτι, ας είμαστε λοιπόν τουλάχιστον ευγενικοί αμα τσαντιζόμαστε, η άμα αγανακτούμε και διαφωνούμε μεταξύ μας.

Σας ευχαριστώ που είχατε την καλοσύνη να διαβάσετε αυτό που έγραψα γιατι ειλικρινά όλο αυτό με στεναχωρεί πολύ.

καλή σας μέρα και καλή εβδομάδα!

Δήμητρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με οσα γραφεις

Απλα σ ενα δημοσιο διαλογο καποια πραγματα σαν αυτα που αναφερεις ειναι αναποφευκτο να συμβουν..και επειδη το φορουμ απαρτιζεται απο πολλες εγκυες γυναικες υπαρχει ισως μια ιδιαιτερη φορτιση σε καποια θεματα

Περα απ ολα αυτα η ποικιλια αποψεων ειναι κατι που βοηθαει στην εξελιξη μιας συζητησης

Προσωπικα συμφωνω γενικα με αυτο που λες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα μου, συμφωνώ κι εγώ απολύτως μαζί σου. Καλόν είναι να προσέχουμε γενικά πώς μιλάμε, ιδιαιτέρως επειδή μιλάμε σε μανουλίτσες. Μπορεί κι εγώ να έχω γράψει κάτι που στενοχώρησε κάποια κοπέλα, δε θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο να σου πω αυτή τη στιγμή, αλλά σίγουρα, εάν το έκανα, δεν έγινε επίτηδες, έτσι? "Εν τη ριπεί του λόγου" μπορεί να μας ξεφύγει και καμμιά πιο βαριά κουβέντα... Καλό είναι να προσέχουμε και πολύ καλά έκανες που το διευκρίνησες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα εγκυούλα καλή εβδομάδα!

ΟΡΜΟΝΕΣ! Εδω γίνεται χορός ορμονών! Καλύτερα που τα λέμε εδω και ακουν το μπιρι μπιρι οι αντρες μας!!!

Και εμένα με έχουν πειράξει κατά καιρούς διάφορες απαντήσεις και στα λίγα θεματα που έχω ανοίξει δεν βρηκα λύσεις. Βοηθάει όμως μόνο που μιλάμε! Τις λυσεις θα τις βρουμε μόνες μας. Δεν νομίζω ότι τα κορίτσια που γράφουμε εδώ παίρνουμε τις αποφάσεις μας βασισμένες στα όσα γράφονται.

Συμφωνω πως πρέπει να διαβαζουμε τις απαντησεις μας πριν τις παραθεσουμε. Πολλές φορές σβηνω όσα έχω γραψει γιατι μπορεί να παρεξηγηθούν. Το κριτηριο με το οποίο κρίνω αν θα παρεξηγηθεί το μηνυμά μου είμαι εγώ. Δεν ξερω όμως τα όρια της άλλη κοπέλας. Σε καμία περίπτωση δεν μου αρέσει να προσβάλλω κόσμο.

Αυτό που μου έχει μείνει είναι η απαντηση ενός μέλους που γράφτηκε εδώ για να μας δωσει εξηγησεις για την επιθεση που δεχτηκε μια κοπελα σε αλλο φορουμ. Ειπε πως γραφτηκε ως μελος στο μαμμυ το άτομο που εγραφε ψευτικα ποστ στο παρεντς. Από τότε είμαι πολύ καχύποπτη στα νέα μέλη και δυσκολευομαι να απαντησω στα δραματικα ποστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα.

Συμφωνώ απόλυτα με τη Δήμητρα 23.

Δεν θέλω να καταντήσει και αυτό το φόρουμ σαν κάποιο άλλο (... καταλάβατε για ποιο λέω...).

Αν δεν με ενδιαφέρει ένα θέμα δεν απαντάω και τελείωσε!

Εαν είναι μούφα ή όχι δεν μπορεί να το ξέρει κανένας.

Σίγουρα αν ακούσει κάποιος τη δική μου ιστορία, μπορεί να σκεφτεί... "ρε αυτή με δουλεύει". Δυστυχώς όμως συμβαίνουν και πράγματα που εμείς μπορεί να μην τα έχουμε σκεφτεί καν.

Ο καθένας αντιμετωπίζει τις καταστάσεις διαφορετικά!

Και φυσικά δεν μπορούμε να απαγορεύσουμε σε κανέναν να ανοίγει ότι θέμα θέλει. Μόνο ο admin μπορεί να το κάνει αυτό.

Δεν τη λέω σε κάποια και προς θεού δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με καμμία. Σας εκτιμώ όλες... βαθύτατα. Απλά έχω διαβάσει παρόμοιες αντιδράσεις σε άλλο φορουμ και δεν θα ήθελα να δω και το mammy κάπως έτσι...

Φιλάκια κοριτσάρες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera....

Egw pali "dustixws" akoma den exw provlima me tis ormones mou...

Tha pw meros apo auta pou apantisa sto post pou anaferesai...

""K proswpika egw otan den mou aresei kati to lew k an kapoios thewrei oti o tropos mou "kollaei ston toixo" kapoion apla tha pw oti kaneis den einai teleios...""

Egw san xaraktiras eimai etsi..Mou aresei panta na lew ta pragmata opws ta niwthw asxeta an einai kapoios ksenos i kapoios dikos mou..

Otan anoigeis ena post perimeneis na deis diafores antidraseis k prepei na eisai etoimi na tis dexteis oles...

Eimaste oles diaforetikes k aloimono an oles sumfwnousame se ola k an oles eixame "leptous" tropous....

Egw eimai pio "varia" k ta lew pio xuma...Alla ti na kanoume eimaste auto pou eimaste...

K telos ola auta ta lew giati exw dextei k egw arnitiki kritiki alla einai k auto mesa sto "paixnidi"

Kalimera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rannini καλημέρα κορίτσι μου!σου εύχομαι γρήγορα με το καλό να έχεις και εσύ πρόβλημα με τις ορμόνες σου!!!!;)

Στο μηνυμά μου δεν αναφέρθηκα στο ποστ της κατερινας αλλά μήλισα γενικότερα για τις σημπεριφορές μας συμπεριλαμβάνοντας φυσικα και εκείνο.τέλως πάντων όποιος θέλει να καταλάβει πέρνωντας θετικά το μήνυμα που θέλω να περάσω έχει καλώς.

τα φιλια μου!καλη σου μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω ότι κάποιες απαντήσεις προσβάλουν κάποιες μαμάδες ή μέλουσες μαμάδες, ίσως το ύφος θα των απαντήσεων θα πρέπει να είναι λίγο πιο προσεκτικό ώστε να μην θίγουμε ανθρώπους. Πολλές φορές δεν απαντώ σε κάποιο θέμα όταν έχει ήδη αρχίσει η αντιπαράθεση!!!!!

Αν αυτό όμως που γράφει η Αθηνά είναι αλήθεια τότε......

Μια φορά δέχθηκα προσωπικό μήνυμα από κάποια που μόλις είχε κάνει εγγραφή και μου έκανε μια ερώτηση, βέβαια αυτό που της απάντησα ήταν να κάνει δημοσίευση την ερώτησή της ώστε να απαντήσουν οι κοπέλες που έχουν κάποια εμπειρία επί του θέματος. Γιατί απευθύνθηκε σε μένα? δεν ξέρω, το βρήκα λίγο ύποπτο και φυσικά η ίδια μετά εξαφανίστηεκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες οι παρεξηγήσεις γίνονται,

1ον γιατί το ίντερνετ μας προσφέρει ανωνυμία. Είμαστε πίσω απο την οθόνη του Η/Υ μας και απευθυνόμαστε σε αγνώστους.

Προσωπικά είμαι απότομη και δε μασάω τα λόγια μου. Στην πραγματική μου ζωή και στις αληθινές μου σχέσεις οι αγαπημένοι μου το ξέρουν και δε με παρεξηγούν. Ξέρουν οτι έχω αγνές και καλές προθέσεις. Εδώ όμως; Δε γνωριζόμαστε και δε μπορούμε να διαχειριστούμε κατάλληλα ό,τι διαβάζουμε.

Προσωπικά με ενοχλεί να διαβάζω σε ποστ που ανεβάζουν κοπέλες αυτο το... "Αυτή είναι η γνώμη μου και συγγνώμη αν σε ενοχλεί" Γιατί πρέπει να ντρεπόμαστε για τη γνώμη μας;

2ον γιατί κορίτσια κακά τα ψέματα... είμαστε ως επί το πλείστον γυναίκες εδω μέσα και ως γυναίκες, μη μου το αρνηθείτε, μια ψιλοκατινιά, όλες την κρύβουμε μέσα μας. Άλλες τη βγάζουμε περισσότερο και άλλες την πνίγουμε με μεγαλύτερη επιτυχία.

Απλά δεν ανεχόμαστε να μας λένε την τελευταία πρώτη! Θα μπορούσαμε απλά όταν βλέπαμε ένα ενοχλητικό ή άκομψο σχόλιο, απλά να μην απαντάμε και να μην υπεραμυνόμαστε. Δεν είναι τόσο κακό να αφήνουμε και κάτι να πέφτει κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνονόματη συμφωνω μαζι σου!Δεν θα συμπληρώσω κατι καθως κατα καιρους εχω γραψει την αποψη μου πανω σ αυτο σε διάφορα θέματα. Επισης νομιζω οτι απαντησα και στο θεμα που στάθηκε η αφορμή να ανοίξεις το συγκεκριμένο θεμα!Την καλησπέρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Θα συμφωνήσω ότι κάποιες απαντήσεις προσβάλουν κάποιες μαμάδες ή μέλουσες μαμάδες, ίσως το ύφος θα των απαντήσεων θα πρέπει να είναι λίγο πιο προσεκτικό ώστε να μην θίγουμε ανθρώπους. Πολλές φορές δεν απαντώ σε κάποιο θέμα όταν έχει ήδη αρχίσει η αντιπαράθεση!!!!!

Αν αυτό όμως που γράφει η Αθηνά είναι αλήθεια τότε......

Μια φορά δέχθηκα προσωπικό μήνυμα από κάποια που μόλις είχε κάνει εγγραφή και μου έκανε μια ερώτηση, βέβαια αυτό που της απάντησα ήταν να κάνει δημοσίευση την ερώτησή της ώστε να απαντήσουν οι κοπέλες που έχουν κάποια εμπειρία επί του θέματος. Γιατί απευθύνθηκε σε μένα? δεν ξέρω, το βρήκα λίγο ύποπτο και φυσικά η ίδια μετά εξαφανίστηεκε!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ , Ε ΤΟΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΕΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ!!!!ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα , συμφωνώ μαζί σου!

Στο mammyland βρισκόμαστε για να ανταλλάξουμε απόψεις και γνώμες όχι για να κριτικάρουμε τους άλλους....

Ας το διατηρήσουμε ουδέτερο και φιλικό και ας μπαίνουμε πρώτα από όλα και στη θέση του άλλου.

Αυτό ισχύει και για την καθημερινότητά μας φυσικά!!

Καλη συνέχεια να έχουμε!!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Συμφωνω με οσα γραφεις

Απλα σ ενα δημοσιο διαλογο καποια πραγματα σαν αυτα που αναφερεις ειναι αναποφευκτο να συμβουν..και επειδη το φορουμ απαρτιζεται απο πολλες εγκυες γυναικες υπαρχει ισως μια ιδιαιτερη φορτιση σε καποια θεματα

Περα απ ολα αυτα η ποικιλια αποψεων ειναι κατι που βοηθαει στην εξελιξη μιας συζητησης

Προσωπικα συμφωνω γενικα με αυτο που λες

Συμφωνώ απόλυτα με τη Δήμητρα, όμως apis μου καλό θα ήταν οι μητέρες που είναι έγκυες ήξ προσπαθούν για παιδάκι και διαβάσουν κάτι που ίσως δεν τους αρέσει να προσπαθήσουν να μην απαντησουν κυρίως γιατί 1ον΄το μέλος που γράφει δεν απευθύνεται ντε και καλά σε έγκυες μητέρες αλλά σε γύναίκες διαφορων καταστάσεων και 2ον ο κόσμος μας δεν είναι αγγελικά πλασμένος ούτε η εγκυμοσύνη έχει μόνο θετικές πλευρές..και 3ον είμαστε άνθρωποι και πάντα στη ζωή μας έρχεται η στιγμή να πάρουμε μια σωστή απόφαση μόνο με τα δικά μας δεδομένα..και ότι της γειτόνισσας..απλώς ας είμαστε ανοιχτοί σε ολα..δεν ξέρετε πως τα φερνει η ζωή..ποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

Argi έγραψε:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ , Ε ΤΟΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΕΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ!!!!ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ!!![/quote:3ib6v5qc]

Δηλαδή ζουζουνίτσα..να δικαιολογούμε την κοπέλα που θα είναι σκληρή με μία άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

Argi έγραψε:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ , Ε ΤΟΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΕΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ!!!!ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ!!![/quote:1c611wvh]ΔΕΝ ΕΚΡΙΝΕ ΚΑΜΙΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΕΣ Η ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΚΛΗΡΕΣ! ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Η ΣΥΜΦΩΝΕΙ Η ΔΙΑΦΩΝΕΙ! ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να απαντησω αλλα με καλυψατε........συμφωνω οτι θα πρεπει να μαστε ππιο κομψεσ στισ απαντησεισ μασ και θα θελα μεσα απο την απαντηση μου να ζητησω συγνωμη αν απαντησα καποια στιγμη ασχημα σε καποια κοπελα....

ανθρωποι ειμαστε και κυριωσ γυναικεσ οπωσ λεει και η αγαπητη σισσιω και δεν χρειαζεται να χορευουν οι ορμονεσ μονο απο την εγκυμοσυνη να πουμε καποια στιγμη και κατι κακο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΡΟΓΑΡΙΔΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΙΠΑ!!!ΕΙΠΑ ΛΟΙΠΠΝ , ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ, ΟΤΙ ΕΣ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΣΚΛΗΡΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΠΙΟ ΕΠΙΕΙΚΕΙΣ!!!!ΑΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΚΑΘΕΜΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΛΛΟΥ!!!ΤΩΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ!!ΣΕ ΦΙΛΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια νομιζω ότι ειναι αφυσικο να ψαχνετε συμπνοια απόψεων σε συζητησεις δεκαδων γυναικων με διαφορετικες προσωπικοτητες , διαφορετικά βιωματα, εμπειριες και σε τελικη΄αναλυση κοσμοθεωρια..

ο καθενας ειναι απολύτως ελευθερος να λέει ό,τι θελει και όπως το θελει..

δηλαδη ποιος θα απαγορευσει σε κάποιον άλλον να είναι σκληρος? ποιος θα υποδειξει σε κάποιον αγνωστο πώς θα μιλησει και τι θα πει? νομίζω ότι όλα είναι θεμα λογικής!!!

κοριτσια ειμαστε ενηλικες, κανεις δε μας υποχρεωνει ούτε να μπούμε στο site, ούτε να πάρουμε μέρος στις συνομιλιες---αν σας φαινονται μερικές απαντησεις εξωπραγματικές , σκληρες , άδικες, κακες απλώς προσπεραστε τες και εκφραστε τη δική σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...